Da li je Hristos Božanske prirode na zemlji?

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ova trojicu kad slušate (čitate) ne možete se nikako oteti dojmu da im je netko, kao graditeljima Babilonske kule, jezik pobrkao tako da jedan drugome govora nikako ne razumije. (Post 11,7)

Hmm.... svi oni (ima tu još takovijeh, no, da ih ne pominjem sada, ne bih da štucaju) i jesu plod babela... što i nije za čudo ako se zna odaklen su im kultovi i učenja istih.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Rmokatici i Pravoslavni kultovi su od Konstantina i Justinijana koji su Valovu religiju prekrstili davsi joj ime Rimokatolicka crkva, od koje se potom odvojio istocni deo i nastalo Pravoslavlje.
To su dakle stara paganska religija sa drugim imenom.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.465
Ma ne radi se bukvalno kako ti zamišljaš. Nikakvog anđela oni nisu primili. Pavle kaže kao da su primili. Pavle govori o sebi. O časti a ne o bukvalnom primanju.

Pavle ne povezuje Isusa Hrista i anđosku prirodu.
Zar ne vidiš to?
Pogledaj jos jednom taj stih iz Galata 4:
14 I napasti moje, koja beše telu mom, ne prezreste, ni popljuvaste, nego me primiste kao anđela Božjeg, kao Hrista Isusa.
Da je Isus Hrist pravi Bog Svemoguci,Pavle bi napisao ,nego me primiste kao Boga,kao Hrista Isusa.
Sta ti je logicnije?prvo ili drugo pisanje?
Da je Isus Hrist zaista pravi Svemoguci Bog to bi bilo prikladno ,napisati,ali Isus je Bozji andjeo.
E sad ako su andjeli bozanske prirode to je vec druga prica...
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.465
Pogledaj jos jednom taj stih iz Galata 4:
14 I napasti moje, koja beše telu mom, ne prezreste, ni popljuvaste, nego me primiste kao anđela Božjeg, kao Hrista Isusa.
Da je Isus Hrist pravi Bog Svemoguci,Pavle bi napisao ,nego me primiste kao Boga,kao Hrista Isusa.
Sta ti je logicnije?prvo ili drugo pisanje?
Da je Isus Hrist zaista pravi Svemoguci Bog to bi bilo prikladno ,napisati,ali Isus je Bozji andjeo.
E sad ako su andjeli bozanske prirode to je vec druga prica...


Rekoh već..ovde se izraz "anđeo Božiji" ne odnosi na Isusa. On je zasebno pomenut.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.465
Rekoh već..ovde se izraz "anđeo Božiji" ne odnosi na Isusa. On je zasebno pomenut.
To moze da izgleda tako,ali i ne mora.
Da je to tako kako ti mislis onda bi Pavle napisao "nego me primiste kao andjela Bozjeg ili kao Hrista Isusa.
Rec ILI je ono sto bi napravilo razliku da se odnosi na dve osobe,ali nje nema,ne postoji.
Nadalje ap.Pavle je na vise mesta u Bibliji ukazivao na isusa kao andjela,
ja sam ti naveo najmerodavnije stihove,ali izgleda badava.
Primiste me kao Dragana ili Petra,
Primiste me kao Dragana i Petra!!!
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.465
To moze da izgleda tako,ali i ne mora.
Da je to tako kako ti mislis onda bi Pavle napisao "nego me primiste kao andjela Bozjeg ili kao Hrista Isusa.
Rec ILI je ono sto bi napravilo razliku da se odnosi na dve osobe,ali nje nema,ne postoji.


Pavle ima svoj stil pisanja. On takođe nekada pomenje u istoj rečenici tako blisko jedno do drugoga Boga i Isusa Hrista pa znamo da Pavle odvaja ta dva pojma jer to vidimo iz drugih tekstova gde jasno odvaja. Kada naiđemo na tekst gde to ne izgleda tako mi znamo da Pavle ne odstupa od svog pravila i odvaja. Tako je i ovde..Pavle nikada Isusa Čoveka ne poistovećuje sa bilo kojim anđelom. Nigde..jer Isus Čovek je Čovek...anđeo ima drugu prirodu od čoveka a Isus je samo Čovek. Tako da je nemoguće baš iz tog razloga da Pavle poistovećuje Hrista Čoveka i anđela Božiejga jer anđeo ima jednu prirodu stvorenja a čovek drugu prirodu stvorenja.

Zato je jasno Isus odvojen od pomenutog anđela.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.465
Pavle ima svoj stil pisanja. On takođe nekada pomenje u istoj rečenici tako blisko jedno do drugoga Boga i Isusa Hrista pa znamo da Pavle odvaja ta dva pojma jer to vidimo iz drugih tekstova gde jasno odvaja. Kada naiđemo na tekst gde to ne izgleda tako mi znamo da Pavle ne odstupa od svog pravila i odvaja. Tako je i ovde..Pavle nikada Isusa Čoveka ne poistovećuje sa bilo kojim anđelom. Nigde..jer Isus Čovek je Čovek...anđeo ima drugu prirodu od čoveka a Isus je samo Čovek. Tako da je nemoguće baš iz tog razloga da Pavle poistovećuje Hrista Čoveka i anđela Božiejga jer anđeo ima jednu prirodu stvorenja a čovek drugu prirodu stvorenja.

Zato je jasno Isus odvojen od pomenutog anđela.
Eeeeeh,
Pa da ne bese Pavla ,mnogi bi mislili i nadalje da se Bog licno javio Mojsiju u kupini .grmu koji gori a ne sagoreva???
Ili pak ko je stitio Jevreje dok su bezali od faraona. Ko je to isao ispred i iza njih? Dal Bog,dal Andjeo Bozji???
Dela ap 7:35 Ovog Mojsija, kog ukoriše rekavši: Ko te postavi knezom i sudijom? Ovog Bog za kneza i izbavitelja posla rukom anđela koji mu se javi u kupini.
2moj 14:19 I podiže se anđeo Gospodnji, koji iđaše pred vojskom izrailjskom, i otide im za leđa; i podiže se stup od oblaka ispred njih, i stade im za leđa.
1.Kor10:4 I svi jedno piće duhovno piše; jer pijahu od duhovne stene koja iđaše za njima: a stena beše Hristos.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.465
Eeeeeh,
Pa da ne bese Pavla ,mnogi bi mislili i nadalje da se Bog licno javio Mojsiju u kupini .grmu koji gori a ne sagoreva???
Ili pak ko je stitio Jevreje dok su bezali od faraona. Ko je to isao ispred i iza njih? Dal Bog,dal Andjeo Bozji???
Dela ap 7:35 Ovog Mojsija, kog ukoriše rekavši: Ko te postavi knezom i sudijom? Ovog Bog za kneza i izbavitelja posla rukom anđela koji mu se javi u kupini.
2moj 14:19 I podiže se anđeo Gospodnji, koji iđaše pred vojskom izrailjskom, i otide im za leđa; i podiže se stup od oblaka ispred njih, i stade im za leđa.
1.Kor10:4 I svi jedno piće duhovno piše; jer pijahu od duhovne stene koja iđaše za njima: a stena beše Hristos.

Vidi, Isus u svom ljudskom obličju nema ni jedno drugo osim ljudskog. Mi ne možemo reći gle anđeo Božiji a ono je čovek. Isus nije došao ni u Božanskom ni u anđeoskom obličju već u ljudskom. Da li se slažeš sa tim? Isus je potpuni Čovek na zemlji. Da li se slažeš sa ovim shvatanjem?
 
Natrag
Top