Čuda koja se dešavaju su od Boga ili demona?

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Posledica zaslepljenosti je upravo da covek cita ili cuje samo ono sto se njemu svidja, i ti upravo to cinis, jer ja znam sta sam napisao.

Evo mojih reci:

"Istinu dokazuje rec Bozja i Duh Sveti koji licno osvedocava coveka u istinu.
Ako nema ovog zig iskustva - onda su sve ove nase diskusije uzalud"

Dakle - Istinu dokazuje PISANA REC BOZJA, i DUH SVETI koji osvedocava coveka u ono sto je napisano i daje mu duhovno razumevanje.
U tom smislu - biblija je samo jedan nacin ili sredstvo kako Bog otkriva istinu u putem kogaje otkriva.
On to cini i Dhom Svetim ljudima koji su otvoreni i iskreni da spoznaju istinu i a je razumeju i private.
Ono sto Duh Sveti svedoci licno coveku je iz pisane reci i u skladu sa pisanom recju, ne postoji razmimoilazenje u tom pogledu.

Ako neko dodje i govori suprotno od onoga sto je otkriveno u pisanoj reci - to je znak da to nije proizvod Duha Svetoga, jer Duh ne otkriva nista sto je suprotno onome sto je otkriveno u pisanoj reci, vec samo ono sto je u skladu sa njom.


Ovo sto sam napisao je u potpunom skladu sa onim sto govore Hristos i apostoli, a ako ne prihvatas da je ovo istina - onda si u velikom problemu.

A evote istine.


1. Pisana rec Bozja koju je on objavio preko proroka u starom i Hrista i apostola u novom zavetu je istina:



REČ BOŽJA - BIBLIJA NAPISANA I NADAHNUTA SVETIM DUHOM BOŽJIM DUHOM:

"I imamo najpouzdaniju proročku riječ, i dobro činite što pazite na nju, ako na vidjelo koje svijetli u tamnome mjestu, dokle dan ne osvane i danica se ne rodi u srcima vašima.
I ovo znajte najprije da nijedno proroštvo književno ne biva po svome kazivanju;

Jer nikad proroštvo ne bi od čovječije volje, nego naučeni od svetoga Duha govoriše sveti Božiji ljudi" ( 2 poslanica Petrova 1. 19 - 21 )


DATA ZA ČOVEKOVO DUHOVNO USAVRŠAVANJE:

"Ali ti stoj u tome što si naučio i što ti je povjereno, znajući od koga si se naučio,
I budući da iz malena
umiješ sveta pisma, koja te mogu umudriti na spasenije u Hrista Isusa.
Sve je pismo od Boga dano, i korisno za učenje, za karanje, za popravljanje, za poučavanje u pravdi, Da bude savršen čovjek Božij, za svako dobro djelo pripravljen" ( 2 poslanica Timotijeva 3. 16 - 17 )

"Jer šta se napred napisa, za našu se nauku napisa, da trpljenjem i utehom pisma nadu imamo" ( Rimljanima poslanica 15. 4 )

REČ BOŽJA JE IZVOR ISTINE KOJOM NAS ON POSVEĆUJE:


"Osveti ih istinom svojom: riječ je tvoja istina" ( jevanđelje po Jovanu 17. 17 )
BOG NAS DUHOVNO PREPORAĐA VEČNOM REJU BOŽJOM:



"Kao prerođeni ne od sjemena koje truhne, nego od onog koje ne truhne, riječju živoga Boga, koja ostaje dovijeka.
Jer je svako tijelo kao trava, i svaka slava čovječija kao cvijet travni: osuši se trava, i cvijet njezin otpade;
Ali riječ Gospodnja ostaje dovijeka.
A ovo je riječ što je objavljena među vama" ( 1 poslanica Petrova 1. 23 - 25 )

REČ BOŽJA - SVEDOĆANSTVO ZA POSLEDNJE VREME:

