Da li je Hristos Božanske prirode na zemlji?

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Čekaj malo...jer sam rekao neistinu..ajde samo mi to reci? Jer sam slagao nešto? Što se ne bi smelo reći sve..e vidiš kao što rekoh "kolektivne istine" na ovim prstoriam su se pretočile i na politku i isti takav konzervatizam u nepomičnosti sa polaznih tačaka ma koliko to bilo suludo.

Jer lažem, iskreno pred Bogom reci..je li ne govorim istinu i vezi Stepinca? Neću ni ja da o politici da mnogo razglabamo..ali dajem primer vezan za "kolektivno nepreispitivo nasleđe"..pogedaj samo koliko nerazumevanja i mržnje je stvoreno zbog ovih stvari na našim prostorima..i to ćeš braniti kao nešto što je hrišćanski?



Bogu hvala pa još postoji sloboda govora..

Upravo ovo što si napisao, ma koliko da je pojašnjeno, dokazuje ono što sam izneo.

Rane na ovim prostorima zaista postoje, ali lek za iste niste vi, niti filozofija, ideologija koja stoji iza vas.

Jer, sve te rane nisu nastale zbog vere, nego zbog zloupotrebe iste u političke svrhe. Svo zlo na ovim prostorima nije došlo sa amvoma ni Rima ni Konstantinopolja, nego iz umova posednutim voljom za moć. A ti isti umovi bili su spremni da se koriste verom kao faktorom mobilizacije masa. Ništa više.


Dakle, za pravo pomirenje, lek je u korenima, zajedničkim korenima, samoj veri. A ne u deformisanom tumačenju iste uveženom sa strane.

Lek nije u subotarenju, odricanju Božanstva Isusu, klanjanju pismima, sinkretizmu, neo judaizmu....

Lek je u shvatanju da smo svi grešni, da su nam ruke krvave od bratske krvi, u shvatanju da smo zavedeni od strane manipulatora, i da nam u lečenju može pomoći samo Bog. A obe strane na ovim nesretnim prostorima veruju u istog Boga. Ispovedaju istu veru.


Sad sam te tek razumio. Ti hoćeš reći da je dvijetisućljetno učenje Isusa, apostola i Crkve "kolektivno nepreispitivo nasleđe", i da ga treba što prije raskopati i uništiti. "Nasrći nesrećo", samo ti nasrći. Isus je svojima (kršćanima) i prorekao: Mt 10,25: Ako su domaćina Beelzebulom nazvali, koliko će više njegove ukućane?

Tradicija, Sveto Predanje, Nasleđe, nazovi ga kako god želiš, je njima, samozvanim fundamentalistima, prva i glavna meta. Jer jednom kada se Tradicija, Sveto Predanje, Nasleđe, ukloni, ostaje samo njihova opsesija - Pismo, a tu se nadaju da će sebe nametnuti kao jedine tumače.

Vera naša počiva na tri stuba, rušenjem jednog (Tradicije, Svetog Predanja, Nasleđa) ruši se sve.


Uostalom, postoji li jedna "Crkva" koja počiva samo na Pismima? Ne. Postoji ih 50.000 međusobno suprotstavljenih "tumača" koji stalno iznalaze nove "istine"... Tradicije nema, čvrstine dogme (osim idolatrije Pisama i osnivača "crkava" ) nema. Učenja nema.

Nema crkvenosti.

A to i jeste cilj Samaela - satane, haos.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.465
Sad sam te tek razumio. Ti hoćeš reći da je dvijetisućljetno učenje Isusa, apostola i Crkve "kolektivno nepreispitivo nasleđe", i da ga treba što prije raskopati i uništiti. "Nasrći nesrećo", samo ti nasrći. Isus je svojima (kršćanima) i prorekao: Mt 10,25: Ako su domaćina Beelzebulom nazvali, koliko će više njegove ukućane?

Pitanje Stepinca nema veze sa dvehiljdugodišnjom apostolskom naukom...pa ta "kolektivna tradicija-blažen/zločinac kod jednih ili drugih nikakave veze nema sa Biblijom...ali će i jedni i drugi na krv i nož ovo braniti...


Rane na ovim prostorima zaista postoje, ali lek za iste niste vi, niti filozofija, ideologija koja stoji iza vas.

Jer, sve te rane nisu nastale zbog vere, nego zbog zloupotrebe iste u političke svrhe. Svo zlo na ovim prostorima nije došlo sa amvoma ni Rima ni Konstantinopolja, nego iz umova posednutim voljom za moć. A ti isti umovi bili su spremni da se koriste verom kao faktorom mobilizacije masa. Ništa više.

