Bozji um

Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Joker MMA
Očigledno vreme je da pročitaš Bibliju.
Zašto to kažem?
iz rečnika se vidi da nije verujućeg čoveka a iz pitanja da Biblija nije pročitana.
Ako želiš razgovarati o Bibliji prvo je trebaš pročitati jer je ovako neosnovan dijalog i ide u prazno.

Pitao si razlog zašto se tako neobične stvari dešavaju i David je imao slično pitanje pa čuj:

Psalam 73
Knjige Staroga zaveta - Psalmi Davidovi

Ta dobar je Bog Izrailju, onima koji su čista srca.
73:2 A noge moje umalo ne zađoše, umalo ne popuznuše stopala moja,
73:3 Jer se rasrdih na bezumnike videći kako bezbožnici dobro žive.
73:4 Jer ne znaju za nevolju do same smrti, i telo je njihovo pretilo. (obična gomila mesa)
73:5 Na poslovima čovečijim nema ih, i ne muče se s drugim ljudima.
73:6 Toga radi optočeni su oholoću kao ogrlicom, i obučeni u obest kao u stajaće ruho.
73:7 Od debljine izbuljeno im je oko, srce puno klape.
73:8 Podsmevaju se, pakosno govore o nasilju, oholo govore.
73:9 Usta svoja dižu u nebo, i zemlju prolazi jezik njihov.
73:10 I zato se onamo navraćaju neki iz naroda njegovog, i piju vodu iz punog izvora.
73:11 I govore: Kako će razabrati Bog? Zar Višnji zna?
73:12 Pa eto, ovi bezbožnici srećni na svetu umnožavaju bogatstvo.
73:13 Zar, dakle, uzalud čistim srce svoje, i umivam bezazlenošću ruke svoje,
73:14 Dopadam rana svaki dan, i muke svako jutro?
73:15 Kad bih kazao: Govoriću kao i oni, izneverio bih rod sinova Tvojih.
73:16 I tako stadoh razmišljati da bih ovo razumeo; ali to beše teško u očima mojim.
73:17 Dok najposle ne uđoh u svetinju Božiju, i doznah kraj njihov.
73:18 Ta na klizavom mestu postavio si ih, i bacaš ih u propast!
73:19 Kako začas propadaju, ginu, nestaje ih od nenadne strahote!
73:20 Kao san, kad se čovek probudi, tako probudivši ih, Gospode, u ništa obraćaš utvaru njihovu.
73:21 Kad kipljaše srce moje i rastrzah se u sebi,
73:22 Tada bijah neznalica i ne razumevah; kao živinče bijah pred Tobom.

73:23 Ali sam svagda kod Tebe, Ti me držiš za desnu ruku.
73:24 Po svojoj volji vodiš me, i posle ćeš me odvesti u slavu.
73:25 Koga imam na nebu? I s Tobom ničega neću na zemlji.
73:26 Čezne za Tobom telo moje i srce moje; Bog je grad srca mog i deo moj doveka.
73:27 Jer evo koji odstupiše od Tebe, ginu; Ti istrebljavaš svakog koji čini preljubu ostavljajući Tebe.
73:28 A meni je dobro biti blizu Boga. Na Gospoda polažem nadanje svoje, i kazivaću sva čudesa Tvoja.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107

Imas naucne dokaze za postojanje Bozje i sotonske sile koja deluje na coveka iz primera koji sam dao, imas logiku po kojoj zivo nastaje samo od zivog, imas slobodnu volju i mogucnost da kroz nju licno dodjes Bogu i da ga potrazis kako bi ti se licno otkrio i da ti ga ga potpuno spoznas.

Neka ti Gospod pomogne u tome..
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
Ne postoje naucni dokazi ni za Boga ni za sotonu, ne znamo da zivo samo nastaje od zivog, i ako Bog sve zna ukljucujuci i buducnost onda nemam ni slobodnu volju jer je sve vec zapisano.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne postoje naucni dokazi ni za Boga ni za sotonu, ne znamo da zivo samo nastaje od zivog, i ako Bog sve zna ukljucujuci i buducnost onda nemam ni slobodnu volju jer je sve vec zapisano.

Potraži ga u prirodi i svemu stvorenom kao makrokosmosu i u sebi i svom umu kao mikrokosmosu, ako ne pokušaš nikada nećeš saznati.

Nije zapisano ništa jer sudbina ne postoji.
Čovek sam izgrađuje svoju sudbinu i određuje da li će živeti večno ili ne.
Bog vidi gde nas naše današnje odluke koje donosimo - a to je da prihvatimo njegovu spasonosnu ruku ili odbacimo njega kao spasitelja i živimo nezavisno u odnosu na njega vode, ali on je čoveku dao slobodnu volju da donese odluku da prihvati njega za spasitelja i jednoga dana kada on dođe - da se nađe u broju spasenih na novoj savršenoj zemlji koju će on stvoriti.

Bog je biće, on se ne može dokazivati postojećim naučnim metodama - staviti u epruvetu i na taj način dokazati njegovo postojanje.
Naukom se dokazju posledice Božanskog delovanja - postojanje života, živog sveta, makro i mikro kosmosa, sila koje deluju u čoveku, prirodi i kosmosu.

