Božiji zakoni

Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
DRZANJE ZAPOVESTI USLOV SPASENJA:

"I zapita ga jedan knez govoreći: učitelju blagi! šta da učinim
da naslijedim život vječni?

Vidi Laodikeja,ti uzimaš reči člana sinedriona koji gleda na zakon jer je poučen da robuje smrti i pita kušajući Isusa misleći kako je on OK pa da muto neko i zvanično potvrdi i gle čuda,umesto da čuje mile reči on čuje kako će pre kamila proći kroz iglin otvor nego će on ući u carstvo...vau,šta to bi?
Ti to isto pitaš i želiš isti odgovor kako si održao i time si opravdan a Isus kaže da zakon uvek traži još i još do savršensta čoveka bez grehaa pošto su SVI (pa i Adv.)zatvoreni pod greh onda sviju zakon sudi i nikog ne pečati za život već z SMRT da se smrti plod donosi. Život stiže po ljubavi zato se milost pokazala koja grešnika opravdavaBESPLATNO ne po zakonuveć iz ljubavi.

Ti ništa nećeš održati i zašto drugima tovatiš okove smrti kao pečat za život?

Zapovijesti znaš: ne čini preljube; ne ubij; ne ukradi; ne svjedoči lažno; poštuj oca i mater svoju.
A on reče: sve sam ovo sačuvao od mladosti svoje.

Vidiš Isus prihvata njegovu igru i kaže održao si sve baš dobro ali time nećeš ući u život bez savršenstva i onda zakon traži još ali tad se otkrivadaon zakonik zakonom neuđe u život a dabludnice i razbojnici VEROM biše opravdani i ulaze u carstvobez zakona i održavanja istog.

A oni koji slušahu rekoše: ko se dakle može spasti?
A on reče: što je u ljudi nemoguće u Boga je moguće.
( Jevandjelje po Mateju 19. 16-26 ).

I sad Isus odgovori SPASIĆE SE ONAJ KO ODRŽI ZAKON. Ne,već reče da nije čoveku moguće već to Bog čini milošću.

Tacno, drzanje zapovesti je uslov spasenja, tacnije - jedan od najbitnijih uslova spasenja,
Drzanje zapovesti je uslov spasenja i ulaska u carstvo nebesko iz razloga sto bi krsenjem zapovesti on postao gresnik, a kao takav on nikada ne bi mogao da udje u Bozje carstvo slave i cistote gde vlada savrsena pravda.

Kažeš pre par dana kakoAdv. nikad nisu učli da se zakonom opravdava ili da je zakon uslov za spasenje a sad negiraš svoje reči...ti jarane kopiraš Jelenu u slovo i ona tako jedan dan ovako prepiše iz knjiga ljudi a drugi dan napiše svoju glupost i uvek ima kontricu,u njenom stanju maloumnosti to je sasvim normalno jer ko će pamtiti jučerašnje reči.



Bog nikada gresnika nece pustiti u nebo jer je to ne moguce,

A razbojnici i bludnice uđoše u carstvo i pored sveg tvog negodovanja jer se carstvo ne dobija zaslugom održavajući nešto već bladodaću-besplatno iz ljubavi. Ti nikad u nebo nećeš ući jer ne uzimaš HRISTOVU PRAVDU besplatno datu već svoju zakonsku želiš imati i od drugih je zahtevaš...šta vam veštica uradi.


Jedino covek koji je u ovom zivotu kroz svakodnevno predanje Bogu i gledanjem u Isusa i kroz molitvu i proucavanjem Bozje reci i poslusnoscu - izgradio sebe karakterno, moci ce na kraju da udje u Bozje carstvo.

Eno te Isus demantuje jer baš takvom zakoniku se obraća pitanjem održa li sve i jeli savršen pa pre pusta kamilu nego takve lažno savršene.

Opravdanje verom i zaslugama Hristove zrtve i prolivene krvi na krstu - je jedna od glavnih tacaka Adventne istine, i svako ovo moze da proveri.

