Božiji zakoni

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
mire000 said:

Evo kako Hristos uci novom zakonu:

"Culi ste da je receno oko za oko i zub za zub, A JA VAM KAZEM ne brani te se od zla, nego ako te ko udari po desnom tvom obrazu okreni mu i drugi!"

Ovakva zapovest nije postojala u SZ!
Vec upravo suprotna! Da se nisu branili od neprijatelja, zavrsili bi kao nacija brzo!
-------------------------------------------------------
Šta nije postojalo.

ODGOVOR I OBARANJE, VEĆ IMA TA NAUKA U SZ
"Ne budi osvetoljubiv..."
(3.Mojsijeva 19,18)

"Nemoj govoriti osvetiću se za zlo!" "Ne govori: kako je on meni učinio, tako ću ja njemu učiniti." "Kad padne neprijatelj tvoj, nemoj se radovati."

"Ako je tvoj neprijatelj gladan, hlebom ga nahrani." (Priče 20,22; 24,29.17; 25,21)
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
ODGOVOR I OBARANJE, VEĆ IMA TA NAUKA U SZ
"Ne budi osvetoljubiv..."
(3.Mojsijeva 19,18)

"Nemoj govoriti osvetiću se za zlo!" "Ne govori: kako je on meni učinio, tako ću ja njemu učiniti." "Kad padne neprijatelj tvoj, nemoj se radovati."

"Ako je tvoj neprijatelj gladan, hlebom ga nahrani." (Priče 20,22; 24,29.17; 25,21)
Osvetoljubivost nema veze sa Bozjim zakonom "oko za oko i zub za zub" vec sa pravdom! Dakle, ako neko izbije zub robu ili robinji da se i njemu izbije zub! To nije osveta, vec je to pravda!

Inace bi i Bog bio suprotan sam sebi da zabrani osvetu na jednom mestu a na drugom da je zapoveda!

Dakle, ovo veze sa osvetom nema, vec sa pravdom!

A Isus im kaze da ne uzimaju pravdu u svoje ruke! Rimljani su ih maltretirali, posebno vojnici! A Isus im kaze da se ne brane od rimljana! Nije postojala zapovest u Tori koja bi zabranila da uzvratis vojniku koji te muci i udara ili bilo kome drugome koji ti otima i tuce te! Nije postojala zapovest koja bi zabranila da izvedes zlocinca pred sud, ili da trazis da ti vrati ukradeno! I Mojsije je uzvratio egipcaninu koji je tukao roba!

To je ispravno u Bozjim ocima, uzvratiti onome koji ti cini nepravdu!!! Ali Isus kaze da se to ne radi, vec da radije trpimo nepravdu!!!

Znaci, Isus uvodi novi zakon, po kome im nije bilo dozvoljeno braniti se od onih koji ugnjetavaju i nanose nepravdu, vec su trebali trpeti zlo!

A uzeo si samo deo teksta, ne uzimas ceo, jer ne smes, jer si obican manipulator!

Gde SZ zabranjuje razvod? A Isus zabranjuje >

"Tako je kazano, ako ko pusti zenu svoju da joj da knjigu raspusnu! A JA VAM KAZEM DA SVAKI KOJI PUSTI ZENU SVOJU, OSIM ZBOG PRELJUBE, NAVODI JE DA CINI PRELJUBU I KOJI PUSTENICU IZME PRELJUBU CINI"


Gde SZ zabranjuje da se kunes? A Isus zabranjuje >

"Culi ste kako je receno starima, 'ne kuni se krivo a ispuni Gospodu sto si se zakleo'. A JA VAM KAZEM NE KUNITE SE NIKAKO!"

Svi tvoji pokusaji su uzaludni, Hristos je uveo nove zapovesti i kombinovao ih sa starima i to je cinjenica!!!
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Osvetoljubivost nema veze sa Bozjim zakonom "oko za oko i zub za zub" vec sa pravdom!

Pa pravda se sprovodila kroz osvetu.

Dakle, ako neko izbije zub robu ili robinji da se i njemu izbije zub! To nije osveta, vec je to pravda!

Ja kažem da Biblija nije pisana za formalni nivo razmišljanja ljudi. Kao što ne piše nigde da je Mojsije vaskrsnut za večnost, ali zato piše da je smrt carovala od Adama do Mojsija.

I on se pokazao na gori preobraženja.

