Da li je Hristos Božanske prirode na zemlji?

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.394
To se u ovom tekstu ne raspravlja. Nije to tema..to što bi ti želeo da pricepiš ovom tekstu nije to.

Je li Isus gospodar subote, ili nije?

Ja ti rekoh..ti kako želiš.

I ja tebi rekoh. Bog se nastanio među ljudima, kaže Ivan čijoj tvrdnji za razliku od tvoje imam razlog vjerovati.

POSTADE...nije isto i biti isto kao pre...to moraš razumeti. Od pre nije ostalo ništa u tom telu..Pavle koristi izraz "isprazniti" se Božanskog iz tog tela. Ostalo je samo TELO.

:) Jesi li ti mjerio temperaturu mozga? Da ti nije mozak proključao?

Dakle, Isus u Jovanu 1,30-38 ne govori o svom "gospodarstvu nad subotom" već nešto drugo. Ne možeš tekstove presađivati u ddelove tekstova koji ne govore o tome.

Whatever! Isus je gospodar subote, a samo je Bog gospodar subote.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Nema što kriti, Jovan je proziran k'o jednomjesečna rakija. Formula je = Židovsto + EGWizam + Muhamedanstvo.

Jednom rečju Summa Heresiae

No to i ne čudi. Uopšte ne čudi.

Shodno tome, čitava je paradigma osuđena na propast.

Pod jedan, ne postoji jedno "židovstvo", niti je Judaizam jedan, u toj meri da možemo govoriti o judaizmima. Niti je i jedan od judaizama prozelitski, tačnije nema univerzalističke aspiracije. Etnofiletizam mu je izuzetno jak.

Pod dva, EGWizam, ta američka "religion for dummies" nije kompatibilna ni sa jednim od judaizama.

Pod tri, muhamedanstvo (malim slovom, jer po meni taj kult ne zaslužuje veliko početno slovo) ne prihvata išta drugo do potpnog potčinjavanja. Kod njega se ne može biti i subotar i musliman, a svaki sinkretizam se kažnjava smrću.

Pod četiri: sve tri "religije" su ekskluzivističke i svaka za sebe tvrdi da je nosilac istine. A dve od njih (EGWizam i muhamedanstvo) imaju univerzalističke, prozelitske aspiracije. Prvi za nametanje svoje ideologije koriste mentalno potčinjavanje, dok se drugi koristi i fizičkim nasiljem.


Whatever! Isus je gospodar subote, a samo je Bog gospodar subote.

Upravo tako. Dakle, šta je onda Isus?

Bog. Tačnije Bogočovek. Čudo nad čudima.

Ps. Pa zar to što je Isus i Bog i čovek ne govori o Božijoj svemoći? Zar je onima koji toliko negiraju Isusovo Božanstvo, toliko teško da shvate da negiranjem Isusovog Božanstva, negiraju i Božiju svemoć?

No, sve i da im je jasno, u šta iskreno sumnjam, to uopšte nije za čudo, jer "bog" Milerita, je kao i alah, nedostupan, statičan, ograničen. Ni malo nalik svemoćnom Biću.

Ujedno, kako je neko iole zdrave pameti mogao da posegne za kuranom i njegovim opisima, za njegovim "bogom", kada je Sveto Pismo, u koje se navodno kune, prepuno opisa na koji način je Bog (pravi Bog) tretirao svoje proroke, kako im nije praštao, i kako je dopuštao da trpe, dok sa druge strane alah sve čini da udovolji karnalnim željama svog "proroka". O stavljanju muhameda odmah do alaha u shadadu da i ne govorim. Posebno ako se zna da ni jedan od Biblijskih proroka tu i takvu "čast" nije dobio.

Ni Abraham, ni Mojsije, ni Izaija... niko. A, alah, koga ovi sinkretisti poistovećuju sa Bogom Svetog Pisma, dopušta, naređuje čak da se u izjavu vere, onu koja se pet puta na dan ponavlja, stavi muhamed.

Liči li to na Boga? Liči li to na nekoga ko je rekao da "Svoje Slave ne dam nikome"?* Ne.

*Slava je data samo jednoj osobi, onoj sa kojom Bog i ne deli Slave, jer je ta osoba On sam. Isusu.

 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.394
Ps. Pa zar to što je Isus i Bog i čovek ne govori o Božijoj svemoći? Zar je onima koji toliko negiraju Isusovo Božanstvo, toliko teško da shvate da negiranjem Isusovog Božanstva, negiraju i Božiju svemoć?

