Citati Elen G. White

Sta ste zakljucili nakon citanja ove teme? EGW je bila:

  • Bozji prorok.

    Votes: 4 30,8%
  • Lazni prorok (plagijator).

    Votes: 7 53,8%
  • Ne smatram je prorokom ali nemam lose misljenje o njoj.

    Votes: 1 7,7%
  • Bila je to bolesna zena koja umislja.

    Votes: 1 7,7%
  • Bila je dobra osoba.

    Votes: 2 15,4%
  • Bila je zla osoba.

    Votes: 1 7,7%

  • Total voters
    13
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
"Sotoninim namerama odgovara da ljudi zadrže spoljašnji izgled vere, samo da nemaju duha žive pobožnosti. Posle odbacivanja evandjelja, Jevreji su revno nastavili da obavljaju svoje stare obrede. Strogo su čuvali svoju nacionalnu ogradjenost, dok nisu i sami morali priznati da se Bog više ne pojavljuje u njihovoj sredini. Danilovo proročanstvo upućivalo je tako jasno na vreme Mesijinog dolaska i tako je tačno proreklo njegovu smrt, da su jevrejski sveštenici odvraćali ljude od proučavanja ovoga proročanstva... Onaj koji namerno ugušuje osećanje svoje dužnosti, zato što ono smeta njegovim naklonostima, konačno će izgubiti moć da razlikuje istinu od zablude. Razum oslabi, savest otupi, srce odrveni i duša se odvoji od Boga. Gde se omalovažava i prezire vest božanske istine, onde će crkva biti zavijena u tamu; onde vera i ljubav hladne, nastaje otudjenost i razdor. Clanovi crkve usredsredjuju svoje interesiranje i snage na svetovne stvari, a grešnici otvrdnu u nepokajanju." EGW, Kosmicki konflikt str 310
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
„Nije upućena nijedna molitva, bez obzira na njeno nesavršenstvo, nikada nije prolivena ni potajna suza, nikada se nije javila ni najslabija iskrena težnja za Bogom, a da se Božji Duh nije pokrenuo da je zadovolji. Pre nego što je molitva izgovorena ili težnja srca objavljena, blagodat polazi od Hrista da se sretne s blagodaću koja deluje na ljudsko srce.“
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
„Nije upućena nijedna molitva, bez obzira na njeno nesavršenstvo, nikada nije prolivena ni potajna suza, nikada se nije javila ni najslabija iskrena težnja za Bogom, a da se Božji Duh nije pokrenuo da je zadovolji. Pre nego što je molitva izgovorena ili težnja srca objavljena, blagodat polazi od Hrista da se sretne s blagodaću koja deluje na ljudsko srce.“

Tripo, pronasao si odlican tekst. ali ne zaboravi da uvek stavi izvor.

"Pored imena onih koji su se istinski pokajali za svoje grehe i koji su verom priznali Isusovu krv kao svoju zrtvu otkupljenja, bice zabelezeno oprosatenje u nebeskim knjigama."
Kosmicki konflikt str. 393.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Kada neko izvrće nečije spise onda je moja dužnost da stanem u odbranu Božjeg proroka.

Tragikomicno :)

Naravno. Nisam ti ja kriv što si otišao tamo gdje se laska ljudima.

Otisao si ti tamo gde ce te laskavci zvati "profesore" , gde ces stajati za govornicom, ili uzivati u performansu kad drugi mlataraju istom :)

Sve za sta nas optuzujes, to si ti!

uz vrijeđanje drugih vidjeli smo tvoju korekciju "hrišćanskih" riječi da mi je ispran mozak.

Toliko o tvojim arg. koji očigledno nemaš.

Ti si rekao za mene da mi je "mozak kao u deteta od 3,5 godine"!

Svoje ponasanje ne vidis, a u druge upires prst.. Izvadi prvo gredu iz svog oka!

I prestani da mi zagadjujes temu!
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Otisao si ti tamo gde ce te laskavci zvati "profesore" , gde ces stajati za govornicom, ili uzivati u performansu kad drugi mlataraju istom :)

Ona crkva koja propov. Zakon i Jevanđ. ne laska. Tvoja laska.