Ko uključi razum njemu je sasvim dovoljno. Pravoslavci i katolici i JS uopšte ne razmišljaJu u dve dimenzije ili 3, samo u jednoj. Onoj formalnoj.

A Isus im kaze da ne uzimaju pravdu u svoje ruke!

To stoji i u SZ. Već sam davao stihove.

Mojsije je uzvratio egipcaninu koji je tukao roba!

I Bog ga je zato ukorio. Dakle bio je zakon. Opet daješ samo jedan deo nekog događaja.

To je ispravno u Bozjim ocima, uzvratiti onome koji ti cini nepravdu!!

Zavisi iz kog motiva i šta je razlog napada.

Znaci, Isus uvodi novi zakon, po kome im nije bilo dozvoljeno braniti se od onih koji ugnjetavaju i nanose nepravdu, vec su trebali trpeti zlo!

U tvojoj mašti da.

A uzeo si samo deo teksta, ne uzimas ceo, jer ne smes, jer si obican manipulator!

Što ne prikažeš taj deo koji nisam uzeo. Dakle izmišljaš.

U pravo ti to radiš, uzeo si za Mojsija samo deo da je udario i ubio čoveka, a nisi uzeo deo u kojem ga Bog kori što se i vidi po bežanju i nastanjivanju u zemlji Madijanskoj u kojoj se 40 godina priprema za službu, jer pre toga nije bio spreman. Što se i vidi po nasilnom činu prema Egipćaninu.

Gde SZ zabranjuje razvod? A Isus zabranjuje >

Pa ti uopšte ne čitaš moje komentare.

Citirao si me u celini, što nisi izdvojio taj deo, pa onda dao repliku, kao ja tebi.

Ne znaš ni kako se citira ili namerno to izbegavaš.

"Tako je kazano, ako ko pusti zenu svoju da joj da knjigu raspusnu! A JA VAM KAZEM DA SVAKI KOJI PUSTI ZENU SVOJU, OSIM ZBOG PRELJUBE, NAVODI JE DA CINI PRELJUBU I KOJI PUSTENICU IZME PRELJUBU CINI"

Ne bih da ti navodim primer iz Biblije, jer svejedno ne bi verovao. Dakle ostavljam te u zabludi jer to i želiš.

Čak je Bog lično dao naredbu.

Opet sve zavisi od motiva.

Gde SZ zabranjuje da se kunes? A Isus zabranjuje >

"Culi ste kako je receno starima, 'ne kuni se krivo a ispuni Gospodu sto si se zakleo'. A JA VAM KAZEM NE KUNITE SE NIKAKO!"

Opet formalizam.

Svi tvoji pokusaji su uzaludni, Hristos je uveo nove zapovesti i kombinovao ih sa starima i to je cinjenica!!!

U tvojoj imaginaciji.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Osvetoljubivost nema veze sa Bozjim zakonom "oko za oko i zub za zub" vec sa pravdom! Dakle, ako neko izbije zub robu ili robinji da se i njemu izbije zub! To nije osveta, vec je to pravda!

Ovo je nepoznavanje pisma.

"OKO ZA OKO, I ZUB ZA ZUB" ne znaci isto delo, vec se onaj ko je izbio nekome oko ili zub uglavnom naplacivalo u novcanoj odsteti..
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
pravda se sprovodila kroz osvetu.

Pravda ti je u osveti? Pravda nema za cilj da nekome naudi, vec da ispravi nanetu nepravdu! Sudovi ispravljaju nepravdu, nije im cilj da muce nekog ili da ga maltretiraju! Sama kazna kojom se zlocinac kaznjava je cesto edukativne prirode a ne sredstvo mucenja i danas kao i onda! A ti si psiholog, a pojma o ovome nemas niti o psihologiji!

Ovo je nepoznavanje pisma.

"OKO ZA OKO, I ZUB ZA ZUB" ne znaci isto delo, vec se onaj ko je izbio nekome oko ili zub uglavnom naplacivalo u novcanoj odsteti..
Nemas pojma, rekao sam to figurativno! Pa ovo sto si rekao dokazuje ono sto ja tvrdim da nije bila rec o osveti! Kazi to Tripu koji insistira da je u pitanju osveta a ne naknada stete!

I ovim si dokazao da je Hristos uveo novi zakon!

Ja kažem da Biblija nije pisana za formalni nivo razmišljanja ljudi.

