Citati Elen G. White

Sta ste zakljucili nakon citanja ove teme? EGW je bila:

  • Bozji prorok.

    Votes: 4 30,8%
  • Lazni prorok (plagijator).

    Votes: 7 53,8%
  • Ne smatram je prorokom ali nemam lose misljenje o njoj.

    Votes: 1 7,7%
  • Bila je to bolesna zena koja umislja.

    Votes: 1 7,7%
  • Bila je dobra osoba.

    Votes: 2 15,4%
  • Bila je zla osoba.

    Votes: 1 7,7%

  • Total voters
    13
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Elen White prorok? Da nije to ista ona koju svedoci koji su prisustvovali adventistickim sastancima nazivaju "kopija Hrista"? :)

Lezala na podu sa jastukom ispod glave a onda bi poskocila izgovarajuci viziju i upirala prstom u posetioce nazivajuci ih djavolima, vikajuci kako ce otici u pakao ako se ne krste?

Dok su drugi u isto vreme bludnicili po sobama.

A posetioci se uplasili, jer su na neke i fizicki nasrtali pa pozvali policiju.. I to je na kraju zavrsilo na sudu, ima novinski clanak o tome..

Zalosno!

Mire, veoma je zalosno da se bavis takvim glupostima. Gde ti je dokaz za to? Nekakve glupe novine? Ko je autor toga clanka????

To je bezumlje koje nema nikakve veze sa istinom.

Ovo nije tem sta su novene pisale, nego tema je: CITATE ELENE VAJT. Zasto ne postujes temu koju si sam otvorio?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Mire, veoma je zalosno da se bavis takvim glupostima. Gde ti je dokaz za to? Nekakve glupe novine? Ko je autor toga clanka????

To je bezumlje koje nema nikakve veze sa istinom.

Šta mu je drugo ostalo nego da kleveće, nauku u Bibliji nema.

Kažu imaju video i to im je dokaz da su u pravu. Zamisli tog mjerila imati video i reći imam dokaz.

„Sotona je svetom paru tako prikazao stvar kao da prijestup Božjeg zakona donosi čovjeku korist i sreću. Zar ne čujemo i danas slične varljive zaključke? Mnogi govore o uskogrudnosti onih koji se pokoravaju Božjim zapovijedima, dok za sebe tvrde da imaju mnogo šire poglede i uživaju znatno veću slobodu. To zapravo nije ništa drugo nego odjek kušačevih riječi izgovorenih još u Edenu: 'U onaj dan kad okusite s njega' – kad prestupite Božju zapovijed – 'postat ćete kao bogovi'.“ – Patrijarsi i proroci, str. 55.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Čovjek Isus Krist nije bio Svemogući Bog, a ipak Krist i Otac su jedno. (Ellen G. White, Manuscript 140)

Postovanje Slape,
Sad sam pregledao Manuskript Elene White broj 140. i u njemu nisma nasao ovu recenicu koju si ti ovde prilozio.
Ona je u tom Manuskriptu uputila savet vodjama Crkve.
Mozes li nam priloziti recenicu na Engleskom doslovno kako je ona napisala? Mozda je problem u prevodu.
Odakle si ti uzeo taj navod? Kao sto vidis postoji nekakva greska i ja sam voljan da i dalje istrazujem, ali bih te molio da tu recenicu mi das ne engleskom.
Unapred hvala
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527

“Bozji Sin zauzeo je mesto na Ocevom prestolu, i slava Vecnog, Samopostojeceg okruzavala je Obojicu.”
(Stvaranje - patrijarsi i proroci, str. 36)

“Otkupitelj sveta bio je ravan Bogu, Njegov autoritet bio je isti kao i Bozji autoritet. Izjavio je da ne postoji odvojeno od Oca. Vlascu kojom je govorio i cinio cuda, bila je licno Njegova, pa ipak, uverava nas da su On i Otac jedno.
(R&H Jan. 7. 1890. p. 1)
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Mire, veoma je zalosno da se bavis takvim glupostima. Gde ti je dokaz za to? Nekakve glupe novine? Ko je autor toga clanka????

To je bezumlje koje nema nikakve veze sa istinom.

Ovo nije tem sta su novene pisale, nego tema je: CITATE ELENE VAJT. Zasto ne postujes temu koju si sam otvorio?
Zato sto su skrenuli temu da spamuju..
Bilo bi valjda red da se postuje tema.
Odgovoricu tamo gde i treba na ovo.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Zato sto su skrenuli temu da spamuju..
Bilo bi valjda red da se postuje tema.
Odgovoricu tamo gde i treba na ovo.

