Čovek bezakonja ( antihrist )

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Već sam stotinjak puta tražio da izneseš reference i izvore za ovu svoju tvrdnju. OK, nemaš ih, reci onda jesu li ove brojke rezultat tvojih vlastitih povijesnih istraživanja?


To je istorijski podatak, a neki daju i veći broj od pomenutog.

Krvava Vartolomejska noć u Parizu

Vartolomejska noć označava noć 24. avgusta 1572. uoči dana svetog Vartolomeja kada je kraljeva majka Katarina Mediči organizovala pokolj istaknutih hugenota (francuskih protestanata) od strane katolika, a po naredbi Karla IX tadašnjeg kralja Francuske. Masakr se od Pariza proširio po cijeloj Francuskoj i u narednih nekoliko mjeseci je ubijeno oko 70.000 hugenota.

Karlo IX je bio pod velikim uticajem svoje majke Katarine i pokolj se trebao dogoditi već 15. avgusta na dan vjenčanja hugenota (a budućeg kralja Francuske) Anri IV, tadašnjeg kralja Navare i katolkinje, sestre Karla IX. To je bila zgoda kad su se trebali naći svi najistaknutiji hugenoti na jednom mjestu, a podstaknuti navodnim smirivanjem strasti takvim političkim vjenčanjem.

Nakon takvih užasnih događaja, preživjelim hugenotima su preostala samo dva rješenja, ili da se pokatoliče, ili da se odsele iz Francuske. Iako je pokolj započeo po danu, sam izraz Vartolomejska noć simbolično predstavlja zatamnjenje uma zagriženih katoličkih vladara Francuske.


Vartolomejska noć u svjetskim okvirima danas simbolizuje zatamnjenje uma. Majka tadašnjeg katoličkog kralja Karla IX od Francuske koja je praktično držala uzde u rukama tokom cijele njegove "vladavine" Italijanka Katarina Mediči organizovala je pokolj najistaknutijih francuskih protestanata u to vrijeme, tzv. hugenota, u jednoj noći.


Kako je Vartolomejska noć povezana sa, i u prošlosti i danas, veoma aktuelnim šovinizmom? Šovinizam se pojmovno definiše kao, naravno slijepo i neutemeljeno, uvjerenje u nadmoćnost vlastite grupe ili naroda nad drugom grupom ili narodom šovinizam.


Iako se šovinizam najčešće veže uz agresivno i/ili nasilno ispoljen nacionalizam, taj pojam je zapravo savremeniji derivat odavno u istoriji prisutne agresivno i nasilno ispoljene međureligijske netrpeljivosti i mržnje.


Šovinizam je ime dobio po legendarnoj, ali, sve su prilike, vjerovatno izmišljenoj osobi Nikolasu Šauvinu. On je navodno odano slijedio Napoleona Bonapartu pripadajući njegovoj Velikoj armiji i Prvoj armiji Francuske Republike. Navodno je zaslužan za mnoge nadljudske podvige u Napoleonovim ratovima, a pokretala ga je velika mržnja prema svim protivničkim vojskama. Svakako, i prema svakom pojedinačnom čovjeku u tim protivničkim vojskama.


Interesantno je i da u slučaju Vartolomejske noći i u slučaju Napoleonovih ratova, odnosno u trenutku pojmovnog definisanja šovinizma, postoji jedna sličnost. To da je upravo sličnost grupa ljudi koji su bili koljači i poklani (Vartolomejska noć) i grupa ljudi koji su bili u protivničkim vojskama (Napoleonovi ratovi) proizvela toliko krvi i brutalnosti. Samo 43 godine prije Vartolomejske noći, odnosno naloga da se hugenoti pokolju, katolici i protestanti u Francuskoj pripadali su istoj religiji - katoličkoj.


Stari pozivi u vezi sa rasnim, seksualnim, religijskim šovinizmom i bješnjenje nacionalističkog zanosa počeli su da ne funkcionišu. U razvoju je nova svijest koja vidi Zemlju kao jedan organizam i prepoznaje rat tog organizma sa samim sobom kao prokletstvo.

