Božiji zakoni

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Upozorenje je bilo nedvosmisleno: Svi postovi koji budu sadržavali uvrede, biće brisani!

Tačno je da je tvoje pravo da vjeruješ u što god želiš, ali ta vjera, ma kakva bila, ne daje ti pravo da vrijeđaš druge.

Laodikeja je upravo sam priznao da ga njegovo vjerovanje tjera da vrijeđa druge. Evo što on sam reče:

Što se tiče uvreda - ja nikada nisam iznosio bilo kakve uvrede ptotiv bilo koga, osim što sam po potrebi pisao o pojedinim proročanstvima iz otkrivenja i Danila koja opisuju određene crkve - recimo Rimokatolicizam.

Laodikeja, kao adventist sedmog dana, obvezan je navještati ono što adventisti vjeruju. A vjeruju, kao što gore Laodikeja reče, da je Katolička Crkva Kurva, a sve druge Crkve Kurvine kćeri. Ako je uvreda ružnim riječima okarakterizirati nekoga tko predstavlja neku Crkvu ili neku vjersku zajednicu, kakva je tek uvreda Crkvu najpogrdnijim imenom nazivati? Gle apsurda, Laodikeja i adventisti sedmog dana su obvezni vrijeđati druge. I kako onda diskutirati s takvima?
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Laodikeja je upravo sam priznao da ga njegovo vjerovanje tjera da vrijeđa druge. Evo što on sam reče:



Laodikeja, kao adventist sedmog dana, obvezan je navještati ono što adventisti vjeruju. A vjeruju, kao što gore Laodikeja reče, da je Katolička Crkva Kurva, a sve druge Crkve Kurvine kćeri. Ako je uvreda ružnim riječima okarakterizirati nekoga tko predstavlja neku Crkvu ili neku vjersku zajednicu, kakva je tek uvreda Crkvu najpogrdnijim imenom nazivati? Gle apsurda, Laodikeja i adventisti sedmog dana su obvezni vrijeđati druge. I kako onda diskutirati s takvima?
Moje upozorenje se odnosi na vrijeđanje sagovornika u raspravama, a već sam iznio stav (post 274 na ovoj temi) o vrijeđanju duhovnih vjerskih vođa drugih vjerskih denominacija, a to se odnosi i na vrijeđanje vjerskih institucija.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Laodikeja je upravo sam priznao da ga njegovo vjerovanje tjera da vrijeđa druge. Evo što on sam reče:



Laodikeja, kao adventist sedmog dana, obvezan je navještati ono što adventisti vjeruju. A vjeruju, kao što gore Laodikeja reče, da je Katolička Crkva Kurva, a sve druge Crkve Kurvine kćeri. Ako je uvreda ružnim riječima okarakterizirati nekoga tko predstavlja neku Crkvu ili neku vjersku zajednicu, kakva je tek uvreda Crkvu najpogrdnijim imenom nazivati? Gle apsurda, Laodikeja i adventisti sedmog dana su obvezni vrijeđati druge. I kako onda diskutirati s takvima?

Ako je za Laodikeju katolicka crkva "kurva" za tebe je EGW "vestica" i sta sad? Jednaki ste.
Znam ja da ti uzvracas "na isti nacin" namerno..
Svetis se jer te to vredja, a sluga Bozji ne treba da se sveti. Svakom ce platiti Bog po zasluzi:
"Ne osvecujte se ljubljeni, nego dajte mesta gnevu Bozjem".
Zato ti i vijas adventiste po svim forumima na internetu, cini mi se iz pogresnih pobuda..
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Ako je za Laodikeju katolicka crkva "kurva" za tebe je EGW "vestica" i sta sad? Jednaki ste.

Ellen White je vješticom naznačio (nazvao) Lavić, a ne ja. Lavić je to na desetine mjesta obrazložio, a hoćete li Laodikeja i ti to obrazloženje prihvatiti to je vaša stvar. Ljutiš se i vrijeđa te kada jasno pokažem da mi podmećeš, a onda mi naočigled sviju ponovo podmetneš u ovom primjeru s vješticom. Dakle, nisam ja Ellen White nazvao vješticom, ali jesam je na mnoštvu mjestao okarakterizirao bogohulnicom. Bogohulništvo je svakako naučavanje da je 22.10.1844. "završilo vrijeme obraćenja i spasenja grešnika", da je tada "Isus prestao posredovati za grešnike" i da je tada "Bog odbacio pokvareni svijet". Da je Ellen White sve ovo naučavala ja nisam izmislio, nego je sama Ellen White sve ovo zapisala u svojim spisima, a ja sam je samo citirao. Dakle, ja sam priložio nedvojbene argumente i dokaze za svoju tezu. Prema tome, Laodikeja i ja nismo "jednaki", jer Laodikeja za svoju tvrdnju niti ima niti je naveo i jedan valjan argument.