Sve za sta nas optuzujes, to si ti!

Opet me kopiraš.

Ti si rekao za mene da mi je "mozak kao u deteta od 3,5 godine"!

Pa čim si se uvrijedio i žalio Laodik. To onda znači...

Svoje ponasanje ne vidis, a u druge upires prst.. Izvadi prvo gredu iz svog oka!

I prestani da mi zagadjujes temu!

Šta se baviš EGV idi gasi požar u Ukrajini, a izbiće i u CG i MKD.

Njeni citati su nadahnuti od Boga.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
"Greh je uljez za čije se postojanje ne može navesti razlog. On je tajanstven, neobjašnjiv i opravdavati ga značilo bi braniti ga. Kada bi se za nj moglo naći opravdanje ili razlog njegovog postojanja, onda bi on prestao biti greh. Naše jedino tumačenje greha je ono koje je dato u Božjoj Reči: Greh je 'prestup zakona' on je otelovljenje nacela koje je u suprotnosti sa velikim zakonom ljubavi na kom se zasniva Bozanska vladavina." EGW Kosmicki konflikt str. 400.

























je »prestup zakona«; on je utelovljenje načela koje je u surotnosti sa velikimzakonom ljubavi na kome se zasniva božanska vladavina.Pre















je »prestup zakona«; on je utelovljenje načela koje je u surotnosti sa velikimzakonom ljubavi na kome se zasniva božanska vladavina.Pre
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Slap je svaku temu pretvorio o rasp. EGV evidentno je da mu smeta njena nauka jer je biblijska.

Dakle, prema vama Adventistima, Bog je to otkrio 24.10.1844. i to potvrdio otkrivenjem koje je dao Ellen White. OK!

Vratimo se sada na početak priče. Ja sam naveo citat u kojem Ellen White priznaje da je, "s braćom i sestrama", i nakon 22.10.1844. vjerovala da se grešnici više ne mogu obratiti. Na to si ti dodao, kako su tako vjerovali "jedno određeno vrijeme", dok im Bog nije "razjasnio Millerovu pogrešku". A sada potvrđuješ kako im je Bog to otkrio (razjasnio) "2 dana nakon razočaranja" = 24.10.1844. Što će reći da, nakon 24.10.1844., Ellen White i drugi pioniri nisu više vjerovali da se grešnici ne mogu obratiti. A sada to provjerimo:

"Neki su se činili istinski obraćeni, kako bi zaveli Božji narod, ali kad bi se mogla vidjeti njihova srca pokazala bi se crna kao i uvijek. Moj anđeo pratitelj pozvao me je da pogledam muke duše griješnika, kako je to bilo. Pogledala sam, ali nisam to mogla vidjeti, jer je vrijeme za njihovo spasenje bilo prošlo." (Ellen White, Present Truth, 1849.)

"Tada sam vidjela da je Isus molio za svoje neprijatelje. Ali to nije obvezivalo nas da se molimo za pokvareni svijet, kojeg je Bog odbacio. Kad je on molio za svoje neprijatelje postojala je nada za njih, i oni su mogli biti opravdani i spašeni njegovim molitvama, i u vrijeme nakon što je bio posrednik u vanjskom boravištu za cijeli svijet. Ali sada, njegov duh i naklonost napustili su svijet, i naša naklonost mora biti s Isusom, i mora biti povučena od bezbožnih... Vidjela sam da pokvareni svijet više ne može biti opravdan našim molitvama." (Ellen White, viđenje u Camden-u, New York, 29. lipnja 1851. god.)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pogledaj ove godine kojima je povećan font - 1849. i 1851.!? Pogledaj, nisu Jelena i ostali vaši "duhovni preci" 24.10.1844. prestali vjerovati da se grešnici nakon 22.10.1844. ne mogu više obratiti i spasiti, nego su to vjerovali i naučavali punih sedam godina - sve do 1851. godine.

