Citati Elen G. White

Sta ste zakljucili nakon citanja ove teme? EGW je bila:

  • Bozji prorok.

    Votes: 4 30,8%
  • Lazni prorok (plagijator).

    Votes: 7 53,8%
  • Ne smatram je prorokom ali nemam lose misljenje o njoj.

    Votes: 1 7,7%
  • Bila je to bolesna zena koja umislja.

    Votes: 1 7,7%
  • Bila je dobra osoba.

    Votes: 2 15,4%
  • Bila je zla osoba.

    Votes: 1 7,7%

  • Total voters
    13
Učlanjen(a)
27.03.2023
Poruka
737
I napravili su, revizije se zasnivaju na Westkotu i Hortu, koji su falsifikatori... Zato sam i rekao da nam ne trebaju novi prevodi, vec postojece prevode treba osavremeniti i prevesti reci koje se vise ne koriste na savremeni jezik. Pozeljno bi bilo konsultovati sve stare dobre prevode koje imamo, pa iz toga naciniti jedan novi koji bi bio vrhunski kao sto je to Danicic - Karadzic.

Da bi se ovo besprekorno uradilo, uopste nije potrebno da covek poznaje izvorne jezike, vec da dobro poznaje svoj maternji i enegleski, jer ko ne zna svoj jezik, dzaba mu sto poznaje izvorne jezike, ako ne moze to da izrazi na svom jeziku. Takvom je fond reci ogranicen, nije nacitan i nikada nece napraviti dobar prevod.

Vuk je bio i nacitan i raspolagao je ogromnim fondom reci, zato je njegov rad i dan danas vrhunski. On je koristio poetski i pesnicki jezik.

Takodje, trebas biti i dovoljno teoloski potkovan, da ne padas pod uticaj interpretacija, kako ne bi svojim prevodom dokazivao verska ubedjenja..

Ima toga jos dosta, ali ne bi da duzim..
Razumijem, s većinom toga što si rekao se i slažem. Nikad se time ne bi bavila, čini mi se da je ASD proročica bila u pravu što se toga tiče. Evo još neke njene izjave na tu temu:

Ljudi se ponašaju kao da im je dana posebna sloboda da ponište Božje odluke. Viši kritici stavljaju sebe na mjesto Boga i preispituju Riječ Božju, revidiraju je ili podržavaju. Na taj su način svi narodi potaknuti da piju vino babilonskog bluda. Ovi viši kritičari su popravili stvari kako bi odgovarale popularnim herezama ovih posljednjih dana. Ako ne mogu potkopati i pogrešno primijeniti Riječ Božju, ako je ne mogu povezati s ljudskim običajima, oni je krše. {Lt48-1897}

Ali niti jedan čovjek koji je dionik božanske naravi neće suditi Riječ Božju, jer on shvaća da je ta Riječ ta koja mu sudi. Ne možemo dovesti našu religiju u Bibliju, te preoblikovati i zagubiti Sveto pismo kako bismo dokazali da je naša religija istinita. Moramo dobiti našu religiju iz Riječi, upravo onako kako ona glasi. Oni koji su se osjećali slobodnima odbaciti bilo koji dio Božje Riječi po volji, gazeći je jer ne odgovara mjerilima svijeta, ili prilagoditi svoje vlastite prakse u poslovanju, otkrit će da rukuju mačem koji siječe na oba načina. {Lt48-1897}
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.277
Dođu k meni, oni koji prepisuju moje spise, i kažu: "Evo sada bolje revidirane riječi, i mislim da ću to staviti." Ne mijenjaj ni jednu riječ, nijednu riječ. Revidirana izdanja nam uopće nisu potrebna. Imamo Riječ koju je sam Krist rekao i dao nam je. I nemojte u mojim spisima promijeniti riječ za bilo koje revidirano izdanje. Bit će revidiranih izdanja, mnogo njih, neposredno prije kraja povijesti ove zemlje, i želim da to svi moji radnici razumiju, a imam ih popriličan broj. Želim da shvate da nikada ne smiju uzeti izmijenjenu riječ i staviti je na mjesto običnih, jednostavnih riječi baš onakve kakve jesu. Misle da ih poboljšavaju, ali da li znaju da mogu time isključiti ideju i dati joj manji značaj nego što to Krist želi. {Ms 188, 1907, par. 26}

Dakle, znala je da ce menjati i krivotvoriti njene reci, i vidimo da jesu. Adventisticka crkva je to uradila..

A menjaju danas i bibliju..

