Božiji zakoni

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
A odgovor je sledeci i vec je dat:

Ropstvo ili sluzba smrti je formalno ispunjavanje zakona bez vere u Hrista i istinskog posvecenja Duhom koji radja u coveku rod poslusnosti.
Novi covek Duhom rodjen ne zivi formalno po slovu zakona napisanom na kamenim plocama - vec po zakonu koji je Duhom Svetim upisan u njegovom srcu, a princip te poslusnosti je ljubav prema Bogu i bliznjima.

Sto se tice apostolskog sabora zapisanog u delima apostolskim 15 poglavlju - on se bavio pitanjem obrezanja i obrednog zakona i drzanjem obrednih pravila i propisa, a ne deset zapovestima.

Naime, neki Jevreji su zahtevali da se neznaboscima zapovedi da se obrezuju i da prihvate obredni zakon.

"Onda ustaše neki od jeresi farisejske koji behu verovali, i govorahu da ih valja obrezati, i zapovediti da drže zakon Mojsijev kao sredstvo opravdanja.
Zakljucak je bio - da se neznaboscima ne namece ovaj obredni zakon, jer je opravdanje i veri u Gospoda Isusa.
Sad dakle šta kušate Boga i hoćete da metnete učenicima jaram na vrat, kog ni očevi naši ni mi mogosmo poneti?
Nego verujemo da ćemo se spasti blagodaću Gospoda Isusa Hrista kao i oni."


Ovo potvrdjuje i apostol Pavle u 1 Korincanima 7. 18 - 19 gde jasno govori protiv zakona obrezanja, a upucuje na drzanje deset Bozjih zapovesti kao merilo pravde:

"Je li ko pozvat obrezan, neka se ne gradi neobrezan; ako li je ko pozvat neobrezan, neka se ne obrezuje.
Obrezanje je ništa,
i neobrezanje je ništa; nego držanje zapovesti Božijih"

Dakle, niko nije odrzao OBREDNI zakon a ne deset zapovesti, i da je tako kako ti tvrdis - onda Isus ne bi na gori blazenstva prosirio zahteve zakona, vec bi ih umanjio.


Tacno, drzanje slova zakona UREZANOG U KAMENU bez vere u Hrista ubija (formalno ispunjavanje zakona koje su cinili Fariseji ).
Drzanje SVIH zapovesti zapisanih U SRCU verom u Hrista koji je izvrsio promenu u coveku ozivljava.

Predhodni odgovor:

Ropstvo ili sluzba smrti je formalno ispunjavanje zakona bez vere u Hrista i istinskog posvecenja Duhom koji radja u coveku rod poslusnosti.
Novi covek Duhom rodjen ne zivi formalno po slovu zakona napisanom na kamenim plocama - vec po zakonu koji je Duhom Svetim upisan u njegovom srcu, a princip te poslusnosti je ljubav prema Bogu i bliznjima.

http://serbianforum.org/threads/boziji-zakoni.615375/page-24#post-1720164


A evo mojih pitanja na koje nisam dobio odgovor:

Napomenuo si u jednom komentaru da covek mora biti nanovo rodjen.

Da li takav covek koji je doziveo nanovorodjenje i oslobodjen od proslih greha, da li taj covek krsi zapovesti, da li nakon novorodjenja krade, ubija, cini preljube, klanja se drugim Bogovima..itd, itd?


U redu - Da li ta ljubav čini da čovek nakon novorođenja "krade, ubija, cini preljube, klanja se drugim Bogovima, ne poštuje roditelje..itd, itd?

Evo citiraću zapovesti - pa ti navedi koju od tih zapovesti nanovorođeni čovek oslobođen od greha i ispunjen Duhom Svetim ima slobodu da krši a koju ne.

1. Ja sam Gospod Bog tvoj, koji sam te izveo iz zemlje Misirske, iz doma ropskoga.
Nemoj imati drugih bogova uza me.

2. Ne gradi sebi lika rezana niti kakve slike od onoga što je gore na nebu, ili dolje na zemlji, ili u vodi ispod zemlje.
Nemoj im se klanjati niti im služiti, jer sam ja Gospod Bog tvoj, Bog revnitelj, koji pohodim grijehe otačke na
sinovima do trećega i do četvrtoga koljena, onijeh koji mrze na mene;
A činim milost na tisućama onijeh koji me ljube i čuvaju zapovijesti moje.