Pa to je odg. na tvoj spam. Pa ne postoji takva tema. Sve teme ste pretvorili u popljuvavanje EGV.

„U svakoj crkvi nalaze se duše koje su nezadovoljne. One svake subote trebaju čuti nešto što će im pomoći na putu spasenja i naučiti ih kako postati bolji kršćani. Važna stvar koju trebaju znati jest: Kako grešnik može biti opravdan pred Bogom? Predstavite im put spasenja u svojoj jednostavnosti. Uzdignite Isusa kao grešnikovu jedinu nadu.“ – The Review and Herald, October 7, 1909.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
“Bozji Sin bio je priznat kao Vladar neba, SILOM I VLASCU JEDNAK SA OCEM.” (Kosmiki konflikt, str. 402)
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Šta vidimo ovih dana u Kaliforniji?

"Iznenada će buknuti požari koji nikakav ljudski napor neće moći ugasiti..." (Poruka Mladima 88-90)
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Čovjek Isus Krist nije bio Svemogući Bog, a ipak Krist i Otac su jedno. (Ellen G. White, Manuscript 140)

Slape, osecam se duznim da ti dam komletan ogovor na ovu izjavu koju si uzeo od Smita.

Pregledao sam pazljivo Manuscript 140 i u njemu nisam nasao to sto si ti postirao,

Medjutim, nasao sam taj navod na drugomme mestu i evo kako on glasi:

14 SDA Bible Commentary, vol. 5 (EGW), p. 1129.7 (Ellen Gould White)
“There is no one who can explain the mystery of the incarnation of Christ. Yet we know that He came to this earth and lived as a man among men. The man Christ Jesus was not the Lord God Almighty, yet Christ and the Father are one. The Deity did not sink under the agonizing torture of Calvary, yet it is nonetheless true that “God so loved the world, that he gave his only begotten Son, that whosoever believeth in him should not perish, but have everlasting life.”

Prevod:
“Niko ne moze da objasni tajnu Hristovog utelovljenja. Pa ipak znamo da je dosao na Zemlju I ziveo kao covek medju ljudima. Covek Hristos Isus nije bio Svemoguci Bog, pa ipak Hristos I Otac su jedno. Bozansto nije potonula pod mucenjem zloastavljanja na Golgoti, pa I pored toga istina je da “Bog toliko voli svet da je I svoga jedinorodnoga Sina dao da ko god veruje Ga nece biti izgubljen, nego ce imati zivot vecni.”

Kao sto vidite da je izjava koju si naveo uzeta izvan konteksta.

Ellen Wajt govori o Hristovoj ljudskoj prirodi za vreme njegovog utelovljenja. On je na zemlji ziveo i delovao kao svaki covek. Zato ona kaze da on nije se pokazao kao svemoguci Bog, a ipak je bio jos uvek jedno sa Ocem.

Slazem se da ova njena izjava nije bas potpuno jasna i da bi neko na osnovu nje mogao da zakljuci da Isus uopte nije bio Bog, ali to bi bio pogresab zakljucak.

Kada bi ova njena izjava bila jedina o ovom predmetu, mogli bismo i razmisljati o takvom zakljucku.

Medjutim, ona na stotine mesta jasno isjavljuje da je Hristos Bog i da je jednak sa Ocem.
Prema tome, svi oni koji zele da zaista saznaju sta je Ellen Wajt rekla o Hristovom Bozanstvu, treba da uzmu sve njene izjave o tom predmetu, a ne samo ovu. Vec sam prilozio neke od nih, procitajte ih pa se sami uverite da je to tako. A prilozicu jos mnege njene izjave o Hristovom Bozanstvu.

Svima zelim sve najbolje
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
-
“Gospod, Isis Hristos, postoji od vecnosti, bozanski Sin Boziji, jedno sa Ocem. Bio je iznad slave nebeske. Bio je vojskovodja nebeske inteligencije koji je po svome pravu primao slavljenje i postovanje svih an|ela.” (R&H, April 5. 1906. p. 8)
“Govoreci o svojoj preegzistenciji, Hristos vraca se umom u davne vekove. On nas uverava da nikad nije postojalo vreme u kom On nije bio jedno sa Ocem.” (The Signs of the times, August 29. 1900. p. 8)
 
Natrag
Top