"A on reče: idi Danilo, jer su zatvorene i zapečaćene ove riječi do pošljednjega vremena, mnogi će pretraživati, i znanje će se umnožiti....
Mnogi će se očistiti, ubijeliti i okušati; a bezbožnici će raditi bezbožno, niti će koji bezbožnik razumjeti, ali će razumni razumjeti"( knjiga proroka Danila 12. 4 - 10 )


REČ BOŽJA OSTAJE DOVEKA:

"I doći će izbavitelj u Sion i k onima od Jakova koji se obraćaju od grijeha, veli Gospod.
A ovo će biti zavjet moj s njima, veli Gospod: duh moj, koji je u tebi,
i riječi moje, koje metnuh u usta tvoja, neće otići od usta tvojih ni od usta sjemena tvojega, ni od usta sjemena sjemena tvojega, veli Gospod, otsele i dovijeka" ( knjiga proroka Isaije 59. 20 - 21 )

REČ BOŽJA - SVEDOĆANSTVO O ISUSU:

"I On im reče: O bezumni i sporog srca za verovanje svega što govoriše proroci!
Nije li to trebalo da Hristos pretrpi i da uđe u slavu svoju?
I počevši od Mojsija i od svih proroka kazivaše im šta je za Njega u svemu pismu"( jevanšelje po Luki 24. 25 - 27 )


"I reče im: Ovo su reči koje sam vam govorio još dok sam bio s vama, da sve treba da se svrši šta je za mene napisano u zakonu Mojsijevom i u prorocima i u psalmima.
Tada im otvori um da razumeju pismo.

I reče im: Tako je pisano, i tako je trebalo da Hristos postrada i da ustane iz mrtvih treći dan;
I da se propoveda pokajanje u ime Njegovo i oproštenje greha po svim narodima počevši od Jerusalima.
A vi ste svedoci ovome"( jevanđelje po Luki 24. 44 - 48 )


NE MENJATI REČ BOŽJU:

"Jer svjedočim svakome koji čuje riječi proroštva knjige ove; ako ko dometne ovome, Bog će nametnuti na njega zla napisana u knjizi ovoj;
I ako ko oduzme od riječi knjige proroštva ovoga, Bog će oduzeti njegov dijel od knjige života, i od grada svetoga, i od onoga što je napisano u knjizi ovoj" ( otkrivenje 22. 18 - 20 )

2. Duh Sveti osvedocava i napominje coveku u istinu zapisanu u pisanoj reci:

SVETI DUH UČI LJUDE ISTINI I NAPOMINJE ISUSOVE REČI:

"A utešitelj, Duh Sveti, kog će Otac poslati u ime moje, On će vas naučiti svemu i napomenuće vam sve što vam rekoh" ( Jevandjelje po Jovanu 14. 25 - 26 ).

UKORAVA SVET ZBOG GREHA, UPUĆUJE NA ISTINU, GOVORI STO ČUJE I JAVLJA LJUDIMA, PROSLAVLJA HRISTA:


"Nego vam ja istinu govorim: bolje je za vas da ja idem; jer ako ja ne idem, utešitelj neće doći k vama; ako li idem, poslaću Ga k vama.
I kad On dođe pokaraće svet za greh, i za pravdu, i za sud;
Za greh, dakle, što ne veruju mene;
A za pravdu što idem k Ocu svom; i više me nećete videti;
A za sud što je knez ovog sveta osuđen.
Još vam mnogo imam kazati; ali sad ne možete nositi.

A kad dođe On, Duh istine, uputiće vas na svaku istinu; jer neće od sebe govoriti, nego će govoriti šta čuje, i javiće vam šta će biti unapred.
On će me proslaviti, jer će od mog uzeti, i javiće vam:
Sve što ima Otac moje je; zato rekoh da će od mog uzeti, i javiti vam"
( Jevandjelje po Jovanu 16. 7 - 15 ).

POMAZANJE DUHOM SVETIM DAJE COVEKU DUHOVNI VID I SAGLDAVANJE ISTINE:


"Ово вам писах за оне који вас варају.