3. Ne uzimaj uzalud imena Gospoda Boga svojega; jer neće pred Gospodom biti prav ko uzme ime njegovo uzalud.

4. Sjećaj se dana od odmora da ga svetkuješ.
Šest dana radi, i svršuj sve poslove svoje.
A sedmi je dan odmor Gospodu Bogu tvojemu; tada nemoj raditi nijednoga posla, ni ti, ni sin tvoj, ni kći tvoja, ni
sluga tvoj, ni sluškinja tvoja, ni živinče tvoje, ni stranac koji je među vratima tvojim.
Jer je za šest dana stvorio Gospod nebo i zemlju, more i što je god u njima; a u sedmi dan počinu; zato je
blagoslovio Gospod dan od odmora i posvetio ga.

5. Poštuj oca svojega i mater svoju, da ti se produlje dani na zemlji, koju ti da Gospod Bog tvoj.

6. Ne ubij.

7. Ne čini preljube.

8. Ne kradi.

9. Ne svjedoči lažno na bližnjega svojega.

10. Ne poželi kuće bližnjega svojega, ne poželi žene bližnjega svojega, ni sluge njegova, ni sluškinje njegove, ni vola njegova, ni magarca njegova, niti išta što je bližnjega tvojega. ( 2 knjiga Mojsijeva 20 poglavlje ).
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Tvoj post NE SADRŽI ODGOVOR na tri prosta pitanja.

Evo ponovo pitanja i posle svakog daj odgovor na to pitanje redom:

1.Koji zakon je urezan na kamenu?


2.Koji zakon je služba smrti?



3.Koji zakon ni apostoli ni njihovi očevi ne mogoše održati?


Meni ne trebaju priče već odgovori a to se ovako radi:

1 Na kamenu je urezan carski zakon-dekalog.
2.Dekalog je služba smrti.
3.Dekalog niko nije održao.


Tvoje piskaranje o obrezanju je smešno možda se nisu mogli obrezati....obrezanje služba smrti....svašta.
A ti sad reci da li si pod službom smrti ili slobodan u Isusovom Duhu?
Da li te vecin pečat iz ropstva smrti pečati ili Isusov Duh?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
A odgovor je sledeci i vec je dat:

Ropstvo ili sluzba smrti je formalno ispunjavanje zakona bez vere u Hrista i istinskog posvecenja Duhom koji radja u coveku rod poslusnosti.
Novi covek Duhom rodjen ne zivi formalno po slovu zakona napisanom na kamenim plocama - vec po zakonu koji je Duhom Svetim upisan u njegovom srcu, a princip te poslusnosti je ljubav prema Bogu i bliznjima.

Sto se tice apostolskog sabora zapisanog u delima apostolskim 15 poglavlju - on se bavio pitanjem obrezanja i obrednog zakona i drzanjem obrednih pravila i propisa, a ne deset zapovestima.

Naime, neki Jevreji su zahtevali da se neznaboscima zapovedi da se obrezuju i da prihvate obredni zakon.

"Onda ustaše neki od jeresi farisejske koji behu verovali, i govorahu da ih valja obrezati, i zapovediti da drže zakon Mojsijev kao sredstvo opravdanja.
Zakljucak je bio - da se neznaboscima ne namece ovaj obredni zakon, jer je opravdanje i veri u Gospoda Isusa.
Sad dakle šta kušate Boga i hoćete da metnete učenicima jaram na vrat, kog ni očevi naši ni mi mogosmo poneti?
Nego verujemo da ćemo se spasti blagodaću Gospoda Isusa Hrista kao i oni."


Ovo potvrdjuje i apostol Pavle u 1 Korincanima 7. 18 - 19 gde jasno govori protiv zakona obrezanja, a upucuje na drzanje deset Bozjih zapovesti kao merilo pravde:

"Je li ko pozvat obrezan, neka se ne gradi neobrezan; ako li je ko pozvat neobrezan, neka se ne obrezuje.
Obrezanje je ništa,
i neobrezanje je ništa; nego držanje zapovesti Božijih"

Dakle, niko nije odrzao OBREDNI zakon a ne deset zapovesti, i da je tako kako ti tvrdis - onda Isus ne bi na gori blazenstva prosirio zahteve zakona, vec bi ih umanjio.


