Da li je Hristos Božanske prirode na zemlji?

Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.465
Bože sačuvaj da bi sveti Pavao lagao.

Ma nisu problem ni sveti Pavle ni sveti Jovan...niti Jovan niti Pavle govore da je Hristos u Božasnkoj prirodi došao na zemlju.

Problem je učenenje koje iznosiš a koje je direktno u suprotnositi sa onim što kaže apostol Pavle kao i krivo tumačenje Jovana.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.394
Ma nisu problem ni sveti Pavle ni sveti Jovan...

Ovdje se potpuno slažem s tobom, oni su velikani vjere. I predlažem ti "da uzimaš nešto" kako bi ublažio alergiju na njihove spise, a i novozavjetne općenito, pa da ih i malo čitaš. Možda ti može pomoći, kao kod cijepljenja, da se za početak "zaraziš malom dozom" njihovih tekstova. Evo kratak Ivanov tekst:

Bog se nastani među ljudima. (Iv 1,14)

Nakon što pročitaš gornji vrlo kratki tekst, ostani petnaestak minuta u tišini i razmišljaj o tekstu kroz pitanja:

1. Je li se Bog među ljudima nastanio u proročici Ellen White?
2. Je li se Bog među ljudima nastanio u Muhamedu?
3. Je li se Bog među ljudima nastanio u Staljinu?
4. Je li se Bog među ljudima nastanio u meni?

Problem je učenenje koje iznosiš a koje je direktno u suprotnositi sa onim što kaže apostol Pavle kao i krivo tumačenje Jovana.

To reci Isusu da je krivo učenje, jer ja, za razliku od tebe koji iznosiš svoje samovoljno učenje, iznosim dvijetisućljetno učenje Crkve kojoj je Isus zajamčio da je ni vrata pakla neće nadvladati.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.465
Ovdje se potpuno slažem s tobom, oni su velikani vjere. I predlažem ti "da uzimaš nešto" kako bi ublažio alergiju na njihove spise, a i novozavjetne općenito, pa da ih i malo čitaš. Možda ti može pomoći, kao kod cijepljenja, da se za početak "zaraziš malom dozom" njihovih tekstova. Evo kratak Ivanov tekst:

Bog se nastani među ljudima. (Iv 1,14)

Nakon što pročitaš gornji vrlo kratki tekst, ostani petnaestak minuta u tišini i razmišljaj o tekstu kroz pitanja:

1. Je li se Bog među ljudima nastanio u proročici Ellen White?
2. Je li se Bog među ljudima nastanio u Muhamedu?
3. Je li se Bog među ljudima nastanio u Staljinu?
4. Je li se Bog među ljudima nastanio u meni?



To reci Isusu da je krivo učenje, jer ja, za razliku od tebe koji iznosiš svoje samovoljno učenje, iznosim dvijetisućljetno učenje Crkve kojoj je Isus zajamčio da je ni vrata pakla neće nadvladati.

Slape, shvati molim te. Ne iznisiš na žalost učenje apostola. Jednog potpuno zanemaruješ(Pavla) a drugog pogrešno tumačiš.
Opet ne ti nego učenje koje zastupaš.

Pavle je jasan kada je Božanska priroda u pitanju. Ne može biti ispoljena na zemlji tj.među stvorenjima.
Jovanove reči ukazuju da je Isus POSTAO ČOVEK-TELO na šta ukazuju i ostali proroci te je On TELO bez ikakvih primesa Božanstva.

Razmisli, nekada je promena mišljenja radikalna i potrebna. Znam da nije lako kao što ni šta u životu nije lako. Ali je najvažnije slušati šta kažu apostoli i proroci a ne nama dragi učitelji pa ma ko to bio.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.394
Pavle je jasan kada je Božanska priroda u pitanju. Ne može biti ispoljena na zemlji tj.među stvorenjima.

A gdje ovo piše? U "Ranim spisima"??? :)

Jovanove reči ukazuju da je Isus POSTAO ČOVEK-TELO na šta ukazuju i ostali proroci te je On TELO bez ikakvih primesa Božanstva.

