Da li Isus sve zna ili ne?

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Da sam ti veoma bih se zabrinuo za sebe.

Ne rece li Isus: covjek iznosi iz svojih riznica ono cega ima u njima. Tako i covjek iznosi ono sto ima u svom srcu. Kako ce govoriti dobro kad mu je u srcu zlo?

Upravo je tako! Isus je dobro rekao.

Sada pogledaj sta si napisao pa ces vidjeti ko ti je u srcu.



Ovo je jedini odgovor koji ti mogu dati na osnovu reči Božje i ličnog iskustva koje sam doživeo u zajednici sa njim i onoga što mi on svedoči.
Prema tome, ono što ti iznosim je proizvod mog ličnog osvedočenja, a ne mog mišljenja.


"Šta ćemo, dakle, reći na ovo? Ako je Bog s nama, ko će na nas?
Koji, dakle, svog sina ne poštede, nego ga predade za sve nas, kako, dakle, da nam s Njim sve ne daruje?
Ko će optužiti izbrane Božije? Bog koji pravda?
Ko će osuditi? Hristos Isus koji umre, pa još i vaskrse, koji je s desne strane Bogu, i moli za nas?
Ko će nas rastaviti od ljubavi Božije? Nevolja li ili tuga? Ili gonjenje? Ili glad? Ili golotinja? Ili strah? Ili mač? Kao što stoji napisano:
Za Tebe nas ubijaju vas dan, drže nas kao ovce koje su za klanje.
Ali u svemu ovome pobeđujemo Onog radi koji nas je ljubio.
Jer znam jamačno da ni smrt, ni život, ni anđeli, ni poglavarstva, ni sile, ni sadašnje, ni buduće, Ni visina, ni dubina, ni druga kakva tvar može nas rastaviti od ljubavi Božije, koja je u Hristu Isusu, Gospodu našem" ( Rimljanioma 8. 31 -39 ).

[SUP]
"
[/SUP]Jer sam vam pre svega predao što sam i primio: da je Hristos umro za naše grehe - po Pismima, i
da je sahranjen, i da je vaskrsnut trećega dana - po Pismima, te se javi Kifi, zatim Dvanaestorici.
Potom se odjednom javi više od pet stotina braće, od kojih većina živi do danas, a neki umreše.
Zatim se javi Jakovu, pa onda svima apostolima.

[SUP] [/SUP]Ali ako se propoveda da je Hristos vaskrsnut iz mrtvih, kako
neki među vama govore da nema vaskrsenja mrtvih?
Ako pak nema vaskrsenja mrtvih, onda ni Hristos nije vaskrsnut.
A ako Hristos nije vaskrsnut, tada je prazna naša propoved, prazna je i vaša vera.
Uz to nalazimo se i kao lažni svedoci Božiji, zato što smo svedočili protiv Boga - da je vaskrsao Hrista, koga nije vaskrsao, ako mrtvi
zaista ne vaskrsavaju.
Jer ako mrtvi ne vaskrsavaju, ni Hristos nije vaskrsnut.
A ako Hristos nije vaskrsnut, uzaludna je vaša vera, još ste u svojim gresima.
Prema tome propadoše koji u Hristu pomreše.
Ako smo se samo u ovom životu uzdali u Hrista, jadniji smo od svih ljudi.A sad je Hristos vaskrsnut iz mrtvih kao prvenac od onih koji su umrli.
Pošto je, naime, posredstvom čoveka smrt došla, posredstvom čoveka došlo je i vaskrsenje mrtvih.
Jer kao što u Adamu svi umiru, tako će i u Hristu svi oživeti.
Ali svaki u svom redu: kao prvenac Hristos, zatim oni koji Hristu pripadaju - prilikom njegovog dolaska, onda dolazi kraj, kad preda carstvo Bogu i Ocu, kad uništi svako poglavarstvo, svaku vlast i silu" ( 1 Korinćanima 15. 3 - 23 )
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
„Stari engleski prijevod ovog odlomka glasi: 'Ali dan i čas nijedan čovjek neće obznaniti, niti anđeli koji su na Nebu, niti Sin, već samo Otac.' Ovo je točan prijevod prema nekima od najvećih stručnjaka toga doba. Riječ „znati“ ovdje je korištena na isti način na koji ju je Pavao koristio u 1 Kor 2,2: „Jer ne htjedoh među vama znati (obznaniti, op.a.) što drugo osim Isusa Krista, i to raspetoga.“ Ljudi neće obznaniti dan i čas, niti anđeli, niti Sin; Otac će ih obznaniti.“(James White, The Second Coming of Christ; or, a Brief Exposition of Matthew Twenty-four, str. 53)
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
G Isus NE ZNA - SVE -
jer NIJE SVEZNAJUĆI
----------------------------
Onaj koji nije SVEznajući
NIJE Bog.

