Božiji zakoni

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ništa ti nisi bio u pravu, već si izvadio iz konteksta moje izjave i tako ih predstavljaš.

Usus pominje deset zapovesti, i ako ne pominje reč "dekalog"

"I gle, neko pristupivši reče Mu: Učitelju blagi! Kakvo ću dobro da učinim da imam život večni?
A On reče mu: Što me zoveš blagim? Niko nije blag osim jednog Boga. A ako želiš ući u život, drži zapovesti.
Reče Mu: Koje? A Isus reče: Da
ne ubiješ; ne činiš preljube; ne ukradeš; ne svedočiš lažno;
Poštuj oca i mater; i ljubi bližnjeg svog kao samog sebe"
( Matej 19. 16 - 19 )

Isus nikada nije govorio nešto suprotno Jevanđelju što bi poljuljalo njegov autoritet, a jevanđelje upućuje na držanje SVIH DESET zapovesti, što značči da je to bio i Isusov stav:

"Jer koji sav zakon održi a sagreši u jednom, kriv je za sve,
Jer Onaj koji je rekao: Ne čini preljube, rekao je i: Ne ubij. Ako dakle ne učiniš preljube a ubiješ, postao si prestupnik zakona" ( Jakovu 2. 10 - 12 )
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.329
Ništa ti nisi bio u pravu, već si izvadio iz konteksta moje izjave i tako ih predstavljaš.

Evo, i po drugi put niječeš ono što si prije napisao. Bravo.

Usus pominje deset zapovesti, i ako ne pominje reč "dekalog"

Kažeš pominje, iako ne pominje!? Bravo još jednom.

Isus nikada nije govorio nešto suprotno Jevanđelju što bi poljuljalo njegov autoritet, a jevanđelje upućuje na držanje SVIH DESET zapovesti, što značči da je to bio i Isusov stav:

Citiraj mi gdje se u Evanđelju spominje riječ Dekalog.

"Jer koji sav zakon održi a sagreši u jednom, kriv je za sve,
Jer Onaj koji je rekao: Ne čini preljube, rekao je i: Ne ubij. Ako dakle ne učiniš preljube a ubiješ, postao si prestupnik zakona" ( Jakovu 2. 10 - 12 )[/QUOTE]

Zakon kaže i da se pogubi onoga tko bi radio kakav posao u subotu. Kako vi adventisti stojite sa ovom Božjom zapovijedi? Kršite li je ili je poštujete?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne vredi sa tobom diskutovati, ti se boriš sam protiv sebe i biblije i izvrćeš svaku reč.

Govorimo o zakonu deset zapovesti a ne o obrednom zakonu.

Novi zavet ne pominje reč dekalog, ali upućuje na držanje deset zapovesti.

Tvoje mišljenje zadrži za sebe a poštuj tuđu slobodu da ima svoje.

Pozdrav!
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.329
Ne vredi sa tobom diskutovati, ti se boriš sam protiv sebe i biblije i izvrćeš svaku reč.

Ne izvrćem ja nego ti. Čak su svi vidjeli da izvrćeš i niječeš i ono što si sam tvrdio.

Govorimo o zakonu deset zapovesti a ne o obrednom zakonu.

Govorimo o Zakonu, a Zakon je sve ono što nalazimo u prvih pet knjiga Biblije.

Novi zavet ne pominje reč dekalog, ali upućuje na držanje deset zapovesti.

Novi zavjet na mnoštvu mjesta upućuje na držanje mnoštva zapovijedi. Samo niti na jednom mjestu ne upućuje na držanje subote.

Tvoje mišljenje zadrži za sebe a poštuj tuđu slobodu da ima svoje.

Ti pokušavaš zaobići Bibliju i nametnuti "Ellen-New age" argumente. Prema tome, za tebe vrijedi ova tvoja opaska da svoje mišljenje zadržiš za sebe.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Taramana,

Kada ti ne bi znao istinu, ja bih te od srca zalio sto ces propasti u gresima svojim, ali ti dobro znas sta Bog od svakog coveka trazi.