Eto ti reče dase održavanjem zakona opravdava a malopre to reče a sad kažeš da se opravdava krvlju....šta ćeš taj duh brzo zaboravlja.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.260
Daj mi reci o Bogu bez da koristiš Božju reč.
Ništa ja tebe ne mogu učiti jer imaš Jelenu koju nisi pročitao a slepo veruješ onom što ti drugi poturaju,uzmi sam SVE izčitaj pa ćeš videti šta veruje i onda ti nama reci šta ona veruje i objasni zašto svaku svoju izjavu na jednom mestu negira na drugom mestu po istom pitanju.


Ovo je tvoj izgovor jer se koristis lazima.
Sada to stvarno i mislim, jer kad god ti trazim ''citat'' ti se izvlacis ''proicitaj sam i pronadji sam''. Zasto?
Zato sto sam ja u pravu a ti izmisljas!
Tako je i Miroljub radio na svom forumu kad god sam ga pitao: ''vec sam odgovorio ali ti nisi citao forum'', i onda trazi od mene da citam 1000 stranica foruma... Koristis njegove metode, a kad kazem nesto sto ne odgovara gospodinu, onda te ucutkuje ili dobijes ban. Pa koga vi zafrkavate?
Ako imas citat postavi, ako nemas kazi i priznaj da ''nemas''!

Nisam ti ja trazio nista ''od Jelene'', vec ''doktrinarni stav adventista'' po tom pitanju.
Ti rece da adventisti tako uce, zar ne?
Dakle gde oni uce da se ''opravdavamo delima zaokna'' a ne ''Verom u Hrista''???
Njihov doktrinarni stav iznesi i citiraj?
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Ovo je tvoj izgovor jer se koristis lazima.
Sada to stvarno i mislim, jer kad god ti trazim ''citat'' ti se izvlacis ''proicitaj sam i pronadji sam''. Zasto?
Zato sto sam ja u pravu a ti izmisljas!
Tako je i Miroljub radio na svom forumu kad god sam ga pitao: ''vec sam odgovorio ali ti nisi citao forum'', i onda trazi od mene da citam 1000 stranica foruma... Koristis njegove metode, a kad kazem nesto sto ne odgovara gospodinu, onda te ucutkuje ili dobijes ban. Pa koga vi zafrkavate?
Ako imas citat postavi, ako nemas kazi i priznaj da ''nemas''!

Nisam ti ja trazio nista ''od Jelene'', vec ''doktrinarni stav adventista'' po tom pitanju.
Ti rece da adventisti tako uce, zar ne?
Dakle gde oni uce da se ''opravdavamo delima zaokna'' a ne ''Verom u Hrista''???
Njihov doktrinarni stav iznesi i citiraj?

Ja i ti smo ovim postom završili razgovor.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.260
Ja i ti smo ovim postom završili razgovor.

Zasto ne zavrsis tako i sa Laodikejom?

Cekam odgovor i sta dobijem, nista!

Da li sam ja tvrdio da lazes, nisam.
Da li sam tvrdio da ne znas, nisam.
Jesam li te uvredio, nisam.

Sve do ovog poslednjeg..
Trazio sam da mi odgovoris i da baratas cinjenicama(da citiras), a ne da mi govoris ocekujuci da cu ti ja poverovati na rec.
I sta dobijem, nista!.

Iznosis neistine, tako cu verovati, dok god se ne udostojis da mi odgovoris..
A to ne menja cinjenicu da te volim kao brata...
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Namerno si vešto izvadio moje reči iz konteksta da bi predstavio kako ja ne znam šta govorim, i iznosiš neistine da sam ja navodno pre rekao jedno a sada govorim drugo.

Ovo lažno namećeš i Ellen White, a upravo je suprotno - da nije problem ni u meni, ni u Ellen White, ni u Adventistima, već upravo u tebi i sličnima koji pogrešno predstavljate i još iznosite neistine.

