Da li je Bog dobar?

LEGEND
Učlanjen(a)
06.08.2009
Poruka
24.424
opet ista stvar neke stvari bolje je ne dirati i nenacinjati temu jer u ovo vreme Bezumlja kad su ljudi opcinjeni zlom koje stize sa Zapada Bogohulje je jedan od najvecih grehova ali i za takve Gospod je darezljiv jer jednom se zrtvovao zbog nasih greha

Који је ради нас људи и ради нашег спасења сишао са небеса, и оваплотио се од Духа Светога и Марије Дјеве, и постао човек;
И Који је распет за нас у време Понтија Пилата, и страдао и био погребен;
 
Poslednja izmena od urednika:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Upozorenje!
Molim da ne upotrevljavate veliki font u postovima. Hvala!
 
Član
Učlanjen(a)
03.05.2010
Poruka
3
Za mene je bog..dobar..svakom daje sansu, samo treba je prepoznati..pozz
 
Član
Učlanjen(a)
12.02.2010
Poruka
90
ето, тако некако би требало да говори чисто срце.
 
Član
Učlanjen(a)
11.12.2009
Poruka
35
opet ista stvar neke stvari bolje je ne dirati i nenacinjati temu jer u ovo vreme Bezumlja kad su ljudi opcinjeni zlom koje stize sa Zapada Bogohulje je jedan od najvecih grehova ali i za takve Gospod je darezljiv jer jednom se zrtvovao zbog nasih greha

Који је ради нас људи и ради нашег спасења сишао са небеса, и оваплотио се од Духа Светога и Марије Дјеве, и постао човек;
И Који је распет за нас у време Понтија Пилата, и страдао и био погребен;

Da li je moguće da si ozbiljan?Ili je to opet neki novi sector,ili ko zna koji od dežurnih "lopatara"-satanista.Ко је издајник-Пилат?!Ispod kog kamena izlaze te budalaštine?Izvini,videh da si skoro naučio lepo pisanije,ali čitati i razumeti nije isto.To se odnosi i na tvoju prepametnu pohvaliteljicu.Evo nove teme.
 
Član
Učlanjen(a)
04.07.2010
Poruka
39
Moglo bi se reći da je Bog realan, objektivan i praktičan.
 
Član
Učlanjen(a)
06.01.2010
Poruka
34
Bog je stvorio čoveka sa slobodnom voljom, sa slobodom izbora, da može da bira. I takođe je uspostavio (duhovni) princip - što poseješ, ono ćeš i požnjeti. Nije neka mudrost shvatiti da su obe stvari tačne, bez obzira verovali da je Bog uticao na to ili ne.

Dalje, Bog je jasno stavio do znanja svima koji to hoće da znaju, da On ne podnosi greh.

Ljudi opušteno žive u grehu, i sve dok ih Bog trpi nazivaju ga dobricom. Kada gledaju na ljudsko zlo na svetu, onda se pitaju "gde je Bog, zašto dopušta da ljudi čine takva zla?". A kada Bog konačno odgovori na njihovo pitanje i dozvoli zemljotres ili neku nesreću da obuzda ljudsko zlo, onda opet proklinju Boga, i pitaju se zašto Bog dopušta takve nesreće. Drago mi je što se Bog ne da pokolebati vikom ignorantnih i nerazumnih ljudi koji hoće da ga nauče kako da vlada univerzumom.

Da nema 'prirodnih katastrofa' i raznih nesreća, iliti povremene kazne za greh još na ovom svetu, ljudi bi se do sada već međusobno istrebili, u potpunosti bi se prepustili zlu. A ljudi su zli jer su to izbirali (sloboda izbora, sećate se) u momentu kada su mogli da biraju. A taj momenat je sada, i opet sada.
 
Poslednja izmena:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
E, vidiš, to o Božijoj kazni o kojoj govoriš, najbolje dokazuje da Bog, zapravo, nije dobar. Uzmimo za primjer poslednji veliki zemljotres na Tahitiju, gdje je poginulo na stotine hiljada ljudi. Kada kažem ljudi, podrazumijeva se da mislim na odrasle i na djecu. Hoćeš li reći da su stradali samo grešnici? Naravno da nisu. Stradali su svi i pravi vjerinici i drugi. Kakva je onda svrha Božijeg kažnjavanja, ako podjednako ubija i grešne i bezgrešne?
 
