Da li je Bog dobar?

Član
Učlanjen(a)
18.12.2009
Poruka
13
"А који саблазни једног од ових малих који верују мене, боље би му било да обеси камен воденични о врат свој и да се баци у море"(марко 9,42).

Odgovor:Ovdje Gospod govori o djeci jer su ona cista i ne iskvarena!
Nema nista draze Bogu nego kada mu djete cita molitvu a jos tepa!
A to znaci da ne kvarimo djecu i ne navodimo ih na grijeh i odvajanje od Boga!
Nadam se da ti je jasno jer je tesko tumaci ti Sveto Pismo ne moze to svako mnogi su probali zato se i izrodilo ovoliko sekti jer je svako tumacio na svoj nacin!


U pravu si,mnogi su pogresno tumacili,ali zato sada postoje vec protumacena sveta pisma od visokih Crkvenih otaca i duhovnika koji su osetili da su dostojni da to urade na uzvisen nacin,jer nije svakome dano da zna tajne sveta! Ali prijatelju,veruj da ce se ucenja svetih otaca u skorije vreme odbaciti,jer nasa Srpska Pravoslavna Crkva sa svojim velikodostojnicima srlja u propast,srlja u zlo ekumenizma,samo oni koji izdrze i ne priklone se Ekumenizmu bice temelj na kom cemo morati da ocuvamo nase Pravoslavlje,moj Episkop Ignjatije(Midić) branicevski je u Raveni potpisao Papski primat,a znas li st to znači???
 
Član
Učlanjen(a)
12.12.2009
Poruka
160
Po tome što si napisao na postu već je prošlost ono što si napisao, tako da ni to nije realnost. Šala-mala. Žao mi što otjera čovjeka Jukića, dal bješe. Nema veze, taman smo se ohladili, pa rekoh da zagrijem situaciju.

Bila je dok sam pisao. Nemoj sa realnošću da mi se zezaš Mihailo, Mihailo :blum3:

I ceniš ja oterao Jukića. Pa tek smo bili počeli. Jbg. Juuukiiii, vrati se, sve ti je oprošteno. Ja se malo zezao, a on shvatio ozbiljno. Ma odmah sam ja video, onako dugački postovi, pa to ne bi mogla biti šega ni da je Homer, mislim Simpson.

Evo obećavam neću više pisati na pravoslavnim temama, da ne ispadnem neki rasterivač vas finih i pobožnih. Vi svaki kontraargument smatrate odmah za napad na ličnost i (o)delo. Pa treba i mi ateisti negde da se izrazimo. yes3
 
Član
Učlanjen(a)
11.01.2010
Poruka
603
Evo obećavam neću više pisati na pravoslavnim temama, da ne ispadnem neki rasterivač vas finih i pobožnih. Vi svaki kontraargument smatrate odmah za napad na ličnost i (o)delo. Pa treba i mi ateisti negde da se izrazimo. yes3

Sad, ne znam kako bih ti rekla...ali, ovaj...kako biste vi ateisti da se izrazavate u temi koja se tice Bozije dobrote, a u Njega ne verujete?Jos ste dobro prosli!Vidis, kada nas neko povredi, a mi se samo sklonimo...nema psovki, nema ruznih reci, samo ljubav.smile3
Ne brini, otvaram temu samo po tvom ukusu!yes3
 
Član
Učlanjen(a)
19.12.2009
Poruka
193
U pravu si,mnogi su pogresno tumacili,ali zato sada postoje vec protumacena sveta pisma od visokih Crkvenih otaca i duhovnika koji su osetili da su dostojni da to urade na uzvisen nacin,jer nije svakome dano da zna tajne sveta! Ali prijatelju,veruj da ce se ucenja svetih otaca u skorije vreme odbaciti,jer nasa Srpska Pravoslavna Crkva sa svojim velikodostojnicima srlja u propast,srlja u zlo ekumenizma,samo oni koji izdrze i ne priklone se Ekumenizmu bice temelj na kom cemo morati da ocuvamo nase Pravoslavlje,moj Episkop Ignjatije(Midić) branicevski je u Raveni potpisao Papski primat,a znas li st to znači???