И ви помазање што примисте од њега, у вама стоји, и не требујете да вас ко учи; него како вас то само помазање учи у свему, и истинито је, и није лаж, и као што вас научи останите у њему" ( 1 Jovanova 2. 26 - 27 ).
 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Sve je ovo pismo, ajde daj mi molimt e ono sto je apsotol Pavle ostavio svojoj crkvi.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
STARI ZAVET PISMO ZA NASU NAUKU I POUCENJE:

"Jer šta se
napred napisa, za našu se nauku napisa, da trpljenjem i utehom pisma nadu imamo"

( Rimljanima poslanica apostola Pavla 15. 4 )
 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Sve je to lepo, ali da li si svestan da je to samo jedan mali delic i sam apostol Pavle svedoci o tome.Apostol Jovan u svojoj sabornoj pslanici kaze da ne zeli to sve da stavlja na hartiju vec ce licno doci da propoveda.Sveto Pismo sadrzi samo najosnovnije stvari i najbitnije.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Čudo koje se dogodilo u Crkvi Sv.Dimitrija Skoplje
Svestenici i mnogo naroda je juče prisustvovalo neobičnom događaju-transformacija (oživljavanje) fresaka iz minute u minut.Posebno su upadljive čiste i jasne boje oko Svetih Oreola i sjaj anđela na freskama.Mnoge tv ekipe su bile
prisutne i zabilježile ovo čudo.Hram je posjetio Arhiepiskop Ohridski i Makedonski Stefan, također je bio svjedok događaja, drugi te vrste u pravoslavnom svijetu (Isto čudo se desilo u Hramu u Rusiji).


Žao mi je ali će te biti prevareni. Ko vam je kriv.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Čudo koje se dogodilo u Crkvi Sv.Dimitrija Skoplje
Svestenici i mnogo naroda je juče prisustvovalo neobičnom događaju-transformacija (oživljavanje) fresaka iz minute u minut.Posebno su upadljive čiste i jasne boje oko Svetih Oreola i sjaj anđela na freskama.Mnoge tv ekipe su bile
prisutne i zabilježile ovo čudo.Hram je posjetio Arhiepiskop Ohridski i Makedonski Stefan, također je bio svjedok događaja, drugi te vrste u pravoslavnom svijetu (Isto čudo se desilo u Hramu u Rusiji).


Žao mi je ali će te biti prevareni. Ko vam je kriv.

I sta bi sad sa tim?
Ovo i ne mora biti nikakvo cudo, vec posledica izbijanja vlage i sl..
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
I sta bi sad sa tim?
Ovo i ne mora biti nikakvo cudo, vec posledica izbijanja vlage i sl..

I da jeste to ne dokazuje da se ne dešavaju lažna čuda od demona.

Otkrivenje 13,13 I učini čudesa velika, i učini da i oganj silazi s neba na zemlju pred ljudima.

1. Timotiju 4,1 A Duh razgovijetno govori da će u pošljednja vremena otstupiti neki od vjere slušajući lažne duhove i nauke đavolske,

2. Korincanima 11,14 I nije čudo, jer se sam sotona pretvara u anđela svijetla.

Matej 24,24 Ustat će, doista, lažni kristi i lažni proroci i iznijeti znamenja velika i čudesa da, bude li moguće, zavedu i izabrane.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
I da jeste to ne dokazuje da se ne dešavaju lažna čuda od demona.

Otkrivenje 13,13 I učini čudesa velika, i učini da i oganj silazi s neba na zemlju pred ljudima.

1. Timotiju 4,1 A Duh razgovijetno govori da će u pošljednja vremena otstupiti neki od vjere slušajući lažne duhove i nauke đavolske,

2. Korincanima 11,14 I nije čudo, jer se sam sotona pretvara u anđela svijetla.

Matej 24,24 Ustat će, doista, lažni kristi i lažni proroci i iznijeti znamenja velika i čudesa da, bude li moguće, zavedu i izabrane.

