Da li je Hristos Božanske prirode na zemlji?

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Moj Darth...ja jesam razgovarao sa nekim veoma učenim muslimanima. Sa jednim evo pre oko godinu dana. Poznaje Kuran i Bibliju na izust...

Nisi razgovarao sa Beogradskim muftijom, niti ti je prijatej neko ko je glavni vojni muftija. Tako da tu učenost onih koji "naizust" posznaju Bibliju i kuran možeš nekom drugom da dokazuješ.

U čemu su opasni? Evo muslimani u Bosni. Bojiš li se njih? U čemu mogu u tvoju veru poremetiti?

Opasna je njihova ideologija, i oni među njima koji su kao i tvoji adventisti, osobe prepune "žara" da dokazuju svima šta je ispravno a šta ne. Poznajući islam, a on je baziran na istim osnovama kao i mirijade sekti, na "doslovnosti" pisanog teksta, Mlataranjem kuranom, oni koji sebe nazivaju čistima i ispravnima uništavaju, doslovno uništavbaju živote svoje sabraće, jer u islamu nema "demokratičnosti" i svako je tumač "vdre" samo ako za to ima podršku kurana i hadisa.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.394
U čemu su opasni? Evo muslimani u Bosni. Bojiš li se njih? U čemu mogu u tvoju veru poremetiti?

Ne, muslimani moju vjeru ni u čemu ne mogu poremetiti. Ja sam govorio o drugoj opasnosti od muslimana, nevjerojatno je da je ti uopće ne vidiš. Naime, kršćani nikada u povijesti nisu bili progonjeni koliko su progonjeni danas. A glavnina progona i ubijanja današnjih kršćana jeste sa "islamskim potpisom".
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.465
Nisi razgovarao sa Beogradskim muftijom, niti ti je prijatej neko ko je glavni vojni muftija. Tako da tu učenost onih koji "naizust" posznaju Bibliju i kuran možeš nekom drugom da dokazuješ.



Opasna je njihova ideologija, i oni među njima koji su kao i tvoji adventisti, osobe prepune "žara" da dokazuju svima šta je ispravno a šta ne. Poznajući islam, a on je baziran na istim osnovama kao i mirijade sekti, na "doslovnosti" pisanog teksta, Mlataranjem kuranom, oni koji sebe nazivaju čistima i ispravnima uništavaju, doslovno uništavbaju živote svoje sabraće, jer u islamu nema "demokratičnosti" i svako je tumač "vdre" samo ako za to ima podršku kurana i hadisa.

Nema veze zvanje. Ti stalno insisistiraš na zvanju ali zvanje nije obavezno i znanje. No, dobro.
Jesu li Bosanski muslimani opasni...to mi reci?
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.465
Ne, muslimani moju vjeru ni u čemu ne mogu poremetiti. Ja sam govorio o drugoj opasnosti od muslimana, nevjerojatno je da je ti uopće ne vidiš. Naime, kršćani nikada u povijesti nisu bili progonjeni koliko su progonjeni danas. A glavnina progona i ubijanja današnjih kršćana jeste sa "islamskim potpisom".

Ekstremisti Slape. To nije toliko vezano za veru..u onom izvornom smislu. I oni mogu itekako da se pozovu na križarske ratove...šta ćemo onda
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.394
Ekstremisti Slape. To nije toliko vezano za veru..u onom izvornom smislu. I oni mogu itekako da se pozovu na križarske ratove...šta ćemo onda

Naravno da ti imaš pravo pisati što te volja. Međutim, i ja imam pravo, i dužnost, ljude upozoriti da ne nasjedaju na tvoje notorne podvale. Jer, mi kršćani nemamo podsticaje u svojoj vjeri na progone drugih, a muslimani itekako imaju. I drugo, uspoređivati žrtve križara sa žrtvama koje su počinili muslimani kršćanima, prije je drskost i bezobrazluk nego neumjesnost.

P.S. Ne nasjedajte na podvale ovog "judeo-muhamedanca". Mrzitelja kršćanstva i kršćana.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.465
mi kršćani nemamo podsticaje u svojoj vjeri na progone drugih, a muslimani itekako imaju. I drugo, uspoređivati žrtve križara sa žrtvama koje su počinili muslimani kršćanima, prije je drskost i bezobrazluk nego neumjesnost.

Ja samo govorim kako može da se sve izokrene protivu..ti ćeš reći muslimanu..hej vi ubijate hrišćane..on će reći hej i vi ste ubijali muslimane u križarskim ratovima a i jedni druge u istim i sličnim..kazaće koliko ste naučnika i slobodnih mislilaca ubili u vašim zemljama zato što nisu u skladu sa crkvom. Ja nisam drzak...već samo činjenično.

Zato Slape, to ako ćeš im iznositi nešto to je kontraproduktivan argument u opovrgavanju islama.

Mi moramo ostati pre svega na činjenicama koje se tiču verskog.

P.S. Ne nasjedajte na podvale ovog "judeo-muhamedanca". Mrzitelja kršćanstva i kršćana.

Nemoj kako ti reče "đonom" protivu tvog sagovornika koji nije ovakve epitete tebi nikada uputio("mrzitelj", "judeo-muhamedanc", "podvaljivač"..au...zaista kada neko sa strane gleda kako hrišćani ovkao govore jedni za druge..pa šta oni da urade?)...
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.394
Nemoj kako ti reče "đonom" protivu tvog sagovornika koji nije ovakve epitete tebi nikada uputio("mrzitelj", "judeo-muhamedanc", "podvaljivač"..au...zaista kada neko sa strane gleda kako hrišćani ovkao govore jedni za druge..pa šta oni da urade?)...

