Bozji um

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.317
Mire, zanima me tvoje mišljenje u vezi primera eksperimenta koji sam dao u jednom od prethodnih komentara.

http://serbianforum.org/threads/bozji-um.526511/page-3#post-1424728

Nije Bog ubijao - već on povlači svoju zaštitu koja je nad ovom planetom od rušilačke sile greha i posledica greha koje su poremećaji u prirodi odnosno prirodne katastrofe ratovi..itd.
Dakle, mi moramo shvatiti da je sila greha ta koja donosi poremećaje, razaranja, ratne sukobe i mržnju među ljudima..itd.

Da bi se prikazala rušilačka sila greha - može se pomenuti jedan slučaj gde je jedan lekar određenim aparatima merio aktivnosti ljudskog mozga, odnosno kore mozga, kod nekolicine izabranih pojedinaca vernika i nevernika bolesnika jedne bolnice za teška oboljenja ( bez njihovog prethodnog znanja o samoj svrsi eksperimenta ).

Merenjima je ustanovljeno da su vernici koji su se molili Bogu u toku dana, odnosno njihov mozak - pokazivali određene frekvencije pozitivne sile na aparatima za merenje označene znakom plus, da je lekar zaključio da ta jačina te sile odgovara jačini sile jednog radio talasa koji bi se emitovao sa jednog na drugi kraj planete i to u trajanju od godinu dana.

Nasuprot tome, nevernici su radi potrebe eksperimenta namerno bili dovedeni u stanje nervnog rastrojstva, i aparati su takođe pokazivali određene frekvencije ali negativne sile označene znakom minus.

Lekar koji je do tog trenutka bio ateista je postao vernik, jer je došao do saznanja da vera ili pak ne vera, u mozgu stvara ispoljavanje pozitivne ili negativne sile koju poznajemo kao sila Božja ili sila greha.

Sada to prenesimo na celu planetu gde postoji oko sedam milijardi ljudi, i shvatićemo kolika je sila greha i koliki je njen razarajući uticaj kako na čoveka tako i na samu planetu zemlju.

Zato je opravdana izjava velikog naučnika Nikole Tesle koji je rekao Srbima i Hrvatima početkom drugog svjetskog rata:

"Vaša mržnja, pretvorena u električnu energiju,mogla bi osvjetljavati gradove i gradove"

Da procitao sam tvoj post. Eksperiment je u potpunosti validan.
Dokazano je da covek u toku molitve odasilje posebnu energiju koja je jednaka radio talasima. Neki vernici cak ulaze u posebno stanje, gde se mozak u potpunosti iskljucuje, i cini se da je um izvan tela.
Ljudski mozak u budnom stanju emituje 9-10 herca, ali tokom molitve dolazi do usporavanja frekvencije na svega 3 herca. Mozak se na neki nacin iskljucuje. Ove frekvencije nazivaju se: ''delta talasi'' i kod odraslih desavaju se samo u stanju dubokog sna.
U tom stanju se desavaju i vizije.
Takodje dokazano je da izvesne frekvencije u delta opsegu pokrecu lucenje hormona rasta, koji ima posebnu ulogu u regeneraciji organizma i procesu izlecenja.

Isto tako je dokazano da molitva ubija stetne bakterije ne samo u ljudskom telu, vec i u vodi.
Vrseni su eksperimenti, gde su uzeti uzorci vode sa bakterijama, u kojima je bila prisutna eserihija koli i stafilokoka. Pokazalo se da ako se nad vodom moli, kolicina stetnih bakterija smanjuje se skoro 100 puta.
Ovo je i odgovor zasto se niko ne zarazi prilikom euharistije u crkvi, jer svi jedu iz istog.

Sve je ovo odgovor i Jokeru, jer on trazi ''dokaz'' za veru, a dokaz mu je ispred nosa.
Dovoljno je pogledati sta su naucnici otkrili o molitvi danas..


