Da li Isus sve zna ili ne?

UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
TKO je Isusu dao Ime – Isus? - SAM SEBI?

TKO je Isusu pripravio tijelo? - SAM SEBI?

TKO je Isusa učinio Kristom? - SAM SEBE?

TKO je Isusa učinio Gospodinom? - SAM SEBE?
TKO je Isusa učinio spasiteljem? - SAM SEBE?

TKO je Isusa uskrsnuo kad je umro? - SAM SEBE?

TKO je Isusu dao da Mu sjedne ZDESNA? - SAM SEBI?

KOME se Isus klanja? - SAM SEBI?
KOME se Isus moli? - SAM SEBI?
ČIJE Ime Isus sveti? - SAM SVOJE?

Bravo piramida konačno si i nešto pametno napisao ,ijako ti to nije bilanamjera.
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
Bravo piramida konačno si i nešto pametno napisao ,ijako ti to nije bilanamjera.
jaki su ti komentari
rasturaju istinom i Biblijskim dokaznim stihovima

već jednom rekoh da neću sa tobom komentirati
jer si jako neozbiljna i ne educirana u Biblijskom nauku

pokušat ću više ne odgovarati na tvoje komentare bez komentara
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
PRIJE ovoga zadnjega gdje me kačiš
ŠTO pišem G Isus
NISI NIKADA napisao GOSPODIN ISUS
________________________________
da dokažem da si neistinit
evo ti tvoj post samo malo prije
gdje NISI napiso TO što tvrdiš da stalno pišeš
A SMETA TE MOJA SKRAČENICA - G !?!?!

========================================
G Isus NIJE EL ŠADAJ

da li TO pobijaš ILI ne?

ako - POBIJAŠ - daj stih - Isus je EL ŠADAJ.
-------------------------------------------------

Ja stalno u svojim postovima pisem Gospod Isus, evo i sada isto napisah ,ali ko zna sta ti citas.
Nije pogresno napisati Isus odvojeno, ali je neuobicajeno to sto ti stalno skracujes na G, a to moze biti i nesto drugo, a ne ''Gospod''.
Zato mislim da ti cak nisi ni svestan toga.
Ali nije sad bitno, ja sam primetio kod tebe jedan drugi Duh, ne samo zbog toga nego i zbog tvoga stava prema Isusu Hristu i onoga sto si pisao o svome obracenju...

Gospod Isus NIJE EL-SHADAJ , nema sta da ti ovo pobijam, kada ti Trojstvo i ne razumes, Isus nije i nikada ne moze biti Ista Osoba kao i Jahve i nije ista po Trojstvu, a to vase nerazumevanje je i zasluzno za sve ove rasprave koje imamo ovde..

E ajde sada mi objasni na brzinu:
kako ti to hulis na energiju?
Kako se moze huliti na ''struju'' na ''vetar''. Posto kazete da je ''Duh Sveti'' energija??

A ovo u vezi Isusa i sveznanja, nije nikakav dokaz to sto on dok je na zemlji oslabljen ljudskim telom nesto ne zna..
Sem toga drugi prevodi i ne tvrde da ''niko ne zna'' vec prevode ''niko sem Oca nece objaviti'' - a rekao sam prethodno, da Isus ne mora sve da zna sto i Otac, jer Jehova i on nisu ista osoba..
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
Ja stalno u svojim postovima pisem Gospod Isus, evo i sada isto napisah ,ali ko zna sta ti citas.
E ajde sada mi objasni na brzinu:
kako ti to hulis na energiju?
Kako se moze huliti na ''struju'' na ''vetar''. Posto kazete da je ''Duh Sveti'' energija??

A ovo u vezi Isusa i sveznanja, nije nikakav dokaz to sto on dok je na zemlji oslabljen ljudskim telom nesto ne zna..
Sem toga drugi prevodi i ne tvrde da ''niko ne zna'' vec prevode ''niko sem Oca nece objaviti'' - a rekao sam prethodno, da Isus ne mora sve da zna sto i Otac, jer Jehova i on nisu ista osoba..
---------------------------
dao sam ti samo JEDAN dokaz da ne govoriš istinu
I DA NE PIŠEŠ STALNO G Isus!
-----------------------------------

SD je
Osobnost Boga Oca Jahve - JAHVIN DUH,
Sila, mudrost, razum, znanje,........
OD Boga Oca JAHVE.


