Da li je Hristos Božanske prirode na zemlji?

Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.465
Da je samo to pogrešno razumeo...


5Reče mu Toma: »Gospodine, ne znamo kamo odlaziš. Kako onda možemo put znati?« 6Odgovori mu Isus:
»Ja sam Put i Istina i Život:
nitko ne dolazi Ocu osim po meni.
7Da ste upoznali mene,
i Oca biste moga upoznali.
Od sada ga i poznajete

i vidjeli ste ga.«

8Kaže mu Filip: »Gospodine, pokaži nam Oca i dosta nam je!« 9Nato će mu Isus: »Filipe, toliko sam vremena s vama i još me ne poznaš?«
»Tko je vidio mene, vidio je i Oca.
Kako ti onda kažeš: ‘Pokaži nam Oca’? Iv 14 - 5,9

No, znam da će Jovan i za ovo imati "objašnjenje".. jer Mileritski otrov je jak.
Upravo ovde navedeno ukazuje samo na karakter..

Da ste "upoznali mene"...o tom poznaju i tom viđenju se govori. Upravo i ovi stihovi pokazuju da se radi o karakternoj spoznajini "viđenju" jer su Isusa videli..pa ako je Bog u telu onda su Ga videli. Međutim Isus kaže "niste me upoznali" niste me videli. Bog se očituje u karakteru...jasno je.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.394
Može, i Boga se može vidjeti. :)

OK. Ako tako smatraš. Boga doslovno videti...nadam se da zaista razumeš značenje izgovorenog.

Post 32,31: Onom mjestu Jakov nadjene ime Penuel jer - reče - "Vidjeh Boga licem u lice, i na životu ostadoh."

Da nisi bio drzak, pogotovo prema Sinu, Isusovim apostolima i Isusovoj Crkvi, ovo bih ti bio još davno pokazao. Evo, sada vidiš, naravno, to još ne znači i da ćeš razumijeti. ;)
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.394
Božanska priroda..svemoćnost..beskonačnost...večnost, bespočetnost... To je Božanska priroda..zato je i ne možemo videti ni podneti...kao stovrenja..zato ta priroda ne može biti u telu jer je telo ograničeno.

Post 32,31: Onom mjestu Jakov nadjene ime Penuel jer - reče - "Vidjeh Boga licem u lice, i na životu ostadoh."

Konačno i svečano, sve tvoje teze padaju u vodu.

1. Pada ti u vodu teza da ne moženo vidjeti Boga. Evo gore dokaza da možemo. :)

2. Slijedom točke 1., pada ti u vodu teza da Božja narav (priroda) ne može biti u tijelu. Vidimo da može. ;)

3. Posljedično na točku 2., pada ti u vodu teza da Isus nije Bog, jer kako si tvrdio Boga ne možemo vidjeti, ali sada vidimo da i Boga možemo vidjeti. Dakle, Bog Sin može biti u tijelu, i Bog Sin jest u tijelu Isusa Krista. ;)
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.465
Post 32,31: Onom mjestu Jakov nadjene ime Penuel jer - reče - "Vidjeh Boga licem u lice, i na životu ostadoh."

Konačno i svečano, sve tvoje teze padaju u vodu.

1. Pada ti u vodu teza da ne moženo vidjeti Boga. Evo gore dokaza da možemo. :)

2. Slijedom točke 1., pada ti u vodu teza da Božja narav (priroda) ne može biti u tijelu. Vidimo da može. ;)

3. Posljedično na točku 2., pada ti u vodu teza da Isus nije Bog, jer kako si tvrdio Boga ne možemo vidjeti, ali sada vidimo da i Boga možemo vidjeti. Dakle, Bog Sin može biti u tijelu, i Bog Sin jest u tijelu Isusa Krista. ;)

Isti Mojsije ipak nije video Boga. Kako sad to?
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Post 32,31: Onom mjestu Jakov nadjene ime Penuel jer - reče - "Vidjeh Boga licem u lice, i na životu ostadoh."

Zato i dobi ime Israel. No, opet ćeš imati problema da to pojasniš nekome ko ne želi da razume.

Pitam se samo ko li im je umove napunio budalaštinom o "karakteru" Boga, da im je to znak raposznavannja, ne moraju više ni shabate da pominju, dovoljno je da počnu da ponavljaju "karakter", "karakter" pa da se zna sa kime se ima posla.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.394
Isti Mojsije ipak nije video Boga. Kako sad to?

Ne mogu ja sve tvoje probleme, sve tvoje dileme i sva tvoja neznanja umjesto tebe riješavati.

Dobio si što si tražio. :) Samo ukratko, možemo vidjeti Boga, i ne raspada se ljudsko tijelo kao da je hidrogenskga bomba u njega stavljena, kad ga Bog nastani, i jest Bog tijelom postao i jest se Bog među ljude nastanio i jest Isus i Bog i čovjek.

No, opet ćeš imati problema da to pojasniš nekome ko ne želi da razume.