Član
Učlanjen(a)
06.06.2010
Poruka
320
Citat:
Prvobitno napisao Jukić
U potpunosti te razuijem
Milankoviću ti si faktički postavijo pitanje.
Ako je Bog Dobar zašto dozvoljava da se događaju loše stvari?
Pogodi ga brate Jukići u sridu!
Pokusacemo da svi dodjemo do odgovora :roll:
Citat:
Božji ljudi u prošlim vremenima postavljali su ovakva pitanja. Kad je prorok Habakuk, naprimjer, vidio prezira vrijedno stanje koje je vladalo među Božjim narodom, žalosno je uzviknuo: ”Dokle ću, Bože, zapomagati, a da ti ne čuješ? Vikati k tebi ’Nasilje!‘ a da ti ne spasiš? Zašto mi nepravdu iznosiš pred oči, zašto gledaš ugnjetavanje?“ (Habakuk 1:2, 3,). Danas neki proživljavaju sličnu emocionalnu bol
Ako smem da se distanciram od tih emopcionalno bolnih, toga u meni nema. Jedino neverica da neko ne može da sabere 2 + 2.
Tvrdnja 1: Svemoćni Bog je bezgranično milostiv prema ljudima.
Tvrdnja 2: U zemljotresu u Haitiju poginulo 120.000 ljudi, među kojima i hiljade dece.

Meni ovo nije logično.
Čestitam na veštini onima koji ili sami sebe ili uz pomoć drugih ubede sebe da im ovo ovo jeste logično. Ali dobro, da vidimo "argumentaciju" cenjenog kolege.
Hajde da zajedno saberemo 2+2 :D
Aludiras na ociglednosti, fino.
Problem je samo sto je to evolucionisticko 2 i 2 ( veruj da je resenje njihove ociglednosti broj 6 ) wacko2

Podsetio si me ovim primerom na njihov (citaj Evolucionista/Darvinista) pokusaj da objasne Sveto Trojstvo kao 3 boga i time dokazu da Hriscanstvo nije monoteisticka religija ( Otac, Sin i Sveti Duh ) matematickim primerom :
1 + 1 + 1 = 1 ?:dntknw:
Dobili su adekvatan odgovor od Kreacionista 1 x 1 x 1 = 1 yes3


No da se manimo toga i vratimo na temu .

Tvrdnja 1 - Tacno je
Tvrdnja 2 - Tacno je (relativno)

Pre no sto krenemo u zajednicku potragu ka istini, zamolio bi te nesto.
kad budes imao malo vremena, voleo bi da procitas jedan moj post da se ne bi ponavljao.

Link ===>> http://serbianforum.org/psihologija/112133-ego-mehanizmi.html#post381030

Mislim da je dovoljno jasan i koncizan. Ok, krenimo dalje...

Sve zemlje koje si spomenuo da su bili ( i josh su ) pod udarom zemljotresa su zaista leglo nemorala.
Primer

Jedna od drzava broj jedan za leglo prostitucije,droge i sveosteg nemorala je Indonezija,haiti i ostale. Preko 250 000 ljudi poginulo.
Vodis se mislju da su visoko razvijene zemlje po nekoj logici stvari ogezle u nemoral.Ok, pa se iz samog zakljucka samo od sebe postavlja pitanje "zasto Indonezija ili slicne " ?

Droga-prostitucija, nikad jeftinija, nikad "raznovrsnija" (citaj izopacenija) a covek nikad manji. Na stranu to sto se same zene/mushkarci prostituishu, na stranu to sto muzevi teraju svoje zene da se prostituishu, ali oni i svoju decu prodaju. Najomiljenija destinacija na pedofilskoj turistickoj karti je upravo Indonezija. Bezvlasce,prostitucija,sex sa zivotinjama,korupcija,kradja, ubistva, samoubistva...
Ko je kriv ? Nije Bog vec covek.

Zamisli da se nadjemo u camcu na sred mora: ti, kalista, Jurivaka i ja.
Svakom je data sloboda izbora. Meni eto dodje da busim rupu u camcu, zato sto mi je tako bas doslo. Glup sam, lud sam (nebitno)Briga me!
kalista je devojce i ne moze me fizicki spreciti da izbusim camac.
A ti i Jurivaka ?
U slucaju da me NE sprecite (ili bar pokushate to) da ga izbusim, krivi ste koliko i ja!

