Božiji zakoni

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Postovi koji sadrže uvrede bilo koje vrste, neće više biti tolerisani i brisaće se!

Da li tu spada i izraz "veštica"?

Ponovo nisi odgovorio već zanovetaš i plasiraš svoje ideja koje veze sa pitanjem nemaju.
Dali si u službi smrti ili ne?
Da li tebe pečati za život služba smrti?

Taramana, ja sam dao odgovor na pitanje "šta jeslužba smrti na kamenu urezana" a ti insinuiraš i iznosiš neistine da nije dat odgovor.

Evo mog odgovora sa dodatkom:

"Koji i učini nas vrsne da budemo sluge novom zavetu,ne po slovunego po duhu; jer slovo ubija, a duh oživljuje.
Ako li
služba smrti koja je u kamenju izrezana slovima, bi u slavi da sinovi Izrailjevi ne mogoše pogledati na lice Mojsijevo od slave lica njegovog koja prestaje"

Ropstvo ili služba smrti koja je u kamenju izrezana slovima, predstavlja formalno ispunjavanje zakona bez vere u Hrista i istinskog posvećenja Duhom koji rađa u čoveku rod poslušnosti.
Novi čovek Duhom rođen ne živi formalno po slovu zakona napisanom na kamenim pločama - već po zakonu koji je Duhom Svetim upisan u njegovom srcu, a princip te poslušnosti je ljubav prema Bogu i bližnjima.

Oo potvrđuje i samo proročanstvo koje se odnosi na Isusa koji kaže:

Zakon u Isusovom srcu:

"I po tome rekoh: Evo idem, kao što je u knjizi pisano za mene;
Hoću činiti volju Tvoju, Bože moj,
i zakon je Tvoj meni u srcu" ( psalam 40. 7 - 8 )

Ovo je i obećanje Božje, da će on u novom zavetu taj zakon koji je bio napisan na kamenim pločama - on upisati u ljudse misli i srca:

Proročanstvo u starom zavetu o upisivanju zakona u misli i srce:

"Evo, idu dani, govori Gospod, kad ću učiniti s domom Izrailjevijem i s domom Judinijem nov zavjet,
Ne kao onaj zavjet koji učinih s ocima njihovijem, kad ih uzeh za ruku da ih izvedem iz zemlje Misirske, jer onaj zavjet moj oni pokvariše, a ja im bijah muž, govori Gospod;
Nego ovo je zavjet što ću učiniti s domom Izrailjevijem poslije ovijeh dana, govori Gospod:
metnuću zakon svoj u njih, i na srcu njihovu napisaću ga, i biću im Bog i oni će mi biti narod" ( knjiga proroka Jeremije 31. 31 - 33 )

Potvrda apostola o Ispunjenju ovog proročanstva u novom zavetu:

"Jer kudeći ih govori: evo dani idu, govori Gospod, i načiniću s domom Izrailjevijem i s domom Judinijem nov zavjet;
Ne po zavjetu koji načinih s ocevima njihovima u onaj dan kad ih uzeh za ruku da ih izvedem iz zemlje Misirske; jer oni ne ostaše u zavjetu mome, i ja ne marih za njih, govori Gospod.
Jer je ovo zavjet koji ću načiniti s domom Izrailjevijem poslije onijeh dana, govori Gospod:
daću zakone svoje u misli njihove, i na srcima njihovima napisaću ih, i biću im Bog, i oni će biti meni narod" ( Rimljanima poslanica 8. 8 - 10 )

O ovom iskustvu koje je sam doživeo - govori apostol Pavle:

"Jer imam radost u zakonu Božijemu po unutrašnjemu čovjeku"

I ovo iskustvo je imao sam Isus:

"I po tome rekoh: Evo idem, kao što je u knjizi pisano za mene;
Hoću činiti volju Tvoju, Bože moj,
i zakon je Tvoj meni u srcu" ( psalam 40. 7 - 8 )


Dakle, ja niti bilo koji iskreni nanovorođeni Adventista, ne drži formalno zakon napisan na pločama ( što predstavlja službu smrti koja je na kamenu urezana ), već drže zakon koji je zapisan Duhom Svetim u njihovom umu i srcu i ispunjava se ljubavlju prema Bogu i bližnjima, kao što su to činili i Hristos i sami apostoli, što smo videli iz njihovih gornjih izjava - o zakonu koji je upisan u njihovom srcu.

