Crkveni oci

Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
ja tvrdim da nije nosila, nego da ti govoriš nešto što nema veze sa istinom
jer kao prvo Ellen White nije komunicirala s mračnim silama
pisala je čistu svetu istinu, uvijek se pozivala na Sveto Pismo
eh starstuffe tko te nezna, skupo.....

Ja tvrdim da jeste i da je tako zavela mnoge. Molim lepo. Ne mozes protiv dokaza:

EGW.jpg
Jel pise na slici Ronaldo? Pise. Jel joj je to bio nadimak medju vodecim adventistima? Jeste. Da cujem kontra argumente. Dokazi da nije tako.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Starstuf, ja sam u skladu sa mogucnoscu prilozio dokaz da na su na krunama nekih od ranijih papa zapisne neke od titula, i da to nije izmisljeno od strane Adventista.

Ti mozes ovo primiti sa ironijom, to je tvoja licna stvar..

Pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Starstuf, ja sam u skladu sa mogucnoscu prilozio dokaz da na su na krunama nekih od ranijih papa zapisne neke od titula, i da to nije izmisljeno od strane Adventista.

Ti mozes ovo primiti sa ironijom, to je tvoja licna stvar..

Pozdrav

Ne Laodikeja, nemoj da brkas loncice. Nisi prilozio dokaz da su krune pripadale bilo kom papi.
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Bas skromno poredis sebe sa spasiteljem. Nemoj da se vredjas, ti si nas saveznik.

Nemoj se ni ti podcjenjivati.Dsta je da tražiš istinu, za razliku od spedyja koji misli da je našao...
Bog je Istina i onaj tko traži istinu, traži i Boga bilo to njemu jasno ili ne.

spedy: koji se cijelo vrijeme trudim upoznati ljude sa čistim Biblijskim naukom

Uzalud ti trud. Svoju mutnu vodu (nauku) želiš uliti u naše čaše s čistom vodom, ali nitko od nas ovdje to ti neće dozvoliti. Žišku?


@Laodikeja:
Znači to je?
:roll:
Znam da bi jako želio da je Papa Antikrist i da dođe vaših pet minuta za slavu. Zaboravi, Bog svoje slave nikom ne da. Vaši planovi nisu Božji i ne podudaraju se, vaši su od bake Elene.
Jao, što ste naivni, sad ću napisati za tu kapu.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ja tvrdim da jeste i da je tako zavela mnoge. Molim lepo. Ne mozes protiv dokaza:

Pogledajte prilog 39181
Jel pise na slici Ronaldo? Pise. Jel joj je to bio nadimak medju vodecim adventistima? Jeste. Da cujem kontra argumente. Dokazi da nije tako.

Zaboravio si da kopiras i reci sa sajta sa koga si skinuo slem, jer to je reklama za navijacke slemove odredjenog fudbalskog tima.

[h=1]10 YOUTH VIKING HELMET SILVER NOVELTY PROP COSTUME HATS[/h]
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
.

Upravo sam pronasao neke fotografije kao dokaz da na pojedinim krunama postoje papske titule, a jedna od njih je upravo VICAIVS FIILI DEI.

v3_slide0042_image036.jpg



TiaraPiusIX_cropped.jpg


Ne piše Vicarius Filii Dei , to ste vi adventisti izmislili. Piše CHRISTI VICARIUS - IN TERRA - REGEM, a zašto piše pročitaj.

Exiled Belgian Royalist:
By tradition Belgium has always been a Catholic country but in those days (1860-1870) religious faith in Belgium was especially strong and the Belgians were, overall, not happy with the Italian liberal-nationalists invading the States of the Church, effectively to depose Pope Pius IX from his position as the local king in Rome. Hundreds of Belgians bravely volunteered for service with the Papal Zouaves, the army of the Pope named after the flamboyant style of their uniforms, grey and red, the style taken from Algerian fashion that was introduced by the French army during their North African service. The first papal military commander and the Belgian Minister of War for the Pope were veterans of service in North Africa and this probably explains why the general dressed his soldiers in Algerian style uniforms. However, as you read in the previous post, the assignment the Pope gave to Bishop Xavier de Merode was really an impossible one (everyone must have known that) and ultimately unsuccessful.
When it was over and the Pope lost his political authority he secluded himself inside the walls of the Vatican in protest. Many Catholic powers tried to show the Pope that they still respected his authority even while political circumstances forced them to come to terms with the new Kingdom of Italy. One of these was the court of King Leopold II of the Belgians. The Ladies of the Royal Court raised funds for the design of a very unique and magnificent papal tiara for Pius IX. This was a way many countries showed support for the authority of the pope, by sending him a new crown. The “Ladies of the Royal Court of the King of the Belgians” (then Leopold II) presented the crown to the Pope on June 18, 1871. The crown, often known as the “Belgian Tiara” was not like any other. It was designed by Jean-Baptiste Bethune of Ghent with a unique shape for the three jewel-encrusted crowns and the tiers decorated with the words, “CHRISTI VICARIO - IN TERRA - REGUM”.​


Laodikeja, a da pokušaš napraviti nešto u Photoshopu?
:???:



Starstuff: Prilozi dokaz. Molim lepo.

Sam ćeš ga priložiti jednog dana...ako Bog da i ako ti ne odustaneš od traženja istine.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ja nisam neposten, ako dokazi postoje onda ih prilazem.
Svako ima razum pa neka sam istrazuje za sebe.

Pozdrav


denzinger-p9tiara.jpg
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Laodikeja, niko nije poricao da na painim kapama piše njihova titula. Ali nije istina ono što tvrdite da na bilo kojoj kapi ili kruni piše Vicarius Filii dei. Ni na krunama koje si priložio nema toga napisa.
 
Natrag
Top