Biblijska obelezja prave Bozje crkve

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne vredi, imas neki veliki problem, uvek se vrtis u krug iako ti nekoliko puta ponavljam jedno te isto..

Kao prvo rekao si da niko ne spori dekalog, pa u cemu je onda problem, u suboti.
Upravo jedan tekst tekst koji sam citirao u proslim komentarima govori o tome da se zakon ne moze menjati, a glasi `Jer koji sav zakon održi a sagreši u jednom, kriv je za sve,
Jer Onaj koji je rekao: Ne čini preljube, rekao je i: Ne ubij. Ako dakle ne učiniš preljube a ubiješ, postao si prestupnik zakona. ( Jakovljeva poslanica 2. 10 - 12 ).

Sledeci tekst upucuje prokletstvo onome ko promeni ili ukine i najmanju zapovest iz zakona, i da zakon ostaje do kraja sveta:

``Ne mislite da sam ja došao da pokvarim zakon ili proroke: nisam došao da pokvarim, nego da ispunim.
Jer vam zaista kažem: dokle nebo i zemlja stoji, neće nestati ni najmanje slovce ili jedna titla iz zakona dok se sve ne izvrši.
Ako ko pokvari jednu od ovih najmanjih zapovesti i nauči tako ljude, najmanji nazvaće se u carstvu nebeskom; a ko izvrši i nauči, taj će se veliki nazvati u carstvu nebeskom. ( Matej 5. 17 - 19 ).

Ovde u ovom narednom tekstu jasno govori da je drzanje zapovesti jedan od uslova da bi neko mogao da udje u carstvo nebesko

``Blago onome koji tvori zapovesti Njegove, da im bude vlast na drvo života, i da uđu na vrata u grad.
A napolju su psi i vračari i kurvari i krvnici i idolopoklonici i svaki koji ljubi i čini laž. ( Otkrivenje 22. 14 ).

Sto se tice tvog pitanja koje su zapovesti o kojima Isus govori, to je sve ono sto je Isus govorio ucenicima dok je bio sa njima na ovoj zemlji, pa i deset zapovesti, na koje je uputio bogatog mladica: ``I gle, neko pristupivši reče Mu: Učitelju blagi! Kakvo ću dobro da učinim da imam život večni?
A On reče mu: Što me zoveš blagim? Niko nije blag osim jednog Boga. A ako želiš ući u život, drži zapovesti.
Reče Mu: Koje? A Isus reče: Da ne ubiješ; ne činiš preljube; ne ukradeš; ne svedočiš lažno;
Poštuj oca i mater; i ljubi bližnjeg svog kao samog sebe. ( Matej 19. 16 - 22 ).

Sto se tice subote kao pecata Bozjeg i nedelje kao ziga zverinog, na to sam vec odgovorio, ali ti naravno nisi posten kao uvek, pa si to namerno prevideo, i namerno mi ponovo postavljas to pitanje da bi me provocirao..tako da nema sta ponovo da odgovaram na to...
 
Poslednja izmena:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Gospodo, da li je ovo tema o Božijim zakonima i Dekalogu, ili o biblijskim obeležjima prave Božije crkve? Vodite računa gdje šta pišete, ne spamujte teme!
 
Član
Učlanjen(a)
13.11.2010
Poruka
317
Pa Bozji zakon tj.Dekalog jeste jedno od obelezja prave crkve urednice,tako da ne zuri sa zakljuccima
 
Član
Učlanjen(a)
31.05.2011
Poruka
481
Laki prijatelju,Jakov piše taj tekst na koji se pozivaš svojoj braći a ne paganima i Pavle u posl. Jevrejima pominje odmor ali ga paganima ne pominje.
Čitaj pažljivo celu glavu i videćeš da se tamo ne govori samo o dekalogu ali se govori više o ljubavi.
Isus je SAMO JEVREJINU rekao da DRŽI Mojsijev zakon i opet mladić i pored zakona ne uđe u milost da li si to primetio?
Ako jesi pitaj Gospoda : kako to Gospode da pagani bez dekaloga ulaze u spasenje a mi delima zakona ne možemo???
Pitaj Duha Svetog: Duše Sveti kako to da dolaziš na one što ne drže subotu već lože vatru tim danom ?

Isus NIGDE nije DAO DEKALOG već ga je omenuo kao Mojsijev zakon a ja sam pitao veoma precizno koji je zakon Isus rekao da daje da ga citiraš a ima ga?
Prava crkva ima Duhovne darove i veruje pisanoj reči i ima ljubav za svaku dušu a ne samo za svoje u određenom nazivu.