Teško im je nešto drugo. To su takvi ljudi koji ne mogu prihvatiti da je Isus Bog, jer onda oni sami sebi izgledaju kao najjadnije ništarije. Kod Jovana je to još dodatno izraženo. Jovan kao Židov, nikako ne može Isusu oprostiti što je na križ trpio i za nežidove. Osim što ne može oprostiti Isusu, očito je da Jovan nikako ne može oprostiti ni svetom Pavlu. Iz istog razloga, Pavao u jednom trenutku kaže:

Dj 18,5-6: Pavao se potpuno posveti Riječi svjedočeći Židovima da Isus jest Krist. Kako se pak oni stadoše protiviti i huliti, otrese on haljine i reče im: "Krv vaša na glave vaše! Ja sam nedužan. Od sada idem k poganima."
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Teško im je nešto drugo. To su takvi ljudi koji ne mogu prihvatiti da je Isus Bog, jer onda oni sami sebi izgledaju kao najjadnije ništarije.

Zašto? Zašto sebe vide takvima? Zar je njihov ego toliko jak da im ne dopušta da Boga prihvate onakvim kakav On zaista jeste?...

Kod Jovana je to još dodatno izraženo. Jovan kao Židov, nikako ne može Isusu oprostiti što je na križ trpio i za nežidove. Osim što ne može oprostiti Isusu, očito je da Jovan nikako ne može oprostiti ni svetom Pavlu. Iz istog razloga, Pavao u jednom trenutku kaže:

Dj 18,5-6: Pavao se potpuno posveti Riječi svjedočeći Židovima da Isus jest Krist. Kako se pak oni stadoše protiviti i huliti, otrese on haljine i reče im: "Krv vaša na glave vaše! Ja sam nedužan. Od sada idem k poganima."

Čudan je to židov (da li je on zaista to?) koji bira da se koristi verovanjima arhineprijatelja. Naime, sve i da jeste, ili čak da želi da bude to, izdao je judaizam, izdao je hebrejstvo. Nema dakle ni jednog judaiste, ni jednog židova koga će odbacivanje Krista naterati da prihvati blasfemije krvoloka muhameda i njegovih sledbenika. Nema židova koji je postao musliman.

Izdajom Krista (negiranjem Njegovog Božanstva) i Njegove poruke, Njegovog Evanđelja, neće se umilostiviti Hebrejima, jer istovremeno izdaje i njih koristeći se i propagirajući muhamedove blasfemije.

Iz takve apostaze, put vodi samo na dva mesta, ili povratku ka Kristu, Bogočoveku, ka spasenju, do čega se stiže pokajanjem, a drugi vodi ka paklu.


 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.465
Je li Isus gospodar subote, ili nije?

Ja bih se zadržao na tekstu Jovan 10,30-38. Isus je Jedno sa Ocem jer je potpuno u skladu sa voljom Božijom:

"Ako ne tvorim dela oca svojega ne verujte mi. Ako li tvorim, ako meni ne verujete, delima mojim verujte, da poznate da je otac u meni i ja u njemu", Jovan 10,37.38

Dakle, vidiš li šta Isus kaže? Otac u meni i ja u Njemu jer..:

1. "sam Božanske prirode"

2. "tvorim dela oca svojega":give_r:

Tvoja tvrdnja je pod 1. a moja pod 2.

Proveriti još jednom šta kaže Isus...mislim da je sasvim dovoljno jasno zašto Isus govori da je Sin Božiji:

1. Zato što je Božanske prirode

2. Zato što tvori dela Oca svojega.

I ja tebi rekoh. Bog se nastanio među ljudima, kaže Ivan čijoj tvrdnji za razliku od tvoje imam razlog vjerovati.


Bog se nije nastanio među ljudima jer Boga niko ne može videti nikada

"Koji sam ima besmrtnost, i živi u svetlosti kojoj se ne može pristupiti, kojega niko od ljudi nije video(pazi glagol je u prošlosti...nije video..a Isus bio pre toga..znači Isus nije bio Bog na zemlji), niti može videti.."1. Timotiju 6,16

Ako samo malo zdrave logike upotrebiš i počneš razmišljati a ne ponavljati teorije videćeš i lako povezati stvari.

Šta kaže apostol Pavle? Boga niko nije video..kada Pavle to piše? Posle ili pre Hrista? Posle Hrista. Pa ako je Hristos bio Božanske prirode na zemlji kako onda Boga niko nikada nije video niti može...dakle Hristos nije bio niti bi Ga mi mogli videti tj. ne bi mogli podneti Božansko prisustvo.