Znam ja to moj brate Vlado vec nekoliko godina da ide takvo vrijeme pitao sam sta da radimo i dobio sam odgovor.Cekaj odvajanje 5 vladika u mjesto Bosnjane kod Krusevca e oni ce ostati vjerni Bogu i Pravoslavlju ostali su kupljeni od strane pape imam podatke koliko im se njesecno novca uplacuje na racun!Za tebe a i za ostale vazi ovo pravilo kada vidi te da se u crkvi ne drzi sluzba kao sto se drzala po tipiku sv.Save Nemanjica odmah napusti te tu crkvu i nemoj te vise ici u tu crkvu jer su svestenici kupljeni!!!Jer se po novoj sluzbi pominje papa i ta crkva ostaje bez Svetoga Duha koji je prisutan na liturgiji!!!Ovo nisu moje rijeci vec samo citiram Svetitelje poslednjih vremena!!!Pisao sam o tome svemu potrazi te moje postove!!!
 
Član
Učlanjen(a)
18.12.2009
Poruka
13
Znam ja to moj brate Vlado vec nekoliko godina da ide takvo vrijeme pitao sam sta da radimo i dobio sam odgovor.Cekaj odvajanje 5 vladika u mjesto Bosnjane kod Krusevca e oni ce ostati vjerni Bogu i Pravoslavlju ostali su kupljeni od strane pape imam podatke koliko im se njesecno novca uplacuje na racun!Za tebe a i za ostale vazi ovo pravilo kada vidi te da se u crkvi ne drzi sluzba kao sto se drzala po tipiku sv.Save Nemanjica odmah napusti te tu crkvu i nemoj te vise ici u tu crkvu jer su svestenici kupljeni!!!Jer se po novoj sluzbi pominje papa i ta crkva ostaje bez Svetoga Duha koji je prisutan na liturgiji!!!Ovo nisu moje rijeci vec samo citiram Svetitelje poslednjih vremena!!!Pisao sam o tome svemu potrazi te moje postove!!!


Vladika Ignjatije Branicevski ne samo sto je potpisao primat u Raveni on je vec i dogmate poceo da menja,on dogmatiku pise zajedno sa Jovanom Ziziulasom i ide u jeres,on je takodje promenio i neke delove sluzbe,a svestenik koji kod nas sasluzuje nije kupljen to garantujem svojim zivotom ali on iz straha od Vladike i iz postovanja prema njemu,jer svestenici moraju da se pokoravaju svojim Vladikama,postuje njegove odluke,ja licno nisam za to,ali kako mozemo mi gresni da sudimo nekome. Sam Gospod je rekao :" Ne sudite,da vam se ne sudi." ,On sam ce da im sudi "Po delima njihovim".
Svako ti dobro od Gospoda!
 
Član
Učlanjen(a)
12.12.2009
Poruka
160
Sad, ne znam kako bih ti rekla...ali, ovaj...kako biste vi ateisti da se izrazavate u temi koja se tice Bozije dobrote, a u Njega ne verujete?Jos ste dobro prosli!Vidis, kada nas neko povredi, a mi se samo sklonimo...nema psovki, nema ruznih reci, samo ljubav.smile3
Ne brini, otvaram temu samo po tvom ukusu!yes3

Pa valjda i mi ateisti imamo pravo da razmišljamo i govorimo o bogu, iako u njega ne verujemo i čitava ideja nam izgleda besmislena. A to što ja tako mislim i tako kažem, niti znači da sam u pravu, niti da napadam one koji misle drugačije. Ovde smo da razmenimo mišljenja, zato smo se i okupili. A u crkvi je svako sam sa sobom.
 
