Čovek bezakonja ( antihrist )

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Nisu spaljeni oni koji su prodali veru za trule orahe.

Oni koji su se držali vere, pod lažnim optužbama za veštičarenje, okultizam, i jeres i te kako jesu.

Zvanična istorija kaže 50 000 000

Nisam znao da EGWizam ljudima uvaljuje trule orahe. Veoma interesantno.

50.000.000??? Znate li vi uopšte koliki je to broj? Na koji ste način uopšte došli do tog broja? Milerovom metodom? Zvanična istorija? Čija? SJW i ostalih sledbenika New Age? Po toj istoriji tako dragoj vašem pogledu na svet, Crkva ništa drugo nije radila nego je podizala krematorijume i koncentracione logore za "hrišćane" (svakojake koji su se predstavljali kao hrišćani, tj trans "hrišćane" ) od kojih je apsolutna većina, da ne kažem jednoglasna većina odbacivala Isusovo Božanstvo, i samim tim bila od antihrista.

I kakav je to Papa koji spaljuje SVOJE VESTICE??? Nije li Papa po vama satanista koji obozava vestice???

Mire, zar ne vidiš da su kontradiktorni. Nije mi jasno zašto toliko brane veštice, da se nije neko od njih prepoznavao u tome, pa je to implicitno koristio-la za napade na Crkvu, Mada je po svemu sudeći razlog taj jer oni sve moguće i nemoguće hereze, apostaze, kultove, budalaštine, baštine kao svoje preteče, i to samo zato što ih je Crkva nazivala neprijateljima pravoverja. Ne bi me uopšte začudilo da se bave i Vikanstvom, posebno jer su kao i sledbenici tog New Age kulta, vegani i slave prirodnu i "zdravu" ishranu.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Hvala na priznanju da sveštenici tradicionalnih crkava obožavaju hranu, pa iz tog razloga napadaju one koji propagiraju zdrav način života.

Pogledajte prilog 111094

Pogledajte prilog 111095

Bog nas je stvorio savršenima, ne treba nama licemerna amerikanka da nas uči kako da budemo zdravi, prihvatimo sebe onakvima kakvi jesmo, i ne trudimo se da budemo ono što nismo,

Inače, jadan vam je pokušaj:

Pastor Ray Codling.JPG
Mora da je preteravao sa travama.

Dok je ovom jadniku dosadno ili je celu noć pre toga proveo u lokalnom baru, pa mu se sada na beskonačnim "bogosluženjima" zevaimage9.jpeg
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
A sad "nije Luter protestant" kad je cinio zlocine, ali je protestant kad isticete njegova dobra dela, kad vama to odgovara?

Zar David nije počinio zločin?

ali je protestant kad isticete njegova dobra dela, kad vama to odgovara?

To je duh reformacije.

Ko ima "suzeno misljenje" si vec nebrojeno puta dokazao.


Opet besmislen komentar ničim dokazan, ko ima suženo razmišljanje taj gleda na suženom nivou, pojedince ili samo dio istorije.

A ko je taj to vidimo po tim stavovima.

Sto se tice Lutera, on nije bio "pojedinac" vec otac vase vere, prvi koji je "probio tamu i zasjao svetloscu evandjelja"! A kakvo je to evandjelje bilo, videli smo. Na recima divota, a u praksi antisemitizam, antisloboda, mrzja i podsticanje na progone i ubistva!

Kako onda nije to zlo zahvatilo veliku većinu protest. kao što je vas vaše zahvatilo.

Nemci su pod njegovim vodstvom pobili i proterali polovinu katolika, spalili njihove crkve, jevreje gonili, anabaptiste bicevali itd..

Lažeš, baš su se Jevreji naseljavali u protest. države zbog antisemitizma u katol. državama, a da su ih bacali pa nijedan katolik ne bi bio u Njemačkoj.

I to vam je evandjelje? Predstaviti papu "vavilonskom bludnicom" ,"djavolom" na zadnjim stranicama narodne biblije i na taj nacin siriti propagandu!

Djela su pokazala da je on to, kao i većina.

To je radio, samo zato sto mu Papa nije dao da se valja sa redovnicama i nije uvazio njegove ideje. Takvu bibliju je i trebalo spaliti! To nije biblija vec propaganda!

Nisi čitao žitija papa. Šta su radili.

