Cistiliste

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Veličina smrti još nije dovljno shvaćena i istražena..

Biblija jasno govori šta je smrt.

I da ne potenciramo ovde sebe.

A ko potencira.

.hajde malo sebe da sklonimo..i lični doživalj onog drugog.

To nije lični doživljaj (kod mene) ja sam iznio dokaze u prilog svog stava prema drugima.

Hajde da vidimo suštinu.

Kako da vide suštinu oni u tradicio. religijama, da je vide odmah bi napustili svoje crkve.

Neplašim nikog samo govorim kolika je dubina i ponor smrti...

Kako ne plašiš kada si to istakao kao bitnije od onog drugog.

nismo svesni a tema je veličanstvena.

Nismo svesni kada umremo, a ti kažeš da je smrt nejasna.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Kako ne plašiš kada si to istakao kao bitnije od onog drugog.

Gde sam istakao da je važnije od onog drugog? Ako bi me mogao citirati bio bih ti zahvalan..ili me nisi razumeo možda najbolje

Nismo svesni kada umremo, a ti kažeš da je smrt nejasna.

Nismo svesni mnogi koji o ovome govorimo jer ne shvatamo kolika je moć smrti koju je samo Hristos mogao pobediti...ili olako prelazimo preko toga.

A ko potencira.

Pa recimo kada jedva dočekaš da iskritikuješ svog neistomišljenika i da ga kvalifikuješ..to bih voleo da se ne dešava.

To nije lični doživljaj (kod mene) ja sam iznio dokaze u prilog svog stava prema drugima.

Ok, ali bez kvalifikacija ako može..niko ne voli protiv sebe to pa ne bi trebalo ni da neko voli to protiv drugoga.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Gde sam istakao da je važnije od onog drugog? Ako bi me mogao citirati bio bih ti zahvalan

Već sam te citirao.

Nismo svesni mnogi koji o ovome govorimo jer ne shvatamo kolika je moć smrti koju je samo Hristos mogao pobediti.

To je opšte poznato, sada si počeo da govoriš konkretnije.

Pa recimo kada jedva dočekaš da iskritikuješ svog neistomišljenika i da ga kvalifikuješ..to bih voleo da se ne dešava.

Budi onda konkretniji.

Ok, ali bez kvalifikacija ako može..

Zašto ne bih kvalifikovao kada su to činjenice.

Šta mene briga što se tebi ne sviđa moj način razg. ni meni se ne sviđa tvoj, pa se ne bunim.

.niko ne voli protiv sebe to pa ne bi trebalo ni da neko voli to protiv drugoga.

Šta me briga što ne vole kada su to činjenice. E pa nije isto kada oni napadaju i kada neko drugi napada sa dokazima.

Ta priča da je to isto je sotonska. Jer nije isti motiv.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Mire:
Ti Marko ne znas sta si odgovorio, ovo je bez ikakvog smisla nakucano.

Razlika izmedju "duhova" i "dusa" u tekstu je toliko ocigledna, da stvarno nije potreban dodatni komentar. Svi znamo da duhovi ne mogu biti "zivi ljudi"! [/QUOTE]

Mire, pa daj objasni nam kavi su to duhovi, ako to nisu ljudi.


"Kojim sišavši propoveda i duhovima koji su u tamnici. Koji nekad ne hteše da slušaju kad ih očekivaše Božije trpljenje u vreme Nojevo, kad se građaše kovčeg, u kome malo, to jeste osam duša, ostade od vode."[/QUOTE]

Ti si u tekstu boldovao dve reci:" DUHOVIMA I DUSA.
Pa onda reci nam kome je Hristov duh propovedao, dusama ili duhovima i kada?

Pre svega Bog nije stvarao coveka u delovima, nego je odjednom stvorio celo ljdsko bice. Kada je Bog spoji dah zivotni i bezivotnu materiji - telo, rezultat toga spajanja je bio nastanak duse. To pokazuje da dusa ne moze da zivi odvojena od tela.

"I vrati se prah u zemlju, kakav je bio, a dah se vrati Bogu koji ga je dao." Propovednik 12,7.
Kada je covek postao gresan Bog mu je jasno ukazao sta ga cek: "Jer si prah, i u prah ces se vratiti." 1. Mojsijeva 3,19.

