Bozji um

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.317
Slazem se da su gluposti, ali ti verujes u njih, ne ja.

Deca u plemenima koja ne znaju nista mogu biti spasena, ne vidim u cemu je problem tu, samo tebi to ne ulazi u glavu, lakse je pobiti ih, zbog ocuvanja nacije koja se gradila na mrtvim bebama :)

Ne mesaj istoriju i nojevu barku, babe i zabe.

http://www.biblegateway.com/passage/?search=Deuteronomy 22:20-21

Ako devojka nije nevina prvu bracnu noc, treba je odvesti na ocev prag i kamenovati do smrti.

Mrzi me da trazim ovo za grancice, kacio sam ranije.

Vec sam objasnio da oni nisu imali uslova da usvajaju decu u pustinji, niti da ih vaspitavaju. Niti su imali sredstva, zakone, pravila i ustanove. Trebala su deca da se prze po pustinji zajedno sa njima, da umiru od gladi i zedji...
A jos su bili u ratu sa okolnim narodom..
Tebi se ne da razumeti..

Drugo su odrasle i sposobne zene..

Ne nazivam ja istoriju ''bajkama'' nego ti :)

To za devojku se odnosi na izraelku(a ne neznaboskinju), kojoj je bilo poznato da ne sme da bude prostitutka. A ti izgleda podrzavas da se ona prostituise i ide od jednog do drugog?
Pa jel treba da budu kao i ove ''bludnice hrama'' sto su ih odvratile od Boga, jer su im davale svoje usluge pa nagovarale da obozavaju drugog boga?
Pa zato ih je Bog i kaznio.
A ti to podrzavas?
Jel to nesto lepo raditi?

Bog je samo hteo da ih zastiti..

To za skupljanje grancica, niko nije primenjivao, a ni ovo za kamenovanje.
Dok se slucaj prvo ne ispita, i ne prodje sudjenje.
Naravno da je niko nece osuditi ako je bila u potrebi, recimo gladna i sl..
A zloupotreba zakona je uvek bilo i bice...
Sta da pricam kada sam vec o tome govorio hiljadu puta, tebi se ne da razumeti...
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
Tebi je devojka koja ima seks pre braka prostitutka ? :D
Za skupljanje grancica je Mojsije osudio coveka na smrt, i ubili su ga, procitaj taj deo.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.317
Tebi je devojka koja ima seks pre braka prostitutka ? :D
Za skupljanje grancica je Mojsije osudio coveka na smrt, i ubili su ga, procitaj taj deo.

Jeste. Mislis da je moralno ici od jednog do drugog. Pritom devojka zatrudni, a deca ostanu nezbrinuta i sl..
I mislis da je to moralno. Sta ti mislis o takvim devojkama koje to rade sa svakim na koga naidju?
Sta se o nijima prica? Jel ona ne rusi svoj ugled ili ne?
Koji ce je muskarac hteti posle?
Kako ce se udati?
Tebi je to normalno?

Da muskarci zene posmatraju kao seksualne objekte i kao nesto sto se samo tako dobija ''na izvolte''?
Ti bi dopustio svojoj kcerci da to radi?
Da bude ''bludnica''? Jer to je upravo to ici od jednog do drugog i srozavati svoj ugled i dostojanstvo.
Ne to nije normalno i Bog je u pravu kada takve stvari kaznjava?
A ti nisi ni svestan sta pricas!

Mojsije osudio na smrt. Daj tekst pa onda pricaj.
Odoh, kasno je..
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
U zakonu ne pise da se devojka treba ubiti samo ako je bludnica koja ide od jednog do drugog , nego ako nije nevina prve bracne noci, sto znaci da je mozda imala seks jednom, to nije prostitutka, sta god ti pricao.

Sto se tice Mojsija i njegovog izvrsavanja Bozjih zakona, lose sam zapamtio, ipak je coveka Bog osudio na smrt kamenovanjem:

http://biblia.com/bible/nasb95/Numbers 15.32-36


http://www.adventisti.info/biblija/glava.php?knjiga=Brojevi&prijevod=sve&glava=15



Brojevi 15,32Dok sinovi Izraelovi bijahu u pustinji, iznenadiše jednog čovjeka kako skuplja drva na dan *šabata.
Brojevi 15,33Onaj koji ga je bio iznenadio u skupljanju drva dovede ga pred Mojsija, Aarona i svu zajednicu.
Brojevi 15,34Staviše ga pod strogi nadzor jer se još ne bijaše odlučilo o kazni koju će mu odmjeriti.
Brojevi 15,35Tad GOSPOD reče Mojsiju: ` Taj čovjek bit će usmrćen, sva će ga zajednica kamenovati izvan tabora. `
Brojevi 15,36Sva ga zajednica odvede izvan tabora; kamenovaše ga i on umrije. To je ono što GOSPOD bijaše zapovjedio Mojsiju.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.317
U zakonu ne pise da se devojka treba ubiti samo ako je bludnica koja ide od jednog do drugog , nego ako nije nevina prve bracne noci, sto znaci da je mozda imala seks jednom, to nije prostitutka, sta god ti pricao.

