Da li je Hristos Božanske prirode na zemlji?

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.357
Sve objasnih...eno Slapa prati samo, on je dobro razumeo. Samo izbaci njegova nepotrebna karikiranja i suština je tu.

Nemoj tako. Nemoj sada kad sam prihvatio "tvoju vjeru" "đonom na mene". ;)

Vidim, stvarno nisi svestan sta pises

Ajde procitaj moja zadnja dva posta, i ono sto sam napisao Shone-u i razmisli o tome detaljno. Zastani malo, umesto sto zuris s postovima, jer vidim da uopste i ne razmisljas sta pises..

Nije baš da Jovan nije svjestan što piše, i da ne razmišlja što piše. Dapače, Jovan je puno demokratičniji, razumniji i pošteniji od vas kršćana. Jovan nije samo Bibliju konzultirao, nego puno širi spektar izvora. A njegovo viđenje je puno kvalitetnije i točnije, od kršćanskog, s obzirom da je Jovan i Kuran konzultirao i uvažio ga potpuno ravnopravno s Biblijom.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Sve objasnih...eno Slapa prati samo, on je dobro razumeo. Samo izbaci njegova nepotrebna karikiranja i suština je tu.

Ti zaista veruješ da si ga "obratio"? Hmmm....

Nemoj tako. Nemoj sada kad sam prihvatio "tvoju vjeru" "đonom na mene". ;)

Oprosti mu, "nije znao šta čini"....

Nije baš da Jovan nije svjestan što piše, i da ne razmišlja što piše. Dapače, Jovan je puno demokratičniji, razumniji i pošteniji od vas kršćana. Jovan nije samo Bibliju konzultirao, nego puno širi spektar izvora. A njegovo viđenje je puno kvalitetnije i točnije, od kršćanskog, s obzirom da je Jovan i Kuran konzultirao i uvažio ga potpuno ravnopravno s Biblijom.

Tako je, puno je "demokratičniji", kao što su njegovi puno "demokratičniji" od nas, jedino što se treba lenčariti subotom, ali i to nam, jelte ne bi teško palo u ovo vreme korone... kobasice nam ne trebaju, uostalom, bolje je da jedemo travu....

Ps. I sunet može da nam pomogne da budemo bolji ljubavnici... :cool:
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.403
Ne moze to u kracoj formi na zalost, ovo je jako siroko, a ako ti ne mozes toliko siroko da ides, onda neces ni shvatiti da si u zabludi..

Ajde ovako kratko pitanje za tebe:

"Da li se Isus odrekao svoje prirode (Bozanstva) na zemlji i uzeo ljudsku pirodu"?

Mogu Mire ja i šire, ali volim uvek da pojednostavim stvari..bar tako i u praktičnim stvarima u životu postupam.

Da, jeste Mire. Isus nije u telu preneo Božansku prirodu.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.403
Nemoj tako. Nemoj sada kad sam prihvatio "tvoju vjeru" "đonom na mene". ;)



Nije baš da Jovan nije svjestan što piše, i da ne razmišlja što piše. Dapače, Jovan je puno demokratičniji, razumniji i pošteniji od vas kršćana. Jovan nije samo Bibliju konzultirao, nego puno širi spektar izvora. A njegovo viđenje je puno kvalitetnije i točnije, od kršćanskog, s obzirom da je Jovan i Kuran konzultirao i uvažio ga potpuno ravnopravno s Biblijom.
Ne Slape, ja sam te pohvalio da si razumeo najbolje. Tako i mislim.
A malo karikiraš, da...ali ti ne zameram. Zbog Mireta da razume tačno na šta mislim.

Na tebi je Slape da ovu jednostavnu nauku ako želiš zaista prihvatiš. Naravno, samo ako je po savesti tvojoj.
 
Natrag
Top