Ako bi dusa posel smrti isla u cistiliste, Raj ili Pakoa, onda ovo Bog ne bi mogao da izjavi.
"Izadje iz njega dah ili duh, i vrati se u zemlju svoju; TAJ DAN PROPADNU SVE POMISLI NJEGOVE."
Psalam 146,4.

Cekam odgovor od tebe: Kome je Hristos propovedao i KADA?
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Šta mene briga što se tebi ne sviđa moj način razg. ni meni se ne sviđa tvoj, pa se ne bunim.

A šta misliš da je kod mene pogrešno? Hajde da vidmo i to. Ja smatram da kvalifikacije samo stvaraju tenziju i razdor među sagovornicima te antipropagandu onome što govoriš.

Šta me briga što ne vole kada su to činjenice.

Kao što rekoh, želiš li antipropagandu onome što govoriš ili želiš da to što govoriš ima određenu težinu? Stvaranjem antipropagande sopstvenom delu postaješ njegov najveći protivnik. Ako ti je to namera, ok. Ali posledice takvog pisanja ostavljaju samo pustoš po tvoje delo(osim ako nisi sam protivnik toga što pišeš pa želiš da ga ocrniš potajno, ili si mlad i neiskusan pa padaš u vatru ili jednostavno nisi svestan tj. voliš sebe da istakneš više od onoga što pišeš). Kažem razmisli o posledicama načina tvog pisanja...ako hoćeš (može da te bude "baš briga" ali razmisli o tome da li je to način pisanja u duhu onoga što zastupaš ili te "baš briga").

Ja te pozdravljam pa ti razmisli.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ali posledice takvog pisanja ostavljaju samo pustoš po tvoje delo(osim ako nisi sam protivnik toga što pišeš pa želiš da ga ocrniš potajno, ili si mlad i neiskusan pa padaš u vatru ili jednostavno nisi svestan tj. voliš sebe da istakneš više od onoga što pišeš).

Jovane, ovo nije tema o tome, ali kao što vidiš, samoljublje i nasrtljivost mogu da zagade sve. Nadam se da sada vidiš kako je drugima koji se nađu na nišanu narcisoida.


Nismo svesni mnogi koji o ovome govorimo jer ne shvatamo kolika je moć smrti koju je samo Hristos mogao pobediti...ili olako prelazimo preko toga.

Mnogi olako prelaze preko toga. Smrt je sam Satana, ali to mnogi ne shvataju, kao što ne shvataju, ili bojim se ne žele da shvate ko je u stvari Isus.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Sveto Pismo kaže da je čovek postao smrtan, a ne da je stvoren smrtan. Postao je smrtan usled greha tj kršenja Božije zapovesti.

Odlicno Servius, Slazem se sa tobom. Bog je coveka stvorio sa mogucnoscu da vecno zivi, pod uslovom da Mu bude veran i poslusan.
Posto je covek stao na stanu pobune, protiv Boga, ucinivsi greh, postao je smrtan, ne po Bozjem planu, nego po svom valstitom isboru.


Dakle očigledno je da je Svojom presudom grešnom Adamu Bog govorio samo o ljudskom telu, o njegovom materijalnom životu. Ono je prah, i ono odlazi u prah. Isto tako je jasno da telo nije nosilac života, nego primalac života, jer po Bibliji, telo prvog čoveka bilo je mrtvo dok Gospod u njega ne udahnu " duh životni ". Tek tada je čovek postao duša živa – gde duša označava netelesni deo ljudskog bića, intelektualne i moralne kvalitete čoveka.[/QUOTE]

Servius, zao mi je u ovom ne mogu da se slozim sa tobom. Kad covek umire, umire ceo covek, a ne samo njegovi delovi.
Prilikom vaskrsenja ponovo ce ustati ceo covek, a ne samo njegov duh ili dus, jer dusa ne moze egzistirati bez tela.


