Crkveni običaji i učenja i njihovo mnogobožačko i okultno poreklo

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.349
Paganin je svako ko svesno prihvata paganske ideje, simbole i učenja.

I poganin je svatko tko nesvjesno čita Sveto Pismo.

U tom smislu - pagani nis prelazili u Hrišćanstvo kao novu veru koju su primili posredstvom Hrista i apostola - već su samo usvajali određene Hrišćanske elemente nastavljajući svoju mnogobožačku religijsku praksu.

Jesi li ti proveo teološko-sociološka istraživanja i došao do ovog zaključka, ili si ovo od nekoga čuo? Ako si ovo od nekoga čuo, kaži tko ti je to rekao pa da provjerimo. U međuvremenu, dok provjeravamo, presretni ti nekoliko katolika kad iziđu iz crkve i pitaj ih koga slave na svojim okupljanjima. Nije lijepo iznositi ružne stvari o drugima, a posebna je gadost kad su te ružne stvari o drugima izmišljene. Čuvaj se ovakvih stvari.

Za razliku od toga - ljudi istine su svi oni kojima je reč Božja jedino merodavno merilo istine, i koji krroz duhovnu edukaciju u reči Božjoj i istorijskom kontekstu - spoznaju ovu razliku između onoga što uči reč Božja, i što propagiraju određene crkve koje poseduju mnogobožačke elemente.

Ali u Svetom Pismu piše da je baš Crkva stup i uporište istine. Ne spominje Sveto Pismo tebe kao autoritet. Doduše, piše da će se u posljednja vremena javljati samozvani i lažni proroci i učitelji, tako da se tebe može jedino među takvima naći.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Sam prosudi da li treba slušati reč Božju i crkvu kojoj je ono merilo - ili deo opalog Hrišćanstva koji propagira mnogoboštvo.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.349
Sam prosudi da li treba slušati reč Božju i crkvu kojoj je ono merilo - ili deo opalog Hrišćanstva koji propagira mnogoboštvo.

Riječ Božja kaže da njegovu Crkvu neće nadvladati ni vrata paklena, a ti ljude učiš da je Kristova Crkva otpala i postala Kurva. Što ćeš Bogu reći kad te upita zašto si naučavao suprotno njegovoj riječi, zašto si Isusa lažovom pravio. A što ćeš Bogu reći kada te upita za sve one koje si svojim antibožjim naukom zaveo?
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
„Bogorodicom se ulazi u spasenje” (Justin, Dogmatika).

A Biblija kaže da je Isus vrata spasenja, jedino po Isusu dolazimo Ocu.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.349
„Bogorodicom se ulazi u spasenje” (Justin, Dogmatika).

A Biblija kaže da je Isus vrata spasenja, jedino po Isusu dolazimo Ocu.

Da, samo što te netko može dovesti ravno do tih vrata, a netko drugi te može zavesti i odvesti na potpuno drugu stranu. Marija one koji se njoj utiču vodi ravno do Isusa, a kuda tebe tvoji slijepci vodaju i vode sam razmišljaj, ako umiješ.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Laodikeja znaš možda ti koje je to oznake paganstvo preuzelo od Jevreja na svešteničkoj odeći, ja ih neznam a čujem tvrdnju kao pagani to od Jevrejskog sveštenstva uzima oznake na odeći i neke elemente odeće kao Mitru i sl. ima li to negde u Bibliji?

Davno je objašnjeno trezvenim osobama da izraz vrata PAKLENA ne znače ne pogrešivost crkve već da oni NEĆE ostati u paklu a nadvladati znači držati pod vlašću jer smrt neće imari vlast zadržati svete dole i to je poruka u kontekstu a pagani da bi opravdali ne pogrešivost poglavice služe se svačim a to je tako plitko i žalosno.

„Bogorodicom se ulazi u spasenje” (Justin, Dogmatika).

A Biblija kaže da je Isus vrata spasenja, jedino po Isusu dolazimo Ocu.

Tačno, neko ulazi na vrata neko kroz prozor.
Mi znako ko je vrata-ulaz u život a oni hoće izokola jer nemaju žrtvu trajnu pa je svaki dan iznova prinose. Da bi se na vrata ušlo treba Hristova pravda i Hristov prinos a ne paganski.
Pošto je Petar rekao da Pavle po premudrosti piše mi ćemo moliti Pavla da nas lepo uvede premudro kad njih može Marija Pavle može nas i to boljim putem VRSNIJIM kao što reče a ako Pavle ne uvede sam sebe neće ni Marija sebe uvesti već Isus sviju a ko nema ta vrata i moli ostale ne čuje molitvu OČE VAŠ jer oni mole DRAGA CARICE NEBA isto kao u Jeremijino vreme.