IZVOR: glas Srpske

I svi drugi istorijski izvori govore isto.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
kada je kraljeva majka Katarina Mediči organizovala pokolj istaknutih hugenota (francuskih protestanata) od strane katolika, a po naredbi Karla IX tadašnjeg kralja Francuske.

A ovamo je Papa ubijao, sad si sam sebe porekao!

Slape, njemu je istorija "Velika Borba" , "Vavilonska Misterijska Religijac i sajtovi poput "Treceg Oka". Zatim, zuta stampa i novinski clanci, plus Wikipedija. A ako tome dodamo i propagandu njegove crkve dobijamo miks s kojim je nemoguce izaci na kraj, zaista je to "mnostvo dokaza".
 
Poslednja izmena:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
A ovamo je Papa ubijao, sad si sam sebe porekao!

Slape, njemu je istorija "Velika Borba" , "Vavilonska Misterijska Religijac i sajtovi poput "Treceg Oka". Zatim, zuta stampa i novinski clanci, plus Wikipedija. A ako tome dodamo i propagandu njegove crkve dobijamo miks s kojim je nemoguce izaci na kraj, zaista je to "mnostvo dokaza".
Malo je maliciozno svrstati Wikipediju u žutu štampu. Saradnik sam Wikipedije i dobro znam kako se tamo ponuđeni tekstovi rigorozno kontrolišu i verifijuju od strane stručnjaka za pojedine oblasti, tako da poređenje Wikipedije sa žutom štampom nema nikakvog osnova.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
A ovamo je Papa ubijao,

Formalno nije nikoga, a šta je inkvizicija radila znamo. Dakle dokaz gdje se nalazi bezakonik.

Slape, njemu je istorija "Velika Borba" , "Vavilonska Misterijska Religijac i sajtovi poput "Treceg Oka"

A šta je to iz Velike borbe isto kao u Trećem oku. Ne znaš ni kako funkcioniše Treće oko, može svako da plati u tim novinama i da mu izađe članak, čak i biblijski ako to neko želi.

Zatim, zuta stampa i novinski clanci,

A što nisi dao neki konkretan dokaz da ne valjaju novinski članci.

plus Wikipedija.

Vikipedija nije u rangu žute štampe, ali postoji dio u kojem je predviđeno da se ospori ono što je napisano.

A ako tome dodamo i propagandu njegove crkve dobijamo miks s kojim je nemoguce izaci na kraj, zaista je to "mnostvo dokaza".

A tebi je Biblija propaganda. Pošto ono što mi tvrdimo piše u Bibliji.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.333
A šta je to iz Velike borbe isto kao u Trećem oku. Ne znaš ni kako funkcioniše Treće oko, može svako da plati u tim novinama i da mu izađe članak, čak i biblijski ako to neko želi.

Onda zaista nema nikakve razlike između "Velike borbe" i "Trećeg oka".

A što nisi dao neki konkretan dokaz da ne valjaju novinski članci.

Valjaju, kako ne bi valjali. Platiš, i oni napišu što god hoćeš.

A tebi je Biblija propaganda. Pošto ono što mi tvrdimo piše u Bibliji.

Piše. Pendrek i Biblija će priznati da u njoj piše što god hoćeš.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Malo je maliciozno svrstati Wikipediju u žutu štampu. Saradnik sam Wikipedije i dobro znam kako se tamo ponuđeni tekstovi rigorozno kontrolišu i verifijuju od strane stručnjaka za pojedine oblasti, tako da poređenje Wikipedije sa žutom štampom nema nikakvog osnova.

Da li je ili nije, maliciozno, nije u tome stvar. Mire se malo preterano izrazio, ali Wikipediju bije glas nepouzdanosti, jer svako može da piše na njoj, a mnogi je koriste za postavljanje tekstova koji služe za propagiranje određenih ideologija. Svaki tekst se zaista filtrira, ali ako se već ista koristi kao izvor, treba uvek birati tekstove sa velikim i opširnim referencama. Posebno kada se radi o društvenim naukama. Ovo je važno da se ne bi dogodilo, kao što je to slučaj u pojedinim akademskim krugovima, da se čitavi radovi odbijaju, ili obaraju, jer su kao refrencu koristili stranice sa Wikipedije.