Kao prvo Petar se pokajao za svoja dela, David isto, Jakov isto,

A ti znaš da nije Luter?

a Avram je slagao u skladu sa zakonom,

To nije tačno, Bog je njegovo laganje ocijenio kao veliki grijeh.

Dakle nije u skladu sa zakonom. Ovo je već ozbiljno izopačena predstava o Božjoj moralnosti.

Luter se za razliku od ovih nije ni pokajao, nije ispravio svoje puteve, nego je do kraja ostao u zlu.

Ma da ti to znaš da nije.

Njegovi sledbenici takodje.

Da su takvi onda bi mi imali stanje kao i vi.

Njegova ideologija je prouzrokovala smrt i progonstvo nebrojenih ljudi i zena..

Opet izmišljaš, nijednu jedinu činjenicu nemaš, samo lažeš.

I dok je ove biblijske primere Bog jos za zivota kaznio, njega nije! Tako ti ova notorna glupost i pokusaj opravdanja pada u vodu! Mi vidimo plodove tog tkz. "protestantskog evandjelja", a apostolski plodovi nisu bili takvi ni u prvom veku ni pre toga!

A gdje ti je statistika da dokažeš svoje tvrdnje? Nema je. Dakle opet izmišljaš.

Ovo je već fenomen ličnog ubijeđivanja sebe u laž, to stalno radiš.

S druge strane kad sagledamo Luterovu teologiju, shvatamo da nista sa Bogom nema - bigamija, razvrat koji je propovedao, antisemitizam koji je ispoljavao, odricanje biblije, nametanje vere macem, licemerje koje je ispoljavao, surovanje sa vlastima..Tvrditi za papu da je "bludnica" jer suruje sa vladarima i namece veru macem, a sa druge strane se i sam dogovarati sa istima da silom nametnu tvoju veru, je vrhunac licemerja i najodvratnija bolestina!

Sve što krasi vas ti pripisuješ Luteru, kako onda drugačija statistika.

Mislim bas na laganje, ako se to moze nazvati laganjem (recimo da jeste laganje - iako nije bilo). Nije greh lagati ako time spasavas tudji ili svoj zivot.

Al to nije bilo kod Avrama.



Gdje je neko od nas naveo nešto što bi bilo legalizam? Nemaš nijedan citat.

Ovo je već ozbiljno psihostanje samoubijeđivanja u nešto. U ovo je gore nego što sam mislio da je.

A ne govoris koliko ste vi protestanti spalili vestica?

Opet izmišljaš.

Zasto je bitan kvantitet, ako je greh onda je greh obe strane, snosite dakle posledice i molite mea kulpu, sta se pravite tu pravedni???

Evo dokaza formalizma, pa nije isto kada Isus Navin pobije pagane, i kada Španci isto urade Astecima .

I kakav je to Papa koji spaljuje SVOJE VESTICE??? Nije li Papa po vama satanista koji obozava vestice???

On je bio gori od njih.

Nego Mire, Avraam, kasnije Abraham, nije nšta slagao, Saraja, kasnije Sara jeste bila njegova sestra,

Ovo je već za kopiranje, pa bila mu i je žena. Dakle lagao je. Klasično obožavanje čovjeka.

Ne slazem se, jer ovde Bog u slucaju ratnog stanja salje svog andjela da bude citiram - "lazljivi duh u ustima svih proroka" i da navede kralja da ode u boj i pogine. Mogu ti citirati iz biblije da sad ne trazim.

Opet formalizam, nigdje Bog ne šalje lažljivog duha za rad nekog višeg cilja.

Ma nemaju oni pojma.

Opet projekcija.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Slape je li ti sada lakše? Ima o tome na faksu gdje sam učio.

Bezakonik je onaj ko negira zakon, a vidjeli smo to i po riječima i po djelima.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Slape je li ti sada lakše? Ima o tome na faksu gdje sam učio.

Bezakonik je onaj ko negira zakon, a vidjeli smo to i po riječima i po djelima.

Nisam znao da se na višoj školi za geologiju uči pravo. Ili je to beše onaj isti "fakultet" koji je završio dr. pod mač bato, za sedam dana, ili sedam čega već.

Ps. zaboravili ste da pustite vodu, oseća se već......


stvarnoslap said:
Reference, junačino? Što se stidiš svojih izvora?

P.S. Znaš li ti što su reference?


