Da li je Hristos Božanske prirode na zemlji?

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.357
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Odgovaram kao kršćanin - katolik, a ne kao Darthov odvjetnik. Nitko se ne boji "muslimanske knjige", kao knjige. A ako ti ne razumiješ i ne prepoznaješ opasnost koja dolazi od muslimana, onda si ili slijepac ili pokvarenjak.

Meni Slape zaista ne treba odvjetnik, posebno ne u ovome. Tako da i ta Jovanova insinuacija dovoljno govori o tome tko su i kakvi su sledbenici "novih znanja i saznanja".

Što se pak tiče njegovog nepoznavanja činjenica, o tome dovoljno govori i to da svojim negiranjem Isusovog Božanstva, pokušava "pomiriti" muhamedance i hebreje (o Hrišćanima je već sve rekao) iako je poznato da islam počiva na mržnji, iskonskoj mržnji prema hebrejima, koji su uz nas Hrišćane, po kuranu "najgori od svih ljudi", kafiri, nevernici, psi, majmuni i svinje. Hebreje i nas, jer pedofila, krvoloka i njegovog "boga" ne priznajemo, treba pokoriti, a hebreje pobiti. Uostalom, isti je muhamed, otac holokausta. Da ne govorim o tome da je islam bio jedina religija kojoj se Adolf Hitler divio.


Da si bar osnovnoškolske udžbenike pročitao, ali nisi ni to. Sve što o ovome "znaš", naučio si od muslimana po forumima. Ponovo pitam, zašto se petljaš u nešto o čemu pojma nemaš?

Zato što misli da sve zna, i zato što je ubeđen da ga na to navodi "Bog". I njega, kao i sve ostale adventiste sedmog dana, na iznošenje stvari koje nikada i nisu bile argumentovane, tera upravo ubeđenost da su proroci, da im od toga zavisi spasenje, i da time ispunjavaju zavet "tri nađela".

Eto zašto.

Uostalom, i za Laodikeju su muhamedanci bolji vernici od nas.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.403
Da si bar osnovnoškolske udžbenike pročitao, ali nisi ni to. Sve što o ovome "znaš", naučio si od muslimana po forumima. Ponovo pitam, zašto se petljaš u nešto o čemu pojma nemaš?

Ne, ne...znam o tome dosta. A znaš i ti i nemogu se krstaški ratovi opravdati nikako..posebno ne sa hrišćansko-teološkog shvatanja.

P.S. Antikrist koji niječe Sina nema ni Oca.


Hajde da vidimo vezano za Hristovu prirodu...

Već sam pisao u nekoliko prethodnih postova..sa Miretom već.

Da li Hristos može imati i Božasku prirodu ako znamo da je morao umreti? Isus umre kaže Pismo..ne jedan deo je umro a drugi ne. Isus je definisan jednom prirodom koja može umreti...kako je onda mogao imati drugu u istom telu koja nije umrla? Ako ima prirodu koju ne može umreti kako je onda zaista umro?
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.357
Da li Hristos može imati i Božasku prirodu ako znamo da je morao umreti? Isus umre kaže Pismo..ne jedan deo je umro a drugi ne. Isus je definisan jednom prirodom koja može umreti...kako je onda mogao imati drugu u istom telu koja nije umrla? Ako ima prirodu koju ne može umreti kako je onda zaista umro?

Svetogrđe je odgovarati i opovrgavati muhamedanska laprdanja o Isusu.

Ivan: Bog (Riječ-Isus) se nastanio među ljude.

Ivan: Antikrist, koji niječe Sina nema ni Oca.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.357
Biblijska ne muhamedanska :)..zaboravio si da muslimani ne veruju da je Hristos Bog. A mi ovde raspravljamo o Hristu na zemlji u utelovljenju.

A ti kao vjeruješ da je Isus Bog!?!?!? Onda su tvoja laprdanja još gora od muhamedanskih. Ti tvrdiš da postoje dva Isusa. Jedan koji je Bog i drugi koji je čovjek. Neviđeno.

Idem potražiti jesi li ti nositelj jedne posve nove hereze - hereze po kojoj postoje dva Isusa, ili se ovoga u dvije tisuće godina dosjetio netko prije tebe.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.403
Pitah te da objasniš kako je Isus zaista umro ako je i Bog u istom telu? Vidim da ne drži te tema..sve nešto okolo naokolo..

Prosto i jednostavno pitanje zahteva isto tako jednostavan odgovor....ako ga nema ili treba teške filozofije onda je to već natezanje.

Dakle, kako je Isus dve prirode? Tvrdiš ti a ne ja da ima dva Isusa..jedan čovek a jedan Bog...u jednom telu..
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.357
Pitah te da objasniš kako je Isus zaista umro ako je i Bog u istom telu? Vidim da ne drži te tema..sve nešto okolo naokolo..

Prosto i jednostavno pitanje zahteva isto tako jednostavan odgovor....ako ga nema ili treba teške filozofije onda je to već natezanje.

Nekoliko puta si dobio odgovor na ovo pitanje. Potraži ga sam.

Dakle, kako je Isus dve prirode? Tvrdiš ti a ne ja da ima dva Isusa..jedan čovek a jedan Bog...u jednom telu..

Ja sam svoje tvrdnje jasno napisao. :)

Ako ne tvrdiš da postoje dva Isusa, jedan Isus Bog i drugi Isus čovjek, reci koji Isus ne postoji, koji Isus je izmišljen? Isus Bog ili Isus čovjek? :)

P.S. Izgleda da si originalan. Nisam još našao da je netko naučavao da postoje dva Isusa.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.403
Nekoliko puta si dobio odgovor na ovo pitanje. Potraži ga sam.

Ponavljanje da ima dve prirode. Ali sada da vidimo korak dalje...

Ako ima dve prirode a tvrdi se da je umrla samo jedna(Božija ne) onda Isus nije umro jer je Isus "dve prirode"..dakle umiranjem jedne ostaje druga a time Isus zapravo nije umro.

Kako ovo razumeti?

Ako ne tvrdiš da postoje dva Isusa, jedan Isus Bog i drugi Isus čovjek,

Ne tvrdim, upravo objasnih..potraži :)

Ma ja ću odgovoriti ne ko ti..nađi:)..evo još jednom.

Isus je jedan i to telo koje je uzeto i to telo je Isus..telo Mešijaha.

Božanstvo se ne zove ni Isus ni Hristos..već je Bog-Jahve. Tako nemamo dva Isusa već samo jednog i to Mešijaha, zamaljskog. Njegovo Božanstvno se ne zove Isus..

Ali ako tvrdimo da ima dve prirode u jednom onda već možemo govoriti o dva Isusa..upravo to prizilazi iz teologije koju zastupaš.

P.S. Izgleda da si originalan.

Izgleda.
 
Natrag
Top