Crkveni oci

Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Ja nisam neposten...

Pa...Bog nek te sudi. Ti bi svakako želio dokazati nešto što ne postoji. Svatko može ukucati na Google: papinska tijara i vidjeti, naravno i provjeriti da li to pišu adventisti. Ali, ono što je laž je LAŽ.
Niti jedna Papina tijara ne nosi naslov Vicarius Filli Dei, a upravo ta vama treba.
A zašto ne pokušate računati s ostalim titulama Papa: Rimski biskup, sluga slugu Božji, Namjesnik Kristov...?
Ne ispada vam broj 666. Lukavci jedni!
:) Doista ste posebni, vi adventisti. Danas sam pročitala da je upravo subota kao šesti dan i forsiranje tih subota najbolji dokaz koji vodi broju 666. Eto tako, naći će se tko će i vama odgovoriti. Što se sije, to se i žanje.


Papinska tijara ili Triregnum – stilizirana biskupska kapa, okrunjena s tri krune. Posljednja trojica papa odbila su biti krunjena, već su na svečanoj inauguraciji (ustoličenju) nosili običnu biskupsku kapu - mitru. Krunu je prodao po savjetu saborskih otaca papa Pavao VI. i od tog novca izgradio naselje na periferiji Rima za beskućnike. Za razliku odkardinala, papa nema kardinalski štap, već koristi palicu koja se završava Raspelom (potječe iz 13. stoljeća).

Tijara u današnjem značenju pripada samo papi. Bilo bi još preciznije reći – pripadala je. Ona je simbolizirala papinu učiteljsku, zakonodavnu i sudačku vlast. Kad je služio misu, papa je to obavljao s mitrom na glavi kao i svi drugi biskupi. Papinska tijara sastojala se od tri krune (pa se zove i trokruna), koje su bile položene jedna povrh druge. I ta tri dijela tumače se kao Sv. Trojstvo ili kao izraz papinske trostruke vlasti (zakonodavna, izvršna i sudska). Tu se papine ovlasti podudaraju s onima u biskupa (jer je i papa tek jedan među jednakima). No u objašnjenju simbolike papinske tijare otišlo se i dalje, pa bi ti slojevi bili slika Božjega kraljevstva – vjernici na zemlji, duše u čistilištu i blaženi na nebu. No takvu su tijaru pape nosili do II. vatikanskog koncila, jer otkako je 1966. papa Pavao VI. prodao tijaru koju su mu bili darovali milanski vjernici i time nastojao pomoći siromasima, pape više ne nose tijaru ni u izvanliturgijskim prigodama. Ostali su samo na mitri kao i svi drugi biskupi.

 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Ja nisam neposten, ako dokazi postoje onda ih prilazem.
Svako ima razum pa neka sam istrazuje za sebe.

Pozdrav


denzinger-p9tiara.jpg

Ja takodje nisam primetio da pise Vicarius Filii dei. Laodokeja kao i uvek zeli da poturi,da nas napravi slepe na oci.

Pozdrav od Gere.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107

Postoji bise vrsta kruna koje su nosile razlicite papa.
Jedan od oblika je i dole naveden.

Inace, titula VICARIUS FILII DEI jeste papska titula, a potvrdjjena je i nekolicinom izjava izvadjenih iz izvora Rimokatolicke crkve:

`MI DRZIMO MESTO NA ZEMLJI KOJE PRIPADA SVEVISNJEM BOGU. ( Pape Leo XIII, in an encliclical letter, june 20, 1894 )

`PAPA NIJE SAMO ZAMENIK ISUSA HRISTA, VEC ON JE LICNO ISUS HRISTOS, SAKRIVEN POD PLASTEM TELA ( The Catolic national, Julu 1895. )

`MI DAJEMO DEFINICIJU DA SVETA STOLICA ( VATIKAN ) I RIMSKI PAPA, DRZE PRVO MESTO NAD CELIM SVETOM (Decree of the council of Trient, the mostholu councils, vol `13, col 1167 ).




image_pope_666_01.jpg
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Fali vam 5 pa ko veli ajd da racunamo U kao V. A kao dokaz cemo izneti crtez posto nemo nista drugo. Recimo da je tacno ovo sto si napisao za taj casopis (posto do sada ono sto si izneo od "dokaza" nije bilo tacno), PAPA NIJE SAMO ZAMENIK SINA BOZJEG, ON JE SAM ISUS HRISTOS SAKRIVEN POD PLASTEM TELA", tvrdnja da je papa Isus nije isto i tvrdnja da je izaslanik Isusa. Moze biti ili izaslanik ili Isus. U svakom slucaju nisi izneo ni jedan jedini dokaz da postoji titula Izaslanik sina bozjeg i nemas nijednu krunu ili kapu na kojoj to pise.
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
eh, veliki je problem vatikanskoj mašineriji zamijeniti slova
izmijeniti naziv
Biblija nas uči da kada sotoni padne jedna maska s lica, kada je demaskiran,
odmah navlači drugu masku

može RIMOkatolička crkva mijenjati krune svom papi koliko god hoče,
ali svoja (ne)djela kroz povijest, sadašnjost i budučnost nemože sakriti
jer
sotona je odavno demaskiran, zna se svaki njegov buduči potez,
kako onda da ljudska djela ostanu u tajnosti ?
nikako
jer
sve je razotkriveno pred Bogom našim i Kristom
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464

Postoji bise vrsta kruna koje su nosile razlicite papa.
Jedan od oblika je i dole naveden.

Inace, titula VICARIUS FILII DEI jeste papska titula, a potvrdjjena je i nekolicinom izjava izvadjenih iz izvora Rimokatolicke crkve:

`MI DRZIMO MESTO NA ZEMLJI KOJE PRIPADA SVEVISNJEM BOGU. ( Pape Leo XIII, in an encliclical letter, june 20, 1894 )

`PAPA NIJE SAMO ZAMENIK ISUSA HRISTA, VEC ON JE LICNO ISUS HRISTOS, SAKRIVEN POD PLASTEM TELA ( The Catolic national, Julu 1895. )

`MI DAJEMO DEFINICIJU DA SVETA STOLICA ( VATIKAN ) I RIMSKI PAPA, DRZE PRVO MESTO NAD CELIM SVETOM (Decree of the council of Trient, the mostholu councils, vol `13, col 1167 ).
Dakle, nema slike, pa može i crtež. Uozbilji se čovječe!
Vidi šta se može uraditi sa crtežom, a isto tako i sa gortografijom:

imagepope66601.jpg

:roll::roll::roll::bgfdeye:
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
poštovani uredniče
oskvrnjujete idolopokloničke rekvizite
i to ne bilo čije, ni manje ni više nego rimskog pontifeksa
sad kad izabela navali. uf...
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
A, pogledajte tek ovo. Valjda je i malom djetetu jasno kako se može falsifikovati sve što se poželi.

tiarapiusixcropped.jpg
 
Natrag
Top