Ponavljam ono što sam napisao na početku:

Ropstvo ili služba smrti koja je u kamenju izrezana slovima, predstavlja formalno ispunjavanje zakona bez vere u Hrista i istinskog posvećenja Duhom koji rađa u čoveku rod poslušnosti.
Novi čovek Duhom rođen ne živi formalno po slovu zakona napisanom na kamenim pločama - već po zakonu koji je Duhom Svetim upisan u njegovom srcu, a princip te poslušnosti je ljubav prema Bogu i bližnjima.


Taramana, nisi odgovorio na jedno od mojih predhodnih pitanja.

Ako ti tvrdiš da je poslušnost Božjim zapovestima "služba smrti" da li onda smatraš da kršenje zapovesti "služba života"

Odnosno, da li u toj novoj službi čovek ima slobodu da se "klanja drugim Bogovima i delima svojih ruku i da ne poštuje Boga, da ubija, krade, čini preljube sa ženama, da ne poštuje tuđu imovinu, da laže.."

Zamolio bih odgovor.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Da li tu spada i izraz "veštica"?

To uputi onome glasu koji mi saopšti jasno kao kad ti čovek kaže ,,Veštica sa kristalnim zubima koja govori o kraju sveta,, ja samo prenesoh šta ČUH ko je dotična i Bog valjda zna da li je to uvreda za vešticu ili ne kao što ni oslovljavanje DR doktora ne vređa ga jer taj posao obavlja. Ja ne izgovaramtebi toveć citiram reči koje se odnose na predmet našeg razgovora a ako ti je krivo što je ona veštica onda nemoj ići za njom sad bar i to znaš.


Stvarnoslap, ja sam dao odgovor na pitanje "šta jeslužba smrti na kamenu urezana" a ti insinuiraš i iznosiš neistine da nije dat odgovor.

Neznam šta si Slapu odgovarao no meni nisi rekao da lisi pod službom smrti (DA-NE) i da li služba smrti može pečatiti za život (DA-NE) kratko i jasno bez referata.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
To uputi onome glasu koji mi saopšti jasno kao kad ti čovek kaže ,,Veštica sa kristalnim zubima koja govori o kraju sveta,, ja samo prenesoh šta ČUH ko je dotična i Bog valjda zna da li je to uvreda za vešticu ili ne kao što ni oslovljavanje DR doktora ne vređa ga jer taj posao obavlja.
Ja ne izgovaramtebi toveć citiram reči koje se odnose na predmet našeg razgovora a ako ti je krivo što je ona veštica onda nemoj ići za njom sad bar i to znaš.

Prijatelju, ako je taj doživljaj što iznosiš istinit - ja sam u tom slučaju vrlo zabrinut za tebe, jer si dopustio da ti sam sotona đavo prilazi i da ti došaptava svoje ideje, bez da si ispitao prirodu takvog iskustava.

To iskustvo nema veze sa Bogom, jer Bog takve izraze ne koristi, a ni tvoji rodovi, tvoje reči i dela ne pokazuju da je to od Boga, jer Božanski uticaj i njegovi rodovi u čoveku se prepoznaju u startu, a ti to ne pokazuješ.

Neznam šta si Slapu odgovarao no meni nisi rekao da lisi pod službom smrti (DA-NE) i da li služba smrti može pečatiti za život (DA-NE) kratko i jasno bez referata.

Moja greška u pisanju.
Ovo je bilo upućeno tebi.

Ja sam dao i daću odgovor sa dodatkom, a ti na moje pitanje nisi odgovorio, tako da moraš razmisliti o svom poštenju.

Moj odgovor:

Ropstvo ili služba smrti koja je u kamenju izrezana slovima koja predstavlja formalno ispunjavanje zakona bez vere u Hrista i istinskog posvećenja Duhom koji rađa u čoveku rod poslušnosti, ali može pečatiti Novi čovek Duhom rođen koji ne živi formalno po slovu zakona napisanom na kamenim pločama - već po zakonu koji je Duhom Svetim upisan u njegovom srcu, a princip te poslušnosti je ljubav prema Bogu i bližnjima.

Ja nisam pod službom smrti jer je zakon upisan u mom srcu i umu i ispunjavam sve zapovesti ljubavlju prema Bogu i bližnjima.

