Citati Elen G. White

Sta ste zakljucili nakon citanja ove teme? EGW je bila:

  • Bozji prorok.

    Votes: 4 30,8%
  • Lazni prorok (plagijator).

    Votes: 7 53,8%
  • Ne smatram je prorokom ali nemam lose misljenje o njoj.

    Votes: 1 7,7%
  • Bila je to bolesna zena koja umislja.

    Votes: 1 7,7%
  • Bila je dobra osoba.

    Votes: 2 15,4%
  • Bila je zla osoba.

    Votes: 1 7,7%

  • Total voters
    13
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Onda neistinu iznosiš ti ili je neistinu iznosila i naučavala Ellen White. Naime, EGW je tvrdila da su temelji vjere Adventista sedmog dana postavljeni 1850.-tih, dakle, još prije nego što ste se i službeno oformili pod imenom Adventisti sedmog dana.

Slape. slaze, se sa tobom, tada jesu poceti podizati temelj, ali nisu imaali odmah i gotovu zgradu.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Onda neistinu iznosiš ti ili je neistinu iznosila i naučavala Ellen White.

Samo ti i tvoja braća možete iznositi neistine, to je u vašem duhu.

NOVI SVETSKI POREDAK I NJEGOVA PROPAST

“Razlika između onih koji kažu da su hrišćani i nevernika jedva se može sada primetiti. Pripadnici crkava vole ono što svet voli i spremni su da se s njime sjedine; a sotona je odlučio da ih poveže u jedno telo i tako ojača svoju stvar okupljajući ih sve u redove spiritista. Katolici, protestanti i svetovni ljudi prihvatiće oblik pobožnosti bez njene sile, i u ovom sjedinjenju će videti veliki pokret za obraćenje sveta i uspostavljanje dugoočekivanog hiljadugodišnjeg carstva.” (Velika borba 476-7, 1888)
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Uzmi ti ucenje od poslednjih 100 godina, pa vidi sta adventisti veruju i uce.

Zašto od posljednjih 100 godina (~ 1920.)? Zar temelji vaše adventističke vjere nisu postavljeni skoro stoljeće ranije, točnije, još 1850.-tih godina?

Slažem se sa Markom, jer Bog je od 1863 godine istinu uspostavljao postepeno putem Božje reči, i otkrivenjima svoga Duha.
Prvi vesnik ASD Ellen G White je zaspala u Gospodu 1915 godine, pa, i sve što je Bog dao svojoj crkvi može datirati od tog perioda.

Dakle, oko 100 godina.

Tako Slape, mi ne tvrdimo da su prvi vernici od kojih je osnovana Adventiscticka crkva u pocetlu bili sveci i da su sve verovali ispravno. Na zalost nisu.

Onda neistinu iznosiš ti ili je neistinu iznosila i naučavala Ellen White. Naime, EGW je tvrdila da su temelji vjere Adventista sedmog dana postavljeni 1850.-tih, dakle, još prije nego što ste se i službeno oformili pod imenom Adventisti sedmog dana.

Samo ti i tvoja braća možete iznositi neistine, to je u vašem duhu.

A sada provjerimo lažem li ja, ili ipak lažu ova trojica EGWista. Čujmo samu EGW kada su po njoj postavljeni temelji vjere Adventista sedmog dana:

Neka nitko ne pokušava ukloniti temelje naše vjere - temelje koji su uz proučavanje riječi i objave postavljeni na početku našega rada. Na tim temeljima mi smo gradili u posljednjih pedeset godina. Mogu neki pretpostaviti da su pronašli novi smjer i da mogu položiti čvršći temelj nego što je postavljen. Međutim, to je velika prijevara. Drugi temelj nitko ne može postaviti osim onoga koji je postavljen. (Ellen White, Testimonies For The Church, 1904. god.)

„Temelji vjere postavljeni su na početku rada“, još prije pedeset godina, poručuje proročica Jelena 1904. godine. Dakle, već u prvim godinama (1904 - 50 = 1854), znatno prije nego što će se nazvati Adventistima sedmog dana, postavljeni su temelji vjere prema "bogonadahnutoj EGW". Drugi i drugačiji temelj nitko ne može postaviti, tvrdi EGW, a tko je taj koji među Adventistima može i smije ukloniti "bogonadahnutu EGW" i njezine "bogonadahnute spise"? Nitko, jer bi im se i sekta ugasila odbacivanjem Ellen White, s obzirom da je EGW i temelj njihove sekte.

I u ovom primjeru vidjesmo kako EGWisti (Marko, Laodikeja i tripo) besramno i drsko mene optužuju za iznošenje laži o Adventistima sedmog dana i o Ellen White. Hvala Bogu, po čijoj su providnosti ostale zapisane sve Jelenine besmislice, pa upravo iz Jelenina citata vidjesmo da laž iznose Marko, Laodikeja i tripo, a ne ja.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Naravno, Bog je vodio grupu onih koji su ostali nakon Milera još od 1844 godine.