Ako nisi sve ovo onda si notorni neznalica. A kao neznalica i nepoznavatelj kršćanstva, povijesti Crkve i opće povijesti, naprosto bi trebao prestati diskutirati i pisati o onome o čemu pojma nemaš. A koliko pojma nemaš, pokazat ću ti dolje, upravo na primjeru o križarskim ratovima koje ti maloprije spomenu.

Ja samo govorim kako može da se sve izokrene protivu..ti ćeš reći muslimanu..hej vi ubijate hrišćane..on će reći hej i vi ste ubijali muslimane u križarskim ratovima a i jedni druge u istim i sličnim..kazaće koliko ste naučnika i slobodnih mislilaca ubili u vašim zemljama zato što nisu u skladu sa crkvom. Ja nisam drzak...već samo činjenično.

"Činjenično" si beskrajno drzak. Pročitaj slijedeće:

Zaključak

Križarski ratovi nisu bili neizazvani. Nisu bili prva serija europskoga kolonijalizma. Nisu se provodili radi zemlje, plijena ili preobraćenika. Križari nisu bili barbari koji su zlostavljali kultivirane muslimane. Križarski ratovi nisu mrlja na povijesti Katoličke Crkve. Nikakve isprike nisu potrebne
.
---------------

Ovo gore je Zaključak na kraju poglavlja „Križarski pohodi za zemlju, plijen i obraćenike“, iz knjige „Lažna svjedočanstva - Raskrinkavanje stoljeća protukatoličke povijesti“, autora Rodney Stark-a, koji u knjizi sam deklarira: Nisam rimokatolik i nisam napisao ovu knjigu kako bih obranio Crkvu. Napisao sam je kako bih obranio povijest.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.465
"Činjenično" si beskrajno drzak. Pročitaj slijedeće:

Zaključak

Križarski ratovi nisu bili neizazvani. Nisu bili prva serija europskoga kolonijalizma. Nisu se provodili radi zemlje, plijena ili preobraćenika. Križari nisu bili barbari koji su zlostavljali kultivirane muslimane. Križarski ratovi nisu mrlja na povijesti Katoličke Crkve. Nikakve isprike nisu potrebne
.
---------------

Ovo gore je Zaključak na kraju poglavlja „Križarski pohodi za zemlju, plijen i obraćenike“, iz knjige „Lažna svjedočanstva - Raskrinkavanje stoljeća protukatoličke povijesti“, autora Rodney Stark-a, koji u knjizi sam deklarira: Nisam rimokatolik i nisam napisao ovu knjigu kako bih obranio Crkvu. Napisao sam je kako bih obranio povijest.


Ok..neću mnogo na ovoj temi i o pojvesnim činjenicama vezano za križare ali ću samo reći da niko ko i malo poznaje povjest kao nauku..a ja je malo više poznajem...neće biti potrebno da iko meni citira nešto što je opšte poznato...križarski ratovi jesu bili i osvajački..po tome ko je išao u rat (obespravljeni seljaci, osioni vitezovi, pljačkaši) pa do toga šta je obećano križarima-plen, materijalna dobit itd...a da ne govovorimo da su ti isti križari udarili na kraju i na Carigrad i opljačkali ga 1204 te osnovali latinsko carstvo. Križari su pobili na hiljade i hiljade Albigenza, Valdega i sl....

Znači, izvini ali o povejsti mi ne treba mnogo uputa jer mi je povjest pri srcu.

Naravno, ja neću biti samo iskljuiv kritičar..bilo je i poštenih, iskrenih križara, bilo je iskrenih verujućih koji su odlazili iz iskrenih namera. Istina je i da su muslimani napadali te se hrišćani branili. Istina je i da je Vizantija držala sve ove oblasti na Istoku pre VII veka...ali i varvari su srušili rimsko carstvo u V veku pa im nikada više nisu vratili teritorije...tako da ako gledamo kroz ratove ili danas kroz pojedine eksrtremne versko-političke krugove u islamu onda ćemo napraviti grešku u pristupu.

Pristup mora da bude mnogo drugačiji...a zašto? Zato što je Hristos rekao..idite i naučite sve narode..a ne mrzite druge vere i narode koji nisu vaše vere. Ako imamo stav nekog straha od druge religije..i to preteran i neopravdan mi time ne ispunjavamo Hristov nalog...
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.394
ali ću samo reći da niko ko i malo poznaje povjest kao nauku..a ja je malo više poznajem...neće biti potrebno da iko meni citira nešto što je opšte poznato...

A od koga si "pokupio" to "opšte poznato", od Laodikeje, tripe i kainosa!? :)

Ponovo te pitam. Zašto se petljaš u stvari o kojima pojma nemaš.

P.S. Antikrist koji niječe Sina nema ni Oca.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.465
A od koga si "pokupio" to "opšte poznato", od Laodikeje, tripe i kainosa!? :)

Ponovo te pitam. Zašto se petljaš u stvari o kojima pojma nemaš.


U svakom udžbeniku za osnovnu i srednju školu možeš naći kao i udžbenicima za fakutet...kako se posmatraju krstaški ratovi i iz koje perspektve.

Naravno...rekoh..opšte poznate činjenice su te da je tu bilo svega i svačega. Generalno..nije nam bilo potrebno i ničemu nisu služili...osim I svi ostali su bili promašaj te na kraju sraman poraz i udar na deo Istočnih Hrišćana 1204.

Objektivno..više štete nego koristi.

No, dobro.

Idemo dalje...
 
Natrag
Top