Dovoljan je jedan greh, koji potom vodi u drugi.. itd.. Snizavanje moralnih merila dovodi do jos veceg pada u greh i srozavanja drustva.
To najbolje vidimo danas, kao posledicu dozvoljavanja mladima da rade sta zele.
Danas vise gotovo da nema devojke, koja je imala seks ne jednom, nego 100 puta..
Nema devojke koja ne pije i ne koristi marihuanu, itd..
Da ne govorim o sve ranijem stupanju u seksualne odnose, a roditelji svoju decu i ne nadziru sta rade.
Nema vaspitanja i kucnog nadzora.. Nema zdravih porodica..
Zato imamo narkomane , delikvente, a devojke su sponzoruse, pa se skidaju svakom koji ima pare.
I to se smatra za normalno.
Tu je zatim izopacenost, mlade devojke idu za starijim, ma odvratno..
I tebi je sve to ok.

Do pre par godina je bilo sramota da devojka pije, a danas je to normalno..
Sledi jos vece srozavanje.

Sto se tice Mojsija i njegovog izvrsavanja Bozjih zakona, lose sam zapamtio, ipak je coveka Bog osudio na smrt kamenovanjem:

http://biblia.com/bible/nasb95/Numbers 15.32-36


http://www.adventisti.info/biblija/glava.php?knjiga=Brojevi&prijevod=sve&glava=15



Brojevi 15,32Dok sinovi Izraelovi bijahu u pustinji, iznenadiše jednog čovjeka kako skuplja drva na dan *šabata.
Brojevi 15,33Onaj koji ga je bio iznenadio u skupljanju drva dovede ga pred Mojsija, Aarona i svu zajednicu.
Brojevi 15,34Staviše ga pod strogi nadzor jer se još ne bijaše odlučilo o kazni koju će mu odmjeriti.
Brojevi 15,35Tad GOSPOD reče Mojsiju: ` Taj čovjek bit će usmrćen, sva će ga zajednica kamenovati izvan tabora. `
Brojevi 15,36Sva ga zajednica odvede izvan tabora; kamenovaše ga i on umrije. To je ono što GOSPOD bijaše zapovjedio Mojsiju.

Svi su bili prethodno upozoreni da: ''NE SMEJU RADITI NISTA U TAJ DAN!'' , ko je njemu kriv sto on nije poslusao?
''ON NAMERNO NIJE SLUSAO!''.
Svakako, Bog ga nije kaznio zbog njega samog, vec kao primer drugima.
To se najbolje vidi po tome sto su svi morali da ga kamenuju, a ne samo par ljudi.
Imas li ti nesto pametnije?
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
U pravu si, najbolje je sve te devojke pobiti, pravi hriscanski moral.

Ja sam svoje dokazao, rekao si da Bog nije ubijao, dokazao sam da jeste, ti onda menjas pesmu i kreces da pravdas ubistva ( zbog skupljanja grancica i seksa pre braka :D :D :D ) .
Svako normalan vidi koliko je bolesna cela ta prica.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.317
U pravu si, najbolje je sve te devojke pobiti, pravi hriscanski moral.

Ja sam svoje dokazao, rekao si da Bog nije ubijao, dokazao sam da jeste, ti onda menjas pesmu i kreces da pravdas ubistva ( zbog skupljanja grancica i seksa pre braka :D :D :D ) .
Svako normalan vidi koliko je bolesna cela ta prica.

Ne, nisi dokazao nista.

Bog ubijao?
Poenta nije da li je Bog ubijao ili ne,
vec da li je Bog ubijao bez razloga!
Ja sam dokazao da nije..
Velika je razlika izmedju:
-izvrsiti smrtnu presudu sa razlogom, i ubiti nekoga ''bez razloga'' - kao sto ti tvrdis.

Greh je krsenje zakona.
Ako je po zakonu, kazna ''smrt'' , zato sto je neko spalio Srpsku zastavu na trgu(ti mozes to nazvati ''sitnicom'' , pravdati se da to ne zasluzuje smrt), ali ko si ti da se tome suprotstavljas i protivrecis sudiji? Ako je drzava propisala pravila, ti si duzan da ih se pridrzavas. Cinjenica je da ih se oni nisu pridrzavali , i to namerno, pa su zato i bili pogubljeni.

