Citati Elen G. White

Sta ste zakljucili nakon citanja ove teme? EGW je bila:

  • Bozji prorok.

    Votes: 4 30,8%
  • Lazni prorok (plagijator).

    Votes: 7 53,8%
  • Ne smatram je prorokom ali nemam lose misljenje o njoj.

    Votes: 1 7,7%
  • Bila je to bolesna zena koja umislja.

    Votes: 1 7,7%
  • Bila je dobra osoba.

    Votes: 2 15,4%
  • Bila je zla osoba.

    Votes: 1 7,7%

  • Total voters
    13
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
OK, idemo na doktrinarne teme.

Može.

Reci mi, što je o Trojstvu mislila Ellen White, što o Trojstvu službeno naučava crkva Adventista sedmog dana, a što o Trojstvu misliš ti?

Ja to ne smatram temom prvog reda. Baš se nešto u zadnje i ne bavim time. Svakako da svako vjeruje od nas u trosjtvo, samo ne možda na isti način.

„Farizej je pošao u hram pomoliti se, ali ne zato što je osjećao da je grešnik kojem je potreban oprost, već samo zato da bi razmetljivo istaknuo svoje zasluge i dobio pohvalu. On je svoju molitvu smatrao činom koji će ga preporučiti Bogu.“ – Kristove priče, str. 150.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Razumijem. Tebi je svinja tema prvog reda, a ne Trojstvo.

Nije samo to. Gdje Isus govorio o trojstvu?

Tako vam je i proročica stvari i prioritete postavila.

A šta je bio Isusu prioritet?

„Farizej i carinik predstavljaju dvije velike grupe ljudi u koje se dijele svi oni koji u molitvi izlaze pred Boga. Njihovi prvi predstavnici bila su dva prva djeteta rođena na ovom svijetu. Kain se osjećao pravednim i pred Boga je izašao samo sa žrtvom zahvalnicom. Nije priznavao ni grijeh ni potrebu za milošću. Međutim, Abel je došao s krvlju koja je upućivala na Janje Božje. Došao je kao grešnik, priznajući da je izgubljen i da mu je jedina nada u nezasluženoj Božjoj ljubavi. Bog je s odobravanjem pogledao na njegovu žrtvu, a na Kainovu nije. Osjećaj da nam je Bog potreban i priznavanje vlastitog siromaštva i grijeha prvi su uvjet da budemo primljeni kod Boga.“ – Kristove priče, str. 152.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Elen White prorok? Da nije to ista ona koju svedoci koji su prisustvovali adventistickim sastancima nazivaju "kopija Hrista"? :)

Lezala na podu sa jastukom ispod glave a onda bi poskocila izgovarajuci viziju i upirala prstom u posetioce nazivajuci ih djavolima, vikajuci kako ce otici u pakao ako se ne krste?

Dok su drugi u isto vreme bludnicili po sobama.

A posetioci se uplasili, jer su na neke i fizicki nasrtali pa pozvali policiju.. I to je na kraju zavrsilo na sudu, ima novinski clanak o tome..

Zalosno!
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Čitaj Bibliju.

P.S. Jesi li konačno nabavio Bibliju koja ima i Novi zavjet?

Da stvarno u NZ ima druga nauka. Eno Mire pokrenuo temu pa ne nađosmo ništa novo. Pa onda mire morao da uđe u formalnu analizu svake riječi da bi sebi dokazao da ima.

Elen White prorok? Da nije to ista ona koju svedoci koji su prisustvovali adventistickim sastancima nazivaju "kopija Hrista"?

Nešto vam se teme sužavaju, sve se svodi na EGV. Već sam objasnio psihološki efekat te pojave.

Lezala na podu sa jastukom ispod glave a onda bi poskocila izgovarajuci viziju i upirala prstom u posetioce nazivajuci ih djavolima, vikajuci kako ce otici u pakao ako se ne krste?

Kao što su i fariseji rekli za Isusa da je sluga belzebula.

Dok su drugi u isto vreme bludnicili po sobama.