Obrati dobro paznju na tekst koga si prilozio:
A sam Bog mira da posveti vas cele u svačemu;I ceo vaš duh i duša i telo da se sačuva bez krivice za dolazak Gospoda našeg Isusa Hrista.
1. Solunjanima, glava 5

Sve najbolj
e
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Jovane, ovo nije tema o tome, ali kao što vidiš, samoljublje i nasrtljivost mogu da zagade sve. Nadam se da sada vidiš kako je drugima koji se nađu na nišanu narcisoida.




Mnogi olako prelaze preko toga. Smrt je sam Satana, ali to mnogi ne shvataju, kao što ne shvataju, ili bojim se ne žele da shvate ko je u stvari Isus.

Samo smo malo razmenili reči..nemislm ništa posebno. Iskreno više sam zamerio Tripu u vezi diskusije sa drugima..zato što želim dobro i njemu a i svima drugima. Kao što znaš svima ukažem ono što mislim da je loše ali samo gledam da je iskreno i na mestu..mada izbegavam mahom. Retko kad

Što se smrti tiče ako bi mogao da pojasniš kako povezuješ smrt i satanu..ja mislim da su to dva pojma mada uzročno-posledično postoji veza između njih premda kažem pojmovi su različiti.

Pozdrav.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Važno je da govorimo o njoj..a čini mi se da mnogi koji misle da znaju još uvek ne znaju.

Neki misle da su sveznajuci..

Dakle, probaj da razumeš da proroci i pesnici bivaju nadahnuti istim duhom i da njihove reči odražavaju istinu ali su je preneli svojim rečima i kroz svoj tok misli.

Brate, kao sto i sam znas Biblija je "Bozansko ljudska knjiga" i ljudi su vodjeni Svetim Duhom zapisivali onako kako su oni razumevali poruku - "svojim recima"! Zato tu moze biti dosta i "njihovih misljenja"!

Postoji u teologiji princip, da mi mozemo biti sigurni u nadahnutost neke izjave, samo ako u tekstu stoji - "Tako govori Gospod..", drugacije ne mozemo, jer biblija je prozeta i ljudskim faktorom!

Drugo..

Seti se da Pavle pise da je istina o Hristu "tajna" i da nije bila otkrivena, sve do Novog Zaveta! Da su proroci u tu tajnu "zeleli da zavire..". Pa ni oni sami nisu shvatali sta pisu, niti su znali pravi smisao toga sto im je pokazano!

Zato u Starom Zavetu imamo "nepotpuni opis". Novi Zavet zato i ne mora biti u "potpunom" skladu sa Starim Zavetom!

I nije! Nikada neces dobiti 100% podudaranje!

Dakle, Mire brate nema tu ubacivanja njihovg neznanja već reči izrečenih pod nadahnućem koje sadrže istinu.

Brate, ne slazem se.. Rekao sam i zasto.
I David pise o sebi a Duh javlja o Hristu a da on nije toga ni svestan! Ne mozes ti njegove reci uzeti doslovno, jer ako ih uzmes naici ces na kontradikciju! Ono sto moras uraditi je "izvaditi ih van konteksta" i posmatrati u sirem kontekstu!

Isto tako, ne mozes zakljuciti ni da Jov zna sve o cemu pise, vec moras razumeti da Bog govori kroz njega, a njegove reci posmatrati u sirem kontekstu!

Reč osude nažalost mora stići jer su oni odbacili Božiju poruku u vreme Nojevo. Čak i kaže stih da su iscrpeli svo Božije trpljenje u vreme Nojevo:"Koji nekad ne hteše da slušaju kad ih očekivaše Božije trpljenje u vreme Nojevo..", 1. Petrova 3,20. Dakle, Božije trpljenje je imalo granicu..i kada je ono isteklo Bog je kaznio neverne u vreme Nojevo. Isto tako i drugi tekst sugeriše:"Zato se i mrtvima propovedi jevanđelje, da prime sud po čoveku telom a po Bogu da žive duhom", 1. Petrova 4,6

Da li si primetio da postoje dve kategorije..."da budu suđeni po telu" ili prva grupa..oni koji su živeli "po telu" tj. neposvećenim životom i druga grupa "po Bogu da žive duhom"..tj. oni koji su živeli "po duhu" tj. duhovnim životom da prime život i nagradu. Ako je trpljenje Božije isteklo a u toku tih 120 godina ukazivao prilike u milosti velike a oni odbacili pa prema tome i stradali mislim da ne bi imalo svrhe da im se ponovo ukaže šansa ne zato što je Bog nemilostiv već zato što su oni tada još Boga odbacili..dakle Bog neće da ih mimo njihove volje privoli k spasenju ako oni to neće i ako su oni to odbili.