Niko od njih Slape ne zna šta su reference. Tako ih je učila EGW.... čitava im je "vera" na plagiranju zasnovana.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.296
Papska inkvizicija je mnogim običnim nevinim ljudima, Hrišćanima - lažno pripisivala grehe veštičarenja, i tako ljude, žene, i trudnice koje su mučili bizarnim mukama, režući im utrobu iznutra, itd..

Kao prvo ne mozes dokazati da je nevinima namerno ista pripisivano!

I zasto postavljas sprave za mucenje, samo da bi podstakao neciju mrznju? Zasto siris averziju i podstices propagandu a vase sprave i mucenja sakrivas?

Inace, ovo sto su cinili u to vreme nije greh! To su cinili i Izraelci pa njih ne osudjujes! Pise u bibliji "vestici ne daj da zivi"! Papa je cuvao zdravlje nacije, ne mozes ti dopustiti da ti satanisti zrtvuju decu i slobodno setaju ulicama a da ti mirno gledas! Ovo se sve desavalo i bila je realnost to je bila ozbiljna situacija i pretnja bezbednosti!!!

Osim toga Papa nije ubijao nikog, vec predavao vlastima!

A vi ste svojim slobodama danas omogucili satanizam! Samo za noc vestica u americi nestane na hiljade dece, zrtvuju ih satani svake godine!!!

Papa je bio heroj, on je spasavao narod od satanista! Da je Papa stvarno bio monstrum, i da nije postojala prava opasnost od satanista u to vreme, ne bi i vi protestanti ubijali vestice!!!

I jos uvek ne odgovaras na pitanje - "kako to da Papa koji je satanista ubija svoje vestice???" I zasto ste vi ubijali iste?

Sve vam je laz!!!

Hvala na priznanju da sveštenici tradicionalnih crkava obožavaju hranu, pa iz tog razloga napadaju one koji propagiraju zdrav način života.

Koji si ti lazljivac, pa niko nije branio zdrav nacin zivota. Ali nije hrana ta koja spasava i jelo i pice, mi svakako umiremo sta god jeli.

Nije mi jasno zašto toliko brane veštice, da se nije neko od njih prepoznavao u tome

Imaju oni svoju "vesticu", eto zato.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Onda se možemo i drogirati moj Mire.

Ništa ti ne shvataš o spasenju.

Ne spasavamo se jelom, već je naše telo hram Svetog Duha, i on nas navodi na čistotu u svakom pogledu.

Papstvo je ubijalo sve, i krive i nevine.

Slažem se da u svakoj crkvi postoje ekstremi što se tiče gojaznosti.

Razlika je u vrsti hrane, jer i vegetarijanac može da se ugoji ako jede samo hleb i banane.

Zato je crkvi potrebna reforma.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Onda se možemo i drogirati moj Mire.

Ništa ti ne shvataš o spasenju.

Ne spasavamo se jelom, već je naše telo hram Svetog Duha, i on nas navodi na čistotu u svakom pogledu.

Papstvo je ubijalo sve, i krive i nevine.

Slažem se da u svakoj crkvi postoje ekstremi što se tiče gojaznosti.

Razlika je u vrsti hrane, jer i vegetarijanac može da se ugoji ako jede samo hleb i banane.

Zato je crkvi potrebna reforma.

Ovo je tema o Čoveku Bezakonja, tačnije sinu pogibli, a ne o tome da li se spašavamo ićem i pićem.

No dobro, kako hoćete.

Telo jeste Hram Duha Svetoga, ali to ne znači da trebamo da se klanjamo sopstvenom telu i "zdravlju". Umerenost u svemu, prihvatanje sebe onakvog kakav jesi je osnova svega. I niko ovde nije pominjao drogiranje, posebno to nije uradio Mire. Problem sa vama EGWistima, i sitalim sličnim grupacijama je totalno mešanje moralnog i obrednog zakona, biranje po volji redaka i izmišljanje gluposti koje sa porukom Biblije imaju veze koliko i strip o Paji Patku.

Ipak da se vratimo mi na temu, u kojoj takođe nemate osnova da bilo šta pametzno kažete, jer seckate i vama omiljenu Apokalipsu Ivanovu - Jovanovu. Naime, vaša "vesnica", ali i vi povedeni njom, zaboravljate da se ne pominju samo tri, nego šest anđela. Naravno, sada će se naći neko "pametan" da ipoistoveti izostavljenu trojicu anđela sa već naveliko kod EGWista pominjanih tri, i tako pokuša da dokaže svoje tvrdnje. Ali, uzalud.
 
Natrag
Top