Da li je Hristos Božanske prirode na zemlji?

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Jesam sve pojasnio. Moraš čitati bolje i još bolje interpretirati. Ovo je promašaj što zaključuješ.

Danas je subota. Reci mi koje ti tehnike i opijate koristiš da iz ove rečenice izvučeš zaključak da je danas ponedjeljak?

Evo za tebe pojašnjenje. Ovo svakome poštenom čitaocu posta ne treba pojašnjavati podvlačiti i crtati. Ali evo kada se nekome mora.

Stena im je "bila" Hristos(radila isto delo Hrista) jer im je u tom trenutku davala smernice i vodila ih u pravcu identičnom kao i Hristos.

Ali ti reče da Krist tada nije ni postojao, kako će ih voditi? Sada praviš i budalu od sebe. ;)

Zar je bilo vremena kada On (Bog) nije postojao???? Čekaj, pojasni mi molim te, jer zaista mi sada jasno nije.

Ništa mu više nije jasno. Sada i od sebe pravi budalu.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Posle dodatnog pojašnjenja nemam više potrebe išta dodati.

Čitaj kako je napisano sa dodatnim pojašnjenjima. Ozbiljnost mora postojati. Kada neko objasni dodatno trebaš biti zadovljan a ne proglašavati za budalu sagovrnika jer to govori o tvojoj patološkoj mržnji prema svakome ko ne govori kao ti.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Čitaj kako je napisano sa dodatnim pojašnjenjima. Ozbiljnost mora postojati. Kada neko objasni dodatno trebaš biti zadovljan a ne proglašavati za budalu sagovrnika jer to govori o tvojoj patološkoj mržnji prema svakome ko ne govori kao ti.

Budalaštine su budalaštine, voljeli mi budalu ili ga mrzili. A tvoja mantra kako je Isus vodio Židove još prije nego što je uopće postojao, je najnotornija budalaština. O svetogrđu neću ni govoriti.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
A tvoja mantra kako je Isus vodio Židove još prije nego što je uopće postojao, je najnotornija budalaština. O svetogrđu neću ni govoriti.


Pa nije postojao naravno. Zato sam i naveo šta Biblija govori o Hristu tj. početcima Čoveka Isusa Hrista:

"Ti si sin moj ja te danas rodih", Psalam 2,7

"I mi vam javljamo obećanje ocevima našim da je ovo Bog ispunio nama, deci njihovoj, podigavši Isusa. Kao što je napisano u drugom psalmu; ti si sin moj ja te danas rodih", Dela 13,32,33

Isus Hristos, Čovek, nazvan sin Božiji je vezan za ovozemaljsku službu. On kao Sin Božiji i Hristos je potpuno određen svojim ovozemaljskim postojanjem. Ne postoji postojenje pre dolaska na zemlju ili u večnosti onoga koga poznajemo kao Isus Hristos.

Rođenje ili "početak" je u vremenu DANAS i to konkretno vezano za ovozemaljsku službu. Ne postoji postanje ili pojava Isusa Hrista u nekom drugom ambijentu osim ovozemaljskom.

Tako da razumevši ovu osnovu možemo razmatrati pravilno i druge tekstove.

Ja kao prvo nisam ni rekao da ih je vodio Isus. Valda si imalo obrazovan da iz mog teksta sa pojašnjejima vidiš da nisam govorio o Hristu Isusu. Ali sam naglasio da su simboli koji postoje i koje je naveo apostol Pavle identični sa simbolima koje je Hristos dao učenicima. Samim tim po tome je isto KAO DA IH JE VODIO sam Isus Hristos iako tada nije postojao.

Molim te samo ne izvrći reči.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Pa nije postojao naravno. Zato sam i naveo šta Biblija govori o Hristu tj. početcima Čoveka Isusa Hrista:

Sveti Pavao kaže da je Krist vodio Židove u vremenu Mojsija, a ti tvrdiš da Krist tada nije ni postojao!?!? Tko laže?

Sveti Pavao kaže da je Krist prije svega i Početak svemu, a ti tvrdiš da Krist uopće nije postojao prije rođenja u Betlehemu!?!? Tko laže?

Ja kao prvo nisam ni rekao da ih je vodio Isus. Valda si imalo obrazovan da iz mog teksta sa pojašnjejima vidiš da nisam govorio o Hristu Isusu.

Zašto izmišljaš? Ja sam tvrdio upravo suprotno od ovoga za što me optužuješ. Ja sam napisa kako ti tvrdiš da ih Isus Krist nije vodio, a Pavao tvrdi da ih je vodio. Dakle, tko je lažov? Ti ili apostol?

Ali sam naglasio da su simboli koji postoje i koje je naveo apostol Pavle identični sa simbolima

Kakvi simboli? Na čemu si ti, na kakvim opijatima? Nađi riječ simbol u Pavlovom tekstu i citiraj. Nađi bilo gdje u Novom zavjetu Da se Govori o Kristu, a da to nije Isus iz Nazareta kojeg je rodila Djevica Marija.

Simboli, simboli .... simboli. Zaista, na čemu si?

Molim te samo ne izvrći reči.