Da ne bude zabune - evo celog konteksta mojih reči:

Tacno, drzanje zapovesti je uslov spasenja, tacnije - jedan od najbitnijih uslova spasenja, ali ne i sredstvo opravdanja od proslih greha, jer covek se opravdava iskljucivo zaslugama Hristove zrtve i njegove prolivene krvi na krstu, i tako opravdan i ociscen od greha u kome je Duh Sveti izvrsio promenu - on zivi novim zivotom ispunjavajuci sve zapovesti tako prirodno kako ga Duh vodi.

Dakle, ovo je potpuno biblijsko i Adventističko učenje, da se čovek ne opravdava držanjem zakona već iskljucivo zaslugama Hristove zrtve i njegove prolivene krvi na krstu.

Nakon tog čina opravdanja zaslugama Hristove zrtve i njegove prolivene krvi na krstu, čovek nastavlja da živi novim životom u Duhu Svetome koji čini da se čovek prirodno ponaša po načelima zapisanim u Božjim zapovestima dole priloženim:

1. Ja sam Gospod Bog tvoj, koji sam te izveo iz zemlje Misirske, iz doma ropskoga.
Nemoj imati drugih bogova uza me.

2. Ne gradi sebi lika rezana niti kakve slike od onoga što je gore na nebu, ili dolje na zemlji, ili u vodi ispod zemlje.
Nemoj im se klanjati niti im služiti, jer sam ja Gospod Bog tvoj, Bog revnitelj, koji pohodim grijehe otačke na
sinovima do trećega i do četvrtoga koljena, onijeh koji mrze na mene;
A činim milost na tisućama onijeh koji me ljube i čuvaju zapovijesti moje.

3. Ne uzimaj uzalud imena Gospoda Boga svojega; jer neće pred Gospodom biti prav ko uzme ime njegovo uzalud.

4. Sjećaj se dana od odmora da ga svetkuješ.
Šest dana radi, i svršuj sve poslove svoje.
A sedmi je dan odmor Gospodu Bogu tvojemu; tada nemoj raditi nijednoga posla, ni ti, ni sin tvoj, ni kći tvoja, ni
sluga tvoj, ni sluškinja tvoja, ni živinče tvoje, ni stranac koji je među vratima tvojim.
Jer je za šest dana stvorio Gospod nebo i zemlju, more i što je god u njima; a u sedmi dan počinu; zato je
blagoslovio Gospod dan od odmora i posvetio ga.

5. Poštuj oca svojega i mater svoju, da ti se produlje dani na zemlji, koju ti da Gospod Bog tvoj.

6. Ne ubij.

7. Ne čini preljube.

8. Ne kradi.

9. Ne svjedoči lažno na bližnjega svojega.

10. Ne poželi kuće bližnjega svojega, ne poželi žene bližnjega svojega, ni sluge njegova, ni sluškinje njegove, ni vola njegova, ni magarca njegova, niti išta što je bližnjega tvojega. ( 2 knjiga Mojsijeva 20 poglavlje ).


Što se tiče Isusovih reči da će razbojnici i bludnice ući u carstvo nebesko - ti si ove reči potpuno pogrešno razumeo, i protumačio si ih na svoj način da bi dokazao svoju teoriju da će grešnici kao takvi ući u nebo.

Isus je ove reči izgovorio oholim Farisejima koji su odbabijali dar spasenja koji on donosi, i Isus kaže "da će pre razbojnici i bludnice ući u carstvo nebesko od njih"

Isus ovde nije mislio da ovim rečima legalizuje greh i tobože dopusti grešniku da uđe u Božje carstvo kao grešnik, već govori o spremnosti tih ljudi razbojnika i bludnica da prihvate dar spasenja, za razliku od Fariseja koji su ga odbijali.

Ti razbojnici i bludnice nikada kao takvi grešni ne mogu ući u carstvo nebesko, već se moraju pokajati i obratiti ( nanovo roditi ), i kroz proces posvećenja biti očišćeni od greha.