A ovde se ne radi o ''sitnicama'' , kako ih ti nazivas, vec o ozbiljnim gresima, koje ti kao ateista ne razumes i do tvog uma ne moze da dopre.(Da su se takve sitnice tolerisale, drzava bi propala, kao sto i vidimo da danas svaka propada zbog istog nemorala, jel treba da ti crtam?).
Ovo ''sakupljanje grancica'' se moze uporediti sa ''paljenjem zastave na trgu'' i otvorenu pobunu protiv vlasti tj. Boga.
Zato je covek i pogubljen. Bog kaze, imas da postujes mene u taj dan, da postujes moju zastavu , a on ne, on ga je izvrgao ruglu. To je isto, nepostovanje drzave i vlasti Boga, njegove zastave.
Sto se tice ''devojke i predbracnog seksa'' to su vec ozbiljni gresi, koje vode u kompletno nazadovanje citavog drustva, i dovodi do bolesne nacije. Jel opet treba da ti crtam sta se desava kad popustas i snizavas moral?
Pogledaj i nasu drzavu danas, kriminal na sve strane! Zasto?
Toga u izraelu nije bilo, upravo zbog smrtne kazne.
Zato ove tvoje tvrdnje ne stoje.

Bolesni su umovi ateista, zaista.
Nasi su cisti ko suza.
Nisi dokazao nista, nego me samo mrzi da se nastavljam.
Svako pametan ce shvatiti sta sam hteo da kazem.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nije Bog ubijao - već on povlači svoju zaštitu koja je nad ovom planetom od rušilačke sile greha i posledica greha koje su poremećaji u prirodi odnosno prirodne katastrofe ratovi..itd.
Dakle, mi moramo shvatiti da je sila greha ta koja donosi poremećaje, razaranja, ratne sukobe i mržnju među ljudima..itd.

Da bi se prikazala rušilačka sila greha - može se pomenuti jedan slučaj gde je jedan lekar određenim aparatima merio aktivnosti ljudskog mozga, odnosno kore mozga, kod nekolicine izabranih pojedinaca vernika i nevernika bolesnika jedne bolnice za teška oboljenja ( bez njihovog prethodnog znanja o samoj svrsi eksperimenta ).

Merenjima je ustanovljeno da su vernici koji su se molili Bogu u toku dana, odnosno njihov mozak - pokazivali određene frekvencije pozitivne sile na aparatima za merenje označene znakom plus, da je lekar zaključio da ta jačina te sile odgovara jačini sile jednog radio talasa koji bi se emitovao sa jednog na drugi kraj planete i to u trajanju od godinu dana.

Nasuprot tome, nevernici su radi potrebe eksperimenta namerno bili dovedeni u stanje nervnog rastrojstva, i aparati su takođe pokazivali određene frekvencije ali negativne sile označene znakom minus.

Lekar koji je do tog trenutka bio ateista je postao vernik, jer je došao do saznanja da vera ili pak ne vera, u mozgu stvara ispoljavanje pozitivne ili negativne sile koju poznajemo kao sila Božja ili sila greha.

Sada to prenesimo na celu planetu gde postoji oko sedam milijardi ljudi, i shvatićemo kolika je sila greha i koliki je njen razarajući uticaj kako na čoveka tako i na samu planetu zemlju.

Zato je opravdana izjava velikog naučnika Nikole Tesle koji je rekao Srbima i Hrvatima početkom drugog svjetskog rata:

"Vaša mržnja, pretvorena u električnu energiju,mogla bi osvjetljavati gradove i gradove"
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
mire sreca pa ti ne vodis neku zemlju :)
Ako je drzava propisala bolesna pravila, kao na primer smrt za paljenje zastave, ta drzava je bolesna i tu nema price, na nama bi bilo da skinemo tu vlast koja ubija ljude za sitnice. Nacisti su isto imali svoja pravila, i ko se nije pridrzavao bio je ubijen, ti bi pljuvao ove sto im protivrece jer "ko su oni".Po tebi Bog i jeste diktator, postavio je pravila, ko ne postuje bude ubijen, sam si to napisao, a to rade diktatori.

Laodikeja mozak je kompleksan organ, i kad bi se pokazalo da vera ispoljava pozitivne reakcije u njemu, to opet ne bi dokazalo da je vera tacna, u bilo kojeg Boga, a kamoli hriscanskog.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Laodikeja mozak je kompleksan organ, i kad bi se pokazalo da vera ispoljava pozitivne reakcije u njemu, to opet ne bi dokazalo da je vera tacna, u bilo kojeg Boga, a kamoli hriscanskog.

Jokerma, imas sve sto ti je potrebno da od nevernika postanes vernik.
To neces postati jedino ako ne zelis - sto je stvar iskljucivo tvoje volje..
 
Natrag
Top