To je bilo iskustvo i Hrista i apostola.

http://serbianforum.org/threads/boziji-zakoni.615375/page-28#post-1726136


Moje pitanje tebi:

Ako ti tvrdiš da je poslušnost Božjim zapovestima "služba smrti" da li onda smatraš da kršenje zapovesti "služba života"
Odnosno, da li u toj novoj službi čovek ima slobodu da se "klanja drugim Bogovima i delima svojih ruku i da ne poštuje Boga, da ubija, krade, čini preljube sa ženama, da ne poštuje tuđu imovinu, da laže.."

Zamolio bih odgovor.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Da li tu spada i izraz "veštica"?
Već sam o tome govorio. Nekulturno je, necivilizovano i uopšte vrlo problematično, nazivati pogrdnim imenima duhovne vođe pojedinih vjerskih denominacija, ma o kojem se vjerskom uvjerenju radilo, jer se time ne vrijeđa samo dotična ličnost, nego na posredan način i sve pristalica takvog vjerovanja. Kulturan i civilizovan čovjek, neće sebi dozvoliti da bez razloga vrijeđa hiljade i milione ljudi koji mu se ničim nisu zmjerili, sem što vjeruju neku drurgu vjeru ili nekog drugog Boga. Sem toga, posezanje za uvredama u raspravama, jasan je znak svakome ko i malo poznaje psihologiju i ljudske karaktefre, da takav sagovornik nema drugih i valjanijih argumenata, pa uvredama kompenzira njihov nedostatak.
Ovdje smo se "nagledali" i načitali takavih primjera - gdje se vrijeđaju duhovne vjerske vođe, kako one savremene tako i istorijske. Niko od vas koji pišete na ovom forumu nije, u tom pogledu, "anđelak". Šta se sve pisalo o rimskim Papama i kakvim imenima su nazivani!? Zatim o srpskom Patrijarhu, o Muhamedu..., o Elen Vajt da i ne govorim... Hoću da kažem, ovdje niko nikome ne može zabraniti da iznosi svoja mišljenja o bilo čemu i bilo kome, a stvar je ljudskosti, kulture i vaspitanja, na koji način će to činiti. Ono što se može zabraniti to su direktne uvrede sagovornika i to se neće tolerisati.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Već sam o tome govorio. Nekulturno je, necivilizovano i uopšte vrlo problematično, nazivati pogrdnim imenima duhovne vođe pojedinih vjerskih denominacija, ma o kojem se vjerskom uvjerenju radilo, jer se time ne vrijeđa samo dotična ličnost, nego na posredan način i sve pristalica takvog vjerovanja. Kulturan i civilizovan čovjek, neće sebi dozvoliti da bez razloga vrijeđa hiljade i milione ljudi koji mu se ničim nisu zmjerili, sem što vjeruju neku drurgu vjeru ili nekog drugog Boga. Sem toga, posezanje za uvredama u raspravama, jasan je znak svakome ko i malo poznaje psihologiju i ljudske karaktefre, da takav sagovornik nema drugih i valjanijih argumenata, pa uvredama kompenzira njihov nedostatak.
Ovdje smo se "nagledali" i načitali takavih primjera - gdje se vrijeđaju duhovne vjerske vođe, kako one savremene tako i istorijske. Niko od vas koji pišete na ovom forumu nije, u tom pogledu, "anđelak". Šta se sve pisalo o rimskim Papama i kakvim imenima su nazivani!? Zatim o srpskom Patrijarhu, o Muhamedu..., o Elen Vajt da i ne govorim... Hoću da kažem, ovdje niko nikome ne može zabraniti da iznosi svoja mišljenja o bilo čemu i bilo kome, a stvar je ljudskosti, kulture i vaspitanja, na koji način će to činiti. Ono što se može zabraniti to su direktne uvrede sagovornika i to se neće tolerisati.

Sve rečeno jeste tako,međutim ja se NIKAD nebi usudio za Jelenu reći te reči da lično na svoje uši nisam čuo te reči VEŠTICA SA KRISTALNIM ZUBIMA KOJA UČI O KRAJU SVETA i posle skoro god.dana sam shvatio ko je ta ženska osoba koja uči o kraju sveta i ima slabu okultnu silu providnu.
Dakle,Laodikeju ne vređam već nudim adekvatan naziv za predmet našeg razgovora.Pošto nemamo presudu da li je dotična zaista veštica ili nije kako on ima pravo verovati da je ona glas Božji tako i ja imam pravo verovati u ono što nije proizvod mog razuma već što čuh.