U vezi Adventističkog učenja o opravdanju - evo još jedanput iz 27 Adventističkih verovanja:

10. Iskustvo spasenja

U beskrajnoj ljubavi i milosti Bog je učinio Hrista, koji nije znao za greh, grehom za nas, tako da u Njemu možemo biti učinjeni Božijom pravdom.
Vođeni Svetim Duhom mi osećamo svoju potrebu, priznajemo svoju grešnost, kajemo se zbog svojih prestupa, i upražnjavamo veru u Isusa kao Gospoda i Hrista, kao Zamene i Primera.
Ova vera koja prima spasenje dolazi preko božanske sile Reči i dar je Božije blagodati.
Kroz Hrista mi smo opravdani, usvojeni kao Božiji sinovi i kćeri i oslobođeni od vlasti greha.
Nanovo smo rođeni i posvećeni Duhom; Duh obnavlja naše umove, upisuje Božiji zakon ljubavi u naša srca i mi dobijamo silu da živimo svetim životom.
Time što ostajemo u Njemu, postajemo sudionici u božanskoj prirodi i imamo jemstvo spasenja sada i na sudu.

(2. Korinćanima 5,17-21; Jovan 3,16; Galatima 1,4; 4,4-7: Titu 3,3-7; Jovan 16,8; Galatima 3,13.14; 1. Petrova 2,21.22; Kološanima 1,13.14; Rimljanima 8,14-17; Galatima 3,26; Jovan 3,3-8; 1. Petrova 1,23; Rimljanima 12,2; Jevrejima 8,7-12; Jezekilj 36,25-27; 2. Petrova 1,3.4; Rimljanima 8,1-4; 5,6-10; Rimljanima 10,17; Luka 17,5; Marko 9,23.24; Efescima 2,5-10; Rimljanima 3,21-26)
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Namerno si vešto izvadio moje reči iz konteksta da bi predstavio kako ja ne znam šta govorim, i iznosiš neistine da sam ja navodno pre rekao jedno a sada govorim drugo.

Da ne bude zabune - evo celog konteksta mojih reči:

Tacno, drzanje zapovesti je uslov spasenja, tacnije - jedan od najbitnijih uslova spasenja,


Dakle, ovo je potpuno biblijsko i Adventističko učenje, da se čovek ne opravdava držanjem zakona već iskljucivo zaslugama Hristove zrtve i njegove prolivene krvi na krstu.

i tako opravdan i ociscen od greha u kome je Duh Sveti izvrsio promenu - on zivi novim zivotom ispunjavajuci sve zapovesti tako prirodno kako ga Duh vodi.

Nakon tog čina opravdanja zaslugama Hristove zrtve i njegove prolivene krvi na krstu, čovek nastavlja da živi novim životom u Duhu Svetome koji čini da se čovek prirodno ponaša po načelima zapisanim u Božjim zapovestima dole priloženim:
1. Ja sam Gospod Bog tvoj, koji sam te izveo iz zemlje Misirske, iz doma ropskoga.
Nemoj imati drugih bogova uza me.

2. Ne gradi sebi lika rezana niti kakve slike od onoga što je gore na nebu, ili dolje na zemlji, ili u vodi ispod zemlje.
Nemoj im se klanjati niti im služiti, jer sam ja Gospod Bog tvoj, Bog revnitelj, koji pohodim grijehe otačke na
sinovima do trećega i do četvrtoga koljena, onijeh koji mrze na mene;
A činim milost na tisućama onijeh koji me ljube i čuvaju zapovijesti moje.

3. Ne uzimaj uzalud imena Gospoda Boga svojega; jer neće pred Gospodom biti prav ko uzme ime njegovo uzalud.

4. Sjećaj se dana od odmora da ga svetkuješ.
Šest dana radi, i svršuj sve poslove svoje.
A sedmi je dan odmor Gospodu Bogu tvojemu; tada nemoj raditi nijednoga posla, ni ti, ni sin tvoj, ni kći tvoja, ni
sluga tvoj, ni sluškinja tvoja, ni živinče tvoje, ni stranac koji je među vratima tvojim.
Jer je za šest dana stvorio Gospod nebo i zemlju, more i što je god u njima; a u sedmi dan počinu; zato je
blagoslovio Gospod dan od odmora i posvetio ga.

