Da li je Hristos Božanske prirode na zemlji?

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.357
Badava mu crtaš. Ne razume da je negiranjem Božanstva Isusu, isitim tim "argumentima" negirao i Božasntvo YHWH....

Da, badava mu crtam. Ili čovjek naprosto nije u stanju vidjeti, ili namjerno ne želi vidjeti. Nevjerojatno.

P.S. Ja više crtati nećuuuuuuu.

Loš zaključak..ti bi možda voleo kad bi iz mojih stavova to proizilazilo...da bi imao razlog da kažeš d negiram Trojicu. Međutim, moje razumevanje ne negira Trojicu. A opet ti bi voleo da negira...NE NEGIRA.

P.S. Ja više crtati nećuuuuuuu. :)
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.403
Da, badava mu crtam. Ili čovjek naprosto nije u stanju vidjeti, ili namjerno ne želi vidjeti. Nevjerojatno.

P.S. Ja više crtati nećuuuuuuu.



P.S. Ja više crtati nećuuuuuuu. :)

Ali nema potrebe. Moje tvrdnje ne poriču Božanstvo jer ga ne poistovećuju sa Božijim pojavama kada se obraća čoveku.

Ok, ako misliš drugačije.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.284
Važno je da ispratiš tačno šta napišem. Jahve može da uzme obličje čoveka ili bilo čega i da bude u tom obliku bez Božanskog. Ali time nije ukinuo svoje Božanstvo niti je prestao biti Bog.
Kako kupina moze ostati obicna kupina nakon sto se Bog javio preko nje? Pa Jovane, kupina postaje sveta, samim Bozjim prisustvom postaje sveta, i tlo postaje sveto, a kamo li da nece telo covecje!

Niko ovde ne negira cinjenicu da je Hristos bio samo covek telom, ali je u telu bio i Bog a to i telo posvecuje!

Ali nije Hristos zbog toga imao neke natprirodne moci! Niti mu se promenila ljudska priroda!

I nije Hristos prestao biti Bog na nebu kad je postao covekom, kao sto ti tvrdis!

On je bio Bog u telu ali istovremeno i Bog na nebu, jer njega ne mozes ograniciti materijalnim..

Dakle na zemlji u telu je bio Bog! Govorio je kao covek, hodao kao covek ponasao se kao covek, skrivajuci svoju pravu prirodu od ociju ljudi! A ta Bozanska priroda je bila zaodenuta ljudskom i ona ne negira covecju prirodu niti je pobija!

Bio je ono sto nazivamo pravi Bog i pravi covek istovremeno - "Bogocovek"!

Sta je ovo tesko shvatiti? Ja ne znam vise, ali ti izgleda ne zelis da razumes!
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.403
Niko ovde ne negira cinjenicu da je Hristos bio samo covek telom,

Ni ja ne negiram da je Isus Bog. Isto tako. Ja to ne negiram.

ali je u telu bio i Bog a to i telo posvecuje!

Ovde se razlikujemo. Hristovo Božanstvo nije ugroženo ni na koji način ako je u telu On samo ČOVEK. Nekako se povezuje to da ako Hristos u telu nije i Bog..onda On nije Bog. Ja svo vreme ukazujem da Hristovo Božanstvo iako nije u telu Ono ničim nije ni ukinuto, ni nestao i prestalo. Možeš li shvatiti da Bog kao Svemoćni može uzeti koje god obličje...a da u tom obličju uopšte ne mora uliti i Božanstvo? Da li je to Bogu teško?

Hristos je u telu potpuni čovek...ne Bog i čovek niti mora to biti da bi ostao biti Bog.

Da li možeš ovo razumeti? Moraš ostaviti po stranu jednu običnu pretpostavku, a to je da ako Bog uzme bilo koje oblčje ono mora imati i Božansku prirodu. Ne, Bog može uzeti obličje bilo koje bez prenosa Božanske prirode u njega.

Da li se sada bolje razumemo?
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.284
Ali time nije ukinuo svoje Božanstvo niti je prestao biti Bog.
Ali ti tvrdis da jeste prestao biti Bog!
Tebi Hristos nije ostao Bog na nebu dok je bio u telu, dakle Bozanstvo je izgubio! I cak i nakon vaznesenja je ostao samo covek.

Poriče se tvrdnjom da je bio osim toga i još nešto drugo
Ko tvrdi da je Hristos bio nesto drugo osim coveka na zemlji? Ko to tvrdi??? On telesno nije bio nista osim coveka!

To "drugo" tj. Božanstvo nije u tom telu. To znamo jer Bibliaj na više mesta kaže da se Bog ne može videti, da čovek ne može opstati u pristustvu Božanske prirode...već citirah..i sam Jovan šta kežw..da li je neko video Boga? Da li može videti? Nije niti može videti...to ne kažem ja već Jovan apostol

Nije tacno da covek ne moze opstati u prisustvu Bozanske prirode! Bog je bio prisutan u kupini, bio je prisutan i govorio mojsiju iz vihora, bio je prisutan i dok je pratio Izraelce u oblaku, na mnoge nacine, pa moze biti prisutan i u telu skrivajuci sebe!