G Isus nije Bog.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107

"А нама је Бог открио Духом својијем;
јер Дух све испитује, и дубина Божије.
Јер ко од људи зна шта је у човјеку осим духа човјечијега који живи у њему? Тако и у Богу што је нико не зна осим Духа Божијега" ( 1 Korincanima 2. 10 - 11 )

"А кад дође он, Дух истине, упутиће вас на сваку истину; јер неће од себе говорити, него ће говорити што чује, и јавиће вам што ће бити унапредак.
Он ће ме прославити,
јер ће од мојега узети, и јавиће вам:
Све што има отац моје је: зато рекох да ће од мојега узети, и јавити вам"
( Jovan 16. 13 - 15 )

"Али Исус не повјераваше им себе; јер их све знадијаше,
И не требаше му да ко свједочи за човјека; јер сам знадијаше шта бјеше у човјеку"
( Jovan 2. 24 - 25 )


1. DUH SVETI ISPITUJE DUBINE BOZJE I ZNA STA JE U BOOGU
2. DUH CE JAVITI SVETU BOZANSKU ISTINU
3. TA ISTINA JE ZAJEDNICKA I PRIPADA I BOGU OCU I BOGU SINU

ZakljucakL

Isus je sveznajuci isto kao i Bog Otac i Sveti Duh jer sve sto pripada Ocu i Duhu Svetome - pripada i Sinu, svo znanje o svim stvarima.
 
Član
Učlanjen(a)
12.12.2010
Poruka
130
Može li čovek reći: "Još pre Avrama, ja jesam? Neko ko se pojavio hiljadu godina posle Avrama, kaže "Ja jesam pre Avrama".
U zakonu stoji: "Ja rekoh: bogovi ste. Tako je citirao isus reči iz Zakona braneći svoju tvrdnju da je Božji Sin. i tako dalje. Jovanovo evanđelje je puno naznaka o božanskoj prirodi Isusa Hrista. Nakon vaskrsenja, kad Toma apostol, proverava svojim rukama stvarnost Isusovog Vaskrsenja, on kaže: Gospod moj, Bog moj." Isus ovaj iskaz ne negira. Bog se objavio u liku svog sina. (jov 10:30 "Ja i Otac jedno smo."
Ima iskaza u evanđeljima koji potvrđuju i uverenje da je Isus samo čovek, budući da nije sveznajući. Zato je crkvena tradicija usvojila učenje da je Isus Bogočovek. Istovremeno i u jednom, Bog i čovek objedinjen. Oprredeljivanje za Isusa koji je samo čovek ili koji je samo Bog je tokom vekova osuđivano kao jeres. Neki hrišćani pod uticajemm judaizma odbijaju istinu da su Bog i čovek u Hristu jedno. pozdrav
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
"А нама је Бог открио Духом својијем; јер Дух све испитује, и дубина Божије.
Јер ко од људи зна шта је у човјеку осим духа човјечијега који живи у њему? Тако и у Богу што је нико не зна осим Духа Божијега" ( 1 Korincanima 2. 10 - 11 )