5. Poštuj oca svojega i mater svoju, da ti se produlje dani na zemlji, koju ti da Gospod Bog tvoj.

6. Ne ubij.

7. Ne čini preljube.

8. Ne kradi.

9. Ne svjedoči lažno na bližnjega svojega.

10. Ne poželi kuće bližnjega svojega, ne poželi žene bližnjega svojega, ni sluge njegova, ni sluškinje njegove, ni vola njegova, ni magarca njegova, niti išta što je bližnjega tvojega. ( 2 knjiga Mojsijeva 20 poglavlje ).

3:6 Koji i učini nas vrsne da budemo sluge novom zavetu, ne po slovu nego po duhu; jer slovo ubija, a duh oživljuje.
3:7 Ako li služba smrti koja je u kamenju izrezana slovima, bi u slavi da sinovi Izrailjevi ne mogoše pogledati na lice Mojsijevo od slave lica njegovog koja prestaje:
3:8 A kamoli neće mnogo većma služba duha biti u slavi?

15:10 Sad dakle šta kušate Boga i hoćete da metnete učenicima jaram na vrat, kog ni očevi naši ni mi mogosmo poneti?

15:11 Nego verujemo da ćemo se spasti blagodaću Gospoda Isusa Hrista kao i oni.

Što se tiče Isusovih reči da će razbojnici i bludnice ući u carstvo nebesko - ti si ove reči potpuno pogrešno razumeo, i protumačio si ih na svoj način da bi dokazao svoju teoriju da će grešnici kao takvi ući u nebo.

Zaistana neće ući jer nisu bili Adv. niti održaše zakon ali zato član sinedriona uđe posle kamile.


Isus ovde nije mislio da ovim rečima legalizuje greh i tobože dopusti grešniku da uđe u Božje carstvo kao grešnik,


U pravu si jer im reče da prvo održe zakon i budu savršeni pa nek seonda jave nijeOn došao da skuplja kojekakve grehe već da pohvali zakonike posle kamile.

Ti razbojnici i bludnice nikada kao takvi grešni ne mogu ući u carstvo nebesko, već se moraju pokajati i obratiti ( nanovo roditi ), i kroz proces posvećenja biti očišćeni od greha.

23:43 I reče mu Isus: Zaista ti kažem danas, bićeš sa mnom u raju
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Uslov opravdanja je vera u Hrista i prihvatanje njegove zrtve i prolivene krvi kao otkup za prosle grehe, a opravdanje i ociscenje od greha donosi rod - a to je posvecen zivot u skladu sa Bozjom voljom.

Opravdan covek vise ne gresi, vec radja rod poslusnosti i tako se sprema za nebo, i u tom smislu poslusnost je uslov spasenja, jer samo cobek koji zivi bez greha moci ce da udje u Bozje carstvo, onaj koji gresi nece to moci ni u kom slucaju.

Taramana, imam jedno pitanje za tebe.

Napomenuo si u jednom komentaru da covek mora biti nanovo rodjen.

Da li takav covek koji je doziveo nanovorodjenje i oslobodjen od proslih greha, da li taj covek krsi zapovesti, da li nakon novorodjenja krade, ubija, cini preljube, klanja se drugim Bogovima..itd, itd?
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Taramana, imam jedno pitanje za tebe.

Napomenuo si u jednom komentaru da covek mora biti nanovo rodjen.

Da li takav covek koji je doziveo nanovorodjenje i oslobodjen od proslih greha, da li taj covek krsi zapovesti, da li nakon novorodjenja krade, ubija, cini preljube, klanja se drugim Bogovima..itd, itd?

