Da li je Hristos Božanske prirode na zemlji?

Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.403
Citiraj Novi zavjet gdje je ovo rekao Isus ili netko od njegovih apostola.
I citiraj Novi zavjet gdje je Isus Boga nazvao Jahve.

Čekaj, ja sam rekao svoj stav..ima vremena..za citiranje..

Sada čekam tebe da odgovoriš kako je to Isus umro..ako je i Bog..znači jedan deo Isusa je umro a drugi ne...kako je onda Isus umro ako je On "Bog-čovek"..

Znači ako je Bog-Čovek(Isus) a umire samo Čovek onda nije umro Bog-Čovek(Isus). Jel tako? Isus onda nije umro prema tvom rezonu.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.281
Mire moj, Isus je ili umro ili nije. U Bibliji stoji da je umro ali nepiše da je umro jednom delom. Zato je problem ako Isusov identitet čine dve prirode. Ako je Isusov identitet u dve prirode onda ne možemo reći da je Isus umro jer deo Njegovog identiteta ne bi mogao...

Jednostavno Mire, samo ako želiš da razumeš.

Ne nerazumem, stvarno ne razumem, prelazis preko svega sto sam ti rekao, kao da ne obracas paznju na to. Dzabe se ja trudim onda.. Ja ovo tvoje ucenje ne mogu prihvatiti nikako jer ima bezbroj rupa, dobro sam razmislio i sve posteno izanalizirao, nisam odbacio nista unapred, nemoj se ljutiti, ali ti ne vidis da gresis..
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.403
Ne nerazumem, stvarno ne razumem, prelazis preko svega sto sam ti rekao, kao da ne obracas paznju na to. Dzabe se ja trudim onda.. Ja ovo tvoje ucenje ne mogu prihvatiti nikako jer ima bezbroj rupa, dobro sam razmislio i sve posteno izanalizirao, nisam odbacio nista unapred, nemoj se ljutiti, ali ti ne vidis da gresis..

Ne ljutim se dobri moj Mire i ne tražim da prihvatiš. Ja samo postavih pitanje kako možemo razumeti da je umro Isus ako je Bog-Čovek. Onda nije umro Isus, nije stvarno umro. Nama verujućima je važan upravo ovaj segment. Ako se pokaže da Isus nije zaista umro onda je ta vera koja to uči lažna. Zato jedino objašnjenje koje podrazumeva stvarnu smrt Isusvu jeste da je imao samo jednu-ljudsku prirodu.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
P.S. Izgleda da si originalan. Nisam još našao da je netko naučavao da postoje dva Isusa.
Nije, to je okultističko masonska teza koju će šezdesetih godina prihvatiti i neki od New Age kultova i autora.

Googlati o "Hristosvesnosti" (Hrist koji je deo "svevišnjeg bića" i zemaljski Isus) kao i pročitati : "Isus i Templari", "Veliki Posvećenici" i mnoge druge "radove".

Citiraj Novi zavjet gdje je ovo rekao Isus ili netko od njegovih apostola.

Neće moći ove noći.. Jer to Isus nije rekao, niti je to rekao iko od apostola. Jovan to izvlači iz Starog Zaveta...

I citiraj Novi zavjet gdje je Isus Boga nazvao Jahve. :)

Nema od toga ništa, jer Isus Boga u svim Evanđeljima naziva Abba (Tata)
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.281
Ne ljutim se dobri moj Mire i ne tražim da prihvatiš. Ja samo postavih pitanje kako možemo razumeti da je umro Isus ako je Bog-Čovek. Onda nije umro Isus, nije stvarno umro. Nama verujućima je važan upravo ovaj segment. Ako se pokaže da Isus nije zaista umro onda je ta vera koja to uči lažna. Zato jedino objašnjenje koje podrazumeva stvarnu smrt Isusvu jeste da je imao samo jednu-ljudsku prirodu.
Ja sam ti na to odgovorio ljudskim primerom, ako hoces razumeti mozes.. I covek ima svest i podsvest (duh - koji nasledjuje od roditelja) a taj duh ne umire (vraca se k Bogu).. Tako to ne znaci da ti nisi umro ako jedan deo Bozanske komponente nastavi egzistenciju i nakon tvoje smrti.. Isus jeste stvarno umro telom, ali Bozanstvo u njemu nije umrlo.. Ti kako hoces..

Buduci da je covek stvoren na sliku Bozju, trebalo bi odgovor da potrazis u sebi, i bice ti jasno.. I covek u sebi ima Bozanski elemenat. Kod Isusa je to drugacije, ali je slicno..

Btw. ni tvoj "ljudski Isus" nije stvarno umro, jer pise da je "propovedao duhovima u tamnici", znam vase objasnjenje da se to odnosi na pretpotopni svet, ali to objasnjenje nije validno, kontekst ti to pokazuje..
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.357
Sada čekam tebe da odgovoriš kako je to Isus umro..

Kao i svaki drugi čovjek. "Ugasile" mu se sve životne funkcije tijela i, kao što kažemo za svakog čovjeka, i za Isusa kažemo da je umro.

ako je i Bog..znači jedan deo Isusa je umro a drugi ne...kako je onda Isus umro ako je On "Bog-čovek"..

Isus nije "djelomično" čovjek i "djelomično" Bog. Isus je potpuni i pravi čovjek i potpuni i pravi Bog. I umrlo je ono što je ljudsko, kao što ti i gore rekoh.