Direktna uvreda sagovornika je vređanje istog a ja ne razgovaram sa Jelenom tako da je ne mogu uvrediti jer ona sad treba vode i malo ohlađenje od vreline.
Ako sagovornik ismeva Božju reč treba očekivati da i sam bude ismejan. Ako je sagovornik iskren to svi vidimo i korektno razgovaramo.Moj razgovor je uslovljen sagovornikom.


Ako ti tvrdiš da je poslušnost Božjim zapovestima "služba smrti"

Ne tvrdim to ja Laodikeja to reče apostola ti sa njim raspravi zašto zakon nazva službom smrti a ja ti to razložih ali u punu čašu ne staje Božje tako da mi se više ne prosipa.I video klipove sam ti postavio gde se lepo obrazložilo o zakonu ali nije vredelo.

Za vernike NIJE dozvoljeno kršenje zakona jer mi ne gledamo spasenje kroz zakon kao što ni apostoli nisu gledali,to mogu činiti samo neverni koji vešticu slušaju i računaju datume i izmišljaju proroštva.

Da li služba smrti može pečatiti za život (DA-NE) kratko i jasno bez referata.
 
Poslednja izmena:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Sve rečeno jeste tako,međutim ja se NIKAD nebi usudio za Jelenu reći te reči da lično na svoje uši nisam čuo te reči VEŠTICA SA KRISTALNIM ZUBIMA KOJA UČI O KRAJU SVETA i posle skoro god.dana sam shvatio ko je ta ženska osoba koja uči o kraju sveta i ima slabu okultnu silu providnu.
Dakle,Laodikeju ne vređam već nudim adekvatan naziv za predmet našeg razgovora.Pošto nemamo presudu da li je dotična zaista veštica ili nije kako on ima pravo verovati da je ona glas Božji tako i ja imam pravo verovati u ono što nije proizvod mog razuma već što čuh.

Direktna uvreda sagovornika je vređanje istog a ja ne razgovaram sa Jelenom tako da je ne mogu uvrediti jer ona sad treba vode i malo ohlađenje od vreline.
Ako sagovornik ismeva Božju reč treba očekivati da i sam bude ismejan. Ako je sagovornik iskren to svi vidimo i korektno razgovaramo.Moj razgovor je uslovljen sagovornikom.
Pričaš koješta, Taramana. Kažeš da si čuo da tako nekoga zovu, u ovom slučaju Jelenu, i to ti daje pravo da je i ti tako zoveš? Zar ti uzimaš za istinu sve što čuješ? Pretjerano si subjektivan i uzimaš sebi za pravo da ocjenjuješ ko ismijava Božiju riječ, mada, objektivno, niti jedna vjera ne ismijava Božiju riječ. Drugačije poimanje vjere, Boga, Biblije..., od tvoga poimanja, nije nikakvo ismijavanje Božije riječi, - to je notorna besamislica.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Pričaš koješta, Taramana. Kažeš da si čuo da tako nekoga zovu, u ovom slučaju Jelenu, i to ti daje pravo da je i ti tako zoveš? Zar ti uzimaš za istinu sve što čuješ? Pretjerano si subjektivan i uzimaš sebi za pravo da ocjenjuješ ko ismijava Božiju riječ, mada, objektivno, niti jedna vjera ne ismijava Božiju riječ. Drugačije poimanje vjere, Boga, Biblije..., od tvoga poimanja, nije nikakvo ismijavanje Božije riječi, - to je notorna besamislica.

Nije prikladno za nekog ko se izjašnjava da nije vernik da ocenjuje vernike i njihovu veru.
Moje je pravo da verujem kao tvoje da ne veruješ.
Kao što Laodikeja veruje da Jelena govori Božje tako ja verujem da je Jelena veštica sa kristalnim zubima koja govori o kraju sveta.

Sad, da li je etički preneti glas ili nije spada udomen vere a ne kulture.
Ako se obratim Laodikeji lično kao on meni pogrdno briši slobodno a kad pominjem predmet našeg razgovora imenom to nije prozivka sagovornika.