Dragi moj Darth, možeš se ti pozivati na političare ali ni u glavama vernika nije drugačijie po pitanju već pomenutog. Upravo u glavama verujućih i sa jedne i sa druge strane nevezano za politiku jeste ovakvvea disharmonija u vezi ovog pitanja. A da je samo to pitanje neslaganja...ima ih mnogo još...

Tako da to nema veze sa političarima...političari su svugde isti..većinom..ali milje iz koga potiče narod milje verski i porodični pre svega utiče na formiranje svesti...ako sam naučen da sve krijem, branim ne preispitujući tako se formira u nama stav da to isto primenimo u svemu. A to nije dobro..to se preliva i na odnose među ljudima i na odnose među državama...nesvesno.

Međutim, tamo gde se preispituje..traga...gde je zdrav kritički duh..i gde je spremnost da kada se nešto utvrdi doista primeni tamo u tim sredinama neće biti ovakvih prikrivanja bilo čega već spremnost na promenu..duh Hrišćanstva jeste duh promene života, duh odbacivanja zabluda, duh koji ne štiti zablude...duh koji stvara prave ljude i žene. Daj Bože da ovo dođe u naš srca i naše prostore..gde je Duh Božiji koji upozorava na greh...gde su ljudi pozvani da pitaju, istražuju da bi skreno primenili načela u srcu.

Veruj mi Darth, da to rade nominalni hrišćani ovaj svet bi bio mnogo,mnogo bolji...ali gde je duh prikrivanja..ne diraj..ne pitaj...neću da čujem za drugo..samo ono što znam..braniću to svim silama bez preispitivanja..e tu nastaju sve komplikacije.

Bog neka nam da zdrav kritički duh...po volji Njegovoj.

Darth, želiš li imati ovakav duh..koji će načiniti od tebe boljeg čoveka? I od mene..ali duh koji neće ćutati? Želiš li Darth? Da ne ćutiš kada treba?
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.394
Pitanje Stepinca nema veze sa dvehiljdugodišnjom apostolskom naukom...pa ta "kolektivna trdicija-blažen/zločinac kod jednih ili drugih nikakave veze nema sa Biblijom...ali će i jedni i drugi na krv i nož ovo braniti...

Naša tema je usko vezana uz dvijetisućljetno učenje Isusa, apostola i Crkve, a ne uz pitanje Stepinca. Zato još jednom, evo ti dvijetusućljetne istine: Bog je tijelom postao i Bog se nastanio među ljudima (Iv 1,14)
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.465
Naša tema je usko vezana uz dvijetisućljetno učenje Isusa, apostola i Crkve, a ne uz pitanje Stepinca. Zato još jednom, evo ti dvijetusućljetne istine: Bog je tijelom postao i Bog se nastanio među ljudima (Iv 1,14)

POSTAO....A NE ISTO OSTAO u telu.

Da li to razumeš?

Moraš razumeti da Bog ne može biti među ljudima u svojoj prirodi..evo zašto

"A Jahve reče:učiniću da prođe sve dobro moje ispred tebe....i reče: ali nećeš moći videti lica mojega, jer ne može čovek mene videti i ostati živ", 2. Mojsijeva 33,18.20

Bog ne može biti među ljudima a da ljudi ostanu živi...

Ali kako može?

Može jedino ako je uzeo ljudsku prirodu bez prebivanja Njegove...tako su ga videli Avram, Jakov..i sl...kada kažu videh Boga i ostah živ.

Moraš razumeti Biblijski koncept u celosti a ne izdvojeno. Ove citate iz Jovana moraš razumeti i kroz Mojsija...jer je tu rečena istina o nemogućnost koegzistencije čoveka i Boga. Onda Jovana možeš razuemti. Ako pak ideš tradicionalnom idejom koja zanemaruje ovaj otkriveni koncept onda može Jovana tumačiti kao ti.

Bez toga nema razumevanja.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Darth, želiš li imati ovakav duh..koji će načiniti od tebe boljeg čoveka? I od mene..ali duh koji neće ćutati? Želiš li Darth? Da ne ćutiš kada treba?

Hvala na ponudi. Ja taj Duh već imam.

Ps. Uzaludno ti je sve Jovane, uzaludno. Mene za Milera kupiti nećeš. Već su pokušavali...


Naša tema je usko vezana uz dvijetisućljetno učenje Isusa, apostola i Crkve, a ne uz pitanje Stepinca. Zato još jednom, evo ti dvijetusućljetne istine: Bog je tijelom postao i Bog se nastanio među ljudima (Iv 1,14)

Naravno, ali je pitanje Stepinca Jovan pomenuo da bi nama oduzeo osnovu na kojoj branimo Istinu.

Divide et Impera, tačnije Divide et domina, jer dokle god se mi svađamo (ne ti i ja, jer obojica smo sinovi Crkve) oni će sebe nuditi kao lek, kao odgovor uprkos činjenici da negiraju i izvrću:

Bog je tijelom postao i Bog se nastanio među ljudima (Iv 1,14)
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.465
Hvala na ponudi. Ja taj Duh već imam.