Zato je nekima reč Jevanđelja osuda ili što bi apostol Pavle rekao miris na smrt a nekima na život. U tom Pavlovskom kontekstu ovih reči možemo razumeti i ovaj tekst apostola Petra.

Zanemarujes cinjenicu da Petar pravi razliku u tekstu izmedju "duhova" (mrtvih ljudi) i "dusa" (zivih ljudi). Nigde u bibliji "duhovi" nisu telesni ljudi! Sasvim je jasno da je evandjelje o kom se ovde govori propovedano umrlima.

Zato kaže ako ove Hristove reči razmemo u kontekstu Davidove i Jovove nade i vere mi jednostavno ne možemo da prihvatimo ideju da su duše pravednikove u ovakvom nekom stanju i isčekivanju već u pravom prisustvu Božijem i da su utešene upotpunosti.

Ljudi iz Starog Zaveta govore o vaskrsenju tela. A nisu uopste morali imati ideju o zagrobnom zivotu. Imali su nepotpunu sliku o mesiji, pa zasto ne bi i o zagrobnom zivotu?

Kazem, ti ovde na silu pokusavas da uskladis Stari i Novi Zavet, a to ne treba da radis.

Bog je cak namerno sakrio od njih i pravu istinu o mesiji, zato i Pavle ovo naziva "tajnom sakrivenom od postanja sveta".

Njima je otkrivana istina o mesiji postupno, a oni uopste nisu razumevali smisao tipologije niti su znali bilo sta o senkama, a obavljali su sve te stvari i ne znajuci sta one predstavljaju..

Njima je dakle dato "delimicno i nepotpuno saznanje", a puno otkrivenje je u Novom Zavetu. To je i Pavle u svojim poslanicama potvrdio!

Zato i pise npr. da ce u raju verni drzati "mladine i subote" a mi znamo da nas mladina ne obavezuje i senka je Hristova. A oni su imali sve to "pomesano"! I nemoguce je naci sklad u tome!

Zato i postoji odredjeno neslaganje Starog i Novog zaveta. I ne mozes ti nikako da ih uskladis 100% da se oni podudare, osim ako ne posmatras njihove reci u sirem kontekstu, jer oni nisu imali punu sliku stvari!

Kada citas citate o Hristu iz starog zaveta, a koje su apostoli primenjivali na njega, jasno ti je da ih ne mozes postaviti u kontekst doslovno, nego ih moras iz konteksta izvuci, jer se ne uklapaju u doslovno tumacenje biblije.

David na primer pise o samom sebi, a Duh javlja kroz njega o Hristu kad govori - "rece Gospod Gospodu mojemu, sedi meni s desne strane..".

David dakle pise o sebi, a Duh javlja o Hristu!

Brate ti ne smes ovde "uskladjivati", jer ces naici na kontradikcije. Novi Zavet je punina otkrivenja, a oni u SZ nisu je imali!

Citaj onako kako i pise i kako su apostoli to objasnili! Istina se krije izmedju redova u Starom Zavetu a ne u doslovnosti! I Jov kada pise sa manjkom saznanja o stanju mrtvih rekao je i nesto istine, ali njegova istina "nije potpuna"!

Mire, pa daj objasni nam kavi su to duhovi, ako to nisu ljudi.
Necu da ti objasnim jer ti ne zelis odgovor. Da si ga zeleo, ne bi izokola trazio da pobijes ovo sirim kontekstom. Prvo se osmatra uzi kontekst, pa ako nam nije jasno onda se prelazi na siri, a ti nisi ni uzi kontekst uzeo u obzir. To znaci da te ne interesuje moje objasnjenje nego zelis posto poto da me pobijes. Ostani ti slobodno pri svom uverenju, ja necu da gubim vreme objasnjavajuci nekom ko ne zeli odgovor. Nemam ni vremena.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top