Crkveni oci

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
E upravo je u tome problem, i istinitost izjave koja je ovde izrecena "da se istorijom moze manipulisati" i takodje "da je istorija koju iznose tradicionalne crkve, istorija tih crkava, a ne stvarnih cinjenica u odnosu na prvobitno pravo Hriscanstvo koje Bog priznaje kao takvo.

Ja ni u jednom slucaju nisam iznosio svoje zakljucke, vec uglavnom istorijske podatke zasnovane na istorijskim svedocanstvima ranih crkvenih istoricara, koji daju pravu sliku dogadjaja, i iz kojih su kasnije razlicite crkve izvlacile sto mu drago i kreirale i tumacile u svoju korist, sto nije nista drugo vec manipulisanje istorijom.
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Ja ni u jednom slucaju nisam iznosio svoje zakljucke, vec uglavnom istorijske podatke zasnovane na istorijskim svedocanstvima ranih crkvenih istoricara, koji daju pravu sliku dogadjaja, i iz kojih su kasnije razlicite crkve izvlacile sto mu drago i kreirale i tumacile u svoju korist, sto nije nista drugo vec manipulisanje istorijom.


Ti ne razmišljaš više svojom glavom nego samo prenosiš lude ideje Ellen White.
Ona pojma nije imala o crkvenoj povijesti, pisala je što je htjela i kako joj je došlo s namjerom da ocrni Katoličku crkvu, a vama dodijeli uzvišenu misiju. Za pravoslavce nije ni čula pa ih zato ni ne spominje.

Laž do laži. Vi pravite sulude akrobacije ne bi li kako uhvatili vezu s apostolima, ali džaba vam.
Povijest je ispisana i zapečaćena krvlju prvih kršćana. Ta krv mučenika je bila sjeme za novih kršćana.
Vi ste otpadnici od početka, nemate pravog temelja ni kao kršćanska zajednica. Samo Elenu i njezine fabule. Ni ostali protestanti vas ne priznaju nego raskrinkavaju vaše naučavanje.
Možete još za neko vrijeme funkcionirati dok vam se cijeli sistem ne raspadne, a raspast će se.
Ono što nije građeno na istini, kratkog je vijeka.

Izobličili ste Bibliju. Tumačite bez imalo Duha, već samo prema svom nehođenju, ono što vam paše.
I pritom vam ne preostaje druga metoda nego optuživanje.
Zaluđeni ste subotom. Još samo da napišite: Subota je Bog i Bog je subota.
:D

Koji su to rani crkveni istoričari? Pa, vi ste se pojavili prije 150 g....ali, glavno je da vi pišete povijest.
Da li je istina, da li to što vi napišete može prihvatiti zdravi razum, to vas nije briga, nego... šišaj
To je taaako tipično za sekte.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Greska, ja isam citirao ni jednu rec Ellen White iz bilo koje njene knjige, vec malopoznate istorijske podatke rano crkvenih istoricara, od kojih sam za neke dao izvore.

- Jevsevije Popovic - opsta crkvena istorija
- Sokrat Skolastik - crkvena istorija
- Sozomen - crkvena istorija
- Epiphanus - adversus Haereses
- Schaff’s History of the Christian Church, vol. III, chap. 75.


 
Poslednja izmena:
Natrag
Top