Ako je neki post trebalo brisati to je onda Laodikejin jer se meni lično obraća nazivajući mene kurvom pošto njegov post nije obrisan znači mogu i ja njemu da se obratim istim rečima.

Laodikeja je napisao(la):
Da li tu spada i izraz "veštica"?

Ne,to je titula.
 
Poslednja izmena:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Nije prikladno za nekog ko se izjašnjava da nije vernik da ocenjuje vernike i njihovu veru.
Moje je pravo da verujem kao tvoje da ne veruješ.
Kao što Laodikeja veruje da Jelena govori Božje tako ja verujem da je Jelena veštica sa kristalnim zubima koja govori o kraju sveta.
Opet tvoja isključivost. Veliš nije prikladno da onaj ko ne vjeruje ocjenjuje onoga ko vjeruje. Zašto ne bi bilo prikladno, ako ja ne ocjenjujem tvoju vjeru, niti bilo čiju drugu, nego ocjenjujem vaše ponašanje na ovom forumu? A ja samo to radim, a to je i prikladno i svrsishodno, jer mi je to, između ostalog, i u "opisu radnih zadataka". Ti i u ovom slučaju vidiš nešto čega nema.
Tačno je da je tvoje pravo da vjeruješ u što god želiš, ali ta vjera, ma kakva bila, ne daje ti pravo da vrijeđaš druge.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Za vernike NIJE dozvoljeno kršenje zakona jer mi ne gledamo spasenje kroz zakon kao što ni apostoli nisu gledali,to mogu činiti samo neverni koji vešticu slušaju i računaju datume i izmišljaju proroštva.

Bravo, to je biblijsko učenje "Za vernike NIJE dozvoljeno kršenje zakona"

Adventistčki vernici ne gledaju spasenje kroz zakon, već kroz Isusa Hrista koji je umro na krstu preuzevši ljudske grehe na sebe, i tom smrću omogućivši da vernik prihvatanjem njegove žrtve kao odkup za lične grehe - može dobiti silu da više ne greši, već da Duhom Svetim može doživeti promenu, i tako prirodno ispunjavati SVAKU zapovest onako kako ga Duh Sveti vodi.
U tom stanju Duha i promene koju je Bog učinio u čoveku - oslobodivši čoveka greha i sile greha, čovek ne krši ni jednu zapovest, ne zato da bi bio spasen, već zato što jeste spasen, i što Duh Sveti u njemu proizvodi moralno ponašanje i odnos prema Bogu i bližnjima, onako kako zapovesti i nalažu.

Amin"

Pričaš koješta, Taramana. Kažeš da si čuo da tako nekoga zovu, u ovom slučaju Jelenu, i to ti daje pravo da je i ti tako zoveš? Zar ti uzimaš za istinu sve što čuješ? Pretjerano si subjektivan i uzimaš sebi za pravo da ocjenjuješ ko ismijava Božiju riječ, mada, objektivno, niti jedna vjera ne ismijava Božiju riječ. Drugačije poimanje vjere, Boga, Biblije..., od tvoga poimanja, nije nikakvo ismijavanje Božije riječi, - to je notorna besamislica.

Taramana izmišlja da mu je navodno Bog, ili neko drugi rekao "VEŠTICA SA KRISTALNIM ZUBIMA KOJA UČI O KRAJU SVETA"

Ellen White se nije bavila veštičarenjem i okultizmom, već je bila biblijski Hrišćanin koja je pisala na osnovu biblije.

Da je recimo to napisao za idejnog vođu new age pokreta Heleny Petrovny Blavatsky - ja bih ga i razumeo, jer ona jeste bila okultista i "veštica" u pravom smislu te reči, ali ovo što on govori o Ellen White - daleko je od realnosti.

Možda Taramana voli da mašta likove iz mitologije, pa je iskoristio lik veštice Morgane iz dela kralj Artur, kao model svih onih koji mu se iz bilo kojih razloga ne sviđaju.

Što se tiče uvreda - ja nikada nisam iznosio bilo kakve uvrede ptotiv bilo koga, osim što sam po potrebi pisao o pojedinim proročanstvima iz otkrivenja i Danila koja opisuju određene crkve - recimo Rimokatolicizam.
 
Poslednja izmena:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Upozorenje je bilo nedvosmisleno: Svi postovi koji budu sadržavali uvrede, biće brisani!
 
Natrag
Top