Čuda koja se dešavaju su od Boga ili demona?

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Postoji definicija cuda u novom zavetu.

Ponovicu.

"Cuda koja postoje u bibliji a koja su cinili proroci, Hristos, i apostoli, i na koja su oni upucivali da ce verni ciniti u novozavetnom periodu - su od Boga.
Cuda kojih u bibliji nema, i koja nisu cinili proroci, Hristos, i apostoli, i na koja nisu upucivali da ce verni ciniti u novozavetnom periodu - nisu od Boga"


Ovo znaci - da jedina cuda koja su moguca u novom zavetu a koja daje Bog - to su duhovni darovi koji se daju coveku za licnu izgradnju i izgradnju crkve,

To su "prorostvo, dar govorenja ili slusanja jezika, i cuda isceljenja na molitvu.

Sva druga cuda u prirodi koja ne postoje u bibliji, niti su nagovestena od strane Hrista i apostola da ce Hriscani ciniti, i da ce se dogadzati u njegovoj crkvi - su pod znakom pitanja, i mere se z
akonom i svedocanstvom koja oznacavaju rec Bozju i deset zapovesti.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Postoji definicija cuda u novom zavetu.

Ponovicu.

"Cuda koja postoje u bibliji a koja su cinili proroci, Hristos, i apostoli, i na koja su oni upucivali da ce verni ciniti u novozavetnom periodu - su od Boga.
Cuda kojih u bibliji nema, i koja nisu cinili proroci, Hristos, i apostoli, i na koja nisu upucivali da ce verni ciniti u novozavetnom periodu - nisu od Boga"


Ovo znaci - da jedina cuda koja su moguca u nvom zavetu a koja daje Bog - to su duhovni darovi koji se daju coveku za licnu izgradnju i izgradnju crkve,

To su "prorostvo, dar govorenja ili slusanja jezika, i cuda isceljenja na molitvu.

Sva drga cuda u prirodi koa ne postoje u bibliji, niti su nagovestena od strane Hrista i apostola da ce Hriscani ciniti, i da ce se dogadzati u njegovoj crkvi - su pod znakom pitanjam i mere se z
akonom i svedocanstvom koja oznacavaju rec Bozju i deset zapovesti.

Ovo je tvoja definicija a ne Biblijska.
Ja sam trazio Biblijsku definiciju, a toga nema.
Upravo suprotno, posto je nemoguce ljudima ''odrediti koje je cudo pravo'', on im daje ''dar raspoznavanja Duhova'' i to se dobija Svetim Duhom.
Znaci to je ''dar'' koji imaju pojedinci, pa stoga mi Blijskom dedukcijom, ne mozemo odrediti koja su cuda prava a koja lazna, vec se dedukcija vrsi raspoznavanjem ''uz pomoc Duha Svetog''.

Jel tebe taj odogovor ne zadovoljava?
Sto insistiras da ti ''imas definiciju'', kad je ni sama Biiblija nedaje?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Odgovor je dat.

Ja sam upravo dobio dar da raspoznajem Duhove, i ne treba covek da sugerise sta je istina - jer me Bog stalno osvedocava, bilo u razgovoru sa ljudima, u licnom pisanju i iznosenju istine, ili u samom kontaktu sa ljdima - Bog mi pokazuje za odredzane ljude - da li su obraceni ili ne, i d li je ono sto govore i cine od Boga ili sotone.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Odgovor je dat.

Ja sam upravo dobio dar da raspoznajem Duhove, i ne treba covek da sugerise sta je istina - jer me Bog stalno osvedocava, bilo u razgovoru sa ljudima, u licnom pisanju i iznosenju istine, ili u samom kontaktu sa ljdima - Bog mi pokazuje za odredzane ljude - da li su obraceni ili ne, i d li je ono sto govore i cine od Boga ili sotone.

