Da li je Hristos Božanske prirode na zemlji?

Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Bas tako,potpuno se slazem sa tobom.
Dakle boh iz 2.kor 4:4 jeste sotona,
dal sotona ima bozansko poreklo?,obzirom da je nazvan bogom?,obicno pitanje,

Upravo sam to i pomenuo u raspravi, ovde Theos ne govori o prirodi već položaju. Položaj uzvišen u odnosu na obične ljude... funkciju koju imaju itd...
Sotona svakako nema poreklo Božansko kao i bilo ko drugi koji je nazvan Theos u kontekstu koji nema značenje Bog Večni.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Upravo sam to i pomenuo u raspravi, ovde Theos ne govori o prirodi već položaju. Položaj uzvišen u odnosu na obične ljude... funkciju koju imaju itd...
Sotona svakako nema poreklo Božansko kao i bilo ko drugi koji je nazvan Theos u kontekstu koji nema značenje Bog Večni.
I ja se slazem sa tim da se ovde Bog koristi kao titula ,a ne kao priroda.Isto kao sa car ili kralj.,
Bog je samo jedan,svi ostali su samo njegova stvorenja,bilo andjeli,bilo ljudi,zivotinje,biljke...
Ali ima jedan zanimljiv stih koji se tice Isusa Hrista,u
Galatima 4:14 I napasti moje, koja beše telu mom, ne prezreste, ni popljuvaste, nego me primiste kao
anđela Božjeg, kao Hrista Isusa
.
Ovde je veoma zanimljivo sto se postavlja pitanje da li su andjeli andjeoskog porekla ili pak Bozjeg porekla?
Sta mislis o ovom gornjem stihu?
Zasto ap.Pavle ovim stihom asocira da je Isus Hrist andjeo Bozji?,ili je mozda pogresio?
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
I ja se slazem sa tim da se ovde Bog koristi kao titula ,a ne kao priroda.Isto kao sa car ili kralj.,
Bog je samo jedan,svi ostali su samo njegova stvorenja,bilo andjeli,bilo ljudi,zivotinje,biljke...
Ali ima jedan zanimljiv stih koji se tice Isusa Hrista,u
Galatima 4:14 I napasti moje, koja beše telu mom, ne prezreste, ni popljuvaste, nego me primiste kao
anđela Božjeg, kao Hrista Isusa
.
Ovde je veoma zanimljivo sto se postavlja pitanje da li su andjeli andjeoskog porekla ili pak Bozjeg porekla?
Sta mislis o ovom gornjem stihu?
Zasto ap.Pavle ovim stihom asocira da je Isus Hrist andjeo Bozji?,ili je mozda pogresio?


Mislim da ovde Pavle nabraja..kaže..primiste me kao anđela ili kao Hrista. Ne pravi on jednakost između anđela i Hrista već hoće da pojača utisak. On kaže da je počastvovan da se oseća izuzetno počastvovano i zato kaže primiste me kao nekog anđela ili kao samog Hrista.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Mislim da ovde Pavle nabraja..kaže..primiste me kao anđela ili kao Hrista. Ne pravi on jednakost između anđela i Hrista već hoće da pojača utisak. On kaže da je počastvovan da se oseća izuzetno počastvovano i zato kaže primiste me kao nekog anđela ili kao samog Hrista.
Ne kaze on ovde "primiste me kao nekog andjela",vec kao Bozjeg andjela,kao Hrista Isusa.
Kad pisac pise Bozji andjeo,to se onda prvo proveri,pa tek onda kaze na koga se misli.
Zar ti ne mislis da je Isus Hrist bas taj Bozji andjeo?
A kojeg su to Bozjeg andjela hriscani primili ???
Da nije Gavrilo?
Luka 1:26 A u šesti mesec posla Bog anđela Gavrila u grad galilejski po imenu Nazaret.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Ne kaze on ovde "primiste me kao nekog andjela",vec kao Bozjeg andjela,kao Hrista Isusa.
Kao anđela Božijeg, pa svaki anđeo je Božiji anđeo..nema anđela koji nisu Božiji.

Pavle samo pravi gradaciju..prvo kaže anđeo Božiji...i time ukazuje na snagu časti kaja mu je ukazana kao čoveku a onda daje vrhunac..kaže kao samog Hrista.

Pavle dakle ne izjednačava anđela Božijeg i Hrista. To su dva pojma. Nemislim da je anđeo Božiji ovde izjednačen sa Hristom.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Kao anđela Božijeg, pa svaki anđeo je Božiji anđeo..nema anđela koji nisu Božiji.

Pavle samo pravi gradaciju..prvo kaže anđeo Božiji...i time ukazuje na snagu časti kaja mu je ukazana kao čoveku a onda daje vrhunac..kaže kao samog Hrista.