Ja sam govorio o postepenom uspostavljanju istine u crkvi.
To može da se računa i od te 1844 godine, i to ne menja stvari, ali je činjenica da je crkva ASD osnovana 1863 godine, i Bog je tada davao upute za rad i misiju njegove organizovane crkve.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Naravno, Bog je vodio grupu onih koji su ostali nakon Milera još od 1844 godine.

Bog vodio one koji su od 1844. punih sedam godina (sve do 1851.) vjerovali i naučavali kako je 22.10.1844. Isus prestao posredovati za grešnike i kako je tada završilo vrijeme za pokajanje grešnika!?!?!? Koji ih je to bog vodio?

Ja sam govorio o postepenom uspostavljanju istine u crkvi.
To može da se računa i od te 1844 godine, i to ne menja stvari, ali je činjenica da je crkva ASD osnovana 1863 godine, i Bog je tada davao upute za rad i misiju njegove organizovane crkve.

Ti si govorio da je Marko u pravu, a Marko je tvrdio da su Adventisti do ispravnih temeljnih vjerovanja došli otprilike prije 100 godina. Ja sam vam pokazao, citirajući Ellen White, da su vam temelji vjere postavljeni 1850-tih godina.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Napisah "postepeno" putem otkrivenja, pa i o Milerovoj greški.

Slažem se sa Markom.

Bog je SVE što je bilo potrebno crkvi dao dp smrti prvog vesnika ASD Ellen White 1915 godine.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Ti si govorio da je Marko u pravu, a Marko je tvrdio da su Adventisti do ispravnih temeljnih vjerovanja došli otprilike prije 100 godina. Ja sam vam pokazao, citirajući Ellen White, da su vam temelji vjere postavljeni 1850-tih godina.

Slape, ja nisam rekao da su: "Adventisti do ispravnih temelja verovanja dosli otprilike prije 100 godina..."

Nego sam rekao, da onda kada su se sakupljale pojedine grupe Milerovih "advebntista" bilo je mnogo toga sto su oni pogresno verovali, jer su jos uvek bili pripadnici razlicitih crkava, pa nikakvo cudo nije sto su razlicito i verovali. Zato ako neko trazi advebntisaticko ucenje u tim grupama nece ga naci.
Bog istinu otkriva postepeno, prema mogucnostima ljudi da je shvate i prihvate. Zato je bilo potrebno vrem dok pojedine istine nisu dobro proucene i prihvacene. Na primer, nijedna od tih prvih grupa nije praznovala Subotu. Ali kada su saznali da Subota jeste dan Godpodnji, koji je Bog uspostavi, pomocu proucavanja Biblije shvatili su tu istinu i tada su je poceli praznovat. To je jedan od temelja Adventisticke teologije koji je prihvacen 1846. godine. I taj temelj jos uvek stoji. Medjutim, to ne znaci da su od tada sve pravilno verovali, jer su i posle toga nastavili da proucavaju i prihvataju nove istine. Zato pogresno je zakljuciti da su Adventisti do pravuh temelja dosli do rpe 100 godina. Neke od tih temelja usvojili su ubrzo u pocetku, a druge malo kasnije. A one temelje koje su usvojili u pocetku, oni jos uvek su temelje verovanja adventistickih hriscana.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Slape, ja nisam rekao da su: "Adventisti do ispravnih temelja verovanja dosli otprilike prije 100 godina..."

Nego sam rekao, da onda kada su se sakupljale pojedine grupe Milerovih "advebntista" bilo je mnogo toga sto su oni pogresno verovali, jer su jos uvek bili pripadnici razlicitih crkava, pa nikakvo cudo nije sto su razlicito i verovali.


Nije šija nego vrat.

Zato ako neko trazi advebntisaticko ucenje u tim grupama nece ga naci.


Jelena kaže da su vam svi temelji vjere postavljeni otprilike polovicom 1850-tih. (1904-50=1854)

Medjutim, to ne znaci da su od tada sve pravilno verovali, jer su i posle toga nastavili da proucavaju i prihvataju nove istine. Zato pogresno je zakljuciti da su Adventisti do pravuh temelja dosli do rpe 100 godina.


Zašto Jelenu praviš lažljivicom? Jelena kaže da su prave temelje postavili prije 164 godine (2018-1854= 164).

A one temelje koje su usvojili u pocetku, oni jos uvek su temelje verovanja adventistickih hriscana.

Jelena kaže da su sve usvojili sredinom 1850-tih, prije 164 godine.
 
Natrag
Top