Da li je Hristos Božanske prirode na zemlji?

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.394
Ima li ovde moje drsksti i psihotičnosti ili ti koliko vidim ne znaš šta da kažeš u vezi ovog stiha :)

Ima, i to "do neba" je tvoja drskost uz svu tvoju pogubljenost. Jer ti, notorni neznalica i notorni nepoznavatelj Biblije, pojma nisi imao za onaj tekst koji sam citirao (Post 32,31), a svejedno si ovdje došao iživljavati se i maltretirati "kršćanske duše". Neznalico, i nepoznavoče biblijskih tekstova, nađi nekoga jednakog ili sličnog sebi, pa se s njim naganjaj.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.465
Ima, i to "do neba" je tvoja drskost uz svu tvoju pogubljenost. Jer ti, notorni neznalica i notorni nepoznavatelj Biblije, pojma nisi imao za onaj tekst koji sam citirao (Post 32,31),


Važi, ja nepoznajem sve te stihove kao ti..ti više znaš.

Ali ja znam za ovaj:

"A Jahve reče:učiniću da prođe sve dobro moje ispred tebe....i reče: ali nećeš moći videti lica mojega, jer ne može čovek mene videti i ostati živ", 2. Mojsijeva 33,18.20

Ali si ljuttttt...čoče....
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.465
I? Što hoćeš dokazati?


I...to je jedan od stihova koje ti moraš uzeti u razmatranje...

Ništa više ništa manje.

A dotle..valja se malo odomriti..slažeš li se?

No, kad uzmeš i ovaj tekst u razmatranje..možemo nastaviti.

"A Jahve reče:učiniću da prođe sve dobro moje ispred tebe....i reče: ali nećeš moći videti lica mojega, jer ne može čovek mene videti i ostati živ", 2. Mojsijeva 33,18.20

Pozdrav.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.321
Onda ti ili ne čitaš ili ne vidiš dobro..izvini...

Uzgred, ako si ubeđen da moji argumenti nisu nikakvi zašto onda imaš potrebu da ih "obaraš"? Pa zar nisu nikakvi..čega se bojiš ako ih iznosim. Mislim ako imaš takvu premoć u odnosu na moju argumentaciju..onda nema potrebe da se bilo šta suprotno dokazuje.."sve je jasno"..svi koji čitaju će odmah videti sve itd...

Ali ti koliko vidim imaš veliku potrebu da odgovoriš...ipak i pored moje ništavne argumentacije :)...što mi govori da ipak postoji "problemčić".

No, opet kažem, ovo je forum..kako osudih jednu stranu za neprimereno uživljavanje lično tako i drugu...i svaku treću...četvrtu...

Kod mene je važan tekst i citat...ako ko iznese nešto ja ću pažljivo se baviti tom analizom..analizom citata...a ne analizom sagovrnika ili njegovih istomišljenika....što je ovde užasavajuće čest slučaj.

Eto brate Jovane ja nemam potrebu nista da ti obaram. Ne smeta mi sta pises na ovoj temi, jer to nema teolosku tezinu, bas nista od onoga sto si do sad napisao, na zalost brate nema. I ne moram ja nikog da uveravam da je ono sto ti pises netacno, to niko zivi ko poznaje bibliju nece prihvatiti.. Samo ti toga nisi svestan, i da gresis..

Kazes da je "Isus Hristos dosao samo u telu" i da u sebi nije imao nikakvu "Bozansku komponentu"?

A vidi sta kaze Jovan:

Ko je taj što pobeđuje svet, ako ne onaj koji veruje da je Isus Sin Božiji? 6 On je taj koji je došao vodom, i krvlju, i Duhom, Isus Hristos; ne samo vodom nego vodom i krvlju; i Duh je taj što svedoči, jer Duh je istina. 7 Jer je troje koji svedoče: 8 Duh i voda i krv, i ovo troje svedoče jedno

Dakle, antihrist je onaj koji porice da je Isus pored svoje telesne prirode imao i "Bozansku komponentu" u sebi! A ti upravo to cinis!

I ne samo ti, nego upravo svi protestanti poricu Hristovo telo kada euharistiju svode na puku simboliku! To su cinili ebioniti, uzimali su vodu umesto vina, a vi uzimate sok! I to je perfidno (skriveno) magijsko poricanje tela Hristovog, i to je izrugivanje njegoj zrtvi (isto kao kada satanisti obrcu krsteve, izvrcu molitve i hriscanske pesme..) , a vidimo sada da i ti porices Hristovu Bozansku komponentu, sto i jeste krajnji cilj svih antihrista!

Jovane brate, ti si ga porekao!
I na to te navodi "lazljivi duh"!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.321
...
Tebi je znači Psalam 82 paganski Psalam.
Jovane brate, ne postoje "elohimi" (bogovi) u Bibliji! Postoji samo jedan "ELOHIM" velikim slovom Bog! Inace bi biblija onda bila "politeisticka knjiga"!