"А кад дође он, Дух истине, упутиће вас на сваку истину; јер неће од себе говорити, него ће говорити што чује, и јавиће вам што ће бити унапредак.
Он ће ме прославити,
јер ће од мојега узети, и јавиће вам:
Све што има отац моје је: зато рекох да ће од мојега узети, и јавити вам"
( Jovan 16. 13 - 15 )

"Али Исус не повјераваше им себе; јер их све знадијаше,
И не требаше му да ко свједочи за човјека; јер сам знадијаше шта бјеше у човјеку"
( Jovan 2. 24 - 25 )


1. DUH SVETI ISPITUJE DUBINE BOZJE I ZNA STA JE U BOOGU
2. DUH CE JAVITI SVETU BOZANSKU ISTINU
3. TA ISTINA JE ZAJEDNICKA I PRIPADA I BOGU OCU I BOGU SINU

ZakljucakL

Isus je sveznajuci isto kao i Bog Otac i Sveti Duh jer sve sto pripada Ocu i Duhu Svetome - pripada i Sinu, svo znanje o svim stvarima.
ako imaš stih
ISUS JE SVEZNAJUĆI
Onda si u pravu
____________________
ali - ako takova stiha NEMA
a NEMA ga - onda si ti izmišljivač i nadodavač
_______________________________________

Ja dokazujem da je SAMO Jahve Bog SVEZNAJUĆI


1. Samuelova 2,3
Ne govorite mnogo hvastavih riječi, neka ne izlazi drskost iz usta vaših,
jer Jahve je sveznajući Bog, pravo on prosuđuje djela.
=============================================

============================================

Može li čovek reći: "Još pre Avrama, ja jesam? Neko ko se pojavio hiljadu godina posle Avrama, kaže "Ja jesam pre Avrama".
U zakonu stoji: "Ja rekoh: bogovi ste. Tako je citirao isus reči iz Zakona braneći svoju tvrdnju da je Božji Sin. i tako dalje. Jovanovo evanđelje je puno naznaka o božanskoj prirodi Isusa Hrista. Nakon vaskrsenja, kad Toma apostol, proverava svojim rukama stvarnost Isusovog Vaskrsenja, on kaže: Gospod moj, Bog moj." Isus ovaj iskaz ne negira. Bog se objavio u liku svog sina. (jov 10:30 "Ja i Otac jedno smo."
Ima iskaza u evanđeljima koji potvrđuju i uverenje da je Isus samo čovek, budući da nije sveznajući. Zato je crkvena tradicija usvojila učenje da je Isus Bogočovek. Istovremeno i u jednom, Bog i čovek objedinjen. Oprredeljivanje za Isusa koji je samo čovek ili koji je samo Bog je tokom vekova osuđivano kao jeres. Neki hrišćani pod uticajemm judaizma odbijaju istinu da su Bog i čovek u Hristu jedno. pozdrav
===================================

IVAN 8,58

Reče im Isus: "Zaista, zaista, kažem vam: prije negoli Abraham posta, Ja jesam!

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
ŠTO dokazuješ gornjim stihom?

Stih jasno kaže da je G Isus postojao prije nego li se je
Abraham rodio.
____________________________________________

Da li TO znači da je ISUS = BOG?
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Sotona je postojao prije Abrahama.
Po tvojoj nakaradnoj dogmi
SOTONA JE BOG.
Je li tako?

Anđeli su postojali prije Abrahama.
PO tvojoj nakaradnoj dogmi
ANĐELI SU BOGOVI.
Je li tako?

------------------------------------------------
Izjednačuješ stvorenje sa STVORITELJEM.
Kaznu za to znaš?
=======================
=======================================

Da li je Toma – tada shvatio da je Isus = Bog?

Da li su tada svi apostoli shvatili da je Isus = Bog?

-------------------------------------------------------------------


Ako – DA!


1,

Zašto nisu svi padali nadalje na koljena kada su vidjeli Isusa?

2,

Zašto se apostoli nisu zapitali – kako to da vidimo Boga – a živi smo?

3,

Zašto se apostoli nisu zapitali – zašto nas je Isus lagao,

jer nam je rekao da Boga nitko nije vidio?

