Citati Elen G. White

Sta ste zakljucili nakon citanja ove teme? EGW je bila:

  • Bozji prorok.

    Votes: 4 30,8%
  • Lazni prorok (plagijator).

    Votes: 7 53,8%
  • Ne smatram je prorokom ali nemam lose misljenje o njoj.

    Votes: 1 7,7%
  • Bila je to bolesna zena koja umislja.

    Votes: 1 7,7%
  • Bila je dobra osoba.

    Votes: 2 15,4%
  • Bila je zla osoba.

    Votes: 1 7,7%

  • Total voters
    13
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
I te kako je svestan. Radi upravo ono što je i ona (Ellen Gould Harmon White) radila. Uostalom, drugačije se ne može ni očekivati od pripadnika "crkve" (to crkva nije) koja svakog od "članova" ubeđuje da su potencijalni proroci.... a lukavi samo to i čeka, pa onda imaš kakafoniju "propovednika", "proročanstava" i histerisanja o kraju vremena, gde svako od njih nudi svoj recept za "obraćenje"...
Laz! Laz! Laz!

Shvati, SDA je neverovatno dobar inkubator za stvaranje sekti. Uostalom, već ih ima najmanje tri, a ako bi smo sledili američki sistem klasifikacije, ima ih 15. [/QUOTE]

Darth, mozes li nam reci na koliko sekti je podeljena tvoja crkva?

Luterani, Kalvinisti, Reformna crkva, Pravoslavna crkva, ... i najnovija Lefevrova crkva?????

Darth, pokusaj da primetis razliku izmedju tvojih koomenttara i sledece izjave:


1. BOŽJA LJUBAV PREMA COVEKU
I priroda i otkrivenje svedoce nam o Božjoj ljubavi. Naš nebeski Otac izvor je zivota, mudrosti i radosti. Pogledajte samo cudesa i lepote prirode! Mislite o njihovoj prilagodenosti potrebama i sreci ne samo coveka vec i svih zivih stvorenja! Sunceva svetlost i kiša, koji ozivljavaju i osvezavaju Zemlju, bregovi, mora i ravnice, sve to govori nam o Stvor iteljevoj ljubavi. Bog ispunjava svakodnevne potrebe svih svojih stvorenja. Prema prelepim recima psalmiste,
„Oci su svih k Tebi upravljene, i Ti im daješ hranu na vreme;otvaraš ruku svoju, i sitiš svaštazivo po zelji!” Psalam 145,15.16.

Bog je coveka stvorio savršeno svetim i srecnim; a prelepa Zemlja, kad je izašla iz Stvoriteljeve ruke, nije pokazivala ni traga raspadanja ili senke prokletstva. Tek je prestup Božjeg zakona -
zakona ljubavi - doneo nesrecu i smrt. Pa ipak, i usred patnji izazvanih grehom, otkriva se Božja ljubav. Napisano je da je Bog prokleo Zemlju zbog coveka (1.Mojsijeva 3,17). Trnje i ckalj, teškoce i iskušenja koji njegov život ispunjavaju naporima i brigama, prema Božjem planu neophodni su za njegovo uzdizanje iz propasti i izop acenja koje je doneo greh. Svet, ogrezao u grehu, nije ispunjen samo žalošcu i bedom. I sama nam priroda upucuje poruke nade i utehe.
EGW, Put Hristu






 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Branko kockica je ok, voleo sam da gledam kao mali.

Gledao sam sve druge crtane, kao i serije i filmove.
Pre nego sto sam upoznao istinu bio sam veliki filmofil, i takoreci figurativno spavao u bioskopu.

Ali, Gospod menja coveka i njegove zivotne vrednosti.

Mada sve to zna da bude i zanimljivo, a ponekad i edukativno, jer svi smo samo ljudi i trazimo ostvarenje u svacemu, ali jedino u Gospodu je smisao i prava zivotna sreca.
I ja sam voleo Branka kockicu, to uci decu lepom ponasanju, ovo danas je strasno, sta deca mogu videti osim farme zadruge, bluda i nemorala? A ni crtani vise nije kao nekad, em su nasilni da se uplasis, em nista pametno iz njih nauciti..

Inace sad mi je jasno zasto ti ne gledas tv. Bio si zavistan..

Ja tv izbegavam iz drugog razloga, sto nista pametno na njemu ne mogu pronaci, osim mozda obrazovnih emisija na discovery, national geografic i slicno, i to uglavnom pogledam, ali evo, zadnji put sam sedeo ispred tv-a, ima jedno 3 godine..

S druge strane, ja sam bio zavistan od muzike, bio sam audofil, znao sam po ceo dan da slusam muziku, i sad izbegavam. Gitaru nisam svirao ne pamtim, bas zbog toga, sto sam se navukao. Obozavao sam zvuk gitare. Ali ajde u muzici nema nista lose, osim ako ti je postala zavisnost kao meni..