Rekao onaj koji nije ustanju da shvati kolicinu izrecenih gluposti na ovom forumu! Kad bi ti bio samo svestan koliko si gluposti do sada napisao, bilo bi te sramota sebe. A ti kazes da mi imamo problem sa shvatanjem i da smo mi ograniceni?

Ko uključi razum njemu je sasvim dovoljno. Pravoslavci i katolici i JS uopšte ne razmišljaJu u dve dimenzije ili 3, samo u jednoj. Onoj formalnoj.

Opet vredjas! Dakle, govoris nama da smo mi ograniceni? A pravis se ovde fin, kao nisi ti rekao da smo mi "retardi", samo si to "konstatovao"?

Pa hvala ti!

Što ne prikažeš taj deo koji nisam uzeo. Dakle izmišljaš.

Taj deo sam pomenuo u ostatku posta a ti ne mozes da ga oboris. I link si postavio pa se moze videti da si namerno preskocio deo mog posta, zato sto na to nemas odgovor!

Ne bih da ti navodim primer iz Biblije, jer svejedno ne bi verovao. Dakle ostavljam te u zabludi jer to i želiš.

Ne, nego ti nemas odgovor! Uvek kada nemas odgovor kazes "ostavljam te u zabludi"! To je dokaz koliko si ti neiskren, i dokaz da nas "namerno napadas" cak i ako nemas argumente! Znaci svestan si ti toga sto radis, a za to ces Bogu odgovarati!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Pravda ti je u osveti?

Naravno, zato imam bar 10 primera u Bibliji.

Pa oko za oko i sada važi, samo za nepokajane. I one koji su zanemarili svetlost.

Pravda nema za cilj da nekome naudi,

Pa pravda nije da se nekom naudi, nego da se sprovede zakon.

Sudovi ispravljaju nepravdu, nije im cilj da muce nekog ili da ga maltretiraju!

Pa oko za oko je zakon Božji.

Sama kazna kojom se zlocinac kaznjava je cesto edukativne prirode a ne sredstvo mucenja i danas kao i onda!

Reci to Ananiji i Sapfiri kada ih vidiš. Eto ne vidiš gde je oko za oko u NZ.

Dakle ima i u NZ i ima bar još jedan primer.

A ti si psiholog, a pojma o ovome nemas niti o psihologiji!

Ti ćeš mi reći.

Ja ću vaše besmislice da dam svima, a vi moje nećete moći.

Rekao onaj koji nije ustanju da shvati kolicinu izrecenih gluposti na ovom forumu!

Za razliku od vas, ja vašu nauku, tačnije komentare širim dalje.

Kad bi ti bio samo svestan koliko si gluposti do sada napisao, bilo bi te sramota sebe. A ti kazes da mi imamo problem sa shvatanjem i da smo mi ograniceni?

Ja vaše koment. toliko cenim da sam ih širio dalje.

Opet vredjas! Dakle, govoris nama da smo mi ograniceni?

Ja samo konstatujem, a vređaš ti.

? A pravis se ovde fin, kao nisi ti rekao da smo mi "retardi", samo si to "konstatovao"?

Nisam rekao, ali se slažem sa svojim bratom.

Taj deo sam pomenuo u ostatku posta a ti ne mozes da ga oboris.

Ja vidim samo tvoje reči. Dakle po tvom citiranju se vidi da nisi u pravu, tvom načinu citiranja.

Kada god dam nauku iz Biblije ti uzmeš celi koment. i onda na njega daješ svoj.

A ovako kada ne uzimam, onda kao citiraš deo po deo.

I link si postavio pa se moze videti da si namerno preskocio deo mog posta, zato sto na to nemas odgovor!

A ti si zaobišao skoro sav moj post.

Ne, nego ti nemas odgovor!

Imati odg. ne znači ništa ako je besmislen, kao što tvoji odg. jesu.

Uvek kada nemas odgovor kazes "ostavljam te u zabludi"!

naarvno, jer tebe istina ne zanima, čak je i Laodik. to primetio, jeste da mu je trebalo vremena, ali znao sam da će i on doći do toga.

Nije ni bitno kada, ali došao je.

To je dokaz koliko si ti neiskren, i dokaz da nas "namerno napadas" cak i ako nemas argumente! Znaci svestan si ti toga sto radis, a za to ces Bogu odgovarati!

Za tebe nemam, jer te ne zanimaju.

Baš me briga za tvoje mišljenje o mojim arg.

Ja sam došao da skupim vaše besmislice i to mi je uspelo.
 
Natrag
Top