Tacno, drzanje slova zakona UREZANOG U KAMENU bez vere u Hrista ubija (formalno ispunjavanje zakona koje su cinili Fariseji ).
Drzanje SVIH zapovesti zapisanih U SRCU verom u Hrista koji je izvrsio promenu u coveku ozivljava.

Predhodni odgovor:

Ropstvo ili sluzba smrti je formalno ispunjavanje zakona bez vere u Hrista i istinskog posvecenja Duhom koji radja u coveku rod poslusnosti.
Novi covek Duhom rodjen ne zivi formalno po slovu zakona napisanom na kamenim plocama - vec po zakonu koji je Duhom Svetim upisan u njegovom srcu, a princip te poslusnosti je ljubav prema Bogu i bliznjima.

http://serbianforum.org/threads/boziji-zakoni.615375/page-24#post-1720164


A evo mojih pitanja na koje nisam dobio odgovor:

Napomenuo si u jednom komentaru da covek mora biti nanovo rodjen.

Da li takav covek koji je doziveo nanovorodjenje i oslobodjen od proslih greha, da li taj covek krsi zapovesti, da li nakon novorodjenja krade, ubija, cini preljube, klanja se drugim Bogovima..itd, itd?


U redu - Da li ta ljubav čini da čovek nakon novorođenja "krade, ubija, cini preljube, klanja se drugim Bogovima, ne poštuje roditelje..itd, itd?

Evo citiraću zapovesti - pa ti navedi koju od tih zapovesti nanovorođeni čovek oslobođen od greha i ispunjen Duhom Svetim ima slobodu da krši a koju ne.

1. Ja sam Gospod Bog tvoj, koji sam te izveo iz zemlje Misirske, iz doma ropskoga.
Nemoj imati drugih bogova uza me.

2. Ne gradi sebi lika rezana niti kakve slike od onoga što je gore na nebu, ili dolje na zemlji, ili u vodi ispod zemlje.
Nemoj im se klanjati niti im služiti, jer sam ja Gospod Bog tvoj, Bog revnitelj, koji pohodim grijehe otačke na
sinovima do trećega i do četvrtoga koljena, onijeh koji mrze na mene;
A činim milost na tisućama onijeh koji me ljube i čuvaju zapovijesti moje.

3. Ne uzimaj uzalud imena Gospoda Boga svojega; jer neće pred Gospodom biti prav ko uzme ime njegovo uzalud.

4. Sjećaj se dana od odmora da ga svetkuješ.
Šest dana radi, i svršuj sve poslove svoje.
A sedmi je dan odmor Gospodu Bogu tvojemu; tada nemoj raditi nijednoga posla, ni ti, ni sin tvoj, ni kći tvoja, ni
sluga tvoj, ni sluškinja tvoja, ni živinče tvoje, ni stranac koji je među vratima tvojim.
Jer je za šest dana stvorio Gospod nebo i zemlju, more i što je god u njima; a u sedmi dan počinu; zato je
blagoslovio Gospod dan od odmora i posvetio ga.

5. Poštuj oca svojega i mater svoju, da ti se produlje dani na zemlji, koju ti da Gospod Bog tvoj.

6. Ne ubij.

7. Ne čini preljube.

8. Ne kradi.

9. Ne svjedoči lažno na bližnjega svojega.

10. Ne poželi kuće bližnjega svojega, ne poželi žene bližnjega svojega, ni sluge njegova, ni sluškinje njegove, ni vola njegova, ni magarca njegova, niti išta što je bližnjega tvojega. ( 2 knjiga Mojsijeva 20 poglavlje ).
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Sto se tice apostolskog sabora zapisanog u delima apostolskim 15 poglavlju - on se bavio pitanjem obrezanja i obrednog zakona i drzanjem obrednih pravila i propisa, a ne deset zapovestima.

Netočno. Bavio se čitavim Zakonom, Mojsijevim zakonom. Tako piše u Djelima apostolskim, ako to tebi nešto znači. Dakle, proturiječiš Svetom Pismu.

Ovo potvrdjuje i apostol Pavle u 1 Korincanima 7. 18 - 19 gde jasno govori protiv zakona obrezanja, a upucuje na drzanje deset Bozjih zapovesti kao merilo pravde:

Netočno. Gdje sveti Pavao ovdje spominje Dekalog, Deset riječi? Opet proturiječiš Svetom Pismu.