Ovo ne dokazuje da su to lazna cuda.
Imas li definiciju "pravog cuda"?
Molim za definiciju "pravog" i "laznog" cuda u Bibliji i kako ih razlikujes. Hvala.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Izvinjavam se na mesanju u licnu diskusuju.

Cuda koja postoje u bibliji a koja su cinili proroci, Hristos, i apostoli, i na koja su oni upucivali da ce verni ciniti u novozavetnom periodu - su od Boga.

Cuda kojih u bibliji nema, i koja nisu cinili proroci, Hristos, i apostoli, i na koja nisu upucivali da ce verni ciniti u novozavetnom periodu - nisu od Boga.

Sa druge strane - postoje cuda koja se nalaze u bibliji, ali koja sotona kopira i on ih sam cini - sto znaci da ona nisu pokrenuta od Boga.

U tom smislu - u cilju razlikovanja cuda koja su od Boga od onih koja su od sotone - primenjuje se savet biblije koji kaze "da onome koji cini cuda, ili crkvi u kojoj se cuda desavaju - mora da se zatrazi dokaz da su ta cuda od Boga, a to je "ZAKON I SVEDOCANSTVO"

Drugim recima - ako vera tog coveka ili crkve nije u skladu sa ucenjem Bozje reci i deset zapovesti - ta cuda nisu od Boga, vec ih pokrece sotona sa ciljem da bi zaveo one koji ne poznaju pismo, i cija je vera povrsna - zasnovana samo na cudima kao fizickim manifestacijama kojima kreiraju svoje misljenje.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Izvinjavam se na mesanju u licnu diskusuju.

Cuda koja postoje u bibliji a koja su cinili proroci, Hristos, i apostoli, i na koja su oni upucivali da ce verni ciniti u novozavetnom periodu - su od Boga.

Cuda kojih u bibliji nema, i koja nisu cinili proroci, Hristos, i apostoli, i na koja nisu upucivali da ce verni ciniti u novozavetnom periodu - nisu od Boga.

Sa druge strane - postoje cuda koja se nalaze u bibliji, ali koja sotona kopira i on ih sam cini - sto znaci da ona nisu pokrenuta od Boga.

U tom smislu - u cilju razlikovanja cuda koja su od Boga od onih koja su od sotone - primenjuje se savet biblije koji kaze "da onome koji cini cuda, ili crkvi u kojoj se cuda desavaju - mora sa se zatrazi dokaz da su ta cuda od Boga, a to je "ZAKON I SVEDOCANSTVO"

Drugim recima - ako vera tog coveka ili crkve nije u skladu sa ucenjem Bozje reci i deset zapovesti - ta cuda nisu od Boga, vec ih pokrece sotona sa ciljem da bi zaveo one koji ne poznaju pismo, i cija je vera povrsna - zasnovana samo na cudima kao fizickim manifestacijama kojima kreiraju svoje misljenje.

Pa ovo se odnosi na ''zakon'' starog zaveta pa prema tome i nije validno merilo nama, jer tu govori o ''Mojsijevom zakonu'' onda i svako ko uci da ''ne treba prinositi zrtve'' cini lazna cuda pa ste osudili i sami sebe..

Koja cuda nisu cinili?
Postojala su cak i cuda u drvetu, procvetao je Aronov stap, jel to znaci da Bog daje ''znake'' u materiji?
Eto imas to isto u slici i kipu..

Ne mozemo to ovako definisati, u Bibliji nema definicije, bar je ja nisam nasao.
Ima ovo sto si ti postavio, ali ja sam prvenstveno mislio na NZ, a ovde se govori o SZ.
U NZ se cak kaze da takve definicije ''ni nema'' vec da je ''dar raspoznavanja duhova'' dar od Boga koji imaju pojedinci.
Dakle, bespredmetna je svaka rasprava o tome, a vi to cinite!
 
Natrag
Top