Bas neki dan pogledam gitaru, uzmem je da vidim jel nastimovana, jeste, nisu se opustile zice toliko godina, sto je cudno, i ja odlucim da necu da je sviram, mozda me djavo mami..

Ako budem i svirao ponovo, prvo menjam stimung na 432hz, jer to je frekvencija na kojoj su muzicari svirali ranije, dok nije uvedena povisena rezonanca koja negativno utice na coveka i njegovo zdravlje a izaziva i agresivno ponasanje (dokazano)..
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
I ja sam voleo Branka kockicu, to uci decu lepom ponasanju, ovo danas je strasno, sta deca mogu videti osim farme zadruge, bluda i nemorala? A ni crtani vise nije kao nekad, em su nasilni da se uplasis, em nista pametno iz njih nauciti..

Svako dete je volelo da gleda Kockicu, Voleo sam i ja, ali moja je "ljubav" prema Branku i emisiji koju je vodio počela da nestaje onog trenutka kada je taj isti Branko, u emisiji na III Kanalu TV Beograd (uoči raspada zajedničke nam države) doslovno razotkrio čija ga je filozofija i ideologija vodila i vodi kroz život.

Naime, Branko Milićević (Branko Kockica) je u toj emisiji kao svoju vodilju citirao "Liber Legis" Alistera Crowleya, i njegovo "Do what thou wilt".

Dakle da se čovek zapita ko je i kako "vaspitavao" generacije dece, mada istini za volju, čak je i taj glumac kroulijevac poštenije odrađivao posao i bio pod kontrolom moralnijih od sebe.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Inace sad mi je jasno zasto ti ne gledas tv. Bio si zavistan..

Ne mogu reci da sam bio zavistan jer po prirodi nisam neko ko se vezuje za stvari toliko da sutradan ne mogu da je odbacim, ali to jeste tada bio najeftiniji vid zabave.
Cak sta vise, to mi je bila neznatna stvar.

Danas sam zavistan jedino od prirode, sume, sunca i plavog neba.
Kada bi to nestalo ja bih bio najnesretniji covek na planeti zemlji.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Svako dete je volelo da gleda Kockicu, Voleo sam i ja, ali moja je "ljubav" prema Branku i emisiji koju je vodio počela da nestaje onog trenutka kada je taj isti Branko, u emisiji na III Kanalu TV Beograd (uoči raspada zajedničke nam države) doslovno razotkrio čija ga je filozofija i ideologija vodila i vodi kroz život.

Naime, Branko Milićević (Branko Kockica) je u toj emisiji kao svoju vodilju citirao "Liber Legis" Alistera Crowleya, i njegovo "Do what thou wilt".

Dakle da se čovek zapita ko je i kako "vaspitavao" generacije dece, mada istini za volju, čak je i taj glumac kroulijevac poštenije odrađivao posao i bio pod kontrolom moralnijih od sebe.
Imas li link od te emisije? Nisam gledao, ali sam cuo. Medjutim, ipak nesto ne mogu da verujem da je to stvarno mislio, ako cemo tako onda je i Tesla lucifer, jer je izjavio nesto slicno..

"Cini sta ti je volja.. "

Mozda je Branko kao veliko dete mislio na tu detinju potrebu da sve istrazuje i ispituje, na radoznalost, da se igra i zabavlja, kao i to da za dete ne postoje granice, kao sto je receno u jednoj pesmi - "Nema sveta ni planete, gde ne moze stici dete, jer sve decje staze vode, od igre do slobode.."

Mislim da je on mislio na tu detinju slobodu i istrazivacki duh, da za dete ne postoje granice. A ne na slobodu u smislu nemoralnosti, jer deca i nisu po prirodi zla! Ali mozda ja gresim.

Ne mogu reci da sam bio zavistan jer po prirodi nisam neko ko se vezuje za stvari toliko da sutradan ne mogu da je odbacim, ali to jeste tada bio najeftiniji vid zabave.
Cak sta vise, to mi je bila neznatna stvar.

Danas sam zavistan jedino od prirode, sume, sunca i plavog neba.
Kada bi to nestalo ja bih bio najnesretniji covek na planeti zemlji.

Eto ja sam znao da sviram i po ceo dan toliko, da mi na kraju popucaju skoro sve zice, danas vise ne, hvala Bogu. Sada bih mogao da se vratim muzici, ali ako Bog dopusti..
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Mislim da je on mislio na tu detinju slobodu i istrazivacki duh, da za dete ne postoje granice. A ne na slobodu u smislu nemoralnosti, jer deca i nisu po prirodi zla! Ali mozda ja gresim.

Nije mislio na detinju slobodu, jer se taj njegov odgovor odnosio na njega lično. On je čak i pomenuo odakle je crpeo inspiraciju u svom životu.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Mire, procitao sam tvoj razgovaor sa Ladikejom o Crkvi koja nece pasti.
Tacno je, Bog je na ovoj zemlji uvek imao one koji su mu sluzili: Avelja, Noja, Avrama, proroke i najzad ceo izrailjski narod.
Nadam se da znas da je Bog licno nacinio zavet sa Avramovim potomstom i to vecan zavet.

