Da li je Hristos Božanske prirode na zemlji?

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.352
Veruj Darth, da je sve u cilju da se Hristovo Božanstvo i ličnost dostojno predstavi..ne pomoću "mitlogije" već pomoću Biblije i onako kako zaista jeste iz zapisa apostola i proroka.

Evo Biblije i zapisa apostola:

Iv 20,28: Odgovori mu Toma: »Gospodin moj i Bog moj:):)

Iv 1,14: I Riječ (Bog) tijelom postade i nastani se među nama
Međutim, ti uopće ne držiš do riječi apostola, nego si preuzeo židovsko-muhamednske laži o Kristu. Uostalom, to si i sam otkrio i priznao. Sam si u nekoliko navrata isticao kako ti je cilj Isusa učiniti prihvatljivim muhamedancima, i s druge strane, sve češće Isusa nazivaš i povezuješ ga sa starozavjetnim pojmovima s kakvima ga Njegovi apostoli i Njegova Crkva nisu baš nikada nazivali i povezivali.

Vrlo kratko pitanje, Jovane. Jesi li ti Židov u bilo kojem pogledu?
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.352
Ima moj Slape, ima. Ne može se priroda Božija koja je u svetlosti nedostupnoj i koja ne može se viditi ipak gledati..shvataš li da je to suprotnost već objavljenom o toj prirodi. Ako ti veruješ da je sad dostupna da se gleda apostol Pavle ipak kaže da nije ni sada...kao što i pominje u 1. Timotiju 6,14-16. Jednostavno stvorenje ne može videti Boga.

Zašto podmećeš? Zašto dokazuješ da je netočno, nešto što ja uopće nisam tvrdio? Srami se!

Dokazujući da ja lažem, tvrdim neistinu, pišeš:

Ako ti veruješ da je sad dostupna da se gleda apostol Pavle ipak kaže da nije ni sada...

A gdje sam ja napisao da sada možemo vidjeti Boga?????? Dapače, napisao sam slijedeće:

Nema nikakve suprotnosti. Ne može čovjek vidjeti Boga koji je duh,
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.399
Zašto podmećeš? Zašto dokazuješ da je netočno, nešto što ja uopće nisam tvrdio? Srami se!

A gdje sam ja napisao da sada možemo vidjeti Boga?????? Dapače, napisao sam slijedeće:

stvarnoslap je napisao(la):

Nema nikakve suprotnosti. Ne može čovjek vidjeti Boga koji je duh,


Ok, pa zašto onda tvrdiš da je Isusova priroda Božaska kada se Bog ne može videti i kada Božasnka priroda je u svetlosti kojoj se ne može pristupiti i ti i dalje tvrdiš da je Hristovo telo u sebi sadržavalo ovo? Pa zašto bi se sramio kad ti doista tvrdiš da se Božanska priroda sa ovim karakterima nastanila u telu?

Jedino kao si shvatio da to nije tako i ako priznaješ da je Hristos samo čovek na zemlji..onda sledi moje izvinjenje da sam te pogrešno shvatio. U suprotnom...ti ne govoriš istinu.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.399
Ne tvrdim ja, čovječe. Sveti Ivan tvrdi da se Bog nastanio u čovjeku Isusu iz Nazareta, i da se Bog nastanio među ljudima. (Iv 1,14)

Čekaj jel treba da se izvinem ili ne :)..jesam li te pogrešno shvatio ili si ti zaista ustvrdio da Isus nema Božanske prirode.

Reč POSTADE....TELO...zamisli se nad ovim izrazom POSTADE...ono određuje u kojoj priridi je sada kada se "useli među nas". Reč POSTADE ukazuje na promenu a ne na to da je ostalo isto. To Pavle objašnjava još bolje u Filibljanima 2,6-8...nešto što je bilo jedno obličje sada je drugo obličje...koje nije više ono što je bilo pre.

