Da li Isus sve zna ili ne?

Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
POSTANAK 17,1
''Kad je Abramu bilo devedeset i devet godina, ukaza mu se Jahve pa mu reče:
"Ja sam El Šadaj - Bog Svesilni, Mojim hodi putem i neporočan budi.''


Pa sta si ti sad uradio, sam si sebi odgovorio na temu o Bozjem Imenu, Bog se nije javio Avramu imenom ''Jehova'' nego imenom ''EL SHADAJ'' , to je ono sto ja i tvrdim svo vreme- bilo bi dobro da primetis kako ti se istina otkriva i da se oslobodis kandzi demona, u kojima si , znam sigurno da jesi..
A oni ti ne daju ici ka Isusu, mislis li da ces biti u ista boljem polozaju od Jevreja u sudnji dan, a verujete isto -''Isus Bozje stvorenje''?
Voleo bih da se spasis Brate moj.
=============================

Kako ti jako voliš neistinu
a ja za razliku od tebe NJET!

Psalam 119,163 Mrzim na laž, grsti mi se ona, a ljubim tvoj Zakon.
===========================================
OVDJE TO NIJE TEMA

ali - GDJE u stihu ima - IME?

NEMA - znači - opet izmišljaš
_______________________
skoncentriraj se na temu
--------------------------------
G Isus nije i neće nikada biti BOG
jer nije SVEznajući
nije SVEvladar
nije EL ŠADAJ!

Niti će ikada biti.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
=============================

Kako ti jako voliš neistinu
a ja za razliku od tebe NJET!

Psalam 119,163 Mrzim na laž, grsti mi se ona, a ljubim tvoj Zakon.
===========================================
OVDJE TO NIJE TEMA

ali - GDJE u stihu ima - IME?

NEMA - znači - opet izmišljaš
_______________________
skoncentriraj se na temu
--------------------------------
G Isus nije i neće nikada biti BOG
jer nije SVEznajući
nije SVEvladar
nije EL ŠADAJ!

Niti će ikada biti.

Ali tebe opseda djavo, nesmes za Isusa da kazes ni da je ''Gospod'' nego je on ''G'' za tebe.

Samo ti cepidlaci ''MORA DA PISE IME" da bi bilo tebi ''prihvatljivo'' a smisao nije bitan, dok kad ti ja dam IME onda se izvlacis na drugi nacin.
Pa covek moze samo da udara glavom o :gl_sigh:
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
ako ja kojim slučajem nema ZLOduha
nego SD Jahvina
onda si ti počinio NEOPROSTIVU hulu na SD.
___________________________________

Ja napišem G - a TO je Gospodin
a Ti NITI TO nikada ne napišeš!!!!!
-------------------------------------------

G Isus nije SVEznajući
G Isus nije SVEvladar
G Isus nije EL ŠADAJ
jer NIJE BOG

NEMA stiha da je TO gore Isus
NEMA
--------------------------------------
 
Član
Učlanjen(a)
12.12.2010
Poruka
130
ako ja kojim slučajem nema ZLOduha
nego SD Jahvina
onda si ti počinio NEOPROSTIVU hulu na SD.
___________________________________

Ja napišem G - a TO je Gospodin
a Ti NITI TO nikada ne napišeš!!!!!
-------------------------------------------

G Isus nije SVEznajući
G Isus nije SVEvladar
G Isus nije EL ŠADAJ
jer NIJE BOG

NEMA stiha da je TO gore Isus
NEMA
--------------------------------------

Isus Boga naziva Ocem pa kaže:

Jovan 14:7-10
(7) Da ste upoznali mene, i Oca biste moga upoznali. Od sada ga i poznajete i vidjeli ste ga." (8) Kaže mu Filip: "Gospodine, pokaži nam Oca i dosta nam je!" (9) Nato će mu Isus: "Filipe, toliko sam vremena s vama i još me ne poznaš?" "Tko je vidio mene, vidio je i Oca. Kako ti onda kažeš: 'Pokaži nam Oca'? (10) Ne vjeruješ li da sam ja u Ocu i Otac u meni? Riječi koje vam govorim, od sebe ne govorim: Otac koji prebiva u meni čini djela svoja.

