Da li je Hristos Božanske prirode na zemlji?

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Mire, i knjiga o Makabejcima postoji u katolickoj bibliji pa ona propagira mnogobostvo jer su je pisali ko zna koji Helenizovani Jevreji.
Tako isto i Enohovu knjigu.
Ja kao Adventista ucim bibliju, jer Adventistima je temelj vere biblija, a ne bajke i ljudske filozofije kao vama koji prihvatate mnogobostvo i okultizam kao temelj.
Sto se tice ostalog, odgovor sam dao, i on je konacan.
..
Mozes ti tvrditi da je tebi 'konacno' ali diskusija se ne moze zavrsiti na tvojoj samovoljnoj konstataciji.. Ja ucenje ne temeljim na knjizi Enohovoj da bi ti rekao da ja pricam "bajke", rekao sam da je koristim samo kao potvrdu (jer ona je istorijski bitna).. A biblija je temelj ucenja i njom sam odavno dokazao da se ovde ne radi o ljudima koji su "Sinovi Bozji" vec o andjelima koji su stvarali potomstvo, o neprirodnoj vrsti hibrida tkz. "divova" ili kako ih zovemo "nefilima". O tome ne zelim ovde, jer to je druga tema i to smo vec elaborirali na drugom mestu..

A ovde sam samo spomenuo neke detalje - da "andjeli itekako mogu stvarati potomstvo" vestackim putem, a ti ne mozes nista protiv toga jer i ljudi takodje stvaraju klonove i potomstvo u laboratoriji! I Bog je natprirodnim putem zaceo Hrista! Tako da tvoja teza da neko mora imati reproduktivne organe da bi "rodio" ne stoji!
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mire.
Ne postoje u bibliji dva diametralno razlicita objasnjenja za istu stvar, vec samo jedno koje je u kontekstu biblije.
Ti si sam svojim komentarima potvrdio da se tvoj stav zasniva na okultizmu, vesticarenju, ufologiji, i satanizmu, i okultnim bajkama, a nikako na bibliji, jer biblijsko ucenje po ovom pitanju je biblijsko, i tumaci se u kontekstu, a on je sledeci.

Jedan od kljucnih dokaza da se u 1 knjizi Mojsijevoj 6 poglavlju ( gde se govori o zenidbi sinova Bozjih sa kcerima covecijim ) ne radi o nekakvim demonima, vec o potomcima Svete loze Adamovog sina Sita, koji su se zenili sa kcerima Adamovog sina Kaina - koga je Bog prokleo zbog ubistva brata Avelja, je taj - da nastavak ovog biblijskog izvestaja glasi "I VIDEVSI BOG DA JE NEVALJALSTVO LJUDSKO VELIKO NA ZEMLJI, I DA SU MISLI COVECIJE SVAGDA SAMO ZLE, POKAJA SE U SRCU STO JE STVORIO COVEKA" ( 1 Mojsijeva 6. 5 ).

Dakle, LJUDI a ne nekakvi demoni su se pokvarili i mislili samo na zadovoljenje svojih telesnih zelja, i zato je Bog poslao potop na tadasnji svet.

Govoreci o svom drugom dolasku, Isus napominje da ce svet u poslednje vreme biti kao u vreme Nojevo.
Jer kao sto pred potopom LJUDI a ne nekakvi demoni "jedjahu i pijahu, ZENJAHU SE I UDAVAHU, kupovahu i prodavahu" Tako ce biti ( kaze Isus ) i u poslednje vreme.

Dakle, i sam Bog u starom zavetu, i Gospod Isus u novom potvrdjuju - da su LJUDI bili ti koji su gresili i zenili se i udavali po svojoj volji, sto je dovelo do toga da Bog pusti potop.

Nema u bibliji govora o navodnoj zenidbi nekakvih demona, vec biblija govori o prepotopnim LJUDIMA.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Gde si u Pismu našao da se tvoj đavlina ne može videti?

Kako to misliš moj đavlina!? Ti misliš, ako Isusa i đavlinu "strpaš u isti koš", i odbaciš Isusa, da ni đavlina više nije tvoj. E Jovane, Jovane, tek kad Isusa (Sina) zaniječeš, đavlina te je zajašio da ga više otjerati ne možeš. Tek si tada njegov do kraja.

Da li se slažeš da u Pismu stoji da se samo Bog ne može videti?

Isus je Bogočovjek, pa ga možemo vidjeti. Sve štima, osim u tvojoj glavi koja to ne može shvatiti.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Vrlo jasan prikaz onoga što Crkva još od vremena apostola vjeruje o Isusu Kristu, prikaz nastajanja najvećih hereza vezanih uz to i način na koji je Kristova Crkva svemu tome odoljela i do današnjih dana sačuvala vjeru apostoa i Prve Crkve.

 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
U 2. Korinćanima 4,4 "bog ovog sveta" je sam satana. Za njega se koristi grčki izraz theos. No, naravno izraz theos se koristi i za Boga Svemoćnoga...to znamo svakako. Sve zavisi od ispravnog konteksta samog teksta.
Bas tako,potpuno se slazem sa tobom.
Dakle boh iz 2.kor 4:4 jeste sotona,
dal sotona ima bozansko poreklo?,obzirom da je nazvan bogom?,obicno pitanje,
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
I za Isusa se koristi grčki izraz Theos, a kako vas dvojica niječete da je Isus Bog Svemogući, za vas je onda Isus sotona, đavlina.
Grcka rec Teos se koristi za mnoge bogove kao sto su Dagon,Bal itd,pa lepo sto siris temu...
Da li su i oni bozanske prirode jer eto i njih Biblija oznacava koa bogovima.
A sta reci za Galatima
Galatima 4:14 I napasti moje, koja beše telu mom, ne prezreste, ni popljuvaste,
nego me primiste kao anđela Božjeg, kao Hrista Isusa.
Sta kaze ovde Pavle ,kakvog je porekla isus hrist?
 
Natrag
Top