Zato ponavljam - STRAŠNO! Radosnom viješću (Evanđeljem) Bog čovjeku, grešniku, javlja kako je svoga Sina žrtvovao na križu da bi ga iskupio i oslobodio od ropstva grijeha, a "Ellen White&Co" čitavih sedam godina (od 1844. do 1851.) "urliču" kako je 22.10.1844. završilo vrijeme obraćenja i spasenja grešnika.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Pogledaj ove godine kojima je povećan font - 1849. i 1851.!? Pogledaj, nisu Jelena i ostali vaši "duhovni preci" 24.10.1844. prestali vjerovati da se grešnici nakon 22.10.1844. ne mogu više obratiti i spasiti, nego su to vjerovali i naučavali punih sedam godina - sve do 1851. godine.

Pa šta i apostoli su vjerovali da Isus neće biti razapet, da će sjesti na presto u Jerusalimu i da će obnoviti carstvo i otjerati Rimljane.

Zato ponavljam - STRAŠNO!

Onda po tome ni apostoli nisu bili to jer su vjerovali ovo što sam naveo.

Na sajtu gdje sam našao onaj citat nije bilo izvora za taj citat brate Marko. Pozd.

'Ali On bi ranjen za naše prijestupe, izbijen za naša bezakonja; kar bješe na Njemu radi našeg mira, i ranom Njegovom mi se iscjelismo' (Izaija 53:5). Gospod je mogao izopćiti grešnika i potpuno ga uništiti, ali odlučio se za plan koji je zahtijevao puno veću žrtvu. U svojoj velikoj ljubavi On pruža nadu beznadnima, dajući svog jedinorođenog Sina da ponese grijehe svijeta.“ – The Bible Echo, March 15, 1893.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Pa šta i apostoli su vjerovali da Isus neće biti razapet, da će sjesti na presto u Jerusalimu i da će obnoviti carstvo i otjerati Rimljane.

Kad su tako vjerovali? Poslije ili prije silaska Duha Svetog (Pedesetnice)? Vidjesmo, "Jelena&Co" vjerovali su i naučavali bogohulnost punih sedam godina nakon što joj se, po njezinoj tvrdnji, Bog objavio!?!? Zar ljudi kojima se Bog objavi bogohulnosti naučavaju? Tko li se Jeleni Bogom predstavio?
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Kad su tako vjerovali? Poslije ili prije silaska Duha Svetog (Pedesetnice)?

:roll::beee:Kakve to ima veze? Pa ko god nešto vjeruje vjeruje da je to od Boga.

Vidjesmo, "Jelena&Co" vjerovali su i naučavali bogohulnost punih sedam godina nakon što joj se, po njezinoj tvrdnji, Bog objavio!?

Kakve veze ima period u kojem su vjerovali.

Zar ljudi kojima se Bog objavi bogohulnosti naučavaju? Tko li se Jeleni Bogom predstavio?

Nauka ti je oborena sa primjerom apostola. Zato ih je Isus ukorio zbog sporosti vjerovanja, čak nisu vjerovali ni da je ustao u nedelju. A pune 3,5 god. su vjerovali da neće umrijeti i da će sjesti na prestolu. :mig:

Slape kada pukne linija nema druge pukla ti je nauka, nema ovdje povlačenja na rezervnu liniju fronta. Ovo je teološka rasprava, a ne bitka na frontu gdje svako ima po nekoliko linija.

„U Danielovom proročanstvu za Krista zapisano je kako će On učiniti 'da se očisti bezakonje i da se dovede vječna pravda' (Daniel 9:24). Svaka duša može reći: 'On je svojom savršenom poslušnošću udovoljio zahtjevima zakona i moja se jedina nada nalazi u tome da gledam na Njega kao svog zamjenika i jamca, koji je u moje ime bio savršeno poslušan zakonu. Vjerom u Njegove zasluge slobodan sam od osude zakona. On me odijeva u svoju pravednost koja udovoljava svim zahtjevima zakona. Potpun sam u Njemu koji donosi vječnu pravednost.“ – Odabrane poruke 1, str. 396.
 
Natrag
Top