Ivan je jasan da ne može biti jasniji - Bog se nastani među ljudima.

Za razumijevanje gornje Ivanove tvrdnje, predlažem molitvu na koljenima i meditaciju uz promišljanja:

1. Tko i što je Bog?
2. Što znači nastaniti se?
3. Što znači nastaniti se među ljude?

Razmisli, nekada je promena mišljenja radikalna i potrebna. Znam da nije lako kao što ni šta u životu nije lako. Ali je najvažnije slušati šta kažu apostoli i proroci a ne nama dragi učitelji pa ma ko to bio.

Ja tebi čitavo vrijeme upravo govorim ovo što ti meni sugeriraš - Razmisli Jovane. Vidiš da ti sada još dodatno predlažem i da "na koljena klekneš". Zato ponovo: Razmisli Jovane, jer tko niječe Sina nema ni Oca.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.465
A gdje ovo piše? U "Ranim spisima"??? :)



Ivan je jasan da ne može biti jasniji - Bog se nastani među ljudima.

Za razumijevanje gornje Ivanove tvrdnje, predlažem molitvu na koljenima i meditaciju uz promišljanja:

1. Tko i što je Bog?
2. Što znači nastaniti se?
3. Što znači nastaniti se među ljude?



Ja tebi čitavo vrijeme upravo govorim ovo što ti meni sugeriraš - Razmisli Jovane. Vidiš da ti sada još dodatno predlažem i da "na koljena klekneš". Zato ponovo: Razmisli Jovane, jer tko niječe Sina nema ni Oca.

Sve je to uredu. Uz Božiju pomoć uvek. Neka Bog da mudrosti svakome.

Pokušajmo da razumemo apostole tako da bude sve usklađeno.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.394
Bog se nije nastanio među ljudima

Iv 1,14: I Riječ (Bog) tijelom postade i nastani se među nama

Kao što se vidi, ti na najdrskiji način svetog Ivana praviš lažovom. Nemoj to činiti, čovječe.

Ako samo malo zdrave logike upotrebiš i počneš razmišljati a ne ponavljati teorije videćeš i lako povezati stvari.

Šta kaže apostol Pavle? Boga niko nije video..kada Pavle to piše? Posle ili pre Hrista? Posle Hrista. Pa ako je Hristos bio Božanske prirode na zemlji kako onda Boga niko nikada nije video niti može...dakle Hristos nije bio niti bi Ga mi mogli videti tj. ne bi mogli podneti Božansko prisustvo.

Nisi ti svetog Pavla ispravno razumio. Može čovjek vidjeti Boga. :)
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Nisi ti svetog Pavla ispravno razumio. Može čovjek vidjeti Boga. :)

Da je samo to pogrešno razumeo...


5Reče mu Toma: »Gospodine, ne znamo kamo odlaziš. Kako onda možemo put znati?« 6Odgovori mu Isus:
»Ja sam Put i Istina i Život:
nitko ne dolazi Ocu osim po meni.
7Da ste upoznali mene,
i Oca biste moga upoznali.
Od sada ga i poznajete

i vidjeli ste ga.«

8Kaže mu Filip: »Gospodine, pokaži nam Oca i dosta nam je!« 9Nato će mu Isus: »Filipe, toliko sam vremena s vama i još me ne poznaš?«
»Tko je vidio mene, vidio je i Oca.
Kako ti onda kažeš: ‘Pokaži nam Oca’? Iv 14 - 5,9

No, znam da će Jovan i za ovo imati "objašnjenje".. jer Mileritski otrov je jak.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.465
Iv 1,14: I Riječ (Bog) tijelom postade i nastani se među nama

Kao što se vidi, ti na najdrskiji način svetog Ivana praviš lažovom. Nemoj to činiti, čovječe.



Nisi ti svetog Pavla ispravno razumio. Može čovjek vidjeti Boga. :)

Videli smo Ga, slažem se. Ali karakterno. Zato Isus kaže Ja i Otac jedno smo. On jeste savršeno odraz Božijeg karaktera te ko je video Hrista video je Boga. Da, ali ko razume razume.
Ne može se ipak sve videti
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.394
Natrag
Top