Đes ti ćoek?
Nema te,rekoh sigurno čuči negde i čeka da uskoči kad počnu lakša pitanja zbog svog ega.
Dobro je da si opet tu i nemoj kumim te opet odmah pobeći ostani malo uželesmo se vešticine nauke.

Ako je istina da si nekad bio adventista, onda trebalo bi da ti je poznato da adventisti veruju da su spaseni Bozjom miloscu, a nikad svojim deloima. Hristos nas spasava, a niko i nista drugo.

:roll::roll::roll:

Ti se uvek ovako šališ zar ne Marčelo,ti si neki opasan pajac.
Ta žongliranja kao paravansu tako izlizana dase provide žongleri iza paravana pa umesto onog paravana kako ste blagodaću spaseni stoji SUBOTA JE PEČAT ZA ŽIVOT i taj pečat vam veca udariladok je Božji sasvim nešto drugo.
Neznam zašto se predstavljaš Adv. kad neznaš ni učenje svoje organizacije?
Valjda vam je to po navici glumiti i dvoličiti pa se pogubite u tome.

Kad prestanevažiti vešticin pečat onda se javi da čuješ šta je Božji pečat i nemoj se kriti iza Biblijskih citata providno je.



Ostaje li on i dalje u bezakonju, ili nastoji da zivi u skladu sa Bozjokjm voljom koja je iuzrazene u Dekalogu?

Pozvaćemo nekog kompetentnog da ti odgovori šta je urezano u dekalogu i ti pokreni vijugu i vidi može li ta služba dati život ako tu jednu vijugu ne pokreneš nećeš saznati da služba smrti ne daje život niti pečati za život:

Pajče reci nevernicima.

3:6 Koji i učini nas vrsne da budemo sluge novom zavetu, ne po slovu nego po duhu; jer slovo ubija, a duh oživljuje.
3:7 Ako li služba smrti koja je u kamenju izrezana slovima, bi u slavi da sinovi Izrailjevi ne mogoše pogledati na lice Mojsijevo od slave lica njegovog koja prestaje:


Sta je Isus rekao bogatpokm mladicu? "Ako zelis uci u zivot, drzi zapovesti."

Vidi Marčelo,tirecimo vegetariš i Isus ti doće i pita krkaš li mese ti kažeš:NE! veštica namrekla da meso ne može u nebo.
Onda Isus kaže recimo: ,,Da li su u životu nekad okusio meso?,,ti kažeš JESAM i propade ti pravda.
Član Sinedriona-zakonik kao ti pita šta mu treba za život i Isus zna da si zakonik i prihvata tvoju igru i kažeda vidimo tvoju pravdu i pokažeš se nepravednim....šta ćeš onda kukavče?


A kad si gore rekao: "
"3.Dekalog niko nije održao."


Maričelo nemoj odmah ljutiš njega,nisam to ja rekao to Pera reče nasaboru ako možeš verovati Peri,on nije veštica i teško ga ljudi poslušaju ali eto da bar čuješ i za njega.

Sramoto jedna, zar ne vidis da se suprotstavljas Bogu i Svetom pismu.

Da li si citao knjige adventistickih autora kao sto su:
Vera- most spasenja.
Ceznja vekova,
Put Hristui druge
Hristobvo slavno delo pomirenja
Slicni Hristu
Besmrtnost - urodjena ili stecena?
i mnoge druge.


Pocrveneh,neko bi mislio da sam komunista sav sam crven,nemoj više rođače popravlja mi secirkulacija.
Čitaosam vešticine plagijate i našao sam tamo i kljun od svrake,i krilo od slepog miša ...zakon je tema a ne plagijator Bela.


Samo neznalica moze da daje takve izjave.


Rejoh ja nemoj Pero izružiće teJelenini a on uporan da niko ne održa zakon...Pero,Pero pa sad vidi šta si uradio,ljutiš brate Jelenaše.



