Crkveni običaji i učenja i njihovo mnogobožačko i okultno poreklo

LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
A koje su to poganske ideje bilo dobro za društvo...da nije možda provođenje sinova i kćeri kroz oganj...vjerovanje da je Sunce božanstvo jer bez njega ne bismo imali zemaljska dobra...a uz obožavanje Sunca ide i ono čupanje srce - pogldati film Apokalipto....
Odviše prizemno i uskogrudo shvatanje. Recimo, auto je dobra i korisna naprava, ali zagađuje okolinu. Trebamo li ga zbog toga anatemisati?! Osim toga, hrišćani ne čupaju srca i ne provode sinove i kćeri kroz oganj, bar to ne rade kao kultne ili ritualne obrede.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Greške su moguće u ličnom prepisivanju informacija iz određenih izvora.

U globalnom smislu, tekst je objektivan i poučan.

Želim ti se zahvaliti što si odvoio vreme da sve to postaviš jer je poučno. Meni poznato ali mislim da nekima nije i zamolio bih te NEMOJ se osvrtati na neka dobacivanja jer sam ja bio sišao u blato prihvatajući takva dobacivanja i više ne mislim se osvrtati nemoj ni ti već radi svoj posao.
Svako ko izučava ima nešto za pouditi a ko nezna on radi islednički posao i to će tako biti sve dok se osvrće na te provokacije zato je bolje ignorisati sve to.
Ima toga još pa postavi kad budeš imao vremena.
Važno je da ljudi čuju a ostalo će Bog uraditi.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Ovo gore ne dokazuje paganizam , ovakve slike, svevideca oka, obelisci, sove i sl. postoje i u adventistickim i ostalim protestantskim crkvama.
I sad vi nas optužujete za paganizam. Mislim ne razumem stvarno .
Ja sam ranije postavljao sve te slike i molio ljude da se osvrnu i pogledaju sta im satanisti podmeću u crkvi.
Ne radi se ovde o tradicionalnim, vec sve crkve su ugrožene podmetanjem ovih tajnih simbola. to se radi odavno, satanski agenti su kroz istoriju oduvek bili prisutni u crkvi i to ništa ne čudi. ..
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Ovo gore ne dokazuje paganizam , ovakve slike, svevideca oka, obelisci, sove i sl. postoje i u adventistickim i ostalim protestantskim crkvama.
I sad vi nas optužujete za paganizam. Mislim ne razumem stvarno .
Ja sam ranije postavljao sve te slike i molio ljude da se osvrnu i pogledaju sta im satanisti podmeću u crkvi.
Ne radi se ovde o tradicionalnim, vec sve crkve su ugrožene podmetanjem ovih tajnih simbola. to se radi odavno, satanski agenti su kroz istoriju oduvek bili prisutni u crkvi i to ništa ne čudi. ..

Saglasan.
U nekim zajednicama se ne stavlja vidno na zidove već u časopise ili kao logo.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Jedan od crkvenih običaja je osjenjivanje krsnim znakom, klasična magija, jer tada vjernici misle da ih to štiti od demonskih sila.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Krst je i masonsko obeležje i stavlja se na kecelju učitelja masonske lože, u masoneriji predstavlja simbol vaskrslog boga sunca Tamuza.

Šaganski običaji, paganska mjesta molitvi, paganske slike, sve pagansko i okultno.

A koje su to poganske ideje bilo dobro za društvo...da nije možda provođenje sinova i kćeri kroz oganj...vjerovanje da je Sunce božanstvo jer bez njega ne bismo imali zemaljska dobra...a uz obožavanje Sunca ide i ono čupanje srce - pogldati film Apokalipto....

Želim ti se zahvaliti što si odvoio vreme da sve to postaviš jer je poučno. Važno je da ljudi čuju a ostalo će Bog uraditi.

Laodikeja, tripo, kainos, Lavić - okupila Jelena svoje jato, radosna im majka. Ne može ih ni Bog okupiti, za jedne je Trojstvo poganskog podrijetla a nekome je Sin ipak božanska osoba i Bog, ali "majka Jelena" svoje piliće ipak pod isto krilo okuplja.

Majka, kao osnivačica crkve, baštini im i njihove "crkvene oce". Kao što se Crkva i kršćani kroz dva tisućljeća pozivaju na svoje crkvene oce, tako se i Jelenini pozivaju na svoje "crkvene oce" - Alexandera Hislopa, Arthura Weigalla, Deschnera, Alberta Riveru, Waltera Veitha, Miroljuba Petrovića i druge.

Meni poznato ali mislim da nekima nije i zamolio bih te NEMOJ se osvrtati na neka dobacivanja jer sam ja bio sišao u blato prihvatajući takva dobacivanja i više ne mislim se osvrtati nemoj ni ti već radi svoj posao.

Lako što si ti sišao u blato, nego si ti tako blatnjav došao ovdje na forum. Da si bar obuću obrisao.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Napravio sam izmenu u temi - na samom početku kao uvod tekstu, gde je ukratko obrazložen pojam paganizma i njegovog unošenja u crkvu.

Pozdrav
 
Natrag
Top