Naravno,bez rođenjaDuhomvodi nas stari duh pobune i telo hoće činiti volju starog duha ato je greh.Ono što je rođeno u nama je Duh jer telo ide za željom duha u telu tako stare želje moraju umreti a onda ostaje nova želja a to je ljubava na ljubav NEMA ZAKONA jer je ljubav IZNAD ZAKONA.

Dakle,tu ne možeš ubaciti zakon kao meru spasenja niti kao meru opravdanja već je novi zakon,zakon ljubavi posledica spasenja dat čoveku i nevršiga čovek već Duh u verniku pa i ako sagreši telo opet na kolena idokgod priznajemo grehe oprašta nam se.
Postoje trivrste greha: hula kao najveći potom smrtni gresi takozvani teški i potom lakši gresi i nisu svi iste težine i ti sad pokušavaš reći kako se može činiti teški greh u veri...naravno da n,e ali ne zbog zakona jer ga zakon osudi i za najmanji greh već po novom zakonu ljubavi oprašta mu se ako prestupi jer ima zastupnika.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
To je tvoja očigledna kontradiktornost koju ne uočavaš

U redu - Da li ta ljubav čini da čovek nakon novorođenja "krade, ubija, cini preljube, klanja se drugim Bogovima, ne poštuje roditelje..itd, itd?

Evo citiraću zapovesti - pa ti navedi koju od tih zapovesti nanovorođeni čovek oslobođen od greha i ispunjen Duhom Svetim ima slobodu da krši a koju ne.

1. Ja sam Gospod Bog tvoj, koji sam te izveo iz zemlje Misirske, iz doma ropskoga.
Nemoj imati drugih bogova uza me.

2. Ne gradi sebi lika rezana niti kakve slike od onoga što je gore na nebu, ili dolje na zemlji, ili u vodi ispod zemlje.
Nemoj im se klanjati niti im služiti, jer sam ja Gospod Bog tvoj, Bog revnitelj, koji pohodim grijehe otačke na
sinovima do trećega i do četvrtoga koljena, onijeh koji mrze na mene;
A činim milost na tisućama onijeh koji me ljube i čuvaju zapovijesti moje.

3. Ne uzimaj uzalud imena Gospoda Boga svojega; jer neće pred Gospodom biti prav ko uzme ime njegovo uzalud.

4. Sjećaj se dana od odmora da ga svetkuješ.
Šest dana radi, i svršuj sve poslove svoje.
A sedmi je dan odmor Gospodu Bogu tvojemu; tada nemoj raditi nijednoga posla, ni ti, ni sin tvoj, ni kći tvoja, ni
sluga tvoj, ni sluškinja tvoja, ni živinče tvoje, ni stranac koji je među vratima tvojim.
Jer je za šest dana stvorio Gospod nebo i zemlju, more i što je god u njima; a u sedmi dan počinu; zato je
blagoslovio Gospod dan od odmora i posvetio ga.

5. Poštuj oca svojega i mater svoju, da ti se produlje dani na zemlji, koju ti da Gospod Bog tvoj.

6. Ne ubij.

7. Ne čini preljube.

8. Ne kradi.

9. Ne svjedoči lažno na bližnjega svojega.

10. Ne poželi kuće bližnjega svojega, ne poželi žene bližnjega svojega, ni sluge njegova, ni sluškinje njegove, ni vola njegova, ni magarca njegova, niti išta što je bližnjega tvojega. ( 2 knjiga Mojsijeva 20 poglavlje ).


Još nešto, ti govoriš o ljubavi u novom zavetu, a prevideo si jedan od predhodnih dokaza koje sam ti dao - da novi zavet jasno upućuje na DESET ZAPOVESTI kao jedan od osnovnih uslova spasenja ili rodova posvećenja, a na LJUBAV kao na princip ispunjenja Božje volje zapisane u zapovestima.

Dakle, u novom zavetu su postavljene DESET ZAPOVESTI kao uslov ili rod nanovorođenja i posvećenjaili, i LJUBAV kao osnovni princip u kome se ispunjavaju ove prve, i čijim držanjem je Božja ljubav savršena u čoveku - kako kaže i reč Božja.

