Da li je Hristos Božanske prirode na zemlji?

Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Je, baš je o tome Isus Petru govorio. U onome što Crkva vjeruje, ispovjeda i naučava, ni vrata paklena neće je nadvladati. Kad bi je vrata paklena baš u tome nadvladala, Crkva bi bila nadvladana. A Isus nije lažov i laprdan, i Isus kaže: Ni vrata paklena neće je nadvladati.



Nije Isus rekao da neće biti hereza, nego da neće nadvladati Crkvu. :) Ne služi se đavolskim metodama. Ne izvrći Isusove riječi.



Je, dopustio je Bog pojavu heretičara i hereza, ali, Bog nije dopustio ni jednoj herezi da nadvlada Crkvu. Kad bi se to dogodilo, to bi značilo da je Isus lažov. Nažalost, prema tvom antikristovskom nauku, Isus, ako može biti grešnik, mogao bi biti i lažov.

Čim se hereza pojavila znači da dogma nije ona koja može biti 100% očuvana. Imaš pogrešnu predstavu o tome šta je crkva i šta spada u ono što se ne može srušiti vratima paklenim. Isus Petru ne govori ni o kakvoj dogmi...Petar jevuptćravo odmah nakon ove pohvale pao u jeres..znaš i sam u vezi čega. Ali Isus govori o priznanju Petrovom za Spasitelja Isusa Hrista.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
2.Moj 34:24
24 Jer ću izagnati narode ispred tebe, i međe tvoje raširiću, i niko neće poželeti zemlje tvoje, kad staneš dolaziti da se pokažeš pred Gospodom Bogom svojim tri puta u godini.

2.Moj 32:
34 A sada idi, vodi taj narod kuda sam ti kazao. Evo, moj će anđeo ići pred tobom, a kad ih pohodim, pohodiću na njima greh njihov.

2.Moj 29:
42 To neka bude žrtva paljenica svagda od kolena do kolena vašeg na vratima šatora od sastanka pred Gospodom, gde ću se sastajati s vama da govorim s tobom.
Sve su to stihovi koji umeju da zbune neiskusnog,ali kroz kasnija objasnjenja vidi se da se Jehova nije direktno sastajao sa niima bukvalno lice u lice,vec preko posrednika kao sto su andjeli i proroci.

Niko od vernih nije bio ushićen što ostade živ zbog toga što je videpćo anđela(premda i anđeo ima ogromnu moć) već što je video Boga...taj susret sa Bogom je onaj koji je istaknut.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Pričaš besmislice. Hereze i heretičare Crkva odbaci, i "idemo dalje". Očuvani su i vjera i naučavanje. (100% :) )

Tvoja tvrdnja jednaka je ovome. Čim se pojavio Juda koji je izdao Isusa, gotovo je, apostolski zbor postao je razbojnička družina.

Nisu. Petar nije sačuvan od jeresi...nije sačuvan ni kasnije...grešio je. Grešio je i apostol Pavle. Grešili su svi apostoli...normalno.

Ali su ostali uz Hrista uvek.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Nije Isus rekao da neće biti hereza, nego da neće nadvladati Crkvu. :) Ne služi se đavolskim metodama. Ne izvrći Isusove riječi.

Kako i ne bi tako činio, kada im je čitava "teologija" i "apologetika" na sotonskom izvrtanju Božijih reči i nastala i održava se.

Je, dopustio je Bog pojavu heretičara i hereza, ali, Bog nije dopustio ni jednoj herezi da nadvlada Crkvu.

” Šimune, Šimune, evo Sotona zaiska da vas prorešeta kao pšenicu”. Lk 22,31

Pričaš besmislice. Hereze i heretičare Crkva odbaci, i "idemo dalje". Očuvani su i vjera i naučavanje. (100% :) )

Kao i "proročica" mu, i on samo besmislice i može pričati. Cilj je da lažima, podmetanjima, lukavostima preotmu ovce Kristove i odvedu ih u pakao (koji kao i otac im sotona negiraju).

Ps. Žao mi je, ali svi "revivalisti" jesu od sotone, sotonini su i kao takve treba tretirati sve što iznose. Odbacivati, negirati, i s rezignacijom odbijati. Kršćani nisu, niti su to ikada bili, ma koliko ih sve to "učvršćivalo" u njihovoj duhovnoj narkomaniji.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Nisu. Petar nije sačuvan od jeresi...nije sačuvan ni kasnije...grešio je. Grešio je i apostol Pavle. Grešili su svi apostoli...normalno.