To je u redu, ali nema definicije u Bibliji vec ti imas dar raspoznavanja.
Ja o tome i pricam..
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Citajmo celinu novog zaveta i videcemo koja cuda postoje u njemu, i na koja su upucivali Hristos i apostoli - i tako ce mo znati njihovu razliku.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Citajmo celinu novog zaveta i videcemo koja cuda postoje u njemu, i na koja su upucivali Hristos i apostoli - i tako ce mo znati njihovu razliku.

Pa citali smo i vidimo da i predmeti imaju isceliteljsku moc jer Bozja sila ostala u njima..
Sta je onda problem ako se neki iscele uz pomoc predmeta u crkvi?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
U bibliji ne postoji cudo isceljenja putem predmeta.
To sa Mojsijem je bio jedistven slucaj i nije bila religijska praksa tokom istorije Izraela - pa ni u novom zavetu,

Biblijska cuda su moguca - ali u onome koji ima duhovne darove, i crkvi koja "DRZI ZAPOVESTI I IMA SVEDOCANSTVO ISUSA HRISTA"
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
U bibliji ne postoji cudo isceljenja putem predmeta.
To sa Mojsijem je bio jedistven slucaj i nije bila religijska praksa tokom istorije Izraela - pa ni u novom zavetu,

Biblijska cuda su moguca - ali u onome koji ima duhovne darove, i crkvi koja "DRZI ZAPOVESTI I IMA SVEDOCANSTVO ISUSA HRISTA"

Itekako postoji, nosili su ubruse Apostola Pavla i stavljali na bolesnike i oni su ozdravljali...
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
To nema veze sa onim u Pravoslavlju gde se navodno desavaju cuda isceljenja pred mostima umrlih, jer da bi neko isceljivao - on mora da poseduje istinu koja osigurava prisustvo Duha Svetga koji deluje isceljujucom silom.

Ko nema istinu - njegova cuda su pod znakom pitanja.

Ako zanemarimo istinu kao nesto ne bitno - onda mozemo prihvatiti sva cuda koja se desavaju u svetu.
Ne znam da li si licno cuo za Bruno Groninga - koji je pedesetih godina proslog veka u Nemackoj masivno isceljivao stanovnistvo Nemackih gradova.

Pogledaj - imas na youtube emisije o njemu.

Dakle - jedini test je rec Bozja i Bozji zakon, jer u moru cuda drugacije se ne moze odrediti koja su od Boga a koja ne..osim ako Bog to ne objavi odabranim vesnicima koje osvedocava u ovo, ili stvarno posvecenim ljudima..a takvih je nazalost malo..
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
To nema veze sa onim u Pravoslavlju gde se navodno desavaju cuda isceljenja pred mostima umrlih, jer da bi neko isceljivao - on mora da poseduje istinu koja osigurava prisustvo Duha Svetga koji deluje isceljujucom silom.

A kod Jeliseja jel bilo povezano sa ''istinom'' ono sa mostima kod vaskrsenja?

Ko nema istinu - njegova cuda su pod znakom pitanja.

Bog ne deluje tako, vec iz milosti pomaze.
Da nije tako ne bi ni meni pomogao, ni tebi, ni Tripu, ni Taramani.. Niti bilo kome.
Bozja pomoc nije uslovljena uvek ''istinom'', vec ''miloscu'', to vidimo i iz Hristovog lecenja.
A njegova pomoc se ne treba tumaciti uvek kao dokaz ''istine'', to je pogresno, iako je tacno da je prvenstveni cilj cuda uvodenje u istinu.

A mi ovde ne govorimo o ''isceljivanju posredstvom coveka'', vec ''predmeta i licnom molitvom''.

Ako zanemarimo istinu kao nesto ne bitno - onda mozemo prihvatiti sva cuda koja se desavaju u svetu.
Ne znam da li si licno cuo za Bruno Groninga - koji je pedesetih godina proslog veka u Nemackoj masivno isceljivao stanovnistvo Nemackih gradova.

