Da li je Hristos Božanske prirode na zemlji?

Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Da li znas da je Bog osudio masovan silazak andjela sa neba na zemlju pre potopa.Da li znas da su oni uzimali ljudska tela i imali sex sa zenama koje su im radjale zle potomke od rodjenja i da se zemlja napunila zla.I da ih je zbog tog cina osudio???

Ne znam za to...mislim da to u Bibliji ne piše.

1 Posle mu se javi Gospod u ravnici mamrijskoj kad seđaše na vratima pred šatorom svojim u podne.
2 Podigavši oči svoje pogleda, i gle, tri čoveka stajahu prema njemu. I ugledavši ih potrča im u susret ispred vrata šatora svog, i pokloni se do zemlje;
3 I reče: Gospode, ako sam našao milost pred Tobom, nemoj proći sluge svog.
4 Da vam donesem malo vode i operite noge, te se naslonite malo pod ovim drvetom
Pazi ovde su bila tri coveka ,a on je rekao Gospode (Jehova).
Da li je po tebi ovde Bog trojedan ili trojstvo,da je Bog dosao u tri coveka ili tri andjela???
Kako ti to razumes,a kako su razumeli Jevreji???
Jel i ovde Avram video Boga licem k licu bukvalno???


Upravo to obraćanje Jahve jeste dokaz d je Avram pod nadahnućem pisao o Jahveu koga je video. Jahve je kao i uslučaju Mojsija uzeo oblik stvorenja i tako Ga čovek može videti.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
dal BOG može UMRIJETI??????

Jovan odolijeva i odgovara Piramidi:

Ono što ne razumeju jeste da je Bog zaista u Isusu umro radi našeg otkupa. Naravno, oni koji ne veruju da se Bog stvarno žrtvovao za čoveka pre svega ne razumeju zašto je ta smrt bila neophodna. Jer prekršen Božiji zakon traži žrtvu i on je pravedan i dobar. Pošto je čovek prekršio Zakon svakako da mora umreti. Ali ako Bog hoće da spase čoveka od kazne Sam Bog mora preuzeti na sebe krivicu. Šta to znači? Znači jednostavno pretrpeti kaznu koju je čovek morao.

A nakon nekog vremene, kad se "piramidovina u Jovanu dovoljno ukiselila", dostojna Piramide, progovara iz Jovana:

Jeste..Spasitelj je i Čovek. Jer je na čoveku greh..da li je i na Bogu greh? Jer nas je Isus spasio do greha..tako što je na sebe preuzeo..e sada ako je to tako a tako je..onda je i Božanstvo u grehu. Da li ti zastupaš tezu da je i Bog postao grešan?

P.S. Evo još nekoliko Jovanovih uradaka iz njegovog "predpiramidalnog perioda":

Tako je. On je na Zemlju došao kao Bog i kao čovek:).

U Bibliji stoji da se "Bog javi u telu". Dakle, u Isusu je bila Božanska priroda i ona nije izuzeta iz stradanja Hristovog. U Pismu nema nigde da Isus je umro samo kao čovak a da Božanstvo nije stradalo. Isus kaže da sam polaže svoj život i sam ga uzima. Isus je kao celina(i kao Bog i kao čovek) dao svoj život.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Jovan odolijeva i odgovara Piramidi:



A nakon nekog vremene, kad se "piramidovina u Jovanu dovoljno ukiselila", dostojna Piramide, progovara iz Jovana:



P.S. Evo još nekoliko Jovanovih uradaka iz njegovog "predpiramidalnog perioda":

A ni jedan ni drugi ne mogu da shvate da Bog nije onakav kakvim ga oni u svojoj aroganciji zamišljaju.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Jovan nema problem sa time da prizna da je nešto bolje razumeo nego ranije. Drugih..ima li...sme li iko reći da je nešto biolje razumeo? Ako ne to znači da niko ništa ne proučava. I to je u redu.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Jovan nema problem sa time da prizna da je nešto bolje razumeo nego ranije. Drugih..ima li...sme li iko reći da je nešto biolje razumeo? Ako ne to znači da niko ništa ne proučava. I to je u redu.

Nije riječ o tebi i tvojim problemima. Riječ je o tvojim bogohulnostima, čak o huli na Duha Svetog. Naime, po onome što si jučer vjerovao, "danas pljuješ i zapišavaš". Ovo što danas vjeruješ, sutra ćeš "pljuvati i zapišavati". A za sve tvrdiš da ti od Duha Svetog dolazi. Naravoučenije: Ne pišaj po Duhu Svetom.
 
Natrag
Top