Milanković je napisao(la):
Citat:
Biblija jasno pokazuje da Bog nikada nije namjeravao da ovako patimo.
Bog je rekao Adamu da će u slučaju neposlušnosti umrijeti
(1. Mojsijeva 2:17). Ðavo je pak rekao Evi da neće umrijeti ako bude jela sa zabranjenog drveta!
(1. Mojsijeva 3:1-5). Sotona je ustvari Boga nazvao lašcem. Osim toga, Sotona je indirektno rekao da će čovjeku biti bolje ukoliko bude sam donosio odluke, a ne da mu Bog govori što da učini!
Ko je tu kome imputirao i šta, ne bih ulazio. To su njihova posla.
Jedino me ovde kopka ovoliko insistiranje Boga na poslušnosti. Ako me ne slušaš, umrijećeš (čitaj: ubiću te). Prilično ekstravagantna izjava za nekog čija je milost beskrajna.

Otac ti je govorio " ne pipaj ringlu- izgoreces se " ili " ne diraj mi pishtolj - mozes da stradas (pogines ili osakatis)" To je insistiranje Oca na poslusnosti, ne da bi bio glavni baja u kuci ( a izmedju ostalog i jeste... stvorio te, donosi pare u kucu, znaci hrani,oblaci itd..) vec zato sto te voli !

U onom postu sto sam te zamolio da procitas, naveo sam 3 vrste smrti.

-Prva je moralno umiranje.

-Druga je telesno (fizicko) umiranje.

-I treca kao poslednja, dusevno umiranje.

Postoje prirodno moralni zakoni koji sluze kao "uputstvo za upotrebu" datog ti psiho-fizickog tela. Verujem da si covek od logike i da ti sve ovo uzrocno-posledicno ima smisla.
Sto se same telesne smrti tice - u Bibliji ne stoji da umires. Pise za pismene - spavas. Doslovce sve lepo pise :) Citao si I Mojsijevu knjigu? Znaci, kako ti je udahnuo zivotnu silu u telo, tako ti je i uzima nazad sebi.Nisi svestan stanja na zemlji do "zadjeg dana". Tada te Tvorac budi i sudi kakav si bio i kako si ziveo. U zavisnosti od grehova koje si pocinio toliko ces goreti u "plamenu". E tad dolazi do one trece smrti o kojoj sam pisao.
Oni manje gresni koji ga priznaju i sloze se da zive po pravilima, zivece vecno sa tvorcem u obnovljenoj zemlji.
Covek je i stvoren za vecnost(vrati se na onaj post i videces zasto to kazem) a ovde smo uzrocno-posledicno ( kalista je lepo to objasnila )
Milanković je napisao(la):
Citat:
(što znači da su bili već prije uspostavljeni neki zakoni od Boga kao što je i zakon gravitacije - np. To je kao kad bi ja tebi reko Milankoviću zanemari zakon gravitacije skoči sa 12 sprata neć ti se ništa desit ako bi odlučijo da skočiš onda moraš prihvatiti posljedice Zakon gravitacije je već davno postavljen prije tvog skoka)
Jukiću, ja sam pre neki dan koristio zakon gravitacije objašnjavajući mojoj dragoj drugarici Kalisti da u ovom svetu u kojem trenutno živimo oduvek postoje fizički i duhovni zakoni i da nikakav bog ne može da ih promeni. Dakle, obojica se slažemo da zakon gravitacije postoji. A ja tvrdim da Bog ne postoji, dok ti tvrdiš da postoji. E lepo. Onda ti zanemari zakon gravitacije, a uzmi u obzir tvog boga koji je jači od zakona, jer ga je kako kažeš sam stvorio, pa izvoli skači sa 10 sprata. Šta je to tvom patronu da očas isključi zakon - kvrc - i ti ostade da lebdiš u vazduhu i diviš se pogledu. Ne? tako jednostavno.