4,

Zašto apostoli nadalje ne nazivaju Isusa – Bože Isuse! - ?

5,

Zašto apostoli nadalje govore da nitko Boga nije vidio?


===========================
===========================================
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Biblija se tumači u kontekstu - upoređenjem biblijskih tekstova.
Ono što nije vidljivo na prvi pogled - vidljivo je kada se sagleda celina.

A celina po ovom pitanju je ta - da je Isus Bog jednak Ocu kao i Sveti Duh i da on ima svo znanje kao i Otac i Sveti Duh koje je zajedničko i svojstveno svim Božanskim ličnostima.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Ne mora Isus uopste da bude ''sveznajuci'' da bi bio Bog.
Kao sto ni zena ne mora ''sve da zna sto i muz'' da bi bila covek.
Po suvoparnoj teologiji ovo je princip, ali nije tako i nije tacno..

Svaka osoba kako u bracnoj zajednici tako i u Bozanskoj zajednici triju osoba nezavisno deluje, ima drugacija zaduzenja pa im i znanje varira u odnosu na sluzbu koju obavljaju i na koju su rasporedjeni.
Tako je i kod coveka jedan ud ima vecu slavu, drugi pak manju, ali svi su oni vazni i sacinjavaju coveka.
Zato su i ovakve tvrdnje nebuloze i nerazumevanje Biblije..
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
Isus nije Bog nad Bogovima

Jošua 22,22
"Bog, Bog Jahve, Bog nad bogovima, Jahve zna i neka zna Izrael: ako je to bila pobuna ili nevjernost prema Jahvi, neka nam uskrati svoju pomoć danas;
Psalam 50,1
Psalam. Asafov. Bog nad bogovima, Jahve, govori i zove zemlju od izlaza sunčeva do zalaza.
=======================================

Isus nije El Šadaj Svemogući


POSTANAK 17,1
Kad je Abramu bilo devedeset i devet godina, ukaza mu se Jahve pa mu reče:
"Ja sam El Šadaj - Bog Svesilni, Mojim hodi putem i neporočan budi.
==========================================

Isus ne sjedi na Božjem prijestolju
Isus nije nikada ništa stvorio
Isus nije nikada reko da je BOG.

Isus nije BOG
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Isus nije Bog nad Bogovima

Jošua 22,22
"Bog, Bog Jahve, Bog nad bogovima, Jahve zna i neka zna Izrael: ako je to bila pobuna ili nevjernost prema Jahvi, neka nam uskrati svoju pomoć danas;
Psalam 50,1
Psalam. Asafov. Bog nad bogovima, Jahve, govori i zove zemlju od izlaza sunčeva do zalaza.
=======================================

Isus nije El Šadaj Svemogući


POSTANAK 17,1
Kad je Abramu bilo devedeset i devet godina, ukaza mu se Jahve pa mu reče:
"Ja sam El Šadaj - Bog Svesilni, Mojim hodi putem i neporočan budi.
==========================================

Isus ne sjedi na Božjem prijestolju
Isus nije nikada ništa stvorio
Isus nije nikada reko da je BOG.

Isus nije BOG



POSTANAK 17,1
''Kad je Abramu bilo devedeset i devet godina, ukaza mu se Jahve pa mu reče:
"Ja sam El Šadaj - Bog Svesilni, Mojim hodi putem i neporočan budi.''


Pa sta si ti sad uradio, sam si sebi odgovorio na temu o Bozjem Imenu, Bog se nije javio Avramu imenom ''Jehova'' nego imenom ''EL SHADAJ'' , to je ono sto ja i tvrdim svo vreme- bilo bi dobro da primetis kako ti se istina otkriva i da se oslobodis kandzi demona, u kojima si , znam sigurno da jesi..
A oni ti ne daju ici ka Isusu, mislis li da ces biti u ista boljem polozaju od Jevreja u sudnji dan, a verujete isto -''Isus Bozje stvorenje''?
Voleo bih da se spasis Brate moj.
 
Natrag
Top