Davno sam citao knjigu: ''moc pozitivnog misljenja'' nekog katolickog pisca mislim.(preporucio bi je i tebi).
Knjiga otkriva sta je zapravo molitva.
Kada Isus leci, on kaze: ''Vera tvoja pomogla ti je''.
Isto tako da bi nekog izlecio, on je morao da veruje: ''Verujes li da ja mogu to uciniti''?
Sve je ovo u skladu sa naucnim saznanjima danas.
Isus je u ljudima pokretao izlecenje, koje je sa naucnog stanovista povezivanje: ''Bozanskog i ljudskog'' , ostvaruje se veza u toku molitve, gde u covekovo telo ulazi Bozanska sila iz svemira. Nije moguce da ta sila udje, ako covek nije otvorio kanal i dopustio Bogu da deluje. Zahteva se covekova saradnja i dopustenje.
Isus kaze: ''Verujes li da ja mogu to uciniti''? , moras da verujes i otvoris ''kanal'', inace ti izlecenje nece doci.
Zato je on toliko insistirao na ''Veri''.
Zato je mnoge ostavljao neizlecenim: ''I ne ucini mnogo cudesa u onom gradu, zbog njihovog neverovanja''.
Dakle zahteva se da se covek otvori(da otvori svoje srce), da saradjuje. Jer Bog ne cini nista na silu, i bez covekovog ''pristanka''.
Upravo se to desava kod molitve, covek se otvara ka Bogu, i onda Bog moze da deluje.


Kada Isus kaze: ''Sve je moguce onome koji veruje'' , pa cak i da ''premesta gore'', on to nije rekao figurativno, to je istina, ali je tesko nekome koji ''sumnja'', da se poveze na taj izvor sile Bozje.
Moglo bi se reci da je ta Bozanska sila zasticena, i potrebna je ''lozinka za pristup'' a to je molitva.
Rec je o sigurnosnoj meri, da na taj izvor ne moze da se poveze niko necistog srca.
Zato nazalost, molitve nekih ljudi ne stizu dalje od plafona, zbog ''nevere''.


*Tvojim pitanjem dobio sam odgovor i na neka moja. Hvala ti.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
15.05.2014
Poruka
29
@mire000

Procitao sam pazljivo tvoj komentar i imam neke nedoumice. Parafraziram te: "Mozak se na neki nacin iskljucuje i to su frekvencije dubokog sna i tada su moguce vizije." Nadam se da nisam omasio sustinu.
Prucavajuci Isusov nauk o molitvi i nacin na koji se on molio zakljucio sam da molitva kratko traje, da je svestan cin i da molitva ima specificnu svrhu (generalno).

7. А кад се молите, не говорите много ко незнабошци; јер они мисле да ће за многе речи своје бити услишени.

31. Не брините се дакле говорећи: Шта ћемо јести, или, шта ћемо пити, или, чим ћемо се оденути?
32. Јер све ово незнабошци ишту; а зна и Отац ваш небески да вама треба све ово.
33. Него иштите најпре царство Божје, и правду Његову, и ово ће вам се све додати.

Evo nesto iz Mateja na osnovu cega sam zakljucio ovo napisano.

U drugom delu govoris o veri i tu se slazemo tako da necu nista da komentarisem.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mire zahvaljujem na odgovoru i preporuci za knjigu.
Potražio sam na internetu i u PDF izdanju ima samo prvo poglavlje.

Ja bih preporučio jednu knjigu Rože Mornoa koja govori o moći molitve, a može se naći na internetu u PDF izdanju, samo otkucati "NEOBIČNI ODGOVORI NA MOLITVU"

Pozdrav i svako dobro
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.317
@mire000

Procitao sam pazljivo tvoj komentar i imam neke nedoumice. Parafraziram te: "Mozak se na neki nacin iskljucuje i to su frekvencije dubokog sna i tada su moguce vizije." Nadam se da nisam omasio sustinu.
Prucavajuci Isusov nauk o molitvi i nacin na koji se on molio zakljucio sam da molitva kratko traje, da je svestan cin i da molitva ima specificnu svrhu (generalno).

7. А кад се молите, не говорите много ко незнабошци; јер они мисле да ће за многе речи своје бити услишени.

31. Не брините се дакле говорећи: Шта ћемо јести, или, шта ћемо пити, или, чим ћемо се оденути?
32. Јер све ово незнабошци ишту; а зна и Отац ваш небески да вама треба све ово.
33. Него иштите најпре царство Божје, и правду Његову, и ово ће вам се све додати.

Evo nesto iz Mateja na osnovu cega sam zakljucio ovo napisano.

U drugom delu govoris o veri i tu se slazemo tako da necu nista da komentarisem.