Crkva je sačuvana od hereze. "Odlazi od mene sotono", kaže Isus Petru, ali svejedno tom istom Petru povjerava da vodi čitavu Crkvu. Isus je zajamčio Crkvi da je ni vrata paklena neće nadvladati. Isus je zajamčio Crkvi da će u njoj biti "do svršetka svijeta", valjda ti je jasno da apostoli nisu besmrtni i da bi oni mogli živjeti "do svršetka svijeta". :)
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Crkva je sačuvana od hereze. "Odlazi od mene sotono", kaže Isus Petru, ali svejedno tom istom Petru povjerava da vodi čitavu Crkvu. Isus je zajamčio Crkvi da je ni vrata paklena neće nadvladati. Isus je zajamčio Crkvi da će u njoj biti "do svršetka svijeta", valjda ti je jasno da apostoli nisu besmrtni i da bi oni mogli živjeti "do svršetka svijeta". :)

Upravo tako. No još jednom se pokazuje sva besmisao Mileritsko skriptulatorske "teologije" i "soterologije" koja Boga zamišlja neaktivnim mađioničarem, i koja smisao svog postojanja vidi u ljudskom vršenju onoga što Bogu pripada.

Ljudima, nama koji Crkvi njegovoj pripadamo, dato je u zadatak da na ljude delujemo, na duh, da duše spašavamo, a ne da verujemo da ćemo spasenje zadobiti subotama, obrezanjem, mlađacima i prvinama, desetcima kako to ovi Mileriti uče.

Ps. Nevezano za temu, ali zar nije malo besmisleno "približavati" se nekom čiji "bog" (namerno malim slovom) od ljudi zahteva da čine njegov "posao" (muhamedancima), odbacivanjem Sina i prihvatanjem njihovih doktrina (što prikriveno, što javno), odbacujući na taj način Boga kome i ne trebaju ljudski pomagači?

Zar nije besmisleno, blasfemično čak zatvarati Boga u nekave "dokumente", bulazniti o potrebi subota, mlađaka, obrezanja, ovoga i onoga, pri tome negirati Isusu ono što on zaista jeste, Bog?

Naime, "bog" onih kojima bi Jovan da "približi" Evanđelje (jer navodno poštuju Bibliju) koristi ljude kao svoje pione (terorizam, sharia i ostalo) dok Bog kome smo mi krštenjem postali sinovi i kćeri, kontroliše sve, svime upravlja?

Pogledajmo samo jedan primer, onaj kada je Isus rečju, jednom jedinom rečju zaustavio buru. To običan čovek, ne može, Isto kao što to ne može ni muhamedanski "alah" koji za uklanjanje svojih protivnika koristi ljude....
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Niko od vernih nije bio ushićen što ostade živ zbog toga što je videpćo anđela(premda i anđeo ima ogromnu moć) već što je video Boga...taj susret sa Bogom je onaj koji je istaknut.
Biblija je poznata po tome sto pise i o grskama nekih ljudi koje su ucinjeni.To je iskrena i istionita knjiga. Pa u Bibliji su mnogi cak i posle Jakova verovali da su videli Boga i ako su znali da je to bio andjeo.
Sudije 13:
21 A anđeo se Gospodnji ne javi više Manoju ni ženi njegovoj. Tada Manoje razume da je anđeo Gospodnji.
22 I reče Manoje ženi svojoj: Zacelo ćemo umreti, jer videsmo Boga.
I sta sada reci??? Manoje je razumeo da se radi o andjelu Jehivinom,ali je rekao "videsmo Boga" ???
Bas isto kao i Jakov sto je rekao ,i ne znam jos ko vec...
Poenta je da je taj jedan andjeo Jehovin poslat od Jehove ,a bilo ih je jednom prilikom dva,drugom prilikom tri.
Svi ti andjeli su Bozji glasnici ,isto kao i proroci i ko je njih cuo i video ,slobodno je mogao da kaze da je video Boga.
Bog ne mora da se vidi bukvalnim ocima . Bog nam je usadio osecaj i ko zna kojih sve jos cula mi imamo ,a nismo svesni.
Rec videti se cesto prevodi i kao razumeti.
Naprimer Vidim u cemu je problem... Tako su i te osobe razumele da su dobile direktno Jehovino obavestenje ili uputstvo posredstvom andjela,proroka ,ili vizije i reci u snu i slicno...
a da li ti vidis u cemu je problem kod tvog shvatanja???
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Biblija je poznata po tome sto pise i o grskama nekih ljudi koje su ucinjeni.To je iskrena i istionita knjiga. Pa u Bibliji su mnogi cak i posle Jakova verovali da su videli Boga i ako su znali da je to bio andjeo.
Sudije 13:
21 A anđeo se Gospodnji ne javi više Manoju ni ženi njegovoj. Tada Manoje razume da je anđeo Gospodnji.
22 I reče Manoje ženi svojoj: Zacelo ćemo umreti, jer videsmo Boga.
I sta sada reci??? Manoje je razumeo da se radi o andjelu Jehivinom,ali je rekao "videsmo Boga" ???