Znam ja da ti uzvracas "na isti nacin" namerno..

Čak i da prihvatimo da ja "uzvraćam", očito je i potpuno je jasno da to nije "na isti način". Laodikeja iznosi smiješne, mizerne i besmislene teze bez i jednog suvislog argumenta, a ja sam svoju tezu potkrijepio citatima same Ellen White.

Svetis se jer te to vredja, a sluga Bozji ne treba da se sveti. Svakom ce platiti Bog po zasluzi:
"Ne osvecujte se ljubljeni, nego dajte mesta gnevu Bozjem".

A treba li sluga Božji istinu iznositi i promicati? Pogotovo kada se susretne s onima koji laži iznose i šire i koji bogohulnike slijede i brane?

Zato ti i vijas adventiste po svim forumima na internetu, cini mi se iz pogresnih pobuda..

Da, samo ti se čini, ito pogrešno.

P.S. Diskusija na ovoj temi pretvorila se na neki način u "diskusiju o uvredama". To je samo izgovor i tebi i Laodikeji da pobjegnete od onoga što je vaša prava "noćna mora". Lako bi vi za uvrede, niste vi "alergični na uvrede", nego ste "alergični na argumente". Pogledaj samo koliko ste i ti i Laodikeja "mantrali" kako Ellen White i pioniri ASD nisu vjerovali i naučavali da je 22.10.1844. završilo vrijeme obraćenja i spasenja grešnika, nego su to vjerovali, kako vi kažete, "Millerovi sljedbenici", "neki okupljeni oko Millera". A onda suočavanje s argumentima, ovim:

Nemam povjerenja u bilo koju od novih teorija koje su izrasle iz ovog pokreta, da je Krist tada došao kao ženik, da su vrata milosti zatvorena, da nema spasenja za grešnike, da je sedma truba tada zatrubila, ili da je to ispunjenje proročanstva u svakom pogledu." (William Miller, Apology and Defense, August, 1845)

"S braćom i sestrama, nakon što je prošlo vrijeme četrdeset i četvrte, ja sam vjerovala da se grešnici više ne mogu obratiti, ... (Ellen White, Letter 24, 1874, cited in MR, vol. 8, p. 229.)

Pogledaj, tvoju i Laodikejinu "mantru" potpuno opovrgavaju "glavni akteri" čitave ove priče. Miller opovrgava, "Nemam povjerenja u bilo koju od novih teorija koje su izrasle iz ovog pokreta, ...., da su vrata milosti zatvorena, da nema spasenja za grešnike,", a Ellen White potvrđuje, "S braćom i sestrama, nakon što je prošlo vrijeme četrdeset i četvrte, ja sam vjerovala da se grešnici više ne mogu obratiti,". Lako bi vi s uvredama, ali što ćete s ovim argumentima? I Miller i Ellen White opovrgavaju upravo ono što ste vas dvojica čitavo vrijeme mantrali. Ne ostaje vam ništa drugo nego potražiti "časno uzmicanje", "časni bijeg", i tako ste ga pronašli u "obrani dostojanstva", netko vas vrijeđa. Naravno, ne možete i ne ćete ovim ništa riješiti, jer jednu alergiju liječite lijekom za drugu alergiju.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Камо лепе среће да расправе наше не утичу на оне који траже истину. Али веома утичу. Шта може неко са стране да помисли? Може рећи:

- Таман ме је хришћанство заинтересовало, али када видим данашње хришћане разједињене и посвађане, боље да се ја манем!

Такав човек мора одмах да чита јеванђеље, посланице и Дела апостолска како би му се истина показала. Што не схвати одмах, временом ће разумети. Јер ми тражимо Царство небеско, не земаљско!

Нико да не верује нама ако говоримо: "Ти си гори од мене, а ја сам бољи од тебе".


Лука, глава 18
8. Кажем вам да ће их одбранити брзо. Али Син човечији кад дође хоће ли наћи веру на земљи?
9. А и другима који мишљаху за себе да су праведници и друге уништаваху каза причу ову:
10. Два човека уђоше у цркву да се моле Богу, један фарисеј и други цариник.

11. Фарисеј стаде и мољаше се у себи овако: Боже! Хвалим те што ја нисам као остали људи: хајдуци, неправедници, прељубочинци или као овај цариник.
12. Постим двапут у недељи; дајем десетак од свега што имам.
13. А цариник издалека стајаше, и не хтеде ни очију подигнути на небо, него бијаше прси своје говорећи: Боже! Милостив буди мени грешноме.
14. Кажем вам да овај отиде оправдан кући својој, а не онај. Јер сваки који се сам подиже понизиће се; а који се сам понижује подигнуће се.

