Citati Elen G. White

Sta ste zakljucili nakon citanja ove teme? EGW je bila:

  • Bozji prorok.

    Votes: 4 30,8%
  • Lazni prorok (plagijator).

    Votes: 7 53,8%
  • Ne smatram je prorokom ali nemam lose misljenje o njoj.

    Votes: 1 7,7%
  • Bila je to bolesna zena koja umislja.

    Votes: 1 7,7%
  • Bila je dobra osoba.

    Votes: 2 15,4%
  • Bila je zla osoba.

    Votes: 1 7,7%

  • Total voters
    13
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.283
Koliko rukom pisanih tekstova postoji danas? Znas li? Jedino tako mozemo znati da li je ono sto citamo autenticno? Moramo sve te knjige imati u pisanoj formi a ne u stampanoj..
 
Učlanjen(a)
27.03.2023
Poruka
737
.Svakako ne bi trebali automatski nju da optuzimo da je ucestvovala u prevari..
Razumijem, no ja ne napadam ni nju ni Marian Davis, rekla sam da ne znam, također rekla samo i to da ne mislim da je bila žrtva Marian Davis, a kritičarima koji određuju što je i što nije njeno ne vjerujem. Oprosti ali to je moje slobodno pravo, kao što je njihovo da se bave kritikom.
Ne treba me nitko slijediti u mom razmišljanju jer možda i griješim. Čini mi se da mnogi koji su skloni vjerskim grupama imaju taj problem da uvijek moraju imati nekog da ga slijede (kao i nažalost ponekad imitiraju, u smislu uzora), nije to dobro. Tražimo Boga za pomoć, a ne čovjeka. Apostol Pavao je rekao slijedite mene kao što ja slijedim Krista.
Svako dobro
Koliko rukom pisanih tekstova postoji danas? Znas li? Jedino tako mozemo znati da li je ono sto citamo autenticno? Moramo sve te knjige imati u pisanoj formi a ne u stampanoj..
Ne znam, pa to je sve krhko ako je ostalo danas, godine su prošle...
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.283
Ne znam, pa to je sve krhko ako je ostalo danas, godine su prošle...

Jedino tako mozemo biti sigurni da sve ovo nije namestaljka i da je ona te knjige stvarno i napisala. Ne bi bilo krhko ni istroseno ako nije upotrebljavano, proslo je samo 150 godina. Ja imam i starije knjige kuci, pa im nista ne fali.

Siguran sam da mi to nemamo!

Zato ja pocinjem da sumnjam da ona nije to ni pisala ili je vrlo malo napisala..

Ne treba me nitko slijediti u mom razmišljanju jer možda i griješim

Samo razgovaramo, niti ja ne trazim da neko mene slusa..

Nije nam tu Marko, on moze i uci da pregleda spise, koliko ja znam..
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
27.03.2023
Poruka
737
Samo razgovaramo, niti ja ne trazim da neko mene slusa..
Znam, nisam to napisala na grub način, oprosti ako je tako zazvučalo, Jednostavno ne bi voljela da me itko slijedi. Smatram da čovjek treba poštivati tuđe mišljenje, ali imati svoje i služiti se svojom glavom. Svako od nas je sklon greškama jer smo samo ljudi.. Zato i piše u Bibliji da se oslonimo na Boga a ne na drugog čovjeka

Jeremija 17,5 :
Ovako govori GOSPODIN: “Proklet bio čovjek koji se pouzdaje u čovjeka, i koji tijelo čini svojom mišicom, i čije srce odlazi od GOSPODINA.
----
Ovo za njene spise možda bi mogao ti provjeriti, zato što osobno poznaješ adventiste
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.283
Ovo za njene spise možda bi mogao ti provjeriti, zato što osobno poznaješ adventiste

Pretpostavljam da Marko moze uci da ih pregleda, on zivi u americi, i on je i isao koliko ja znam jednom prilikom.. Ali nema ga na forumu, a ne mogu drugacije da ga kontaktiram.

Ako su u pitanju rukom pisani dokumenti, onda znamo da je neko pisao i to mozemo proveriti i uporediti sa nasim knjigama. Ali ja sumnjam da oni cuvaju originale, ako nesto i imaju to je sve u elektronskom obliku. Sto moze opet biti falsifikat, na zalost.
 
Učlanjen(a)
27.03.2023
Poruka
737
Pretpostavljam da Marko moze uci da ih pregleda, on zivi u americi, i on je i isao koliko ja znam jednom prilikom.. Ali nema ga na forumu, a ne mogu drugacije da ga kontaktiram.

Ako su u pitanju rukom pisani dokumenti, onda znamo da je neko pisao i to mozemo proveriti i uporediti sa nasim knjigama. Ali ja sumnjam da oni cuvaju originale, ako nesto i imaju to je sve u elektronskom obliku. Sto moze opet biti falsifikat, na zalost.
Iskreno, meni to baš nije ni važno više.