Znači ako je Bog-Čovek(Isus) a umire samo Čovek onda nije umro Bog-Čovek(Isus). Jel tako? Isus onda nije umro prema tvom rezonu.

Oprosti, ali baš ti je glup ovaj domišljaj, točnije "bezmišljaj". Isus je umro potpuno, jer je umrlo sve što može umrijeti. Bog, naravno, ne može umrijeti i ne umire. Nacrtat ću ti koliko ti je "bezmišljaj" zaista besmislen i glup:

Sveti Pavao kaže: 1 Sol 5,23: A sam Bog mira neka vas posvema posveti i cijelo vaše biće - duh vaš i duša i tijelo - neka se besprijekornim, savršenim sačuva za Dolazak Gospodina našega Isusa Krista.

Pitam tebe "tvojom pameću": Ako je čovjek i duh i duša i tijelo, a umire samo tijelo, onda prema tvom rezonu čovjek nije ni umro? Jel tako?

Nije, to je okultističko masonska teza koju će šezdesetih godina prihvatiti i neki od New Age kultova i autora.

Tako, dakle. Jovan osim "judeo-muhamedanskog" pedigrea baštini i njejdžere. Krasno.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.281
Pitam tebe "tvojom pameću": Ako je čovjek i duh i duša i tijelo, a umire samo tijelo, onda prema tvom rezonu čovjek nije ni umro? Jel tako?
To mu i ja kazem. Ali problem je sto njima nema duse a duh im je sila - energija.. Dakle sve shvataju matrijalisticki..

Ali cak i po njihovom rezonu "nesto prezivljava" smrt, a to je duh, pa bila to i Bozanska sila!

Covek dakle sadrzi nesto nematerijalno!

A to je dovoljno da on shvati da je i Isus u sebi imao nesto nematerijalno, a to nematerijalno ne moze da propadne i umre! To prosto prezivljava smrt..

Kod ljudi je slicno dakle, ali ne identicno kao kod Isusa. A pomaze razumevanju ako on zeli da shvati, samo sto on izgleda to ne moze da pojmi.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Btw. ni tvoj "ljudski Isus" nije stvarno umro, jer pise da je "propovedao duhovima u tamnici", znam vase objasnjenje da se to odnosi na pretpotopni svet, ali to objasnjenje nije validno, kontekst ti to pokazuje..

Problem je u definiciji smrti. A ista se, ona koju Mileriti koriste i te kako kosi sa zakonima fizike koji tvrde da ništa ne prestaje postojati, tačnije da energija i materija ne mogu da se unište, nego prelaze iz jednog stanja u drugo.

Shodno zakonima fizike, i te kako je tačno ovo "očima bezbožničkim se čini da oni umiru".

Smrt nije prestanak postojanja, što posebno važi za čoveka koji ima duh, dušu i telo.

Dakle, Isus jeste umro na Krstu - Križu, nikome se to nije pričinilo. Ali umrlo je telo, prestale su životne funkcije tela.


Što se tiče Mileritskog "tumačenja" (zaumnog i slepilom Samaela zadojenog), ono i postoji samo da bi njihove blasfemije učinio prihvatljivim njihovim žrtvama. Ništa više. O totalnom nepoznavanju konteksta, tako karakterističnog za "poznavaoce i klanjatelje" karaktera (Milertiski akoliti i "propovednici" samo to i ponavljaju) ne treba više trošiti reči.

Tako, dakle. Jovan osim "judeo-muhamedanskog" pedigrea baštini i njejdžere. Krasno.

Zar si nešto drugo mogao da očekuješ od nekoga ko za "duhom inspirisanu" smatra i drži ženu koja je bila New Age pre New Age-a, ženu koja je svoju decu vodila kod frenologa i koja je spritističke budalaštine koristila kao navodne vizije u čemu je dokazivala svoju ekstremnu licemernost, tako karakterističnu za sve "Biblijom posednute" produkte američkog revivala, jer drugima, nama konkretno, njeni akoliti ne prestaju da zvocaju o nekakvim "paganskim" i "okultističkim" praksama (slavljenje svetaca i tome slično) dok njihova proročica navodno konsultuje pokojnog muža da li da ide na skup ili ne?!

O tome da je to u kontradikciji sa njihovim "mrtvi ne znaju ništa" da i ne govorim.

Uostalom, živela je i delovala u vreme popularnosti svoje "imenjakinje" Petrovne Blavatzky....
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.281
Mislim da ne trebamo Jovanu lepiti etikete, te je sledbenik Elen white, te se priblizava muslimanima, te se priblizava Jehovinim Svedocima te nekim drugim jereticima, pa je citao ovo pa ono.. Sve to moze biti i tacno, ali nije presudno za nasu diskusiju. On ce svakako reci sta je citao, sta je uticalo na njega, bez da mi prejudiciramo..

Mislim da je Jovan iskren u tome sta veruje, a to je najvaznije, i ne namece nikome nista, samo zeli diskutivati. A diskusija nikome ne treba da smeta..

Tako ni meni ne smeta sta god verovao ili pisao, jedino mi je zao sto veruje neistinu, pa mu pokusavam objasniti da gresi..

A njegovo je da li ce to shvatiti, ja ga ne mogu ni obratiti, niti on treba da misli da ce nekoga ovde obratiti, posebno ne muslimane ako je to njegov cilj, jer Bog je taj koji obraca srca ljudi, a ne mi!
 
Natrag
Top