Hvala.
Prvo, molitva ne traje kratko, vec je ona cin koji neki ljudi praktikuju tokom celoga dana, moleci se u sebi Bogu.
Biblija nas podstice da se molimo uvek i na svakom mestu, stalno.
Molitva se ne obavlja izgovarajuci tacne i prezicne reci, vec je to dijalog sa Bogom.
Zato je Isus rekao: ''ne govorite mnogo''(u drugom prevodu kaze na tom mestu: ''ne govorite jedno te isto'').
Isus nije govorio da nasa molitva treba da bude kratka, nego je osudjivao fariseje, koji su mislili da ce zbog mnogih reci biti usliseni..
Isus nikada nije praktikovao kratke molitve iako se tebi to cini, on je ponekad provodio veci deo dana u molitvi, jer mu je trebala snaga za sve sto je imao da obavi, cesto se povlacio na pusto mesto i tu provodio vreme sa Bogom. Molitva nikada nije kratka..
Da bi covek mogao normalno da funkcionise potrebna mu je snaga koja dolazi kroz molitvu, ta potreba je jednaka uzimanju fizicke hrane.
Kada Isus kaze: ''Ne zivi covek samo o hlebu, nego o svakoj reci koja izlazi iz usta Bozjih'' misli prvo na citanje biblije, ali i na molitvu, jer se molitva obavlja u razgovoru sa Bogom, gde mu se mi obracamo moltvom, a on nam govori putem svoje reci.
Dakle molitva se nikako ne sme zanemarivati..

Tacno je ovo sto si rekao gore, molitva jeste svesni cin, ali ja sam govorio o ''iskljucivanju mozga'' u smislu menjanja njegovog frekvencijskog takta, sto je naucno dokazano. Covek je svestan prilikom tog dogadjaja, pa cak i u slucajevima ''potpunog iskljucivanja mozga'' - ''delta stanja'' -kada se usporavaju sve njegove funkcije i covek dozivljava vizije. Njemu mozak nije potreban.
Stvar je u tome, sto covek nije samo materija. Duh coveka ili um, nije fizicki vezan za telo, kao sto i pise u bibliji: ''duh se vrati Bogu koji ga je dao''. Dakle postoji nesto u coveku, sto Bog moze da upotrebi i uznese k sebi, kao sto je i Pavle bio uznesen do trecega neba kada je imao viziju. On sam kaze da ne zna da li je to bilo u telu ili van tela.
To su ljudi koji dozivljavaju vizije, a to se retko desava, pa nije lako razumeti.
Te osobe koje to dozivljavaju imaju i drugih usporavanja u organima, usporava se njihov rad srca, cak i usporeno disu, ili ne disu uopste.
Bog ih na neki nacin uznosi, njihovo telo ostaje, ali um odlazi, jer telo ne moze videti Boga..
Sve sto sam ja govorio gore, dakle, slaze se sa biblijom a i sa naukom...
 
Učlanjen(a)
15.05.2014
Poruka
29
Ako mislis na Isihaste i "molitvu srca" ili na neke njima slicne onda si potpuno u pravu, bar koliko ja znam a ne znam puno. Cak mi se cini da se delic toga i meni desi ponekad kad mislim o nekom stihu pa prosto odlutam i spoznam istinu. Samo je samoca preduslov za tako nesto.
Oko Pavla je zanimljivo to sto si rekao kad je imao viziju. Mozes li da mi objasnis pojam "trece nebo".
Pozdrav.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.317
Ako mislis na Isihaste i "molitvu srca" ili na neke njima slicne onda si potpuno u pravu, bar koliko ja znam a ne znam puno. Cak mi se cini da se delic toga i meni desi ponekad kad mislim o nekom stihu pa prosto odlutam i spoznam istinu. Samo je samoca preduslov za tako nesto.
Oko Pavla je zanimljivo to sto si rekao kad je imao viziju. Mozes li da mi objasnis pojam "trece nebo".
Pozdrav.

Pojam trece nebo o kojem Pavle govori u (2. Кор. 12, 2) , on sam objasnjava, i to je: ''raj''.
Po mom misljenju, postoji prvo nebo - zvezdano, potom drugo nebo - koje je isto materijalno, ali je izvan nama poznatog univerzuma, zatim ide trece nebo na kojem prebiva Bog i to je duhovno podrucje.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Po nekim izvorima - prvo nebo predstavlja nebo planete zemlje, drugo svemirski prostor ili kosmos ili firmament i trece raj ili trece nebo koje se nalazi iza vidljivog kosmosa.
 
Učlanjen(a)
15.05.2014
Poruka
29
Zahvaljujem obojici. Komentar koji je dao Mire je blizi mom poimanju, mada su nijanse u pitanju. Javicu vam se jos da se predstavim.
 
Natrag
Top