Ps. Uzaludno ti je sve Jovane, uzaludno. Mene za Milera kupiti nećeš. Već su pokušavali...

Za Mileta? Ma ko priča o Miletu..ja te pozivam na Duh hrišćanski....veruj mi ako iskreno u sebi ove moje reči koje ti rekoh sagledaš bez predrasuda..videćeš da ti govorim iskreno. Zapravo primeni ovo u svakodnevnom životu pa ćeš videti...znaš i sam koliko ima zabluda i nepravdi u svetu..razmisli da li bi to moglo da prođe kada bi ljudi bili spremni na promene i da idu putem zdrave kritike najpre sebe a onda i svega drugog.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.394
Dragi moj Darth, možeš se ti pozivati na političare ali ni u glavama vernika nije drugačijie po pitanju već pomenutog. Upravo u glavama verujućih i sa jedne i sa druge strane nevezano za politiku jeste ovakvvea disharmonija u vezi ovog pitanja. A da je samo to pitanje neslaganja...ima ih mnogo još...

Tako da to nema veze sa političarima...političari su svugde isti..većinom..ali milje iz koga potiče narod milje verski i porodični pre svega utiče na formiranje svesti...ako sam naučen da sve krijem, branim ne preispitujući tako se formira u nama stav da to isto primenimo u svemu. A to nije dobro..to se preliva i na odnose među ljudima i na odnose među državama...nesvesno.

Međutim, tamo gde se preispituje..traga...gde je zdrav kritički duh..i gde je spremnost da kada se nešto utvrdi doista primeni tamo u tim sredinama neće biti ovakvih prikrivanja bilo čega već spremnost na promenu..duh Hrišćanstva jeste duh promene života, duh odbacivanja zabluda, duh koji ne štiti zablude...duh koji stvara prave ljude i žene. Daj Bože da ovo dođe u naš srca i naše prostore..gde je Duh Božiji koji upozorava na greh...gde su ljudi pozvani da pitaju, istražuju da bi skreno primenili načela u srcu.

Veruj mi Darth, da to rade nominalni hrišćani ovaj svet bi bio mnogo,mnogo bolji...ali gde je duh prikrivanja..ne diraj..ne pitaj...neću da čujem za drugo..samo ono što znam..braniću to svim silama bez preispitivanja..e tu nastaju sve komplikacije.

Bog neka nam da zdrav kritički duh...po volji Njegovoj.

Darth, želiš li imati ovakav duh..koji će načiniti od tebe boljeg čoveka? I od mene..ali duh koji neće ćutati? Želiš li Darth? Da ne ćutiš kada treba?

Zašto spamaš temu? Tema je, sam si je otvorio: Da li je Hristos Božanske prirode na zemlji?

Sveti apostol Ivan kaže: Bog je tijelom postao i Bog se nastanio među ljudima (Iv 1,14)

Prema tome, želiš lli i dalje nijekati Sina, nijekati da je Isus bio Bog, izvoli dokazati da je sveti Ivan lažov.

POSTAO....A NE ISTO OSTAO u telu.

Da li to razumeš?

Bog se nastanio među ljudima, razumiješ li ti to?

Moraš razumeti da Bog ne može biti među ljudima u svojoj prirodi..evo zašto

Sram te bilo. Svetog Ivana praviš lažovom. Ellen White i Muhamed su ti oličenje istine, a za svetog Ivana tvrdiš da je lažov.

Moraš razumeti Biblijski koncept u celosti a ne izdvojeno.

Laodikejin riječnik, - "Biblijski koncept". Da i ti možda nisi Ilija koji treba doći?

"Biblijski koncept je" - Bog se nastanio među ljudima. (Iv 1,14)
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.394
Jovan Prezviter je napisao(la):

"A Jahve reče:učiniću da prođe sve dobro moje ispred tebe....i reče: ali nećeš moći videti lica mojega, jer ne može čovek mene videti i ostati živ", 2. Mojsijeva 33,18.20

Post 32,31: Onom mjestu Jakov nadjene ime Penuel jer - reče - "Vidjeh Boga licem u lice, i na životu ostadoh."

Bog je tijelom postao i Bog se nastanio među ljudima
(Iv 1,14)
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.465
Post 32,31: Onom mjestu Jakov nadjene ime Penuel jer - reče - "Vidjeh Boga licem u lice, i na životu ostadoh."

Bog je tijelom postao i Bog se nastanio među ljudima
(Iv 1,14)

To kada je uzeo obličje koje čovek može videti, telo. Piše neki čovek rvaše se jel tako beše?

Ali pravo obličje ne može, 2.Mojsijeva 33,8.10
 
Natrag
Top