Bozji um

Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
Pitanje za sve one koji misle da su skorasnje poplave bile Boziji gnev, mada i drugi mogu da odgovore.
Zasto taj isti Bog ne kaznjava sve jednako, davi decu u poplavama "jer su mu okrenula ledja" dok su desetine nacista dozivele blizu 100 godina. Hitler je dogurao 56-7 i na kraju je morao sam da se ubije, nije ga udavila poplava niti srcani udar, Staljin je dogurao 74, Hirohito ( Hitlerov "kolega" koji je sam za sebe govorio da je Bog) 88 godina.Nekoliko miliona dece umre svake godine od gladi, bolesti i prirodnih nepogoda, jel su sva ta deca nevernici ?
Mozemo da izvucemo mnoge primere raznih ubica, cak i celih naroda ( nacisticka nemacka ) koji su ziveli srecno dok su gazili druge, neki od njih i dalje traju, drugi su umrli u dubokoj starosti.
Zasto je onda gnev usresredjen na Obrenovac i jos nekoliko manjih mesta ?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Gnev je neprikladan izraz u ovom slucaju, jer Bog se ne gnevi, vec jednostavno povlaci svoju zastitu pred ekspanzijom bezakonja i nemorala koje se desava u svetu.

U bibliji - odnosno u Jovanovom otkrivenju postoje odredjeni simboli koji prikazuju duhovne i fizicke realnosti ili dogadjaje koji treba da se odigraju u vremenu kraja.
Tako su u bibliji nesrece prikazane simbolom vetrova koji duvaju na velikom moru koje predstavlja simbol sveta ili naroda.

Takodje, u bibliji su opisani cetvorica andjela koji drze ili zadrzavaju ove vetrove da ne duvaju na zemlju dok ne dodje odredjeni cas kada ce se ovi vetrovi pustiti.

Tako vidimo, da nesrece u svetu dolaze sa poslednjim vremenom i nemaju veze sa Bozjim gnevom - vec sa ekspanzijom greha, odnosno bezakonja i nemorala u svetu cija posledica su prirodne katastrofe, jer greh je razorni elemenat i on razara i donosi poremecaje u prirodi i u samom covecijem bicu, greh je smrtonosna bolest i on razara kako coveka tako i svu tvorevinu.

Bog zadrzava ove razorne posledice greha - ali samo do odredjenog vremena, nakon cega ce on morati da ih pusti da bi ljudi koji tvrdovrato ostaju u grehu shvatili da je njihovo bezakonje uzrok onoga sto se desava.

Sami ljudi su odgovorni za izlivanje ovih nesreca na planetu zemlju, svaki pojedinac koji namerno ostaje u grehu, svaki ateista, bludnik, pijanica, zlocinac, onaj koji mrzi druge ljude, devojka koja nemoralno obucena izadje na ulicu...itd, mogla bi se do sutra nabrajati sva zla dela koja ljudi cine na ovoj zemlji, svi ljudi su odgovorni za ove nesrece - poplave, zemljotrese, uragane..itd.

Imam samo jedno pitanje koje odgovara na pitanje Bozjeg postupanja sa ljudima.

Sta bi ste recimo uradili kada bi ste u stan ili kucu pustili sve ove gore opisane ljude i gledali kako oni u vasem prisustvu cine sva ta zlodela u vasoj kuci vasim ukucanima ili prijateljima.
Zar ih ne bi ste ukorili ili izbacili iz kuce?

Planeta zemlja je Bozje vlasnistvo, i on je planetu zemlju u pocetku stvorio kao uredjenu bastu - savrsen dom coveku.
Ljudi su u to prvobitno savrseno staniste uneli djubre, pokvarili su i sebe i zemlju koje je Bog stvorio.
Bog zeli da sve stvari vrati u prvobitno stanje savrsenstva, i da planeta zemlja bude ponovo savrseno mesto za zivot.

Amin!
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
Sami ljudi su odgovorni za izlivanje ovih nesreca na planetu zemlju, svaki pojedinac koji namerno ostaje u grehu, svaki ateista, bludnik, pijanica, zlocinac, onaj koji mrzi druge ljude, devojka koja nemoralno obucena izadje na ulicu...itd, mogla bi se do sutra nabrajati sva zla dela koja ljudi cine na ovoj zemlji, svi ljudi su odgovorni za ove nesrece - poplave, zemljotrese, uragane..itd.



Amin!

Opet brbljanje u prazno, ja sam postavio pitanje zbog cega zlocinci u mnogim slucajevima cvetaju i zive dugo dok deca umiru ?
Zasto si stavio ateiste u grupu sa zlocincima i bludnicima ?
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Opet brbljanje u prazno, ja sam postavio pitanje zbog cega zlocinci u mnogim slucajevima cvetaju i zive dugo dok deca umiru ?
Zasto si stavio ateiste u grupu sa zlocincima i bludnicima ?

Ja sam lepo objasnio da je zemlja za Bozje sluge ''neprijateljska teritorija''. Logicno je da ce na satanskoj teritoriji, napredovati njegovi, a Bozja deca ce biti proganjana i ubijana. Medjutim Bog njih stiti, ali kada se oni odreknu njega i okrenu se satani, onda se i Bog odrice njih, i neprijatelj tada iskazuje svoju vlast nad njima, tj. sveti im se.
Sta je tebi tu nejasno , ili ne zelis da ti bude jasno?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
To sto ti kucas ne moze da bude jasno, svemoguci Bog daje satani da vodi svet, i pusta decu "nevernike" da ih on ubija, zvucalo bi smesno da nije tuzno sta vi kucate ovde.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
To sto ti kucas ne moze da bude jasno, svemoguci Bog daje satani da vodi svet, i pusta decu "nevernike" da ih on ubija, zvucalo bi smesno da nije tuzno sta vi kucate ovde.

Ko moze tebi pomoci kad ti ne verujes sta pise u bibliji? Tako pise.
Ti pokusavas da diskreditujes bibliju, a ona sama tebe diskredituje.
Ti tvrdis da u bibliji pise da Bog nekog ubija, a to ne pise.
Zapravo si ti smesan a i zalostan sa pokusajima da oboris tu knjigu..
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
U pravu si, u starom zavetu Bog samo istusira sve ljude i decu na planeti, nije ih pobio.
Prvorodjencad Egipta isto ;)
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Ne postoji dobar razlog za ubijanje beba, i tacka.

Ajde molim te, ja sam tebi to toliko puta objasnio da si vec stvarno preterao.

Sta bi im ti uradio? Malo bi ih sutno i oni bi bili dobri?
Oni su bili zli i vise od toga, ti bi da sacuvas decu u zivotu ja te razumem.

Ali moras shvatiti da Bog decu nije ubio, nikog od tih ljudi. Oni su njemu svi ''zivi'' kaze biblija.
Zasto da ih spasava, kada su ziva ta deca?
I sigurno im je bolje nego da ih je ostavio na zivotu da se pate, bez oca, bez majke i u teskim okolnostima bez vegetacije koja je bila unistena,postoji mnostvo razloga zasto ih nije sacuvao u zivotu.
A svakom od njih ce biti pravedno sudjeno.
 
Natrag
Top