Зато најпре морамо послушати Господа који говори:

12. Све дакле што хоћете да чине вама људи, чините и ви њима: јер је то закон и пророци. (Мат. 7)

18. Не буди осветљив, и не носи срдњу на синове народа свог; него љуби ближњег свог као себе самог; ја сам Господ. (3. Мојсијева 19)


14. Јер се сав закон извршује у једној речи, то јест: Љуби ближњег свог као себе.
15. Али ако се међу собом кољете и једете, гледајте да један другог не истребите. (Гал. 5)
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Камо лепе среће да расправе наше не утичу на оне који траже истину. Али веома утичу. Шта може неко са стране да помисли?

Ja bih rekao, kamo sreće da utiču na način da ljudi i svoj razum koriste.

Може рећи:

- Таман ме је хришћанство заинтересовало, али када видим данашње хришћане разједињене и посвађане, боље да се ја манем!

Такав човек мора одмах да чита јеванђеље, посланице и Дела апостолска како би му се истина показала. Што не схвати одмах, временом ће разумети. Јер ми тражимо Царство небеско, не земаљско!
I što će naći u Evanđeljima, poslanicama i Djelima apostolskim? Neće li upravo u Evanđeljima naći mnoštvo mjesta na kojima Isusove diskusije s farizejima i pismoznancima neodoljivo podsjećaju na ove diskusije na forumu? Niti se Isus klonio takvih rasprava, niti su ih evanđelisti izostavili iz Evanđelja. A tek u poslanicama, pogotovo Pavlovim. Pavlove poslanice vrve slučajevima u kojima se Pavao suprotstavlja i bori protiv onih koji bi kršćane ponovo htjeli vratiti u "jaram ropstva", vratiti ih Zakonu i "pod Zakon". Svetog Pavla bi sigurno na ovom forumu banirali. Citirao si iz Pavlove poslanice Galaćanima (Gal 5,14-15), ali pogledajmo što Pavao reče nekima neposredno prije ovoga što si ti citirao:

Gal 5,1-12: Za slobodu nas Krist oslobodi! Držite se dakle i ne dajte se ponovno u jaram ropstva! Evo ja, Pavao, velim vam: ako se obrežete, Krist vam ništa neće koristiti. I ponovno jamčim svakom čovjeku koji se obreže: dužan je opsluživati sav Zakon. Prekinuli ste s Kristom vi koji se u Zakonu mislite opravdati; iz milosti ste ispali. .... Dobro ste trčali; tko li vas je samo spriječio da se više ne pokoravate istini? Ta pobuda nije od Onoga koji vas zove! ... A tko vas zbunjuje, snosit će osudu, tko god bio. A ja, braćo, ako sveudilj propovijedam obrezanje, zašto me sveudilj progone? Onda je obeskrijepljena sablazan križa! Uškopili se oni koji vas podbunjuju!
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Laodikeja je upravo sam priznao da ga njegovo vjerovanje tjera da vrijeđa druge. Evo što on sam reče:

Nije lepo iznositi neistine.

Ja nigde nisam napisao "da me moje verovanje tera da vređam druge"

Dakle, ovo je ne istina.

Laodikeja, kao adventist sedmog dana, obvezan je navještati ono što adventisti vjeruju. A vjeruju, kao što gore Laodikeja reče, da je Katolička Crkva Kurva, a sve druge Crkve Kurvine kćeri. Ako je uvreda ružnim riječima okarakterizirati nekoga tko predstavlja neku Crkvu ili neku vjersku zajednicu, kakva je tek uvreda Crkvu najpogrdnijim imenom nazivati? Gle apsurda, Laodikeja i adventisti sedmog dana su obvezni vrijeđati druge. I kako onda diskutirati s takvima?

I ovo je neistina.

Neka se priloži dokaz da sam ja negde napisao da je Katolička crkva "kurva" i da sam to ponavljao iz komentara u komentar, i da to čine Adventisti - kao što to Stvarnoslap i Taramana čine, ponavljajući u nedogled uvredu da je Ellen White veštica, i to pravdajući pismom.


Što se tiče mog poslednjeg komentara - evo mojih reči koje sam u njemu napisao:

"Što se tiče uvreda - ja nikada nisam iznosio bilo kakve uvrede ptotiv bilo koga, osim što sam po potrebi pisao o pojedinim proročanstvima iz otkrivenja i Danila koja opisuju određene crkve - recimo Rimokatolicizam"

Dakle, ja nisam upućivao nikakve uvrede na račun pojedinaca, pa čak ni crkava nazivajući ih pogrdnim imenima, ali sam pisao ( i to samo u par komentara kada je o tome bilo diskusije ) da Rimokatolička crkva jeste zver opisana u 13 poglavlju otkrivenja, i da žena koja sedi na zveri predstavlja Rimokatoličku crkvu.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Nije lepo iznositi neistine.