U psalmu 82. Jahve im se ruga!

Nisi dobro procitao, on se njima ruga tamo i kaze sledece:

"Ja rekoh bogovi (elohim) ste.. ali cete kao sinovi ljudski pomreti svi"!

Vidis li da oni sami sebe nazivaju "bogovima", a Bog im se ruga, i kaze im da ce pomreti i da im je dzabe sto sebe nazivaju "bogovima" (malim slovom) kada mu nisu slicni po atributima, po moci i besmrtnosti, i da ne mogu biti?

Biblija nije politeisticka knjiga, pa da ljude naziva "bogovima" (elohim), oni mogu biti samo "njegova slika" - IMAGO DEI!

I to je pravo znacenje "malog bog" (elohim) u bibliji. To znaci da su stvoreni "na sliku Bozju"!

Primenjivati ovo na Isusa, je zaista Bogohulno, jer Isus nije malim "elohim" (mali bogic) kao sto to ljudi stvoreni na "sliku Bozju" mogu biti, vec je on velikim slovom BOG!

Ne laži. Isus kaže Židovima: Ako vas koji ste samo ljudi nazva bogovima, kako vi možete reći - 'Huliš' - onome "u kojem je Otac i koji je u Ocu, onome koji je Bog.
Upravo tako je rekao, a Jovan izvrce!

Isus je mogao reći kada se nazvaše sinovima Božijim ovi ljudi pre Potopa...pa da svoje sinovstvo uporedi sa tim. Ali ne..Isus poredi svoje sinovstvo sina Božijega sa izrazom "elohim" iz Psalma 82

Gresis, Isus kaze:

"David ga, dakle, naziva Gospodom; kako mu je onda sin?"

Niti mu je on SIN niti je "elohim" malim slovom. Ti ne znas sta pricas!

Koristis se "antropomorfizmima" da dokazes svoje izvrnute tvrdnje, a one se ne mogu iznositi na takav nacin, kao da aludiraju na doslovnost, jer to su samo "opisi"! I uvek su samo opisi, kao i ovo kad Isus koristi izraz "elohim", to je samo poredjenje u odnosima, a ne doslovnost!
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Vidis li da oni sami sebe nazivaju "bogovima", a Bog im se ruga, i kaze im da ce pomreti i da im je dzabe sto sebe nazivaju "bogovima" (malim slovom) kada mu nisu slicni po atributima, po moci i besmrtnosti, i da ne mogu biti?

Ne samo da im se ruga, nego ih izaziva. I ne radi se niti o anđelima (što "propovedaju" Svedoci Raselovi) ni o paganskim bogovima, nego o ljudima koji su umislili da su bogovi.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.465
Eto brate Jovane ja nemam potrebu nista da ti obaram. Ne smeta mi sta pises na ovoj temi, jer to nema teolosku tezinu, bas nista od onoga sto si do sad napisao, na zalost brate nema. I ne moram ja nikog da uveravam da je ono sto ti pises netacno, to niko zivi ko poznaje bibliju nece prihvatiti.. Samo ti toga nisi svestan, i da gresis..

Kazes da je "Isus Hristos dosao samo u telu" i da u sebi nije imao nikakvu "Bozansku komponentu"?

A vidi sta kaze Jovan:

Ko je taj što pobeđuje svet, ako ne onaj koji veruje da je Isus Sin Božiji? 6 On je taj koji je došao vodom, i krvlju, i Duhom, Isus Hristos; ne samo vodom nego vodom i krvlju; i Duh je taj što svedoči, jer Duh je istina. 7 Jer je troje koji svedoče: 8 Duh i voda i krv, i ovo troje svedoče jedno

Dakle, antihrist je onaj koji porice da je Isus pored svoje telesne prirode imao i "Bozansku komponentu" u sebi! A ti upravo to cinis!

I ne samo ti, nego upravo svi protestanti poricu Hristovo telo kada euharistiju svode na puku simboliku! To su cinili ebioniti, uzimali su vodu umesto vina, a vi uzimate sok! I to je perfidno (skriveno) magijsko poricanje tela Hristovog, i to je izrugivanje njegoj zrtvi (isto kao kada satanisti obrcu krsteve, izvrcu molitve i hriscanske pesme..) , a vidimo sada da i ti porices Hristovu Bozansku komponentu, sto i jeste krajnji cilj svih antihrista!

Jovane brate, ti si ga porekao!
I na to te navodi "lazljivi duh"!

Dragi brate, Isus je došao "vodom"-krštenje, "krvlju"-žrtva i "Duhom", kojim svedoči o ovome.

Ovde se ne pominje Božanstvo Hristovo niti antihrist niti njegovo poricanje Božanstva ili bilo čega drugog.
Dakle Mire moj, tekst nije povezan sa našom temom..tj.ne doprinosi argumentaciji.

Pozdrav.
 
Natrag
Top