Kad od nekih ljudi i "Bog digne ruke", zašto ne bih i ja? :)
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.465
Ne mogu ja sve tvoje probleme, sve tvoje dileme i sva tvoja neznanja umjesto tebe riješavati.

Dobio si što si tražio. :) Samo ukratko, možemo vidjeti Boga, i ne raspada se ljudsko tijelo kao da je hidrogenskga bomba u njega stavljena, kad ga Bog nastani, i jest Bog tijelom postao i jest se Bog među ljude nastanio i jest Isus i Bog i čovjek.

Hajde sada da ne ostane na pola..ti si dao "pola odgovora"...ali da bi odgvor bio celovit moramo sada sagledati i drugu stranu..pa ćemo onda da vidimo šta bi to što si ti naveo tačno značilo. Evo zašto to kažem...

Tom istom Mojsiju Bog kaže i ovo:

"A Jahve reče:učiniću da prođe sve dobro moje ispred tebe....i reče: ali nećeš moći videti lica mojega, jer ne može čovek mene videti i ostati živ", 2. Mojsijeva 33,18.20

Hajde sada da budemo korektni i da ne preskočimo i ovo..

Zato kažem..ti si dao i potrudio se da daš pola odgovora. Kako ćemo sada ovo razumeti?

"NEĆEŠ VIDETI MOGA LICA"

"NE MOŽE ČOVEK MENE VIDETI I OSTATI ŽIV"

Dakle, da li ove stihove da preskočimo recimo..šta bi trebalo?

Pitam se samo ko li im je umove napunio budalaštinom o "karakteru" Boga,

Ko? Kao to vidiš sam Bog. E sada da li je "budalaština"? Ja znam da nije. Jer Bog sam kaže da jedino što možemo videti jeste karatkter Boga.

Ko je pak napunio umove ljudi da mogu obitavati sa "Bogom"...mislim da mi je ova ideja poznata iz Grčke i ostalih starih civilizacija.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.394
da vidimo šta bi to što si ti naveo tačno značilo. Evo zašto to kažem...

Nemoj mene miješati u svoja psihotična lutanja i nesnalaženja. Ja ništa nisam naveo svoje, ja sam samo citirao Bibliju, knjigu Postanka. Oprosti, znam da ti se gade biblijski tekstovi i njihova citiranja, ali naprosto sam morao. Evo još ću jednom citirati da svatko može vidjeti da ništa nisam niti izmislio niti dodao, naprosto sam citirao, ovako:

Post 32,31: Onom mjestu Jakov nadjene ime Penuel jer - reče - "Vidjeh Boga licem u lice, i na životu ostadoh."

Ko je pak napunio umove ljudi da mogu obitavati sa "Bogom"...mislim da mi je ova ideja poznata iz Grčke i ostalih starih civilizacija.

Kakva Grčka!? Zaista si opet drzak, beskrajno. Sveti apostol Ivan je "napunio umove ljudi da mogu obitavati s Bogom". Ivan piše, ovako:

Iv 1,14: I Riječ (Bog) tijelom postade i nastani se među nama

P.S. Ja zaista ne moram, i nisam dužan podnositi izljeve tvoje drskosti. Zato ti savjetujem, mani se ovdje "kršćanskih duša", i idi negdje drugdje traži "svoje mušterije". Idi "propovjedaj i suneti" Židovima i muhamedancima.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
P.S. Ja zaista ne moram, i nisam dužan podnositi izljeve tvoje drskosti. Zato ti savjetujem, mani se ovdje "kršćanskih duša", i idi negdje drugdje traži "svoje mušterije". Idi "propovjedaj i suneti" Židovima i muhamedancima.

Teško da će to učiniti. Jer Mileriti nikada, i slovima nikada nisu nikoga od onih koji Hrišćani ne behu, obratili, niti su ikome van Crkve Hristove (njihove primarne mete) "propovedali" svoje blasfemije,. tvrdeći da je to "evanđelje"...

Njima je po naredbi njihovog "boga" primarna meta "krađa" Kristovih ovaca.

Pitam se samo da li je to nama jasno ili nije.

Shvatimo već jednom da sa njima nema razmene mišljenja, oni to i ne žele. Cilj im je ubediti druge da su oni i pravu, i da je ona blasfemija, hula nad hulama od njihove "vere" ispravna i od Boga.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.465
P.S. Ja zaista ne moram, i nisam dužan podnositi izljeve tvoje drskosti. Zato ti savjetujem, mani se ovdje "kršćanskih duša", i idi negdje drugdje traži "svoje mušterije". Idi "propovjedaj i suneti" Židovima i muhamedancima.

Nemoj mene miješati u svoja psihotična lutanja i nesnalaženja.

To je odgovor na 2. Mojsijevu 33,18.20?

"A Jahve reče:učiniću da prođe sve dobro moje ispred tebe....i reče: ali nećeš moći videti lica mojega, jer ne može čovek mene videti i ostati živ", 2. Mojsijeva 33,18.20

Ima li ovde moje drsksti i psihotičnosti ili ti koliko vidim ne znaš šta da kažeš u vezi ovog stiha :)
 
Natrag
Top