Bog kao uzrok svega se lično otkriva verom, ne običnom praznom verom da je nešto tako i ako u to nismo potpuno sigurni, već živim kontaktom sa tvorcem - kao što postojanje bilo kog čoveka dokazujemo tako što sa njim dođemo u lični kontakt, sa njim razgovaramo, tako isto i sa Bogom čovek mora doći u lični kontakt.
Vera nije nešto prazno zasnovano na slepom verovanju u nešto što ne vidimo ( mada ima i onih koji praktikuju tu formalnu vrstu vere ), već je prava živa vera ostvarivanje ličnog kontakta sa Bogom, gde čovek biva celim bićem osvedočen u njegovo postojanje, i Bog je za njega realnost, činjenica koju je on spoznao i vidi je duhovnim - pa moguiće i fizičkim očima ako mu Bog taj dar da.

Dakle, sve je u čovečijim rukama i on kroz veru može spoznati Boga samo ako to želi, ili pak ne učiniti ništa po tom pitanju što rezultuje da ostane u neznanju i nesvestan za Božje postojanje.
Bog se otkriva SVAKOM čoveku koji ga potraži, ali on to neće učiniti protiv čovekove slobodne volje, već upućuje poziv a na čoveku je da oslušne Božji glas i da krene putem te spoznaje..
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.317
mire sreca pa ti ne vodis neku zemlju :)
Ako je drzava propisala bolesna pravila, kao na primer smrt za paljenje zastave, ta drzava je bolesna i tu nema price, na nama bi bilo da skinemo tu vlast koja ubija ljude za sitnice. Nacisti su isto imali svoja pravila, i ko se nije pridrzavao bio je ubijen, ti bi pljuvao ove sto im protivrece jer "ko su oni".Po tebi Bog i jeste diktator, postavio je pravila, ko ne postuje bude ubijen, sam si to napisao, a to rade diktatori.


Drugo je zemaljska vlast a drugo Bozanska.
Diktator je onaj, koji ''zloupotrebljava vlast'' i ''postavlja nerazumna ogranicenja''.
A to Bog ne radi.

Ti bi skinuo vlast koja je ''propisala smrt za paljenje zastave''?
A ne bi kaznio sebe, koji si ''piroman''?? Podmeces vatru i jos bi kao da se bunis?

To kao prvo nije sitnica, samo u tvojim ocima jeste, zato sam namerno i upotrebio taj primer.
On nije zapalio ''krpu'' vec simbol zemlje.
Isto tako nije sitnica ni ''skupljanje grancica u odredjeni dan'' , tebi taj dan ''ne znaci nista''(jer si ateista), ali njima je oznacavo simbol Boga i planete zemlje, to je bila uspomena na njeno stvaranje. A bio je to simbol i drzave Izrael.
Zato je njeno gazenje uzasno delo, kao i paljenje zastave.
I zato je doziveo smrt, a to nije nerazumno.


Dalje, ne mozes ti da ''izigravas demokratiju sa Bogom'' , ti mu nisi jednak.
Ljudi su sa ljudima jednaki, zato moze da postoji demokratija izmedju njih.
Ali to nije slucaj sa Bogom, ako te je Bog stvorio - ''ti nisi svoj'' , i nemas pava da se bunis.
Stavise on poznaje tvoju prirodu, zna sta je za tebe najbolje, zato je takve zakone i doneo.
Bojim se da kada bi tebi bilo dozvoljeno da udjes u nebo ti bi bio drugi djavo i izazvao pobunu.

Svejedno, Bog nije tiranin, i ja nisam nasao ni jedan nerzuman zahtev, zakon ili zapovest.
Ali ti nalazis zato sto ne razumes sustinu i nemas kompletnu sliku o znacaju tih zakona.

Kazes, dobro je sto ja ne vodim drzavu?
Dragi moj ja kada bi vodio drzavu, ne bi na ulici bio ni jedan narkoman, ni jedan kriminalac, deca bi bila kulturna, porodice zdrave, ljudi bi mogli slobodno da setaju i ne bi se bojali nicega. Svi bi bili jednaki i srecni.

Ti ne razumes sta je vladavina.
Ne mozes popustati zlocincu koji je opljackao prodavnicu, izvrsio ubistvo itd..
Za to nema opravdanja, takav se ne osudjuje na par meseci, a potom pusta na slobodu.
Ili ti smatras da tako treba?(pa eto, ima olaksavajucih okolnosti-''on je siroce, bez oca, bez majke '' ''joj jadan!'' -MA NEMA OPRAVDANJA!).

Upravo to popustanje pred bezakonjem, dovodi do nestabilnosti u drustvu, svi su se osilili i smatraju da im vlast ne moze nista! Pa on zna da ce ubrzo nakon toga , izaci iz zatvora, sta je to 2-3 meseca, on je sebi nakupio bogatstvo, zato se i ne boji i radi sta hoce!