Član
Učlanjen(a)
19.10.2009
Poruka
15
Milankovicu, da nisi otišao. Ja sam i počeo da polemišem zbog tvojih postova. Imaš šta da kažeš.
Daj malo ove raskolnike gore razbucaj.
Kakve priče, kakvi bakrači. Manite se vi pojedinih slučajeva. U ranoj Crkvi Apostoli Petar i Pavle su imali suprotna mišljenja, vjerovatno su tu nekad padale i teške riječi. Iako su danas svetitelji u svoje vrijeme nisu bili bezgrešni, Crkva uči da je samo Hristos bez grijeha. Tako i SPC ima i biće uvijek različitih mišljenja, međutim dogovor kuću gradi. A glava SPC jeste Sabor.
Nema ništa od raskola i tih budalaština, a vas dvojica smirite strasti. Ljubav! Ljubav bez interesa to se od nas traži. Kako ćemo voljeti one koji nas gone, kad brata svoga ne možemo da volimo? Da, da, ne, ne, sve više od toga od zloga je! Teška teologija ne spasava, nego ljubav i dobra djela.
Svako dobro!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
12.12.2009
Poruka
160
Ma ne uplićem se ja u te vaše interne zađevice. raskolnici, neraskolnici, to vi vidite između sebe.

Šta sam imao da kažem rekao sam. Iskreno i pošteno, baš kako mislim.
Bog ili nije milosrdan, jer ne bi bilo ovoliko patnje u svetu, ili ne postoji. Trećeg nema.

A možda je taj Hrist i dobro podučavao, ljubav, opraštanje i tako to, to mi je blisko i razumljivo, ko će kome pomoći ako neće čovek čoveku. Ali posle se to sve izvitoperilo, došli popovi, preuzeli u svoje ruke i muzu raju sirotinju, plaše bogom, strašnim sudom i ostalim čudima, ko da smo deca ili debili, pa treba neko da nas plaši da bismo bili dobri ljudi. pa to je stvarno za ... (ajde neću, da se neko ne uvredi). pa meni ne treba da strahujem od boga da bih bio dobar. dobar sam i opraštam zato što ja tako hoću i znam da je to jedino ispravno i za mene i za mog bližnjeg. i tu smo završili sa svakom religijom. eto.
 
Član
Učlanjen(a)
11.01.2010
Poruka
603
Ma ne uplićem se ja u te vaše interne zađevice. raskolnici, neraskolnici, to vi vidite između sebe.

I nemoj -pametno:)

Šta sam imao da kažem rekao sam. Iskreno i pošteno, baš kako mislim.

Jesi, samo drugi put bez skracenica koje znamo sta znace...cuvajmo lepotu naseg jezika i kulturu ophodjenja da nam svima bude prijatno:curtsey:

Ali posle se to sve izvitoperilo, došli popovi, preuzeli u svoje ruke i muzu raju sirotinju, plaše bogom, strašnim sudom i ostalim čudima, ko da smo deca ili debili, pa treba neko da nas plaši da bismo bili dobri ljudi. pa to je stvarno za ...

Prvo su bili fariseji...ako cemo vec...
A Strasni sud nisu izmislili popovi, vec je on najavljivan jos od Starog Zaveta, dakle pre pojave hriscanstva i popova.:)
 
Član
Učlanjen(a)
12.12.2009
Poruka
160
I
Prvo su bili fariseji...ako cemo vec...
A Strasni sud nisu izmislili popovi, vec je on najavljivan jos od Starog Zaveta, dakle pre pojave hriscanstva i popova.:)

Pa valjda su i u Starom zavetu bili neki popovi?
A to o najavi, ma ima tih najava koliko hoćeš. evo ovi Maje najavili fajront za 2012. I šta sad, svima treba da nam se tresu gaće zbog toga. Pa kad bi se tako stresirali na svako cimanje, gde bi nam bio kraj.

Bilo kako bilo, mislim da si shvatila šta sam hteo da kažem. Da bi bio/bila dobar čovek ne treba mi/ti bog da me plaši. Tačka.
 
Natrag
Top