Pa imak na kraju Bog je odbacio svoj narod radi otpada i neverstva.
To se svakome moze desiti. Zato treba svi da budemo oprezni i da pazimo na uputstva koja su nam data.
Bozja Crkva postoji i postojace do kraja, ona ce verno obavljati svju duznoost u svetu, ali pitanje je ko sacinjava tu Crkvu koju vrata paklena nece nadvladati.
To busenje u prsa i hvalisanje da smo mi neko i nesta i da mi jedini pripadamo toj Crkvi, ne vredi nista. Cinjenica je da ce uvek postojati oni koji sluze Bohu, ali je isto tako istina da je
VECINA NA SIROKOM PUTU, putu propasti. Oni koji samo kritikuju druge, a ne pokazuju duhovne rodove, ne pripadaju Bozjoj crkvi, ma koliko velika bila zajednica kojoj pripadaju.
Zato Bog je kroz svoje sluge proroke i apostole u svojoj Reci dao dovioljno saveta i uputstava, ako ih sledimo necemo propasti.
Samo dobro je da imamo u vidu Hritobvu izjavu; da je vecina na nsirokom putu - putu propasti.
Svakako da se secate logicne tvrdnje fariseja: "Mi smo deca Avramova!" Oni su cvrsto verovali da ce ih Avram primitu u novom zivotu u svoje narucje.
A sta im je Isus rekao?
"Da ste vi deca Avramova cinili bi dela Avramova.'"A na zalost, Hristos to uopste nije nasao kod fariseja.

Zato Isus nas sve savetuje: "Udjite na uska vrata, jer su siroka vrata i sirok put sto vode u propast, i mnogo ih ima koji njim idu, ali su uska vrata i tesan put sto vode u zivot i malo ih je koji ga nalaze." Matej 7,13.14.
 
Poslednja izmena:
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Sto se tice druge izjave - moj omiljeni crtani je nekada bio "porodica Salabajzeric"
Bog Laki ija volim crtane , pa hajde date malo vratimo u djetinjstvo .


Ne znam taj crtani, al mozda potrazim :)
Od svih programa mozda to jedino jos i vredi i Branko kockica :)
Toje ovaj gore , pa tosu crtići iz vaše generacije

Od svih programa mozda to jedino jos i vredi i Branko kockica :)
Branko kockica je ok, voleo sam da gledam kao mali.
Jako mije deago dase barem u nečemu slažete , evo davas još malo vratim u djetigstvo .
___________________________________________________________________________________________________________________________________________

Ovako je Branko Kockica govorijo djeci o zajedništvu , dao imje primjer bivšu Jugoslaviju .
U njegovim emisijama djeca su osim što su se zabavljala, mogla i da se edukuju, pa je u jednoj emisiji tema bila Jugoslavija. Hajde da pogledamo
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
.
Hrista treba da uzdignu oni koje je otkupio umirući na krstu sramotnom smrću.

Onaj koji je osetio silu Hristove milosti željan je da ispriča svoju priču. On se trudi da uvede u praksu radne metode kojima će proširiti Hristovo Jevanđelje. Čovečanstvo, učeći se uspešnosti na velikom izvoru mudrosti, postalo je sredstvo, radna sila, preko koje Jevanđelje pokazuje svoju snagu da preobrazi um i srce...
Sve naše sposobnosti treba da se upotrebe u Hristovoj službi. To je ono što mi svi dugujemo Bogu. Uspostavljajući vezu sa Hristom obnovljeni se čovek samo vraća odnosu sa Bogom koji mu je bio određen...

Njegove dužnosti su svuda oko njega, blizu i daleko. Njegova prva dužnost su njegova deca i najbliži rođaci. Ničim se ne može izgovoriti ako ovaj unutrašnji krug zanemari zbog šireg spoljašnjeg kruga...
Neke porodice imaju svoju malu crkvu u svom domu. Uzajamna ljubav povezuje srce sa srcem, a jedinstvo koje postoji među članovima porodice propoveda najuspešniju propoved o praktičnoj pobožnosti koja se uopšte može održati. Kada roditelji verno obavljaju svoje dužnosti u porodici, obuzdavajući, ispravljajući, savetujući, usmeravajući, vodeći — otac kao sveštenik porodice, a majka kao misionar u porodici — oni pokrivaju područje koje Bog želi da pokriju. Verno izvršavajući svoje dužnosti u domu, oni umnožavaju sile koje će činiti dobro izvan doma. Postaju bolje pripremljeni i za rad u Crkvi. Obučavajući tiho svoje malo stado, vezujući svoju decu uz Boga i uz sebe, očevi i majke postaju Božji saradnici. Krst je uzdignut u njihovom domu. Članovi porodice postaju članovi nebeske carske porodice, deca nebeskog Cara.
 
Natrag
Top