Zelim ti obilje Bozjih blagoslova

Vidim iz priloženog.
Zar i tu morate dvoličiti?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
"Koji i učini nas vrsne da budemo sluge novom zavetu,ne po slovunego po duhu; jer slovo ubija, a duh oživljuje.
3:7 Ako li služba smrti koja je u kamenju izrezana slovima, bi u slavi da sinovi Izrailjevi ne mogoše pogledati na lice Mojsijevo od slave lica njegovog koja prestaje"

Ropstvo ili služba smrti koja je u kamenju izrezana slovima, predstavlja formalno ispunjavanje zakona bez vere u Hrista i istinskog posvećenja Duhom koji rađa u čoveku rod poslušnosti.
Novi čovek Duhom rođen ne živi formalno po slovu zakona napisanom na kamenim pločama - već po zakonu koji je Duhom Svetim upisan u njegovom srcu, a princip te poslušnosti je ljubav prema Bogu i bližnjima.

Oo potvrđuje i samo proročanstvo koje se odnosi na Isusa koji kaže:

"I po tome rekoh: Evo idem, kao što je u knjizi pisano za mene;
Hoću činiti volju Tvoju, Bože moj, i
zakon je Tvoj meni u srcu" ( psalam 40. 7 - 8 )

Ovo je i obećanje Božje, da će on u novom zavetu taj zakon koji je bio napisan na kamenim pločama - on upisati u ljudse misli i srca:

Evo, idu dani, govori Gospod, kad ću učiniti s domom Izrailjevijem i s domom Judinijem nov zavjet,
Ne kao onaj zavjet koji učinih s ocima njihovijem, kad ih uzeh za ruku da ih izvedem iz zemlje Misirske, jer onaj zavjet moj oni pokvariše, a ja im bijah muž, govori Gospod;
Nego ovo je zavjet što ću učiniti s domom Izrailjevijem poslije ovijeh dana, govori Gospod:
metnuću zakon svoj u njih, i na srcu njihovu napisaću ga, i biću im Bog i oni će mi biti narod" ( knjiga proroka Jeremije 31. 31 - 33 )

"Jer kudeći ih govori: evo dani idu, govori Gospod, i načiniću s domom Izrailjevijem i s domom Judinijem nov zavjet;
Ne po zavjetu koji načinih s ocevima njihovima u onaj dan kad ih uzeh za ruku da ih izvedem iz zemlje Misirske; jer oni ne ostaše u zavjetu mome, i ja ne marih za njih, govori Gospod.
Jer je ovo zavjet koji ću načiniti s domom Izrailjevijem poslije onijeh dana, govori Gospod:
daću zakone svoje u misli njihove, i na srcima njihovima napisaću ih, i biću im Bog, i oni će biti meni narod" ( Rimljanima poslanica 8. 8 - 10 )

O ovom iskustvu koje je sam doživeo - govori apostol Pavle:

"Jer imam radost u zakonu Božijemu po unutrašnjemu čovjeku"

I ovo iskustvo je imao sam Isus:

"I po tome rekoh: Evo idem, kao što je u knjizi pisano za mene;
Hoću činiti volju Tvoju, Bože moj, i
zakon je Tvoj meni u srcu" ( psalam 40. 7 - 8 )
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Ropstvo ili služba smrti koja je u kamenju izrezana slovima, predstavlja formalno ispunjavanje zakona bez vere u Hrista i istinskog posvećenja Duhom koji rađa u čoveku rod poslušnosti.


Laodikeja ti stvarno imaš veoma loše mišljenje o apostolima.
Otkud ti ideja da apostole koji izrekoše kako ONI ne održaše niti mogu jer ti dodaješ da to nije moguće FORMALISTIMA pa su ti apostoli formalisti a ti si sve sa Jelenom duhovan pa vas dvoje održaste....šta ti sve možeš izbaciti to ni lopata ne može pokupiti.