Ti ne razumes da Bog moze da ogranici sebe tako da ne naudi ljudima i to je ucinio na gore pomenute nacine, pokazujuci sebe kroz predmete srvari i na kraju kroz coveka, jer je ovaj poslednji i najupecatljiviji i najpotrebniji!

Pises stvarno gluposti, napunili su ti glavu glupostima..
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.284
Možeš li shvatiti da Bog kao Svemoćni može uzeti koje god obličje...a da u tom obličju uopšte ne mora uliti i Božanstvo? Da li je to Bogu teško?

Znaci u kupini nije bio Bog?

Nego je napravio vatricu, i nije bio prisutan uopste u kupini? Pa izvestaj ti sam govori "izuj obucu sa nogu svojih jer je mesto gde stojis sveta zemlja"!

Bog se uvek pojavljuje licno kada to zeli, sakrivajuci svoju slavu kroz predmete. I Mojsiju se otkrio licno, ali se okrenuo ledjima! Dakle mozes biti u njegovom prisustvu i nece ti biti nista! Ja stvarno ne znam ko ti puni glavu ovim glupostima?

Hristos je u telu potpuni čovek...ne Bog i čovek niti mora to biti da bi ostao biti Bog.

Kako ne mora biti Bog da bi ostao biti Bog?

A gde je onda Bog bio? Jel ostao na nebu pa upravljao telom kao lutkar sa lutkom? Ili je "on postao lutka"?

Ti tvrdis da je "BOG POSTAO LUTKA"!
I da nista vise osim lutke nije ni bio!

Da li možeš ovo razumeti? Moraš ostaviti po stranu jednu običnu pretpostavku, a to je da ako Bog uzme bilo koje oblčje ono mora imati i Božansku prirodu. Ne, Bog može uzeti obličje bilo koje bez prenosa Božanske prirode u njega.

Da, moze Bog progovoriti i kroz magaricu, ali je zeleo licno da dodje ka ljudima! I nije nikakav problem da bude sa njima licno, naravno skrivajuci svoju slavu!

Ja ne vidim nikakav problem u tome, osim sto ti licno hoces da ga napravis, jer ne mozes shvatiti da izraz "Boga niko od ljudi nije video" ne znaci da smo ga mi doslovno videli kroz Hrista, niko to i ne tvrdi, i ne znam zasto to obaras? Njegovu slavu niko nije video, ali smo videli njega kao osobu (njegovu licnost)! I to je i dosao da nam otkrije!
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.403
Ali ti tvrdis da jeste prestao biti Bog!


Ne, i ne...to ne tvrdim. Čitaj pažljivo Mire nemam nameru da se ponavljam do beskraja sa tobom oko ovog jednostavnog pitanja. Molim te čitaj šta sam pisao...i pokušaj da shvatiš...

U telu nije preneo Božansku prirodu...to DA. Ali time nije prestao biti Bog...tj. Njegovo Božanstvo(koje nije u telu) je svakako i dalje postojalo i postoji i Ono deluje kao Bog. Nije u telu Ga preneo.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.357
U telu nije preneo Božansku prirodu...to DA.

Dakle, laže sveti Ivan koji tvrdi da se Bog nastanio među ljude.
Od sada vjerujem tebi, a ne arhilažovu apostolu Ivanu. :)

Ali time nije prestao biti Bog...tj. Njegovo Božanstvo(koje nije u telu) je svakako i dalje postojalo i postoji i Ono deluje kao Bog. Nije u telu Ga preneo.

Tako je. Dva su Isusa, a ne jedan. Jedan Isus je onaj rođen na zemlji koji je samo čovjek, i drugi Isus je onaj što u "svemiru lebdi" i ljenčari a kojega ne možemo vidjeti.

P.S. Oprosti meni mutavom što sam tek sada shvatio ovako prostu priču.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.403
Tako je. Dva su Isusa, a ne jedan. Jedan Isus je onaj rođen na zemlji koji je samo čovjek, i drugi Isus je onaj što u "svemiru lebdi" i ljenčari a kojega ne možemo vidjeti.

P.S. Oprosti meni mutavom što sam tek sada shvatio ovako prostu priču.

Mada si malko iskarikirao ali u suštini vidim da shvataš. Da, Božanstvo Hristovo je na "istom mestu" gde je Božanstvo Trojice. Nikakav problem za razumeti. Nije to ni svemir. To je "mesto" gde Ono jeste tj.u nepristupačnoj svetlosti, 1.Timotiju 6,16
Ps..Božanstvo samo da kažem nije drugi Isus..naravno. Postoji samo jedan Isus..na zemlji tj.u telu. Božanstvo je Božanstvo a ne Isus.
 
Natrag
Top