"I po tom razumemo da Ga poznasmo, ako zapovesti Njegove držimo.
Koji govori: Poznajem Ga, a zapovesti Njegove ne drži, laža je, i u njemu istine nema;
A koji drži reč Njegovu, u njemu je zaista ljubav Božija savršena; po tom poznajemo da smo u Njemu.
Koji govori da u Njemu stoji, i taj treba tako da hodi kao što je On hodio.

Ljubazni! Ne pišem vam nove zapovesti, nego zapovest staru koju imaste ispočetka. Zapovest stara jeste reč koju čuste ispočetka.
Opet vam pišem novu zapovest, koja je zaista u Njemu i u vama; jer tama prolazi, i videlo pravo već svetli.
Koji govori da je u videlu, a mrzi na svog brata, još je u tami.

Koji ljubi brata svog, u videlu živi, i sablazni u njemu nema" ( 1 Jovanova 2. 3 - 10 )

Sledeći citat daje nedvosmislen odgovor na pitanje "šta je ljubav Božja i kako se ona ispoljava"

"Po tom znamo da ljubimo decu Božiju kad Boga ljubimo i Njegove zapovesti držimo.
Jer je ovo ljubav Božija da zapovesti Njegove držimo; i zapovesti Njegove nisu teške" ( 1 Jovanova 5. 2 - 3 )

Dakle, ljubav je princip ispunjena zapovesti.
Čovek ne ljubav iz ljubavi - već drži zapovesti iz ljubavi prema Bogu i bližnjima.
Ljubav je pokretač svega, i svaka zapovest se ispunjava u čoveku ljubavlju prema Bogu i bližnjima, on ih ispunjava iz ljubavi Duhom Svetim koji mu je dat.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Lakiću,Lakiću ne možeš ti čuti pa bar vidi:

3:6 Koji i učini nas vrsne da budemo sluge novom zavetu, ne po slovu nego po duhu; jer slovo ubija, a duh oživljuje.
3:7 Ako li služba smrti koja je u kamenju izrezana slovima, bi u slavi da sinovi Izrailjevi ne mogoše pogledati na lice Mojsijevo od slave lica njegovog koja prestaje:

Pa kad budeš shvatio koja je to služba smrti onda ćeš tek imati pitanja jer ćeš sveiznova morati učitii vešticin teret odbaciti pa ćeštad moći čuti šta piše da je pečat i žig a dotle dobro GLEDAJ.

Objasni koje reči su bile NA KAMENU i kojA je to SLUŽBA SMRTI o kojoj Paja piše i kojito zakon niko ni očevi ni učenici NE ODRŽAŠE?

Trebaš prvo shvatiti da nikog zakon nije opravdao već sviju osudio...čuješ li.OSUDIO.
Žrtva opravdavaa ne zakon jer se zakon dodade zbog greha da greh bude odveć grešniji i tako ropstvo smrti nikom ne darova život pa te prevari veca da će te zakon zapečatiti za život to čini Duh Sveti zbog KRVI a ne zbog slova.

Zašto želiš dometnuti Isusovoj krvi slovo zakona zar krv nije dovoljna da opravda pa teraš pod osudu opravdane?
Ko ima Isusa taj ima opravdanje i život shvataš li to,a zašto ima opravdanje jer je Isus ispunio zakon koji niko od nas nije mogao i umesto tebe Isus održa a ti nećeš Isusovu pomoć već ti hoćeš da održišjer ti veca zatvori uho da ne čuješ kako niko nije održao pa nećeš ni ti i ode Lakić za vecom u kazan a da nebi tako bilo tu sam da tidosađujem svedok ti Duh Sveti ne otvori da razumeš i tek tad ćeti sadašnji,neprijatelji, postati braća u veri i Hristu a sadašnja braća biće za žaljenje,nosad to ne shvataš.


 
Poslednja izmena:
Natrag
Top