Isus ovde kaže: KO vidi mene, video je Boga. Iz prethodna tri evanđelja može se zaključiti da Isus samo prenosi reč Božju i izvršava Božju naredbu. U evanđelju po jovanu nije tako. Kad govori Isus, govori Bog, kad Isus čini, čini Bog. Isus nije prorok, nego nešto više od proroka. A pisano je Biće dvoje jedno tijelo. Spoznao je Oca u sebi. Isus kao Hristos stekao je udeo u Božjem biću. I svi koji veruju u njega takođe stiču udeo u Božjem biću. Pa kako onda negirati ono što je napisano i u Zakonu: Ja rekoh: bogovi ste?
Pade mi napamet jedna analogija koja nije baš adekvatna, ali može navesti um na adekvatan pravac razmišljanja. Kad čovek koji boluje od šizoofrenije ode kod psihijatra, psihijatar posmatra njegovo ponašanje i sluša šta ovaj govori. Budući da je iz knjiga upućen u šizofreniju kao bolest, on je lako može prepoznati i početi sa lečenjem. U slučaju pojave Boga na zemlji, možemo ga prepoznati samo na osnovu onoga što govori i što čini. Ovde je obrnuto: zdrav dolazi bolesnima i govori kako da ozdrave. Imamo Novi zaavet, i na osnovu Pisma trebalo bi da prepoznamo Boga u čoveku, koji govori ljudskim jezikom i radi ljudskim rukama. U hrišćanstvu, ne radi više čovek po zapovesti, nego živi Bog koji je u svakom Hrišćaninu. Reći da Isus nije Bog znači ne videti Oca u njemu. A ne videti Oca u njemu znači ne priznavati Hrista. Jevreji su zapravo odbacili Hrista upravo zbog insistiranja da je Jahve jedini Bog. Jahve govori: "Ja sam Bog i ko mi se približi, poginuće." Otac Hrišćana govori suprotno: "Dođite k meni i živećete."
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Isus Boga naziva Ocem pa kaže:

Jovan 14:7-10
(7) Da ste upoznali mene, i Oca biste moga upoznali. Od sada ga i poznajete i vidjeli ste ga." (8) Kaže mu Filip: "Gospodine, pokaži nam Oca i dosta nam je!" (9) Nato će mu Isus: "Filipe, toliko sam vremena s vama i još me ne poznaš?" "Tko je vidio mene, vidio je i Oca. Kako ti onda kažeš: 'Pokaži nam Oca'? (10) Ne vjeruješ li da sam ja u Ocu i Otac u meni? Riječi koje vam govorim, od sebe ne govorim: Otac koji prebiva u meni čini djela svoja.

Isus ovde kaže: KO vidi mene, video je Boga. Iz prethodna tri evanđelja može se zaključiti da Isus samo prenosi reč Božju i izvršava Božju naredbu. U evanđelju po jovanu nije tako. Kad govori Isus, govori Bog, kad Isus čini, čini Bog. Isus nije prorok, nego nešto više od proroka. A pisano je Biće dvoje jedno tijelo. Spoznao je Oca u sebi. Isus kao Hristos stekao je udeo u Božjem biću. I svi koji veruju u njega takođe stiču udeo u Božjem biću. Pa kako onda negirati ono što je napisano i u Zakonu: Ja rekoh: bogovi ste?
Pade mi napamet jedna analogija koja nije baš adekvatna, ali može navesti um na adekvatan pravac razmišljanja. Kad čovek koji boluje od šizoofrenije ode kod psihijatra, psihijatar posmatra njegovo ponašanje i sluša šta ovaj govori. Budući da je iz knjiga upućen u šizofreniju kao bolest, on je lako može prepoznati i početi sa lečenjem. U slučaju pojave Boga na zemlji, možemo ga prepoznati samo na osnovu onoga što govori i što čini. Ovde je obrnuto: zdrav dolazi bolesnima i govori kako da ozdrave. Imamo Novi zaavet, i na osnovu Pisma trebalo bi da prepoznamo Boga u čoveku, koji govori ljudskim jezikom i radi ljudskim rukama. U hrišćanstvu, ne radi više čovek po zapovesti, nego živi Bog koji je u svakom Hrišćaninu. Reći da Isus nije Bog znači ne videti Oca u njemu. A ne videti Oca u njemu znači ne priznavati Hrista. Jevreji su zapravo odbacili Hrista upravo zbog insistiranja da je Jahve jedini Bog. Jahve govori: "Ja sam Bog i ko mi se približi, poginuće." Otac Hrišćana govori suprotno: "Dođite k meni i živećete."
Isus Boga naziva Ocem pa kaže:

Jovan 14:7-10
(7) Da ste upoznali mene, i Oca biste moga upoznali. Od sada ga i poznajete i vidjeli ste ga." (8) Kaže mu Filip: "Gospodine, pokaži nam Oca i dosta nam je!" (9) Nato će mu Isus: "Filipe, toliko sam vremena s vama i još me ne poznaš?" "Tko je vidio mene, vidio je i Oca. Kako ti onda kažeš: 'Pokaži nam Oca'? (10) Ne vjeruješ li da sam ja u Ocu i Otac u meni? Riječi koje vam govorim, od sebe ne govorim: Otac koji prebiva u meni čini djela svoja.

Isus ovde kaže: KO vidi mene, video je Boga. Iz prethodna tri evanđelja može se zaključiti da Isus samo prenosi reč Božju i izvršava Božju naredbu. U evanđelju po jovanu nije tako. Kad govori Isus, govori Bog, kad Isus čini, čini Bog. Isus nije prorok, nego nešto više od proroka. A pisano je Biće dvoje jedno tijelo. Spoznao je Oca u sebi. Isus kao Hristos stekao je udeo u Božjem biću. I svi koji veruju u njega takođe stiču udeo u Božjem biću. Pa kako onda negirati ono što je napisano i u Zakonu: Ja rekoh: bogovi ste?
Pade mi napamet jedna analogija koja nije baš adekvatna, ali može navesti um na adekvatan pravac razmišljanja. Kad čovek koji boluje od šizoofrenije ode kod psihijatra, psihijatar posmatra njegovo ponašanje i sluša šta ovaj govori. Budući da je iz knjiga upućen u šizofreniju kao bolest, on je lako može prepoznati i početi sa lečenjem. U slučaju pojave Boga na zemlji, možemo ga prepoznati samo na osnovu onoga što govori i što čini. Ovde je obrnuto: zdrav dolazi bolesnima i govori kako da ozdrave. Imamo Novi zaavet, i na osnovu Pisma trebalo bi da prepoznamo Boga u čoveku, koji govori ljudskim jezikom i radi ljudskim rukama. U hrišćanstvu, ne radi više čovek po zapovesti, nego živi Bog koji je u svakom Hrišćaninu. Reći da Isus nije Bog znači ne videti Oca u njemu. A ne videti Oca u njemu znači ne priznavati Hrista. Jevreji su zapravo odbacili Hrista upravo zbog insistiranja da je Jahve jedini Bog. Jahve govori: "Ja sam Bog i ko mi se približi, poginuće." Otac Hrišćana govori suprotno: "Dođite k meni i živećete."

Sve ovo štoste napisali kao davas je sam gospod obdarijo .