Dakle, niko nije odrzao OBREDNI zakon a ne deset zapovesti,

Zašto onda vi adventisti obdržavate odredbe o čistoj i nečistoj hrani? Jeste li i njih našli u "Deset zapovijedi"? Sada proturiječiš samom sebi, a to čine i svi adventisti. Tvrdite kako je samo Dekalog vječan i obvezan za kršćane, a obdržavate i zagovarate uredbe o čistoj i nečistoj hrani.

Evo citiraću zapovesti - pa ti navedi koju od tih zapovesti nanovorođeni čovek oslobođen od greha i ispunjen Duhom Svetim ima slobodu da krši a koju ne.

Evo, ja ću tebi citirati samo jednu zapovijed pa ti, koji si "nanovorođen i ispunjen Duhom Svetim", odgovori smiješ li je kršiti:

Izl 31,14: Držite, dakle, subotu, jer je ona za vas sveta. Tko je oskvrne neka se pogubi; tko bude u njoj radio ikakav posao neka se odstrani iz svoga naroda.

Smiješ li ti kršiti ovu Božju zapovijed? Dakle, smiješ li ne obdržavati subotu i ne pogubiti onoga onoga tko je oskvrne?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Netočno. Bavio se čitavim Zakonom, Mojsijevim zakonom. Tako piše u Djelima apostolskim, ako to tebi nešto znači. Dakle, proturiječiš Svetom Pismu.

Na sreću tako ne piše - već piše obrezanje i Mojsijev zakon, a u kontekstu cele biblije i tipologije zakona - to se odnosi na ceremonijalni ili obredni zakon, jer apostoli nikada ne bi učili ništa što je suprotno ovom kontekstu o zakonu i Isusovom stavu po pitanju zakona.

Netočno. Gdje sveti Pavao ovdje spominje Dekalog, Deset riječi? Opet proturiječiš Svetom Pismu.

Pogrešno, apostol Pavle u kontekstu svuda govori o zakonu deset zapovesti i potrebi držanja SVIH zapovesti.

"Jer koji sav zakon održi a sagreši u jednom, kriv je za sve,
Jer Onaj koji je rekao:
Ne čini preljube, rekao je i: Ne ubij. Ako dakle ne učiniš preljube a ubiješ, postao si prestupnik zakona" ( Jakovu poslanica 2. 10 - 12 )

Sledeće reči apostola Pavla ovo potvrđuju, da je on učio da ljudi treba da drže svih deset Božjih zapovesti:

"Deco! Slušajte svoje roditelje u Gospodu: jer je ovo pravo.
Poštuj oca svog i mater: ovo je prva zapovest s obećanjem:
Da ti blago bude, i da živiš dugo na zemlji"
( Efescima 6. 1 - 3 )

Zašto onda vi adventisti obdržavate odredbe o čistoj i nečistoj hrani? Jeste li i njih našli u "Deset zapovijedi"? Sada proturiječiš samom sebi, a to čine i svi adventisti. Tvrdite kako je samo Dekalog vječan i obvezan za kršćane, a obdržavate i zagovarate uredbe o čistoj i nečistoj hrani.

Zato što su neke stvari koje je Bog izrekao u starom zavetu univerzalnog karaktera, i važe za sve ljude u svim vremenima, posebno u vezi ishrane i telesne i duhovne čistote, jer ako je Bog stvorio neke životinje koje su dobre za čovečiju ishranu, a neke koje nisu za jelo i štete čovekovom zdravlju, onda je to slučaj u svim vremenima, jer recimo jedan banalan primer - da čovek uzme otrov i stavi u jednu posudi i kaže "Ja sada neću dati ovaj otrov svom detetu, ali ću mu ga dati kroz deset godina, jer tada će se on pretvoriti u sok od jabuke"

Ovaj primer pokazuje - da je Bog određene stvari dao kao opšteljudska pravila, i ono što je u njima sadržano je od opšteljudskog značaja za sve ljude u svim vremenima.


Evo, ja ću tebi citirati samo jednu zapovijed pa ti, koji si "nanovorođen i ispunjen Duhom Svetim", odgovori smiješ li je kršiti:

Izl 31,14: Držite, dakle, subotu, jer je ona za vas sveta. Tko je oskvrne neka se pogubi; tko bude u njoj radio ikakav posao neka se odstrani iz svoga naroda.

Smiješ li ti kršiti ovu Božju zapovijed? Dakle, smiješ li ne obdržavati subotu i ne pogubiti onoga onoga tko je oskvrne?