Ja nigde nisam napisao "da me moje verovanje tera da vređam druge"

Dakle, ovo je ne istina.

Jeste li vi adventisti sedmog dana pozvani naviještati vijest tri anđela? Ako jeste, navedi da točno vidimo što su to vijesti tri anđela. Slažem se s tobom da nije lijepo iznositi neistine, ali tko iznosi neistine utvrdit ćemo nakon što od tebe čujemo kakve su to vijesti i kakva je vaša obveza prema njima.

I ovo je neistina.

Neka se priloži dokaz da sam ja negde napisao da je Katolička crkva "kurva"

:roll::roll::roll: Ti k'o Jelena. "Zaboravljaš" što si pisao. Evo ti:

Pozabavicemo se nešto više ovim pitanjem kada stignemo do 17. glave u Otkrivenju. Tada cemo nesumnjivo dokazati da je "žena kurva", VAVILON VELIKI - Rimokatolicka crkva.

i da sam to ponavljao iz komentara u komentar, i da to čine Adventisti - kao što to Stvarnoslap i Taramana čine, ponavljajući u nedogled uvredu da je Ellen White veštica, i to pravdajući pismom.

Koliko neistine u samo jednoj rečenici. Ja nisam napisao i tvrdio da ti to "ponavljaš iz komentara u komentar", dakle neistina. I drugo, ja za Ellen White nisam niti jedan put napisao da je "vještica", nego sam je okarakterizirao kao bogohulnicu, a to sam argumentirao.

Što se tiče mog poslednjeg komentara - evo mojih reči koje sam u njemu napisao:

"Što se tiče uvreda - ja nikada nisam iznosio bilo kakve uvrede ptotiv bilo koga, osim što sam po potrebi pisao o pojedinim proročanstvima iz otkrivenja i Danila koja opisuju određene crkve - recimo Rimokatolicizam"

Dakle, ja nisam upućivao nikakve uvrede na račun pojedinaca, pa čak ni crkava nazivajući ih pogrdnim imenima, ali sam pisao ( i to samo u par komentara kada je o tome bilo diskusije ) da Rimokatolička crkva jeste zver opisana u 13 poglavlju otkrivenja, i da žena koja sedi na zveri predstavlja Rimokatoličku crkvu.

Ja sam mislio da ipak jesi, zato sam i citirao onaj tvoj tekst po kojem je Katolička Crkva Kurva. Sada ti se ispričavam, jer tebi izraz Kurva nije niti pogrdan niti uvredljiv.


Ovo je tema: "Božiji zakoni"! Molim, pišite o temi!

Već rekoh kako je tema prerasla u "temu o uvredama", pa molim da ostane i ovaj moj post, neću o ovome više ovdje pisati.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Добро. Није се Господ препуцавао са фарисејима цитирајући до изнемоглости. Скренуо им је пажњу много пута шта је записано, поставио неко питање на које нису смели да одговоре и др. Никада није Он њих дирао, све док не би они сами долазили са лукавим планом како да Га преваре и понизе (осуде). Неки фарисеји су били отвореног срца и ума за јеванђеље и слушали су. Многи су и поверовали. Али нису сви признали, јер тада би изгубили свој положај у заједници (синагоги).


9. А лудих запиткивања и тефтера од племена, и свађа и препирања о закону клони се; јер је то некорисно и празно.
10. Човека јеретика по првом и другом саветовању клони се,
11. Знајући да се такав изопачио, и греши, и сам је себе осудио.(Титу 3)


Дискусија није проблем. Можемо да пишемо и разговарамо на неку тему веома дуго. Проблем је што неки имају програм шта и када да пласирају како би саблазнили људе. То су војници који извршавају своју мисију по налогу. То никако нас не сме да укључи као саучеснике. Они и чекају да неко реагује како би доказали своје тврдње. Тренирани су за такве расправе. Они не дискутују, већ само затрпавају једним истим материјалом, и тако могу да раде годинама (што се доказало и на овом форуму). Ми можемо да укажемо на грешке, а људи који читају нека сами виде.

Нисам ја само тебе или само суботаре поменуо, све нас заједно спомињем. Ако се много дуго свађамо са цариником, постаћемо исти као тај цариник. Исти речник, исто понашање. То не ваља прво за нас саме, а онда и за све оне који прате шта се пише.
 
Natrag
Top