Mislim da gresis. Lepo si napisao da "od uvek postoje fizički i duhovni zakoni" ali si se malo spetljao oko dela gde kazes da nikakav Bog to ne moze da promeni :roll:
Nadam se da ne verujes u Evolucionizam ?:fool: Shupalj je koliko je besmislen. Samo da se ismejes ko covek. Slazes se da smo svi mi deo necije kreacije?
Vidim da si gladan i zedan naucnih cinjenica koliko i ja. Rad sam podeliti sa tobom neka saznanja. (ovo je 1. a za ostalo se javi - rado cu pomoci )
"Americki naucnik, Dr. Robert Gentry, otkrio je u osnovnim stenama Zemlje ostatke radioaktivnosti koji ukazuju na skoro trenutno stvaranje nase planete. Njegovo otkrice je objavljeno u najeminentnijim evolucionim naucnim casopisima i predstavlja, po nama, jedno od najznacajnijih naucnih otkrica u ovom veku. Dr. Gentry je objavio knjigu i dve video kasete o svojim pronalascima (koje su prevedene i sinhronizovane u Jugoslaviji, i mogu se nabaviti od autora ove prezentacije)."
Da se covek dobro zamisli :dance2:
Tvorac koji je i stvorio zakone, moze da ih menja :) ( to je logika )

Milanković je napisao(la):
Citat:
Tim postupkom Adam je čitavo svoje potomstvo osudio na grijeh i njegove razorne posljedice (Rimljanima 5:12).
Nezgodan neki tip taj Adam. Sve je uprskao. Ko Marfi.
I ti meni sve tako citiraš šta su rekli ti tvoji Rimljani, šta je reko Adam, a šta Sotona, (ko da si bio prisutan), a da li se upitaš ima li trunke logike u svemu tome.
Ako ti neko da naucni dokaz da je Biblija tacna ?
Ako ti neko da dokaz da su :stvaranje sveta (napisao sam gore),ljudi ziveli pre-i nesto nakon potopa preko 900 godina, da su nekada ljudi bili mnogo pametniji i veci (do 10-12m), da su ljudi ziveli kad i dinosaurusi, da planeta Zemlja nije stara oko 17 mlijardi godina vec 15-ak hiljada godina itd itd... da li ces onda pazljivije citati tu knjigu ? :roll:

Jedan čovek pre (recimo) 10.000 godina napravio neko sr*nje, gazda ga izbacio iz stana i on se potucao od nemila do nedraga dok nije umro. OK, recimo i da je to zaslužio. E ali i njegova deca bila kažnjena, pa njihova deca, pa njihova deca, pa njihova deca, pa njihova deca, pa njihova deca, pa njihova deca, pa njihova deca, pa njihova deca, pa njihova deca... pa jbt dokle više, ni ovi u Aušvicu što su terali milione u gasne komore, pa im ni deca nisu u zatvoru već pišu memoare i snimaju dokumentarce, a ne njihovi čukun-čukun-čukun-praunuci. Pa gde to ima? Šta je taj Adam morao da napravi da bi 10.000 godina posle njega ljudi i dalje bili nešto krivi. I to čim se rodi već je grešan! Pa jel tebi to logično. AKo jeste, onda definitivno ne postoji bilo šta na ovom svetu što ti ne bi bilo nelogično.
Eto prave ljudske prirode ovome sto pishesh :yea:
Data je sloboda volje! Covek sam odlucuje. Sam gresi. Roditelji nam stalno govore "nemoj ovo i nemoj ono" a mi radimo po svome. Citao sam predhodne postove kaliste i jos pojedinih koji su ovo isto sto ja sad pisem jos bolje objasnili smile3.
Znas da smo destruktivni. Destruktivni smo u vlastitom neznanju.

Zamisli da je Adam princ koji je imao sve. Brinuli su o njemu. Onda on uprska stvar i izbace ga. Kralj mu kaze, "Ovo ti je nauk. Opameti se, uci kako treba da se zivi, nauci da budes COVEK i ja cu te vratiti u kraljevstvo".

Umesto da uvidi, da se pokaje i da se vrati ocu svome (u daljem tekstu Kralju) , sledi jos dalje udaljavanje od "kralja". ( zamisli da si pravio gluposti u bioskopu, izbace te a ti psujes izbacivaca zato sto je on tebe &%&&*Y*G*% ... ma znash yes3)

Princ zna pravila kako treba ali on se oglusava o njih i misli da zna i moze bolje sam.
Zbog toga trpi on i njegova porodica, potomci. Potomci u daljem zivotu mogu da oponasaju samo svoje roditelje ( medvede i labudove ne mogu zar ne ? ) i onda oni nastavljaju sami da nizu greske za greskom dovodeci sami sebe u nesrecu.
Eto zasto ispastaju narastaji ! yes3 ( jesam slikovit? hvalaaa )