U Bibliji je pisano sve :), pogledaj:

On ti je pokazao, čovječe, što je dobro. I što GOSPODIN zahtijeva od tebe? negoli to da postupaš pravedno, ljubiš milosrđe i ponizno hodiš sa svojim Bogom. Mihej 6,8

Svako dobro od Gospoda!
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.283
Iskreno, meni to baš nije ni važno više.

U Bibliji je pisano sve :), pogledaj:

On ti je pokazao, čovječe, što je dobro. I što GOSPODIN zahtijeva od tebe? negoli to da postupaš pravedno, ljubiš milosrđe i ponizno hodiš sa svojim Bogom. Mihej 6,8

Svako dobro od Gospoda!

Da, iskreno ja ne znam sto se mi opterecujemo sa ovim, kada jedino sto je vazno, jeste imati ljubavi i milosrdja prema drugima, pokazivati iskrenu ljubav, i biti pozrtvovan za druge, pomagati im u nevolji, a Hrista svetiti u srcu svom i biti mu veran. Zaista nista drugo nije ni vazno, ali eto mi volimo da se bavimo nebitnim stvarima..

Ja tebi Slapu, Jovanu, Isabelleti, Laodikeji, zelim mir Bozji, puno radosti i Bozjih blagoslova u Hristu Isusu, od srca.
 
Učlanjen(a)
27.03.2023
Poruka
737
Postoji izjava koju je napisala da je "ADVENTISTICKA CRKVA PALA U PONOR PAKLA" sto su izbacili i prepravili da ne pada crkva nego nevernici padaju..

Ona je sedela u kuci i nesto pisala, oni su to kasapili, da li je stiglo do citaoca ili ne, ko zna..

Krili su njene spise i dan danas kriju, sto pokazuju neobjavljeni rukopisi, da su sve kontrolisali od pocetka..

Nije mi ta ideja zrtve toliko suluda.. Mozda je ona sve i znala, opominjala ih i pisala, a ko zna sta su oni sakrili..

Svakako ne bi trebali automatski nju da optuzimo da je ucestvovala u prevari..
Misliš na ovu izjavu, ali publicirali su je...

O onima koji se hvale svojim svjetlom, a ipak ne hodaju u njemu, Krist kaže: “Ali, kažem vam, bit će Tiru i Sidonu lakše na dan suda nego vama. A ti, Kafarnaume [adventisti sedmoga dana, koji ste imali veliko svjetlo], koji si uzdignut do neba [u točki privilegije], bit ćeš spušten u pakao: jer da su se učinila silna djela koja su u tebi učinjena u Sodomi, ostao bi sve do danas.”—Review and Herald, 1. kolovoza 1893. [Komentari u zagradama su Ellen White.] LDE 48.2

Of those who boast of their light and yet fail to walk in it Christ says, “But I say unto you, It shall be more tolerable for Tyre and Sidon at the day of judgment than for you. And thou, Capernaum [Seventh-day Adventists, who have had great light], which art exalted unto heaven [in point of privilege], shalt be brought down to hell: for if the mighty works which have been done in thee had been done in Sodom, it would have remained until this day.”—The Review and Herald, August 1, 1893. [The bracketed comments are by Ellen White.] LDE 48.2

Ipak sjeti se Jone.
Isto tako vjerske zajednice i grupe vođene farizejskim duhom koje diraju druge ne hodaju isto svjetlosti, barem ne po Bibliji

Kad su Isusovi učenici željeni da se osvete ljudima koji nisu išli za njima , Isus se okrenuo i prekorio ih te rekao ne znate kojim ste duhom vođeni. To znači da su bili u tom trenutku vođeni zloduhom, željeli su se svetiti...
nije sve tako crno-bijelo
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.357
Misliš na ovu izjavu, ali publicirali su je...

O onima koji se hvale svojim svjetlom, a ipak ne hodaju u njemu, Krist kaže: “Ali, kažem vam, bit će Tiru i Sidonu lakše na dan suda nego vama. A ti, Kafarnaume [adventisti sedmoga dana, koji ste imali veliko svjetlo], koji si uzdignut do neba [u točki privilegije], bit ćeš spušten u pakao: jer da su se učinila silna djela koja su u tebi učinjena u Sodomi, ostao bi sve do danas.”—Review and Herald, 1. kolovoza 1893. [Komentari u zagradama su Ellen White.] LDE 48.2

Kad su Isusovi učenici željeni da se osvete ljudima koji nisu išli za njima , Isus se okrenuo i prekorio ih te rekao ne znate kojim ste duhom vođeni. To znači da su bili u tom trenutku vođeni zloduhom,željeli su se svetiti...

Ja ću po 'milijuniti put' ponoviti. Adventizam sedmog dana nastao je na mržnji prema Kristovoj Katoličkoj crkvi. A kako drugačije mogu završiti svi oni koji se u ovome rode ili koji se ovome priključe??? Četvorica adventista ovdje, Kainos, tripo, Jovan i Laodikeja, svi smo svjedoci ovdje, završiše odbacivanjem Spasitelja i Boga Isusa Krista. Treba li ovome još što dodati?
 
Natrag
Top