"Jer kudeći ih govori: evo dani idu, govori Gospod, i načiniću s domom Izrailjevijem i s domom Judinijem nov zavjet;



Ovo ti jarane predoči veštici dole kad odeš da čuje kako Bog NIJE odbacio Izrailja kao ona i ubacila sebe među 144000 SINOVA Jakovljevih a Jakov joj je pagan.

Ponovo nisi odgovorio već zanovetaš i plasiraš svoje ideja koje veze sa pitanjem nemaju.
Dali si u službi smrti ili ne?
Da li tebe pečati za život služba smrti?
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Đes ti ćoek?
Nema te,rekoh sigurno čuči negde i čeka da uskoči kad počnu lakša pitanja zbog svog ega.
Dobro je da si opet tu i nemoj kumim te opet odmah pobeći ostani malo uželesmo se vešticine nauke.



:roll::roll::roll:

Ti se uvek ovako šališ zar ne Marčelo,ti si neki opasan pajac.
Ta žongliranja kao paravansu tako izlizana dase provide žongleri iza paravana pa umesto onog paravana kako ste blagodaću spaseni stoji SUBOTA JE PEČAT ZA ŽIVOT i taj pečat vam veca udariladok je Božji sasvim nešto drugo.
Neznam zašto se predstavljaš Adv. kad neznaš ni učenje svoje organizacije?
Valjda vam je to po navici glumiti i dvoličiti pa se pogubite u tome.

Kad prestanevažiti vešticin pečat onda se javi da čuješ šta je Božji pečat i nemoj se kriti iza Biblijskih citata providno je.





Pozvaćemo nekog kompetentnog da ti odgovori šta je urezano u dekalogu i ti pokreni vijugu i vidi može li ta služba dati život ako tu jednu vijugu ne pokreneš nećeš saznati da služba smrti ne daje život niti pečati za život:

Pajče reci nevernicima.

3:6 Koji i učini nas vrsne da budemo sluge novom zavetu, ne po slovu nego po duhu; jer slovo ubija, a duh oživljuje.
3:7 Ako li služba smrti koja je u kamenju izrezana slovima, bi u slavi da sinovi Izrailjevi ne mogoše pogledati na lice Mojsijevo od slave lica njegovog koja prestaje:




Vidi Marčelo,tirecimo vegetariš i Isus ti doće i pita krkaš li mese ti kažeš:NE! veštica namrekla da meso ne može u nebo.
Onda Isus kaže recimo: ,,Da li su u životu nekad okusio meso?,,ti kažeš JESAM i propade ti pravda.
Član Sinedriona-zakonik kao ti pita šta mu treba za život i Isus zna da si zakonik i prihvata tvoju igru i kažeda vidimo tvoju pravdu i pokažeš se nepravednim....šta ćeš onda kukavče?




Maričelo nemoj odmah ljutiš njega,nisam to ja rekao to Pera reče nasaboru ako možeš verovati Peri,on nije veštica i teško ga ljudi poslušaju ali eto da bar čuješ i za njega.



Pocrveneh,neko bi mislio da sam komunista sav sam crven,nemoj više rođače popravlja mi secirkulacija.
Čitaosam vešticine plagijate i našao sam tamo i kljun od svrake,i krilo od slepog miša ...zakon je tema a ne plagijator Bela.




Rejoh ja nemoj Pero izružiće teJelenini a on uporan da niko ne održa zakon...Pero,Pero pa sad vidi šta si uradio,ljutiš brate Jelenaše.





Vidim iz priloženog.
Zar i tu morate dvoličiti?

Boze me sacuvaj ovakvog tona i nacina razgovora. Ovo uopste vise nije smešno!
Sta vise, zgrozen sam!
Sad je optuzio i adventistu da nije adventista i da ne zna ucenje svoje crkve i plus ga izvredjao.

Bože imaj milosti prema ljudima, koji ne znaju sta pisu, vređaju sagovornika i sramote tebe..
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Postovi koji sadrže uvrede bilo koje vrste, neće više biti tolerisani i brisaće se!
 
Natrag
Top