Onda zaista nema nikakve razlike između "Velike borbe" i "Trećeg oka".



Valjaju, kako ne bi valjali. Platiš, i oni napišu što god hoćeš.



Piše. Pendrek i Biblija će priznati da u njoj piše što god hoćeš.

Slape, o njihovoj "kompetentnosti" da tumače Pismo, tj Bibliju, govori i činjenica da moralni i ceremonijalni - obredni zakon mešaju kao špil karata, izvlače karte po potrebi i onda to koriste da bi svoje tvrdnje ojačali, druge napadali i time zavodili ljude. Svojim spamovanjem su zagadili čitav deo foruma o religiji, nema teme na kojoj svojim upadima prosto ne zahtevaju da njihova bude zadnja. Žao mi je ali tako se ne vodi diskusija, posebno kada se u istu počnu ubacivatii i lične uvrede. Kada dobiju na isti način prijavvljuju postove kao uvredljive. Vidiš i sam da kako se tema o Čoveku Bezakonja - Sinu Pogibli pretvorila u raspravu o sasvim desetoj temi.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
“Sva se zemlja zanese za Zvijeri” (Otk 13,3)

Papa traži da mu se pokloni, prizna njegov autoritet, štoviše katolička crkva kaže da se nitko tko ne prizna njegov autoritet neće spasiti. A što kaže sam papa?

“Na ovoj zemlji mi zauzimamo mjesto Boga Svemogućega.” (Enciklika pape Leona III. iz 1894. g.);

“Papa i Bog su jedno, prema tome on ima svu vlast na nebu i zemlji” (Pio V.);


Ivan XXII obraća se riječima “Dominum Deum nostrum papam” ili “Naš Gospodin Bog papa”;
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Da li je ili nije, maliciozno, nije u tome stvar. Mire se malo preterano izrazio, ali Wikipediju bije glas nepouzdanosti, jer svako može da piše na njoj, a mnogi je koriste za postavljanje tekstova koji služe za propagiranje određenih ideologija.
A, gdje se tako ne radi? Čak i zvanična istorija nije lišena takvih tekstova - koji služe određenoj ideologiji, odnosno datom istorijskom trenutku. Wikipedija je internetska enciklopedija. Istina je da tamo može svako da piše, ali svačiji prilozi ne prolaze, ali je isto tako istina da se, i pored kontrole stručnjaka, "provuku" pojedini nerelevantni i diletantski tekstovi, koji ne priliče takvoj instituciji koja pretenduje da bude internetska enciklopedija. Ali, šta da se radi? Kao što rekoh, ni neki tekstovi zvanične društvene nauke nisu imuni od takvih problema.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
“Sva se zemlja zanese za Zvijeri” (Otk 13,3)

Papa traži da mu se pokloni, prizna njegov autoritet, štoviše katolička crkva kaže da se nitko tko ne prizna njegov autoritet neće spasiti. A što kaže sam papa?

“Na ovoj zemlji mi zauzimamo mjesto Boga Svemogućega.” (Enciklika pape Leona III. iz 1894. g.);

“Papa i Bog su jedno, prema tome on ima svu vlast na nebu i zemlji” (Pio V.);


Ivan XXII obraća se riječima “Dominum Deum nostrum papam” ili “Naš Gospodin Bog papa”;

Nema goreg od kalemljenja nacionalističke mržnje i EGWističkog otpada. Dobijeni prozvod ponekada ne zna za sebe.

Izvori ? izvori, a ne prazna naklapanja EGWističkog propagand ministarstva. . Ovakve gluposti ne bi napisao ni nanepismeniji zelot, a ne neko ko se kiti "desetkom" iz dekonstrukcionalističkog filozofiranja.
 
Natrag
Top