I nisi mi odgovorio. Jesi li ti Židov u bilo kojem pogledu?

A da li misliš da poreklo određuje moju teologiju? Jesam u duhovnom smislu...možda pripadam u 12 plemana a i da ne znam:)..možda. Ali možemo reći da smo svi na ovim prostorima srodni semitima..tj. imamo semitske gene jer smo odande i došli i naselili ove prostore..mislim na Ilire a mi smo svi Iliri-Srbi, Hrvati, Makedonci, Bosanci itd...da smo bili mudri pa da ostanemo u jednoj lepoj zemlji...jer smo svi braća u etničkom pogledu.

No, što se teologije tiče rekoh...Božanska priroda nije vidljiva..niti može obitavati kao takva u onome što je vidljivo tj. telu jer ništa što je vidljivo je nemože podneti.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.352
Reč POSTADE....TELO...zamisli se nad ovim izrazom POSTADE...ono određuje u kojoj priridi je sada kada se "useli među nas". Reč POSTADE ukazuje na promenu a ne na to da je ostalo isto.

Da, Riječ, koja je Bog, postade tijelo.

A vidi što ti tvrdiš: "Reč POSTADE ukazuje na promenu".

Dakle, ti tvrdiš da je Bog prestao biti Bog!?!?!? Apostoli one koji uče ovako kao ti nazivaju antikristima.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.399
Da, Riječ, koja je Bog, postade tijelo.

A vidi što ti tvrdiš: "Reč POSTADE ukazuje na promenu".

Dakle, ti tvrdiš da je Bog prestao biti Bog!?!?!? Apostoli one koji uče ovako kao ti nazivaju antikristima.

Promenu prirode zaista podrazumeva to "postade" . Jer "postade" telo.
Uzgred izraz Reč nije bukvalnog karaktera. Kao ni Jagnje što nije opis Hrista kao bukvalnog obličja. Ako me razumeš.
Zato u izrazu "Reč" ne možemo gledati Bog tj. Reč nije sinonim za Bog. Zato i kaže da je Reč Božanske prirode...tj.beše Bog.
Kada apostol Jovan kaže Reč to samo za sebe ne govori o prirodi Božijoj jer bi svaka reč onda bila Bog. Jovan razdvjeno pominje izraz Reč i Božansku prirodu Reči.
Zato kada kaže Reč postade telo ukazuje na drugaliju prirodu Reči tj samo ljudsku.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.399
Znači, laže sveti Ivan, i zato ti odbacuješ Božju riječ, a priklanjaš se židovsko-muhamedanskoj herezi kako Isus nije Bog.

Ovime nas dvojica možemo završiti ovu diskusiju. Traži ti "krštenike" među svojima.

Živio ti. :)

Ne, Bože sačuvaj. Jovan govori istinu o Isusu i njegovoj funkciji Reči u procesu stvaranja. Jer stvoreno ne može opstati u direktnom prisustvu Božijem.

Žao mi što imaš takvo mišljenje.

Neka i tebe Bog vodi u životu.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ne, Bože sačuvaj. Jovan govori istinu o Isusu i njegovoj funkciji Reči u procesu stvaranja.

" Jer moje misli nisu vaše misli i puti moji nisu vaši puti, govori Gospodin. Visoko je iznad zemlje nebo: tako su visoko puti moji iznad vaših putova, i misli moje iznad vaših misli." Iz 55, 6-9

Tako da nema govora o nekakvoj funkciji, niti o nekakvom procesu.

Bog nije usukani sudija koji sledi ljudska pravila ponašanja, funkcije i procese.

Jer stvoreno ne može opstati u direktnom prisustvu Božijem.

Hmm. a anđeli mogu? Dakle po tvom (nije tvoje, ti si to samo preuzeo) tumačenju anđeli nisu stvoreni... Ni sotona nije stvoren....

"Izuzetna" teologija, veoma "izuzetna".....
 
Natrag
Top