Danas deca u skoli pljuju nastavnike, tuku ih i psuju, jer znaju da ih ovaj ne moze udariti. A ranije su nastavnici tukli i vaspitavali decu. A sta mi sad imamo, huligane u skolama!
Popustanje i tolerisanje zla vodi u jos vece zlo,kako to ne vidis?
Zato se u bibliji svaki greh osudjivao na licu mesta, da ne bi zatrovao i druge, i izazvao jos vecu neposlusnost..
Ljudi su po prirodi ''zli'' i trebaju se vaspitavati. Cim neko vidi dobrog i mirnog, proradi mu instinkt pa pocne da ga zlostavlja i tuce, i mala deca to rade.
Ne kaze se dzabe: ''batina je iz raja izasla'' - ali prema ovima koji zlo cine.

Ko radi dobro, on nema cega da se boji.
Ali ko radi bezakonje, sledi mu ''batina''.
Tako treba i drzava da funkcionise.
I to je istina!


Jokerma, imas sve sto ti je potrebno da od nevernika postanes vernik.
To neces postati jedino ako ne zelis - sto je stvar iskljucivo tvoje volje..

Veruje i on u nesto a to je ''evolucija'' , pustimo ga da ''veruje'' :)
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
Ti bi skinuo vlast koja je ''propisala smrt za paljenje zastave''?
A ne bi kaznio sebe, koji si ''piroman''?? Podmeces vatru i jos bi kao da se bunis?

To kao prvo nije sitnica, samo u tvojim ocima jeste, zato sam namerno i upotrebio taj primer.
On nije zapalio ''krpu'' vec simbol zemlje.
Isto tako nije sitnica ni ''skupljanje grancica u odredjeni dan'' , tebi taj dan ''ne znaci nista''(jer si ateista), ali njima je oznacavo simbol Boga i planete zemlje, to je bila uspomena na njeno stvaranje. A bio je to simbol i drzave Izrael.
Zato je njeno gazenje uzasno delo, kao i paljenje zastave.
I zato je doziveo smrt, a to nije nerazumno.


ako te je Bog stvorio - ''ti nisi svoj'' , i nemas pava da se bunis.
Stavise on poznaje tvoju prirodu, zna sta je za tebe najbolje, zato je takve zakone i doneo.





Veruje i on u nesto a to je ''evolucija'' , pustimo ga da ''veruje'' :)

Opisujes definiciju ropstva, on me je stvorio sto znaci da ima sva prava da mi radi sta hoce, i ja sam nisam svoj.
Paljenje simbola jedne drzave opet ne bi smelo da se kaznjava kamenovanjem do smrti, to sto su nasi zakoni losi i redovno oslobadjaju ubice ne znaci da bi trebali da imamo smrtne kazne za smesne prestupe.

Ja ne verujem ni u sta zato sto mi se to nesto svidja, samo u ono za sta postoje dokazi, a u slucaju evolucije vera nije ni potrebna.
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
Laodikeja u svakoj veri ljudi pricaju da imaju licnu vezu sa svojim Bogom i da znaju da postoji, ne samo u Hriscanstvu, i jos manje u pravoslavlju, cak i van monoteistickih religija.
Sto se tice nauke, ona nam je dokazala da postoji vise zvezda nego zrna peska na celoj nasoj planeti, vera kaze da je sve to stvoreno zbog jedne vrste sisara na maloj planeti koja se vrti oko jedne zvezde, toliko o tome koliko nauka podrzava veru da je sve stvoreno za nas.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Laodikeja u svakoj veri ljudi pricaju da imaju licnu vezu sa svojim Bogom i da znaju da postoji, ne samo u Hriscanstvu, i jos manje u pravoslavlju, cak i van monoteistickih religija.
Sto se tice nauke, ona nam je dokazala da postoji vise zvezda nego zrna peska na celoj nasoj planeti, vera kaze da je sve to stvoreno zbog jedne vrste sisara na maloj planeti koja se vrti oko jedne zvezde, toliko o tome koliko nauka podrzava veru da je sve stvoreno za nas.

Lično ne verujem da u drugim religijama čovek može ostvariti ono o čemu sam ja govorio - lični živi kontakt sa Bogom.
Možda u nekim istočnjačkim religijama kroz mistično iskustvo u kome se čoveku otkriva neprijatelj sotona a ne Bog i tu čovek mora biti vrlo obazriv, jer iskustvo samo po sebi nije merilo da li je neko u istinitoj religiji u kojoj je prisutan Bog, već iskustvo koje prati Božanska istina koju je Bog objavio u svojoj reči i moralnim principima koje čovek usvaja, po njima živi i kroz njih ostvaruje živu zajednicu sa Bogom.
Merilo je i sam čovekov život - odnosno promena koju je čovek doživeo u svom biću koja će se ispoljavati kroz svakodnevne posrtupke i odnos prema sebi i drugima.

Ja ne znam da li danas još uvek neko veruje da u beskrajnom kosmosu nema života i da je planeta zemlja jedina na kojoj postoji život.
Ja lično u to ne verujem i biblija ne podržava takvu ideju, jer Bog koji je izvor života i kreativno biće stvara život i na drugim mestima u kosmosu, a ne samo u jednom njegovom delu.
 
Natrag
Top