Tripo imaš li ti ideju ko opija sa sedam gora narode i nosi hulno ime?
Laodikeja napada svetost poglavara on nezna ko nosi kapu hulnog naziva to mora da je neki faraon u pitanju samo mu fale brežuljci i da bude sveštenik poglavnik.Baš nema smisla u rimsko pardon svetom rimskom carstvu tražiti zver tamo sve šljašti od sunčevih zraka.

Ignore je lek za sve.
Pozdrav.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.349
Mi znako ko je vrata-ulaz u život a oni hoće izokola jer nemaju žrtvu trajnu pa je svaki dan iznova prinose. Da bi se na vrata ušlo treba Hristova pravda i Hristov prinos a ne paganski.

Koji ste to vi? Vi koji do Kristova prinosa i Kristove krvi toliko držite da čekate crvenu junicu bez mane da njezinu krv prinesete. Je su li to oni koji Hram montažni pripremiše i junicu čekaju, a Isusa crknutim psetom zovu i majku mu kurvom prokazuju?

Pošto je Petar rekao da Pavle po premudrosti piše mi ćemo moliti Pavla da nas lepo uvede premudro kad njih može Marija Pavle može nas i to boljim putem VRSNIJIM kao što reče a ako Pavle ne uvede sam sebe neće ni Marija sebe uvesti već Isus sviju

Ne trebaju vama ni Petar ni Pavao ni Marija. Vas će crvena junica odvesti, samo kuda?

a ko nema ta vrata i moli ostale ne čuje molitvu OČE VAŠ jer oni mole DRAGA CARICE NEBA isto kao u Jeremijino vreme.

Mi molimo za zagovor Isusovu Majku, a u Jeremijino vrijeme "carici" su se molili preci onih koji koji danas čekaju crvenu junicu.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Stvarnoslap, Isus ne laže, i on kroz reč Božju i apostole upravo upućuje na sledeće i demantuje tvoju tvrdnju o tradicionalnim crkvama kao stožerima istine:

Dakle, reč Božja kaže da vrata paklena neće nadvladati crkvu koja stoji na temelju, ali taj temelj je jedanput postavljen i dat vernima, bez mogućnosti da se zida neki novi temelj:

"Јер темеља другога нико не може поставити осим онога који је постављен, који је Исус Христос.
Ако ли ко зида на овоме темељу, злато, сребро, драго камење, дрва, сијено, сламу,
Свакога ће дјело изићи на видјело; јер ће дан показати, јер ће се огњем открити, и свако дјело показаће огањ као што јест"
( 1 Korinćanima 3. 11 - 13 )

"Љубазни! старајући се једнако да вам пишем за опште ваше спасеније, би ми потребно да вам пишем молећи да се борите за праведну вјеру, која је једанпут дана светима.
Јер се увукоше неки безбожни људи, који су давно одређени на ово суђење, и Бога нашега благодат претварају у нечистоту, и јединога господара Бога и Господа нашега Исуса Христа одричу се"
( Judina poslanica 1. 3 - 4 )

Nasuprot ovome - tokom 2 veka, otpad je doneo da crkva sruši temelj Božje reči i da zida neki novi temelj sazidan na mnogobožačkim filozofijama - obojen u farbu Hrićanske obojenosti.

Crkva ne može imati dva različita temelja.

Prava crkva se upravo razlikuje od lažne po tome što se ona zasniva na temelju reči Božje jedanput predane svetima.
Nasuprot tome - lažno odpalo Hrišćanstvo se prepoznaje po tome što se njen temelj ne zasniva na reči Božjoj - već na ljudskoj filozofiji, odnosno na trošnom tlu - ili na slami, kao kaže reč Božja, koju će otkriti oganj Hristovog drugog dolaska, dok će crkva opstati jer stoji na steni Hristu i temelju Božje reči.

Za Taramanu

Ne znam koja je obeležja paganstvo preuzelo od Jevreja na odeći, niti da li je uopšte preuzelo.

Masoni imaju znak Davidove zvezde, ali on nije preuzet od Jevreja, već su taj simbol Jevreji preuzeli iz okultizma.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Fino, Laodikeja..., prava crkva je na pravim (Isusovim) temeljima, no i dalje ostaje pitanje koja je to crkva? Ti nesumljivo misliš da je to tvoja crkva, taramana misli da je njegova (mada još ne znamo kako se zove njegova crkva), stvarnoslap misli da je to njegova crkva, mire misli da je njegova..., i td., i što je veoma interasantno, svi vi u biblijskim citatima nalazite potvrdu za svoja mišljenja. Šta nam to govori? To nam, bez ikakve sumnje, govori kakve se sve manipulacije rade i mogu raditi sa biblijskim tekstovima.
Potrebno je samo malo mašte i "duhovne" inspiracije i eto "biblijskog dokaza" da ste svi u pravu?!
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Za ovo je potrebno pokrenuti novu temu, u kojoj će se objediniti biblijsko učenje u kompletu, ili bar većina glavnih, jer crkva se prepoznaje upravo po reči Božjoj i istini koja se u njoj nalazi.
 
Natrag
Top