IZAIJA 63,10

Ali se oni odmetnuše, OŽALOSTIŠE SVETI DUH NJEGOV. Zato im je postao neprijatelj i sam je na njih zavojštio.

IZAIJA 63,11

Spomenuše se tad davnih dana i sluge njegova Mojsija: "Gdje li je onaj koji izvuče iz vode pastira stada svojega? Gdje je onaj koji UDAHNU U NJEGA DUH SVOJ SVETI?

IZAIJA 63,14

Poput stoke što silazi u dolinu, DUH JAHVIN VODIO IH POČIVALIŠTU. Tako si ti vodio narod svoj i slavno ime sebi stekao.
 
Član
Učlanjen(a)
21.09.2012
Poruka
302
Marko 13:32 A o danu tome ili o času niko ne zna, ni anđeli koji su na nebesima, ni sin, do otac.

Da li ja gresim kada verujem Hristu da ne zna kada ce taj dan???

Ovo su reci nosioca nebeske istine i u njegovim ustima nema ni trunke lazi! Ako je rekao da ne zna kada je taj dan, za mene je tako i nikako drugacije!

Pitam se samo: ko je taj koi donosi drugaciju nauku od Hristove?! Ko je taj i ko je toliko hrabar da uzdize sebe iznad nosioca nebeske istine!? Ne mogu da verujem da ljudi pre poveruju lazovu nego Hristu!

Moj vam je najiskreniji savet, verujte samo recima koje su izasle iz Hristovih usta, jer tako nikada necete pogresiti!
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
---------------------------
dao sam ti samo JEDAN dokaz da ne govoriš istinu
I DA NE PIŠEŠ STALNO G Isus!
-----------------------------------

Ja pisem ''Gospod Isus'' a ne ''G Isus'' kao ti!


SD je
Osobnost Boga Oca Jahve - JAHVIN DUH,
Sila, mudrost, razum, znanje,........
OD Boga Oca JAHVE.

Fino, ako je Sveti Duh ''licnost Boga Oca'' >
Zasto onda kaze da: SVAKI GREH I HULA OPROSTICE SE ljudima, ALI HULA NA DUHA SVETOGA NECE SE OPROSTITI...''

Ako je ''Sveti Duh'' u Ocu i to je Licnost Bozja, kako je moguce da ako ja kazem rec protiv Jehove oprostice mi se, a ako kazem protiv Svetog Duha ne moze mi se oprostiti nikada?
Sveti Duh je LICNOST BOZJA - odnosno ON SAM - ti kazes da je tako..

Pa jel vidis da nije?


Biblija tvrdi suprotno: da se hula na Oca i Isusa oprasta, a hula na Duha Svetoga ne, upravo zato sto je Sveti Duh nezavisna licnost...
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
Matej 24,36
"A o onom danu i času nitko ne zna,
pa ni anđeli nebeski,
ni Sin,
nego samo Otac.
==========================

G Isus nije i neće nikada biti SVEZNAJUĆI
jer nije i neće nikada biti Bog.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Matej 24,36
"A o onom danu i času nitko ne zna,
pa ni anđeli nebeski,
ni Sin,
nego samo Otac.
==========================

G Isus nije i neće nikada biti SVEZNAJUĆI
jer nije i neće nikada biti Bog.

Da, da.. Poznato je da se rec ''znati'' moze prevesti i ''obznaniti'' u grckom, pa se onda menja smisao ovoga teksta koji glasi:

"A onaj dan i čas niko drugi nece OBZNANITI,
ni anđeli nebeski,
ni Sin,
nego samo Otac.''


Mozda ti je i prevod netacan.
Sve jedno da je i tacan, ovo ne dokazuje nista, jer Isus ''ne mora biti sveznajuci'' da bio bio Bog, kao sto ni zena ne mora ''sve znati sto i muz'' , da bi bila ''covek''.
Argumenti su vam nikakvi..
A jos vise zbog toga sto je Isus ovo izrekao dok je bio u telu, pa buduci u telu i ''njegovo znanje u tom stanju je bilo ograniceno''...
Pa i ovde Isus o sebi govori u ''trecem licu'' ''Ni Sin ne zna'' ,sto ne znaci da ''ne zna Bog Isus na nebu'' - vec samo ''Sin Covecji na zemlji ne zna''.

Nego sta je sa Svetim Duhom?
Na to nemas odgovora...
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top