Jel to znace ove reci?
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
27.03.2023
Poruka
737
Dakle, znala je da ce menjati i krivotvoriti njene reci, i vidimo da jesu. Adventisticka crkva je to uradila..

A menjaju danas i bibliju..

Jel to znace ove reci?
Moje mišljenje je da ona ovdje govori o Bibliji, o novim revidiranim izdanjima, oni imaju Clear Word Bible i barem izgleda po ovoj izjavi da je ona ne bi odobrila kao ni ostale verzije revidiranih izdanja Biblije, možda griješim...
treba se gledati paragraf iznad tog citiranog:

Sada želim da na trenutak razmislite o tome. Postoje planovi postavljeni na sve načine kako bi se promijenili osjećaji Biblije, da ne bude tako zabranjujuća, kažu oni, tako zabranjujuća. I pišem svoja djela, pišem dok s vama razgovaram. Budna sam satima prije nego što se itko pokrene u mojoj kući. Pišem stranicu za stranicom, stranicu za stranicom, i to dolazi do ljudi. Ali to je zato što ne mogu spavati dok razmišljam o opasnosti duša na raznim mjestima, a čini se da one mrtvo spavaju. Oni imaju Riječ. {Ms 188, 1907, par. 25}

U suštini se treba pročitati cijeli manuskript
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.277
Moje mišljenje je da ona ovdje govori o Bibliji, o novim revidiranim izdanjima, oni imaju Clear Word Bible i barem izgleda po ovoj izjavi da je ona ne bi odobrila kao ni ostale verzije, možda griješim...

Adventisti koliko ja znam nemaju svoj prevod, nikada nisu ni imali.. Za tu bibliju Clear World sam prvi put cuo ovde na forumu, a nikada u crkvi..

Meni ove njene izjave jasno pokazuju da je znala da ce crkva revidirati i menjati njene spise, a ona govori vernicima da paze da ne citaju te lazne izvrnute reci..

Sta se ovde desava stvarno vec ne znam..

Ja nekako ne mogu verovati, da je ona napisala brdo stranica plagijata, izvlacila reci drugih autora i sebi ih pripisivala. Izgleda je to radila crkva, evo i ovde ona o tome pise..

Jesi li pogledala onaj video sto je Kainos postavio, onog coveka sto poseduje kopije originala? On tvdi da je ona jako malo knjiga napisala, a crkva je stavljala njeno ime na knjige koje uopste nisu njene, da bi zaradili na prodaji... Takodje su izbacivali pasuse i menjali ih, pa ubacivali tudje reci...

Ma ovo je haos..
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
27.03.2023
Poruka
737
Adventisti koliko ja znam nemaju svoj prevod, nikada nisu nj imali.. Za tu bibpiju Clear World sam prvi put cuo ovde na forumu, a nikada u crkvi..

Meni ove njene gornje izjave jasno pokazuju da je ona znala da ce crkva revidirati i menjati njene spise, a ona govori vernicima da paze da ne citaju te lazne izvrnute reci..

Sta senovde desava stvarno sam sad zbunjen..
Oprosti, ali meni ne...

Točno je da ne guraju taj prijevod, valjda znaju što je napisala po tom pitanju, to ne znači da ta verzija ne postoji i svi znaju da postoji.

Manuskript gore naveden je javno publicirao White Estate koji ima sve njene spise -- kako to objašnjavaš?

Oprosti, ali ne želim o tim izmjenama njenih spisa previše, sve to treba uzeti sa zrnom soli...

kao da ju većina stavlja u ravan sa Biblijom, ne razumijem to.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.277
točno je da ne guraju taj prijevod, valjda znaju što je napisala, a taj manuskript je javno publicirao White Estate koji ima sve njene spise --
kako to objašnjavaš?

Ja ne znam ni sta je taj prevod? Ko ga je pisao? U cije ime?

Pa oni su valjda publikovali sve nakon sto su ih antiratnitarijanci hakirali..

Oprosti, ali ne želim o tim izmjenama njenih spisa previše, sve to treba uzeti sa zrnom soli...

I ja kazem, ali ne znam kako da objasnim onog coveka sto je dokazivao kopijama originala, da su menjali sve zivo i njeno ime stavljali na knjige koje nije napisala..
 
Učlanjen(a)
27.03.2023
Poruka
737
Ja ne znam ni sta je taj prevod? Ko ga je pisao? U cije ime?

Pa oni su valjda publikovali sve nakon sto su ih antiratnitarijanci hakirali..



I ja kazem, ali ne znam kako da objasnim onog coveka sto je dokazivao kopijama originala, da su menjali sve zivo i njeno ime stavljali na knjige koje nije napisala..
što se tiče Clear Word:
To je točno da Adventisti ne guraju taj prijevod i donio im je dodatne nevolje i optužbe kritičara.