Pavle dakle ne izjednačava anđela Božijeg i Hrista. To su dva pojma. Nemislim da je anđeo Božiji ovde izjednačen sa Hristom.
A kojeg su to andjela pre Isusa Hrista primili ti hriscani??? i jos Bozjeg andjela?
Jel andjeo Gavrilo oznacen kao Bozji andjeo?
26 A u šesti mesec posla Bog anđela Gavrila u grad galilejski po imenu Nazaret.
Pogledaj i ove stihove
Dela ap 7: rukom andjela u kupini
35 Ovog Mojsija, kog ukoriše rekavši: Ko te postavi knezom i sudijom? Ovog Bog za kneza i izbavitelja posla rukom anđela koji mu se javi u kupini.
38 Ovo je onaj što beše u crkvi u pustinji s anđelom, koji mu govori na gori Sinajskoj, i s ocima našim; koji primi reči žive da ih nama da;
2moj 14:
19 I podiže se anđeo Gospodnji, koji iđaše pred vojskom izrailjskom, i otide im za leđa; i podiže se stup od oblaka ispred njih, i stade im za leđa.
1.Kor 10:4 Hrist duhovna stena
4 I svi jedno piće duhovno piše; jer pijahu od duhovne stene koja iđaše za njima: a stena beše Hristos.
Ovo je sve razjasnjeno ko se javio Mojsiju iz kupine,ko je govorio na Sinaju,i na kraju da je to bio Isus Hrist,andjeo Bozji.
Mislis li da to Pavle nije znao i onda to potvrdio u Galatima 4:14???
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Jedna od uloga Isusa Hrista u planu spasenja je "ANDJEO ZAVETNI"
To ne znaci da je Isus bukvalno stvoreni andjeo, vec je to njegova uloga kao posrednika izmedju Boga i stvorenih bica.
Angelos znaci poslanik, tako da je tu sve jasno.
Isus je vecni Bog jedan od Bozanskih licnosti koji je zasao iz prisutnosti slave koja okruzuje Oca, i preuzeo razlicite uloge u planu spasenja.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
A kojeg su to andjela pre Isusa Hrista primili ti hriscani??? i jos Bozjeg andjela?
Jel andjeo Gavrilo oznacen kao Bozji andjeo?
26 A u šesti mesec posla Bog anđela Gavrila u grad galilejski po imenu Nazaret.
Pogledaj i ove stihove
Dela ap 7: rukom andjela u kupini
35 Ovog Mojsija, kog ukoriše rekavši: Ko te postavi knezom i sudijom? Ovog Bog za kneza i izbavitelja posla rukom anđela koji mu se javi u kupini.
38 Ovo je onaj što beše u crkvi u pustinji s anđelom, koji mu govori na gori Sinajskoj, i s ocima našim; koji primi reči žive da ih nama da;
2moj 14:
19 I podiže se anđeo Gospodnji, koji iđaše pred vojskom izrailjskom, i otide im za leđa; i podiže se stup od oblaka ispred njih, i stade im za leđa.
1.Kor 10:4 Hrist duhovna stena
4 I svi jedno piće duhovno piše; jer pijahu od duhovne stene koja iđaše za njima: a stena beše Hristos.
Ovo je sve razjasnjeno ko se javio Mojsiju iz kupine,ko je govorio na Sinaju,i na kraju da je to bio Isus Hrist,andjeo Bozji.
Mislis li da to Pavle nije znao i onda to potvrdio u Galatima 4:14???

Ma ne radi se bukvalno kako ti zamišljaš. Nikakvog anđela oni nisu primili. Pavle kaže kao da su primili. Pavle govori o sebi. O časti a ne o bukvalnom primanju.

Pavle ne povezuje Isusa Hrista i anđosku prirodu.
Zar ne vidiš to?
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
1.Kor 10:4 Hrist duhovna stena
4 I svi jedno piće duhovno piše; jer pijahu od duhovne stene koja iđaše za njima: a stena beše Hristos.
Ovo je sve razjasnjeno ko se javio Mojsiju iz kupine,ko je govorio na Sinaju,i na kraju da je to bio Isus Hrist,andjeo Bozji.
Mislis li da to Pavle nije znao i onda to potvrdio u Galatima 4:14???

Jedna od uloga Isusa Hrista u planu spasenja je "ANDJEO ZAVETNI"
......
Angelos znaci poslanik, tako da je tu sve jasno.

Ma ne radi se bukvalno kako ti zamišljaš. Nikakvog anđela oni nisu primili.

Pavle ne povezuje Isusa Hrista i anđosku prirodu.
Zar ne vidiš to?

Ova trojicu kad slušate (čitate) ne možete se nikako oteti dojmu da im je netko, kao graditeljima Babilonske kule, jezik pobrkao tako da jedan drugome govora nikako ne razumije. (Post 11,7)
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Kako se Stvarnoslap bar jednom ne postidis zbog laganja i izvrtanja tudjih reci?
Upravo ti sve vreme prikazujes da si pripadnik duhovnog Vavilona, jer lazes i izvrces tudje reci na veliko.
Ja sam upravo kao odgovor Zaokretu koji tvrdi da je Isus stvoreni andjeo odgovorio da on to nije, vec da je starom zavetu samo nazvan "andjeo zavetni" zbog uloge koju je imao u planu spasenja.
Koliko vidim Jovan je napisao "da Isus nije bukvalno andjeo" sto je mislim identicno mom stavu.
Dakle, lazes kao i obicno.
 
Natrag
Top