U ovom slučaju tekst nema nameru da ukaže na grešku. To se iz teksta vidi. Isto je sam Jahve Mojsiju kazao da je to On. Ovakvi tekstovi koji jse ponavljaju nemaju za cilj da ukažu na grešku već na činjenično stanje. To se više puta ponavlja i teško da bi svi pogrešili po tom pitanju...na isti način. U Mojsiju sam Jahve kaže da Ga je video Mojsije.

Poenta je da je taj jedan andjeo Jehovin poslat od Jehove ,a bilo ih je jednom prilikom dva,drugom prilikom tri.
Svi ti andjeli su Bozji glasnici ,isto kao i proroci i ko je njih cuo i video ,slobodno je mogao da kaze da je video Boga.
Bog ne mora da se vidi bukvalnim ocima . Bog nam je usadio osecaj i ko zna kojih sve jos cula mi imamo ,a nismo svesni.
Rec videti se cesto prevodi i kao razumeti.

Slažem se da su anđeli Božiji glasnici. No, Biblija nekada ima nameru da nam ukaže da je neko više od anđela. Zato za istog kaže "anđeo Gospdonji" a na drugom mestu "Bog"..na jednom pak i Jahve..tu nema dileme da se radi o Bogu. Ja sam tako razumeo. Svakako ostavljam mogućnost da i tvoj rezon ima smisla. No, meni reč Božija kada je sagledam celovito ukazuje da je doista Bog onaj koji je uzeo telo ili oblik anđela što Bogu priznaćeš niti je teško niti mrsko. Uzgred, Bog voli svoja stvorenja....On želi biti sa njima. Samo naravno uzima obličje koje mogu podneti.

Slažem se i da videti može značiti i razumeti ali u ovom slučaju Bog nam daje doznanja da podrazumeva bukvalno viđenje jer se pominje neko konkretno ko je viđen.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
U ovom slučaju tekst nema nameru da ukaže na grešku. To se iz teksta vidi. Isto je sam Jahve Mojsiju kazao da je to On. Ovakvi tekstovi koji jse ponavljaju nemaju za cilj da ukažu na grešku već na činjenično stanje. To se više puta ponavlja i teško da bi svi pogrešili po tom pitanju...na isti način. U Mojsiju sam Jahve kaže da Ga je video Mojsije.
To sto tebe buni,jeste takav stil pisanja.U svakom slucaju pise da je Manoje razumeo da je taj covek bio andjeo Jehovin (Gospodnji)
Ili mozda ne pise sta je Manoje razumeo???


Slažem se da su anđeli Božiji glasnici. No, Biblija nekada ima nameru da nam ukaže da je neko više od anđela. Zato za istog kaže "anđeo Gospdonji" a na drugom mestu "Bog"..na jednom pak i Jahve..tu nema dileme da se radi o Bogu. Ja sam tako razumeo. Svakako ostavljam mogućnost da i tvoj rezon ima smisla. No, meni reč Božija kada je sagledam celovito ukazuje da je doista Bog onaj koji je uzeo telo ili oblik anđela što Bogu priznaćeš niti je teško niti mrsko. Uzgred, Bog voli svoja stvorenja....On želi biti sa njima. Samo naravno uzima obličje koje mogu podneti.

Slažem se i da videti može značiti i razumeti ali u ovom slučaju Bog nam daje doznanja da podrazumeva bukvalno viđenje jer se pominje neko konkretno ko je viđen.
Da li znas da je Bog osudio masovan silazak andjela sa neba na zemlju pre potopa.Da li znas da su oni uzimali ljudska tela i imali sex sa zenama koje su im radjale zle potomke od rodjenja i da se zemlja napunila zla.I da ih je zbog tog cina osudio???
Pa koja ti je onda logika da bi sam ucinio takvo delo koje mu je bilo gadno???
Po Bozjoj zapovedi andjeli mogu da uzmu ljudsko telo i da izvrse Bozji zadatak,ali nikako ne smeju da uzimaju ljudska tela svojevoljno.
Eno ti izvestaj sa Avramom
1.Moj 18

1 Posle mu se javi Gospod u ravnici mamrijskoj kad seđaše na vratima pred šatorom svojim u podne.
2 Podigavši oči svoje pogleda, i gle, tri čoveka stajahu prema njemu. I ugledavši ih potrča im u susret ispred vrata šatora svog, i pokloni se do zemlje;
3 I reče: Gospode, ako sam našao milost pred Tobom, nemoj proći sluge svog.
4 Da vam donesem malo vode i operite noge, te se naslonite malo pod ovim drvetom
Pazi ovde su bila tri coveka ,a on je rekao Gospode (Jehova).
Da li je po tebi ovde Bog trojedan ili trojstvo,da je Bog dosao u tri coveka ili tri andjela???
Kako ti to razumes,a kako su razumeli Jevreji???
Jel i ovde Avram video Boga licem k licu bukvalno???
 
Natrag
Top