Ja ću tebe pitati.

Da li mi danas imamo slobodu da činimo preljube?

Ovo pitanje daje odgovor na pitanje koje si mi postavio, jer u starom zavetu nije SAMO za kršenje zapovesti o Suboti Bog zapovedio kažnjavanje kamenovanjem - već i za zapovest o preljubi.

Naime, ova zapovest kažnjavanja onih koji su kršili Subotu ili činili preljube - je data u tadašnjem Teokratskom društvu u kome je Bog bio i car i sudija, i narod je otvorenim očima gledao Božju slavu i njegova čuda, a opet je bio neposlušan.

Danas ovakva zapovest ne postoji, jer Isus je umro umesto čoveka i platio kompletnu cenu čovekovog prestupa.

Da li to znači da čovek danas ima slobodu da krši zapovesti o preljubi i da čini preljube - pa tako i o Suboti?

Odgovor na ovo pitanje neka donese svako za sebe.

Kao pomoć navešću sledeći tekst koji kaže:

"Rekoše Mu: Učitelju! Ova je žena uhvaćena sad u preljubi;
A Mojsije nam u zakonu zapovedi da takve kamenjem ubijamo; a ti šta veliš?
Ovo, pak, rekoše kušajući Ga da bi Ga imali za šta okriviti. A Isus saže se dole i pisaše prstom po zemlji (ne gledajući na njih).
A kad Ga jednako pitahu, ispravi se i reče im: Koji je među vama bez greha neka najpre baci kamen na nju.
Pa se opet saže dole i pisaše po zemlji.
A kad oni to čuše, i pokarani budući od svoje savesti izlažahu jedan za drugim počevši od starešina do poslednjih; i osta Isus sam i žena stojeći na sredi.
A kad se Isus ispravi, i ne videvši ni jednog do samu ženu, reče joj: Ženo! Gde su oni što te tužahu? Nijedan te ne osudi?
A ona reče: Nijedan, Gospode! A Isus joj reče:
Ni ja te ne osuđujem, idi, i odsele više ne greši" ( Jovan 8. 4 - 11 )

Šta misliš, šta bi Isus rekao da su ovi ljudi uhvatili ovu ženu u kršenju Subote.

Odgovor bi bio isti "idi, i odsele više ne greši"
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Na sreću tako ne piše - već piše obrezanje i Mojsijev zakon,

A u Mojsijevu zakonu je i Deset zapovijedi.

a u kontekstu cele biblije i tipologije zakona - to se odnosi na ceremonijalni ili obredni zakon,

Gdje to piše u Svetom Pismu? Nemoj izmišljati i Svetom Pismu dodavati.

Pogrešno, apostol Pavle u kontekstu svuda govori o zakonu deset zapovesti i potrebi držanja SVIH zapovesti.

Opet izmišljaš. Gdje je Sveti Pavao uopće spomenuo riječ Dekalog? Kad ne možeš potvrdu za svoje tvrdnje naći u Svetom Pismu, onda kažeš kako se to nalazi u "kontekstu". Mani se ti konteksta, nađi ti meni dokaze u Svetom Pismu. Vaš adventistički kontekst su Jelenini spisi, tako da se vi adventisti samo u međusobnim prepucavanjima možete pozivati na taj "kontekst".

Zato što su neke stvari koje je Bog izrekao u starom zavetu univerzalnog karaktera, i važe za sve ljude u svim vremenima, posebno u vezi ishrane i telesne i duhovne čistote,

Još mi samo citiraj Sveto Pismo gdje je ta podjela na ono što je univerzalnog karaktera i važi za sva vremena i ono što nije univerzalno. Citiraj mi što Bog u Starom zavjetu kaže za obrezanje. Je li ono univerzalnog karaktera, šta kaže Stari zavjet?

jer recimo jedan banalan primer - da čovek uzme otrov i stavi u jednu posudi i kaže "Ja sada neću dati ovaj otrov svom detetu, ali ću mu ga dati kroz deset godina, jer tada će se on pretvoriti u sok od jabuke"

:roll::roll::roll::roll::roll:

Ovaj primer pokazuje - da je Bog određene stvari dao kao opšteljudska pravila, i ono što je u njima sadržano je od opšteljudskog značaja za sve ljude u svim vremenima.

A zašto ovo nisu zapisali biblijski pisci? Zašto je Jelena imala veću čast od biblijskih pisaca, pa da to bude samo njoj otkriveno?