To su one čarobne noći, ja idem punih 5-6 godina i nikako da dođe ta noć. Obukao se kulturno zategnuo obukao patike da pobjegnem ako šta krene i ništa.

A posetioci se uplasili, jer su na neke i fizicki nasrtali pa pozvali policiju.. I to je na kraju zavrsilo na sudu, ima novinski clanak o tome..

Zalosno!

Joj šta sve novine pišu. I tada i danas. Arg. su vam jaki. :warning:


„Samo milost koju Krist usađuje u dušu rađa u čovjeku neprijateljstvo prema Sotoni. Bez ove milosti koja preporađa i obnavlja dušu, čovjek bi ostao Sotonin rob – sluga uvijek spreman raditi ono što mu on naredi. Ali kad jedna duša prihvati nova načela života onda nastaje borba tamo gde je do tada vladao mir. Snaga koju samo Krist daje čovjeku osposobljava ga da se odupre nasilniku i uzurpatoru. Svaka duša koja prema grijehu umjesto ljubavi pokazuje gnušanje i odvratnost, svaka duša koja strastima koje teže zagospodariti njome pruža otpor i pobjeđuje ih, pokazuje time da u njoj djeluje ono načelo koje dolazi odozgo s neba.“ – Vjekovni sukob, str. 506.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Joj šta sve novine pišu. I tada i danas. Arg. su vam jaki. :warning:

A kad postavljas novinske clanke o nama - onda je to istina? (dvostruki standardi kao i uvek).

To je pisao sudija koji je vodio slucaj, rec je o izvestaju sa sudjenja. Dakle nije to zuta stampa. Tebi nista ne vredi postaviti, ti si ko farisej sludjen, zatiskujes usi da ne cujes i ne vidis.

Nisi ni procitao ni proverio (kao i obicno sto nista nase ne proveravas i ne uvazavas) a vec vices kako je to izmisljeno.

Zasto bismo verovali tebi a ne novinskom clanku u kojem sudija iznosi izvestaj sa sudjenja?

Ako je ovo izmisljeno obori!?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mire, na tu zutu stampu protivnika Adventizma sam vec odgovorio u temi Solascriptura.

Sve izneto su lazi organizovane hajke protiv Adventista u ono vreme.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
A kad postavljas novinske clanke o nama - onda je to istina? (dvostruki standardi kao i uvek).

Nije dvostruki standard nego za vas svjedoče djela.

To je pisao sudija koji je vodio slucaj, rec je o izvestaju sa sudjenja. Dakle nije to zuta stampa. Tebi nista ne vredi postaviti, ti si ko farisej sludjen, zatiskujes usi da ne cujes i ne vidis.

Aha sada je sudija, kada smo otkrili da je žuta štampa.

Nisi ni procitao ni proverio (kao i obicno sto nista nase ne proveravas i ne uvazavas) a vec vices kako je to izmisljeno.

Dovoljno da poznajem vaš duh klevete i izvrtanja. Tako ste pričali o čarobnim noćima u HAC, što si izbjegao. Dakle to je vaš duh klevete i izvrtanja.

To si naravno izbjegao. Sasvim dovoljno da znam sa kim imam posla.

Zasto bismo verovali tebi a ne novinskom clanku u kojem sudija iznosi izvestaj sa sudjenja?

Zato što vaše neobrezano srce traži duhovnu hranu u tome.

Ako je ovo izmisljeno obori!?

već sam, takav je vaš duh. Ja za razliku od tebe svaki tvoj dio koment. a ti ne smiješ svaki dio koji sam ja dao.

„Istaknute (Lutherove) teze pokazale su da vlast za opraštanje grijeha i oslobađanje od kazne nikada nije bila povjerena papi, niti bilo kojem drugom čovjeku... Reformator je jasno prikazao i činjenicu da je Kristovo evanđelje najdragocjenije blago crkve i da se Božja milost, otkrivena u njemu, besplatno pruža svima koji je traže pokajanjem i vjerom.“ – Vjekovni sukob, str. 130.
 
Natrag
Top