Pa čoveče čitav ovaj svet je stvoren na ravnoteži i nekakvoj unutrašnjoj harmoniji, imaš dan i imaš noć, imaš toplotu i imaš hladnoću, imaš levo i imaš desno. Jedino ovde na jednoj strani imaš jednog mrava, tačku, a drugoj strani imaš slona, ma kakvog slona Ajfelovu kulu. Potpuno apsurdno. Da ne kažem nešto neprimerenije.Šta hoću d akažem? Samo to da možeš da se opustiš. Nisi grešan ni za šta, sem za ono što si sam zasro i za to ćeš da platiš po savesti grizući se kad god na to pomisliš. A ako imaš nešto ozbiljnije, nešto si lapio ili ne daj bože kriješ Ratka, tu je za tebe BIA, pa vidi sa njima. Mene nemoj zvati.
Gresni gresnima ne mogu da sude. (mogu samo da se igraju... kobajagii...) :dance2:
Zamisli da imash 10 sinova od 7. do 15. godina. I nadju se njih 4-5 da "sude" ovom jednom. A ti to sve gledas:acute: Rekao bi im :" malci, pogledajte prvo sebe pa tek onda lupetajte o svom bratu. Znam vas sve u prste, na levo krug i mrs u svoje sobe na ucenje. Ima ko ce da se pozabavi njegovim (ne)delom , balavurdijo!"
Poznata ti je ona " ko nije zgresio neka baci kamen " ? yes3 ( verujem da je malooo jasnije )
Milanković je napisao(la):
Citat:
Tog su istog dana Adam i Eva počeli osjećati posljedice svoje pobune. Odbacivanjem Božje vladavine lišili su sebe zaštite i blagoslova, što su dotad uživali jer su bili podložni Bogu.
OK. Ovo đene-đene, kao odgovaraju za svoje postupke, pa još i da neko proguta. Mada, ovo "odbacili božiju vladavinu". Pa jel njih neko pitao hoće li tu vladavinu. Jel Adam došao i rekao: Ej bože ajde me napravi, a ja ću uvek trpeti "tvoju milosrdnu vladavinu".
Ovo me stvarno podseća na one reketaše. Nećeš da te štitim!? E sad ćeš da vidiš svoga boga.
A mene podseca na jedan od najsmeshnijih bisera klasicnog pubertetlije :roll:yes3
"Pobuna" se odnosi na nepostovanje Oceve reci. Seti se ono gore napisanog " ne diraj pistolj" Adam i Eva nisu odbacili Boziju "vladavinu" vec se odnosi na gubitak totalne zastite i komoditeta koji su uzivali u Edenu.

Zivis u roditeljskoj kuci, sve ti je dato, Otac ti kaze evo ti sve, samo nemoj da diras ovo, opasno je za tebe, ne znas ti josh sa tim, a ti se onda povedes principom klasicnog pubertetlije pod sloganom "ma ko ga J" i ipak uradis TO. Samim tim si kao veliki nezahvalnik uvredio Oca i voleci te i dalje ( naravno ) on tebe kao takvog izbaci iz kuce uz reci " evo ti 200 eura, imash za mesec dana, nadji posao, radi, zaradi, vidi sta je muka , tako ces najbolje nauciti, ne glupiraj se da ne navuces neko veliko zlo na sebe itd itd...
A ti "prkosno" uzmes njegove pare i odes kriveci "zlog" Oca za sve sto se desilo ( i sto ce se tek desiti ) ne misleci pritom na svoje gluposti i svoj nemar!
Milanković je napisao(la):
Citat:
Bog ih je istjerao iz Raja, a Adamu je rekao: ”Zemlja da je prokleta s tebe; s mukom ćeš se od nje hraniti do svojega vijeka; sa znojem lica svojega ješćeš kruh, dokle se ne vratiš u zemlju“ (1. Mojsijeva 3:17, 19). Adam i Eva postali su podložni bolesti, boli, starosti i smrti. Patnje su postale sastavni dio ljudskog života (1. Mojsijeva 5:29)
.
Znači, šut karta. Pa Jukiću i ti bi postao podložan bolesti da te gazda šutne na ovih minus 20. Jel vidiš šta kažu danas u Paraćinu, najhladnije na Balkanu, eeej!
Vidis kako polako pocinjes da razumes (ovo oko bolesti) samo jos da razumes da je "sut karta" karta u jednom pravcu a ovde to nije slucaj. Uvidis da gresis, uvidis gde gresis,pokajes se, nastojis da izgradis sebe u bolju osobu koja se nece saplitati na iste stvari ( svi znamo da samo budale zeznu 2 x istu (ili na istu) stvar )