Da li veruješ apostolu Pavlu?
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.394
Bog se nije nastanio među ljudima jer Boga niko ne može videti nikada

Znači laže sveti apostol Ivan!? Sad je meni jasno zašto ti više držiš do "pišljiva boba", nego do svetog Ivana i njegovog evanđelja i njegovih poslanica. Ti si dakle uvjeren da je Ivan lažov.

OK, ja ipak Ivana i volim i cijenim, pa ću citirati nešto od njega: Tko niječe Sina nema ni Oca.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.465
Znači laže sveti apostol Ivan!?

Znači suprotstavljaš apostola Pavla apostolu Jovanu?

OK, ja ipak Ivana i volim i cijenim, pa ću citirati nešto od njega: Tko niječe Sina nema ni Oca.

Znači li da po tebi apostol Pavle ne govori istinu?

Kako ćeš pomiriti apostola Pavla i apostola Jovana?

Biće pre da se Jovan i Pavle savršeno slažu a da "neslogu" među njima praviš ti svojim pogrešnim tumačenjem apostola Jovana. Pavle kaže niko nikad...ti kažeš svi od Hrista...

Biće to jedino.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Bože sačuvaj da bi sveti Pavao lagao. Ali i Ivan nije lažov, iako ga ti držiš lažovom.

Ni jedan od apostola lažov nije. Lažovi su oni koji ih ne razumeju i koji ljude zavode da negiraju očiglednu istinu.

A ona je

Tko niječe Sina nema ni Oca.

Jer Otac i Sin echad su (moram hebrejski da bi pojedinima na taj jezik osetljivima olakšao, iako isti izmišljaju da se u Shema Israel govori ichad a ne echad) isto kao što je u Shema Israel već rečeno:

Shema Israel, Adonai Eloheinu, Adonai Echad.


Onaj koji se u Shema pominje nije niko drugi do Trostruko Sveti, Otac - Sin - Duh Sveti. Ne "Tri Bića" u koja navodno veruju EGWisti, nego Jedno i Jedino Biće sa Tri ličnosti, perosne, osobe, ipostasa.

Negiranje jedne od ličnosti Bića (Boga) jednako je negiranju Boga. Shodno tome, Tko odbacuje - negira Sina, odbacuje i negira Oca.

Što se tiče Sv Pavla, tog apostola naroda, uz Ivana - Jovana - Yahanana (moram ovako, jer nekima je stalo do sinkretizacije u toj meri da svoje blasfemije maskiraju korištenjem istočne ortografije) , citirani tekst je kao i uvek van konteksta i van poznavanja jezika, izabran samo i isključivo samo da bi, po naivnom očekivanju, potvrđivao "argumente" njihovih predubeđenja i "novih saznanja".

Ps. Nevezano za temu, istu "argumentaciju" za negiranje Božanstva Isusa, koriste i Bruklinski Raselovi Svedoci. Potpuno istu. Isti im je princip, isto postavljanje podpitanja: "zar ne veruješ Isusu? zar ne voliš Isusa? Zar ne veruješ ovome ili onome? Pismo kaže ovo, Pismo kaže ono. Crkva je "pala", Crkva je "Kurva""

U tom svom lukavom (rekao bih zmijskom) igranju jezikom i stavom, odmah se prepoznaju. Ujedno, ako im pogledamo veb stranice, one zvanične, tek dubljim i pažljivijim čitanjem posetioc može da shvati o kakvim se prevarantima radi.

U Hrvatskoj recimo koriste Katolički stil izražavanja, u Srbiji Pravoslavni., u Protestantskim zemljama se koriste mlataranjem Biblijom, sve prilagođeno lovu na duše.

Upravo zato ponavljam da ih treba razotkrivati na svakom mestu, u svako vreme.


Jer na njih se odnosi ovo:

Čudim se da od Onoga koji vas pozva na milost Kristovu tako brzo prelazite na neko drugo evanđelje, 7koje uostalom i ne postoji. Postoje samo neki koji vas zbunjuju i hoće prevratiti evanđelje Kristovo. 8Ali kad bismo vam mi, ili kad bi vam anđeo s neba navješćivao neko evanđelje mimo onoga koje vam mi navijestismo, neka je proklet! 9Što smo već rekli, to sad i ponavljam: navješćuje li vam tko neko evanđelje mimo onoga koje primiste, neka je proklet. 1 Gal 6,9

Kao i kanon Laodikejskog Sabora - Koncila.

Zato i ponavljam, svima njima ovde na forumu: ISUS JESTE YHWH. BOGOČOVEK.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top