E, mislim da taj manuskript nije od hakera, barem mi je tako rekla osoba koja mi ga je prva pokazala. Samo toliko. Nije baš sve tako crno bijelo i nije haker Robin Hood već je hakiranje kazneno djelo koje se po adventističkom biblijskom vjerovanju i svakom moralnom vjerovanju treba osuditi. Zapravo ništa se nije dogodilo tako revolucionarno s time... uvijek će postojati ljudi koji će tražiti nešto senzacionalno i to je to. Biblija je Božja Riječ i sama Ellena je to govorila, čak je i rekla da se ne koriste njeni spisi na način kako ih velika većina danas koristi.
Poštujem tuđe mišljenje, ali imam svoje.

Svako dobro!
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
27.03.2023
Poruka
737
I ja kazem, ali ne znam kako da objasnim onog coveka sto je dokazivao kopijama originala, da su menjali sve zivo i njeno ime stavljali na knjige koje nije napisala..
Mogu ti prijateljski savjetovati samo da tražiš Božju pomoć kroz molitvu u svom istraživanju i da se osloniš na Boga, a ne na drugog čovjeka kao što je pisano u Božjoj Riječi.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.357
Sta se ovde desava stvarno vec ne znam..

Ja nekako ne mogu verovati, da je ona napisala brdo stranica plagijata, izvlacila reci drugih autora i sebi ih pripisivala. Izgleda je to radila crkva, evo i ovde ona o tome pise..

Ovo je bilo moguće samo nakon njezine smrti. Ne misliš valjda da je netko drugi samoinicijativno pokrao 50 tisuća stranica od drugih autora, 'sklapao knjige' i potpisivao ih njezinim imenom, a njoj zaprijetio smrću ako 'samo pisne'? :) Dakle, bogohulne spise o tome kako je Bog 22.10.1844. odbacio sav pokvareni svijet, i kako je tada završilo vrijeme ze pokajanje i spasenje grešnika, napisala je sama, i sami su ona i muž joj nakon 1852. 'klistirali' ove njezine bogohulne tekstove kako bi to sakrili od svih budućih naraštaja subotara.

Jednako ovome, sama Ellen White je pokrala 50-tak tisuća tuđih stranica tekstova, jer se svi ovi pokradeni tekstovi nalaze u svim izdanjima njezinih knjiga koje su objavljene za njezina života. A nigdje ne postoje nikakve indicije da je Ellen White držana u zarobljeništvu i kao ropkinja koja je pod prijetnjom smrću morala potpisivati tekstove koje su drugi pisali i sastavljali.

Jesi li pogledala onaj video sto je Kainos postavio, onog coveka sto poseduje kopije originala? On tvdi da je ona jako malo knjiga napisala, a crkva je stavljala njeno ime na knjige koje uopste nisu njene, da bi zaradili na prodaji... Takodje su izbacivali pasuse i menjali ih, pa ubacivali tudje reci...

To da su drugi napisali, kompilirili od ukradenih tekstova, više njezinih spisa nego ona sama, to i ja tvrdim, ali ona je u svemu ovome bila kolovođa i robovlasnica tih žena (tzv. literarnih tajnica) koje su to radile, a ne 'mučenica' koju je netko natjerao da prizna krađu koju su napravili drugi.

P.S. Sve je kristalno jasno. Potrebno je samo činjenicama dati prednost nad 'ljubavi prema proročici'.
 
Učlanjen(a)
27.03.2023
Poruka
737
Nije ni pisala da je bila mučenica svojih radnica.
Ovo je napisano jer su napadali i optuživali njenog sina (pretpostavljam, iako nisam sigurna, no moguće da se to odnosi i na njene zaposlenice)

Ali što se tiče manipulacije i mijenjanja, ja znam bolje. To je lažno. Jer imam zadnje čitanje svega što izlazi. Ne postoji ništa što je izmanipulirano, kako oni to nazivaju, oduzeto ili dodano, što ja znam. Ne postoji takva stvar. On često mijenja riječ za drugu riječ koja ima isto značenje, ali to se možda ne čini tako teškim - riječ koja izražava istu stvar, ali ipak bi mogli biti malo ogorčeni zbog toga.
Manuskript 136, 1906.

Neka je svako uvjeren u svoje.

Nego neka Bog bude istinit, a svaki čovjek lažac, kao što je pisano: Da pravedan budeš po obećanjima svojim i pobijediš kada te sudili budu.
Rimljanima 3,4
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top