Milanković je napisao(la):
Citat:
Jasno je da Bog nije bio taj koji je donio zlo čovječanstvu, već sam čovjek (5. Mojsijeva 32:5; Propovjednik 7:29). Doista, sve loše stvari koje se ljudima danas događaju — bolest, smrt, ratovi i nepravde — posljedica su Adamovog svojevoljnog čina neposlušnosti. Osim toga, svi smo izloženi onome što Biblija naziva ’vrijeme i nepredviđeni događaji‘ (Propovjednik 9:11,). I zli i pravedni doživljavaju slučajne nesreće i tragedije.
Ne, iz ovoga što si do sada rekao jasno se da zaključiti da sve zlo (kao i dobro) ne dolazi od Adama, već upravo od onoga ko ga je napravio. Kao prvo, niko ga nije tukao po ušima da pravi Adama. A ni Evu. Kao drugo, čista sujeta ga je terala da kinji tog Adama do stupnja ropske poslušnosti (bolje da je napravio onda oma robota). Kao treće, kad ga je Adam kao svaki normalan čovek otkačio, popi*deo je i još počeo da se sveti! I to ne samo na Adamu, već na deci (jel zna on onu Čorbinu, "samo ti decu ne mogu oprostiti"). I sad šta? U džepnom izdanju njegove PR agencije kaže da je Adam za sve kriv. I ti Jukiću ko papagak za njima... Pa daaaj molim te... uključi malo rezon.

Ustaljena matrica je da ce covek ( po njegovoj prirodi ) uvek kriviti drugoga za svoje gluposti i nevolje. Peti put isto pisemo ali tebi ne dopire.
Sta za tebe znace reci odgovornost i konsekvence? :vorred:
Verujem da si mlad i da nisi upoznat sa pojmom sveopste dobro i ljubav.
Cudo stvaranja je nesto najlepse sto covek moze da oseti.
Tata i mama znaju zasto su te stvorili ! Ono sto ti onu daju kao odgovor na tvoje ZASTO iskoristi i za odgovor na pitanje "Zasto je Bog stvorio Adama i Evu?" smile3

Milanković je napisao(la):
Citat:
Odbacivanje Božje vlasti rezultiralo je neopisivim patnjama. Stoga je na mjestu da Bog svoju vlast izrazi na jedan poseban način kako bi okončao ljudske patnje i ostvario svoj prvobitni naum sa Zemljom
.
A gospodin je imao naum? I onda mu sve nešto krenulo po krivu. Pa kad je već tako moćan, svemogući, sveznajući, kako da je napravio tako loš biznis plan? Tebi tu sve jasno? Ili se samo praviš da jeste.
I na kraju šlag na tortu. Hteo bi da reši jadne čukun-čukun-čukun-(pa još na 341 stepen)-praunuke muka i to jednim lepim zemljotresom. Nemoj nas više braniti i rešavati, ko boga te molim!!!!
Kao pravi odgovor ovome, moze da posluzi sve predhodno napisano, pa ti izvoli i iscitaj josh jednom yes3
A da, zemljotres, znaj, to je samo jedna od pedagoskih mera kojima se "tata" sluzi.:roll:
Nikad nisi osetio "zemljotres" od svog oca ? ja vala jesam ( i to bas za onaj gore cesto pominjani pistolj ):roll:
Kad neko pretara... znas odgovor :)

Milanković je napisao(la):
Citat:
Isus je spomenuo to Božje uređenje kad je svoje sljedbenike učio da se mole: ”Oče naš, koji jesi na nebesima. Neka dođe kraljevstvo tvoje. Neka bude volja tvoja, kako na nebu tako i na zemlji (Matej 6:9,10).
I opet kraljevstvo, opet neka vlast, čija je volja, čija će biti poslednja - pa jel misli on uopšte o bilo čemu drugom sem o tome nad kim će da vlada. Kad se okrenem oko sebe i vidim šta se dešava, očigledno da ne.
Veruj da mislis da vladas svojim zivotom. Siguran sam da ni sam ne verujes iskreno u ovo tvoje zadnje napisano. Da se ne bi ponavljao - evo link gde sam dao svoje skromno vidjenje i te "slobode" kojoj tezis odnosno mislis da tezis ----> http://serbianforum.org/psihologija/115921-institucionalizovana-laz-2.html#post380789