Ja tebe molim ne izmišljaj i ne dodaji riječi onima koje je zapisao sveti apostol.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Sveti Pavao kaže da je Krist vodio Židove u vremenu Mojsija, a ti tvrdiš da Krist tada nije ni postojao!?!? Tko laže?

Sveti Pavao kaže da je Krist prije svega i Početak svemu, a ti tvrdiš da Krist uopće nije postojao prije rođenja u Betlehemu!?!? Tko laže?



Zašto izmišljaš? Ja sam tvrdio upravo suprotno od ovoga za što me optužuješ. Ja sam napisa kako ti tvrdiš da ih Isus Krist nije vodio, a Pavao tvrdi da ih je vodio. Dakle, tko je lažov? Ti ili apostol?



Kakvi simboli? Na čemu si ti, na kakvim opijatima? Nađi riječ simbol u Pavlovom tekstu i citiraj. Nađi bilo gdje u Novom zavjetu Da se Govori o Kristu, a da to nije Isus iz Nazareta kojeg je rodila Djevica Marija.

Simboli, simboli .... simboli. Zaista, na čemu si?



Ja tebe molim ne izmišljaj i ne dodaji riječi onima koje je zapisao sveti apostol.

Ne razumeš Pavla dok presačeš Dela 13,32.33.

Ne možeš razumeti frazeologiju dok ne razumeš osnovu.

I već rekoh, ne možeš se oslanjati na ljude već moraš razmišljati i shvatati tekstove bez predrasuda.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Ne razumeš Pavla dok presačeš Dela 13,32.33.

Ne možeš razumeti frazeologiju dok ne razumeš osnovu.

I već rekoh, ne možeš se oslanjati na ljude već moraš razmišljati i shvatati tekstove bez predrasuda.

Evo ti, 'Einstein po razmišljanu' i oslobođen predrasuda, pouči me. Kada sveti Pavao kaže - Krist, ako to kako ti tvrdiš ne znači Isus Krist kojeg je rodila Djevica Marija, znači li to onda magarac, vjeverica, šišmiš ili nekakva fatamorgana? :)

I reci mi molim te, što je to tako tajanstveno i veličanstveno tebe osjenilo, da ti u Kristu odmah prepoznaš radi li se o magarcu, šišmišu, svinji ili kakvoj fatamorgani čim na njega naiđeš u Novom zavjetu?
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ništa mu više nije jasno. Sada i od sebe pravi budalu.

Pitam se zašto li me to ne čudi....

Ps. Jedna je osoba (njima ravna, oprosti mi Bože, Duhu Svetom) tvrdila da je toranj Babilonski srušen pre potopa, o ostailm kontradikcijama je već bezbroj puta rečeno i napisano, pa zato nije za čudo da neko ko je u "duha proroštva" kršten može da svoje blasfemije brani apsolutnim kontradiktornostima...

I reci mi molim te, što je to tako tajanstveno i veličanstveno tebe osjenilo, da ti u Kristu odmah prepoznaš radi li se o magarcu, šišmišu, svinji ili kakvoj fatamorgani čim na njega naiđeš u Novom zavjetu?

I ja bih se moguće je, isto to pitao, da neznam da se radi o miksu New Age, masonske, muhamedanske, talmudske, kabalističke, i naravno "cionističko fundamentalističke" "teologije" i tumačenja Svetog Pisma. ***

*** Taj i takav miks ne preporučujem za probati, jer su moguće svakojake kontraindikacije...
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Kada sveti Pavao kaže - Krist, ako to kako ti tvrdiš ne znači Isus Krist kojeg je rodila Djevica Marija,

Ne znači jer Isus Hrist je "rođen" DANAS.. Dela 13,32.33 a to upravo taj isti Pavle kaže da se odnosi na "podizanje" Isusa Hrista tj. Njegovo zemaljsko postojanje. E zato kažem da ti Pavle ne razumeš. Da bi ga pravilno razumeo moraš videti i ono što kaže u Delima 13.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Ne znači jer Isus Hrist je "rođen" DANAS.. Dela 13,32.33 a to upravo taj isti Pavle kaže da se odnosi na "podizanje" Isusa Hrista tj. Njegovo zemaljsko postojanje. E zato kažem da ti Pavle ne razumeš. Da bi ga pravilno razumeo moraš videti i ono što kaže u Delima 13.

Danas!? Misliš 2.1.2021!?!?!? :) Neće biti, stariji je Isus.

Danas!? Misliš na dan kad je Isus Krist rođen u Betlehemu!?!?!? :) Ni to neće biti, jer u Dj 13,33, na što se pozivaš, riječ je o citatu iz 2. Psalma, tako da ti je to "Danas" prije Isusova rođenja (Ps 2,7: Obznanjujem odluku Jahvinu: Gospodin mi reče: Ti si sin moj, danas te rodih.)

Dakle, "džaba si krečio", pozivajući se na Dj 13,33. ;) Jer ovaj tekst iz Djela, kao što ovdje vidjesmo, ne samo da ne potvđuje tvoju mantru, nego je prokazuje kao notornu laž.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top