Ne odbacujemo mi istinu, ali Bog ne deluje uvek ''da bi dokazao istinu'', vec voli ljude i prioritetni cilj mu je da covek ''bude moralan'', moral nije povezan sa ''subotom'' i sl.. Moral je nesto drugo, i sam moras priznati da subota nema veze sa moralom, vec je drzis iz ljubavi prema Bogu onda kada si zakljucio da tako treba.
Ljubav je ono sto ''menja coveka'', jer Bog najpre pokazuje ljubav k nama i uzrokuje u nama povratni odgovor te mu uzvracamo ljubavlju, a to sa zakonom nema ama bas nikakve veze. Bog coveka sudi po ''htenju'' a ne po ''delu''.
Treba ''hteti'' biti Bozji i ''verovati'' te biti moralan. Kad covek veruje u Boga on se menja na bolje to je i cilj, a ne fantazije o nekom zakonu.. Ovu veru u ''jednoga Boga'' i ''moral'' podsticu i razvijaju u coveku gotovo sve Hriscanske zajednice(ma koliko sa pogresnom doktrinom).
To je coveku za pocetak dovoljno, a kasnije se on uvodi stepenik po stepenik ka punom spoznanju, ako je njegov odgovor na Bozje cudo i milost pozitivan.

Pogledaj - imas na youtube emisije o njemu.

Pogledacu, ali mi ovde pricamo o Hriscanskim zajednicama i veri u Hrista.
Te o cudima koja se uopste ne desavaju ''ljudskom intervencijom'', dakle ovaj primer nije vazan za nase razmatranje, jer je ukljucen covek koji cini cuda. Ovde je prvenstveno bilo reci o slikama i predmetima..

Dakle - jedini test je rec Bozja i Bozji zakon, jer u moru cuda drugacije se ne moze odrediti koja su od Boga a koja ne..osim ako Bog to ne objavi odabranim vesnicima koje osvedocava u ovo, ili stvarno posvecenim ljudima..a takvih je nazalost malo..

Vidi Laodikeja.
Postoje ''lazna cuda'', postoje i ''prava cuda''.
Po ucinku se prepoznaje Bozje delo.
Ne moze sotona izleciti i onda da ''coveku bude dobro''.
Samo ako je ''ucinjeno delo, dobro'' i ako ima za posledicu veru u Hrista te ''rodove duha'', onda se moze reci da je od Boga.
Nema tu procenjivanja ''Biblijom'', jel rekao sam Biblija ne daje definiciju na osnovu koje bismo to radili, a covek koji je ''izlecen cudom'' svakako u tom momentu ''za Bbiliju i ne zna'', dakle nije cilj Bogu promovisati crkve i Biblije prilikom izlecenja, vec veru u Hrista.

Kada bi to bilo ovako kako ti pricas, i kada bi ''Bog cinio cuda samo da bi promovisao neku crkvu'', onda ni jedan od nas ne bi mogao reci: ''Bog me je uslisio ili Bog odgovara na moje molitve''.
Onda bismo mogli tvrditi, da ''jedino Laodikeji Bog odgovara i preko njega cini cuda''.
Ovo je suludo, Bog tako ne deluje, on pomaze i uslisava molitve svih iskrenih ljudi, bez obzira koliko oni malo znaju o veri, zato sto je on milostiv.
Bog ''ne trazi znanje'' nego ''veru'' i ''zelju da se cini dobro'', Bog je milostiv i pomaze coveku ''bezuslovno'', cak ne ocekujuci ''nista za uzvrat''. Nije Bog ''ucenjivac'', ''dacu ti to i to, ali ako ti uradis to i to''.
Vi Boga predstaviste kao ''ucinjivaca''.
Bog uslisava ''zato sto ga njegovo dete moli'' i automatski mu ''prasta'' cak i da nije trazio i nikad nije cuo za Hrista.
Retki su oni koje ''uslisi sotona'', uslisi samo ''neiskrene''!
Djavo bezi od iskrene molitve i tu pristupa nema!

Druga je prica ''isceljivanje preko coveka'', koji moze biti ''posvecen ili neposvecen od Boga'', i to nosi rizik, a ne licna molitva..
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top