Milanković je napisao(la):
Citat:
Onim što je činio tokom svoje kratke službe na Zemlji Isus je omogućio ljudima da si predstave blagoslove koji će biti izliveni na čovječanstvo nakon ponovne uspostave Božje vlasti.
Ej nemoj više o vlasti, sav sam se osuo već od tog control freak-a.
Ko o čemu, baba o uštipcima.

Pre ili kasnije ces morati da izaberes stranu mladi prijatelju.
Ako si moralan, dobar, tezis da izgradis sebe u bolju i pametniju individuu, pomazes slabijima, nastojis da ne cinis zlo sebi i drugima - ok.
Da li ti verujes ili ne verujes u Tvorca, to je zaista manje bitno. On veruje u tebe.

Mnogi su izgubili veru gledajuci i slusajuci svakojake "bozije ljude", lazne proroke, nemoralna sveshtenstva itd itd. AKo se ne krstis- goreces ! Slusaj NAS ili ima da te nema... Ajde u ime Boga da ubijemo ovog i onog... Inkvizicija,krstaski ratovi itd itd...ma gluposti!

Vidi, Mengele je bio doktor pa ipak verujemo medicini zar ne ?
Ima losih pisaca ali ne odbacismo knjige.
Pogibese malobrojni avionom pa se i dan danas koristimo njim.


Najvaznije je da nosis ljubav u sebi i da je pruzas svima. Ne treba ti crkva, obredi i svetkovine da bi bio "Boziji". Samo budi posten i radan covek,veran i dobar muz, veran i dobar otac, veran i dobar prijatelj. To je to yes3
Ako ne verujes u onaj biblijski savrseni zivot za vecnost a onda znaj da ce ti ovakvim principima zivljenja makar i ovaj ovozemaljski biti veoma dobar, u zdravlju i ljubavi :)

Milanković je napisao(la):
Citat:
Biblija nam jamči da ćemo jednog dana biti ’oslobođeni od ropstva raspadljivosti i imati slavnu slobodu Božje djece‘ (Rimljanima 8:21).
No dotad bi još mnogi dobri ljudi mogli patiti.
Čime jamči? Misliš, svojom neumoljivom logikom. Ako je i ostatak logičan kao ovo što si ovde nabacao, neka fala, žurim...
I samo da ne skrenemo suviše sa teme, razradi malo ovu poslednju rečenicu: Zašto ljudi koji su kako kažeš dobri ipak pate? Oko toga se stalno vrtimo, a ti me gađaš Rimljanima non stop.
Seti se mog primera nas u camcu :)
Pate nejaki i bespomocni, mada vidimo u kom svetu zivimo te se da lako zakljuciti da pod "mnoge " mozemo i nas da uvrstimo.:vorred:

Milanković je napisao(la):
Citat:
Neka ti utjehu pruži saznanje zbog čega se to događa — i da to neće još dugo trajati.
Meni "utehu" i pruža saznanje zašto se to događa. Zbog pomeranja tektonskih ploča. Mnogo bi mi bilo teže da živim u jednom takvom košmaru od nelogičnosti koje si ti ovde izneo, u kojem jedan apsurd da bi koliko-toliko objasnio moraš da izmišljaš drugi apsurd, pa zbog njega neki treći... i na kraju ni sam ne znaš gde si od tolikog maštanja. Ej Juki, Juki, znaš kako kažu: isključi TV, uključi glavu. I sve će oma biti jasnije...
Pricati o tektonskim plocama i ostalim poremecajima mozemo sagledati samo pod prizmom elementarnog znanja o onome o cemu govorimo i istine.
Trazis logiku, naucne i zivotne cinjenice?
Evolucionizam/Darvinizam ti nece dati odgovore na ova pitanja.
Zakucaj na vrata kreacionizma i siguran sam da ces doci do trazenih istina. yes3

Eto vidis da ima i nas koji ne zatrpavamo ni tebe ni rimljane stihovima ( mada nije lose da ih kad kad prelistas ) :roll:
 
Natrag
Top