Ja ću tebe pitati.

Šta misliš, šta bi Isus rekao da su ovi ljudi uhvatili ovu ženu u kršenju Subote.

Odgovor bi bio isti "idi, i odsele više ne greši"

Ne odgovaraš na pitanje koje ti je postavljeno, nego sam izmišljaš pitanje, na njega odgovaraš, i još krivo odgovoriš. Već je Isusu postavljeno ovo pitanje. Farizeji su pred Isusom optužili njegove učenike zbog kršenja subote. I, što je Isus rekao? Je li rekao svojim učenicima: "Idite, i od sada više ne griješite"? Nije, Laodikeja. Odgovorio je farizejima da su njegovi učenici bez krivnje.

P.S. Jedan dobronamjeran savjet Laodikeja. Kad ne znaš odgovor na pitanje koje ti je postavljeno, nemoj još dodatno sam sebi postavljati pitanja pa na njih krivo odgovarati. Nemoj još dodatno sam sebe sramotiti.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255

Laodikeja, moj savet ti je da ignorises obojicu na svim temama, kao sto cu i ja.
Tako oni vise nece imati sta da pisu..
Ovo sto oni rade je cisto ''nasladjivanje'' i ''oholost''.
Njih odgovori uopste ne interesuju.
''Ko li ne posluša reči naše u ovoj poslanici, toga obeležite, i ne družite se s njim, da bi se posramio'' (2.Sol.Z,14).

Nisu oni jedini ljudi na forumu.
Ima poboznih i iskrenih ljudi sa kojima je zadovoljstvo razgovarati, koji zaista zele slediti Hrista.
Ovo sto oni rade niti je duhovno, niti izgradjujuce, i ne sluzi nicemu do potpirivanju vlastite sujete..
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Laodikeja, moj savet ti je da ignorises obojicu na svim temama, kao sto cu i ja.

Lako ćete vi s nama dvojicom, ali što ćete s Jeleninim plagijatima i bogohulnostima?

Tako oni vise nece imati sta da pisu..

Nitko sretniji od mene.

Ovo sto oni rade je cisto ''nasladjivanje'' i ''oholost''.
Njih odgovori uopste ne interesuju.
''Ko li ne posluša reči naše u ovoj poslanici, toga obeležite, i ne družite se s njim, da bi se posramio'' (2.Sol.Z,14).

Kud ćeš veće sramote jednom adventisti od toga da ne može obraniti svoju proročicu. I još to ovdje javno obznanjujete, bacate "koplje u trnje". Sretan vam put.

Nisu oni jedini ljudi na forumu.
Ima poboznih i iskrenih ljudi sa kojima je zadovoljstvo razgovarati, koji zaista zele slediti Hrista.
Ovo sto oni rade niti je duhovno, niti izgradjujuce, i ne sluzi nicemu do potpirivanju vlastite sujete..

Ti koji žele slijediti Krista ništa vam ne vrijede, oni sigurno neće slijediti Jelenu.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Lakiću zar ceo život misliš biti neozbiljan...pitam te tri pitanja o zakonu kojeg se držiš kao pijan plota i odgovore ti dam samo ti ostaloda demantuješ ili potvrdiš ono što odgovorih umesto tebe i ni to nisi u stanju uraditi.

Tvoj post NE SADRŽI ODGOVOR na tri prosta pitanja.

Evo ponovo pitanja i posle svakog daj odgovor na to pitanje redom:

1.Koji zakon je urezan na kamenu?


2.Koji zakon je služba smrti?



3.Koji zakon ni apostoli ni njihovi očevi ne mogoše održati?


Meni ne trebaju priče već odgovori a to se ovako radi:

1 Na kamenu je urezan carski zakon-dekalog.
2.Dekalog je služba smrti.
3.Dekalog niko nije održao.

Da li ovo žutom bojom :mig: označeno jeste ili nije tako?

DA NE


A ono Lakiću te obruka stavi kačket na glavu obavezno zbog vrućine i isparenja pod hitno. Ljudi,nije on to ozbiljno mislio kad je izvalio kako je ceremonijalni i građanski zakon taj kojeg niko ne održa šalio se a i ove vrućine....

Nisu uspeli obrezati se i vratiti udarac...Laki,odmori se ti malo razumećemo mi što te nema jedno vreme,jadničak,vrućina ga ubi.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top