Posebno mi se svidjeli sledeći citati: " U hrišćanstvu, ne radi više čovek po zapovesti, nego živi Bog koji je u svakom Hrišćaninu. Reći da Isus nije Bog znači ne videti Oca u njemu. A ne videti Oca u njemu znači ne priznavati Hrista. Jevreji su zapravo odbacili Hrista upravo zbog insistiranja da je Jahve jedini Bog. Jahve govori: "Ja sam Bog i ko mi se približi, poginuće." Otac Hrišćana govori suprotno: "Dođite k meni i živećete."

Ovo bi trebao i Piramida pročitat , a ne samo da čita štoje on sam napisao , a svi znamo što piše.
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
TKO je Isusu dao Ime – Isus? - SAM SEBI?

TKO je Isusu pripravio tijelo? - SAM SEBI?

TKO je Isusa učinio Kristom? - SAM SEBE?

TKO je Isusa učinio Gospodinom? - SAM SEBE?
TKO je Isusa učinio spasiteljem? - SAM SEBE?

TKO je Isusa uskrsnuo kad je umro? - SAM SEBE?

TKO je Isusu dao da Mu sjedne ZDESNA? - SAM SEBI?

KOME se Isus klanja? - SAM SEBI?
KOME se Isus moli? - SAM SEBI?
ČIJE Ime Isus sveti? - SAM SVOJE?
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
ako ja kojim slučajem nema ZLOduha
nego SD Jahvina
onda si ti počinio NEOPROSTIVU hulu na SD.
___________________________________

Ja napišem G - a TO je Gospodin
a Ti NITI TO nikada ne napišeš!!!!!
-------------------------------------------

Molim?
Ja svaki put napisem ''Gospod Isus Hristos'', i to iz postovanja pazim da sam napisao velikim slovima.
Ali ti to nikada ne radis vec skracujes. To ne radi Bozji Duh, vec onaj drugi.

-SD je za tebe - Sveti Duh
-G Isus - je za tebe Gospod Isus Hristos.

Dakle skracujes!
Takvo nepostovanje Svetoga Duha je hula!

A molim te objasni mi kako ti to hulis na energiju?
Kako se moze huliti na ''struju'' na ''vetar''.
Svakom razumnom coveku je jasno da se moze ''huliti samo na osobu''.

Sada mi objasni, kako ja to hulim kada Sveti Duh velicam, a kako ti hulis kada izmisljas da je on energija!?
I ko ovde huli?


*PS: Dao sam ti lajk jel se divim kako si u stanju da ponavljas jedne iste postove bez prestanka .. :)
Da je kojim slucajem drugacija situacija, neko bi ovo nazvao: ''spam''.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
Ne mora Isus uopste da bude ''sveznajuci'' da bi bio Bog.
Kao sto ni zena ne mora ''sve da zna sto i muz'' da bi bila covek.
Po suvoparnoj teologiji ovo je princip, ali nije tako i nije tacno..

Svaka osoba kako u bracnoj zajednici tako i u Bozanskoj zajednici triju osoba nezavisno deluje, ima drugacija zaduzenja pa im i znanje varira u odnosu na sluzbu koju obavljaju i na koju su rasporedjeni.
Tako je i kod coveka jedan ud ima vecu slavu, drugi pak manju, ali svi su oni vazni i sacinjavaju coveka.
Zato su i ovakve tvrdnje nebuloze i nerazumevanje Biblije..
PRIJE ovoga zadnjega gdje me kačiš
ŠTO pišem G Isus
NISI NIKADA napisao GOSPODIN ISUS
________________________________
da dokažem da si neistinit
evo ti tvoj post samo malo prije
gdje NISI napiso TO što tvrdiš da stalno pišeš
A SMETA TE MOJA SKRAČENICA - G !?!?!

========================================
G Isus NIJE EL ŠADAJ

da li TO pobijaš ILI ne?

ako - POBIJAŠ - daj stih - Isus je EL ŠADAJ.
-------------------------------------------------
ALI - ako takova stiha NEMA
a NEMA ga
ti onda ostaješ neistiniti,
baš kao i to što tvrdiš da stalno stavljaš GOSPODIN ispred Isus.
 
Natrag
Top