,,Sto se tice subote kao pecata Bozjeg i nedelje kao ziga zverinog, na to sam vec odgovorio, ali ti naravno nisi posten kao uvek, pa si to namerno prevideo,,
Prvo ide SUBOTA je pečat i uslov spasenja a nedelja žig zveri a onda ,,nisam ja to rekao,, i na kraju meni se kaže: ,,nisi posten kao uvek,,

Da proverimo:

DRZANJE ZAPOVESTI USLOV SPASENJA:
`I zapita ga jedan knez govoreći: učitelju blagi! šta da učinim da naslijedim život vječni?
A Isus reče mu: što me zoveš blagijem? niko nije blag osim jednoga Boga.
Zapovijesti znaš: ne čini preljube; ne ubij; ne ukradi; ne svjedoči lažno; poštuj oca i mater svoju.
A on reče: sve sam ovo sačuvao od mladosti svoje.
A kad to ču Isus reče mu: još ti jedno nedostaje: prodaj sve što imaš i razdaj siromasima; i imaćeš blago na nebu; i hajde za mnom.
A kad on ču to postade žalostan, jer bješe vrlo bogat.
A kad ga vidje Isus gdje postade žalostan, reče: kako je teško ući u carstvo Božije onima koji imaju bogatstvo!
Lakše je kamili proći kroz iglene uši negoli bogatome ući u carstvo Božije.

Ako Bozja rec kaze Subota, to znaci da ne moze biti bilo koji drugi dan.
Subota je deo deset Bozjih zapovesti, odnosno cetvrta zapovest koja ima istu toliku vaznost kao ostalih devet.


A onda demantuješ sebe okrivljujući mene:
,,Sto se tice subote kao pecata Bozjeg i nedelje kao ziga zverinog, na to sam vec odgovorio,...

A šta si odgovorio , da subota mora da se drži i da važi za sve kao pečat a da oni što nedeljom odmaraju iu u pakao koji ne postoji za vas.Kad kaže da onaj koga Duh vodi nije pod zakonom na koji zakon misli ?

To što su radili farizeji to radite vi sad : oni su učili druge a sami nisu držali ono što su učili.
Oni su uzimali desetke jer im je novac i zlato bilo preče i veće od oltara -ŽRTVE.
Oni su žrtvu imali ali su svesno kršili i dalje datu im reč vi se krijete iza žrtve ali svojim delima i delima zakona hoćete da se opravdate, kud vi de ulazite kroz milost tud i drugima tovarite ono što ni očevi ne održaše i opet nisi odgovorio treći put šta to očevi ni apostoli nisu održali pa ni na pagane ne postaviše da drže ???

Primetio sam da uvek kad ti se demantuje Jelenina ideja imaš nekoliko korisnih reči koje upućuješ sagovornicima umesto odgovora: ,,Imaš problem,, ,,u konfuziji si,, ,,sve si pobrkao,, i neke ponižavajuće sa visine. Ako si želeo predstaviti Adventno učenje onda si tako trebao i reći: ovo je učenje Adv. crkve i niko ti ništa nebi rekao. Ali ti si se sakrio iza ,,samo Pismo,, a ono debela dogma umesto Pisma....pa nije niko ovde baš toliko ispranog razuma da nam podbaciš Jeleninu školu.

Predstavi Adv. učenje i tako ga definiši pa će ljudi pitati a ne se kriti iza Pisma.
 
Poslednja izmena:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Pa Bozji zakon tj.Dekalog jeste jedno od obelezja prave crkve urednice,tako da ne zuri sa zakljuccima
Onda je i vjera, odnosno religija, obeležje prave crkve, pa o čemu god ovdje budeš govorio, ispada da ne spamuješ. Ako je Dekalog obilježje prave božije crkve, bojim se da onda imamo na desetine pravih crkava!?
 
Član
Učlanjen(a)
31.05.2011
Poruka
481
Jednoj od Azijskih crkvi.
Okusivši sa drveta poznanja Adam i Eva su postali svesni sveg dobrog i sveg zlog a samim tim su znali ono što piše na kamenu i pošto su to znači kao i ti UMREŠE i ostali bi onako svesni u večnoj smrti.
Možda su trebali tražiti novi život da pokušaju ponovo poznajući sve nekako da ne pogreše ni u čemu pa da budu sveti kao Bog...to je zmijina prevara ,,postaćete kao bogovi,,tako i Jeca uči: držite zakon i nemojte pogrešiti i postaćete kao bogovi sveti jer ste zaslužili i očistili se držanjem dobra.
A ko će i šta će poništiti SMRT???
Smrt želi prečisto da bi bila zaustavljena a koji čovek je takav i koji može da ne pogreši....ah da JELENA i papa.
Izvinjavam se pogrešio sam ja mislio da su svi zatvoreni pod greh ali eto priznajem svoju grešku zaboravih na njih dvoje...žao mi je za moj propust...
Dakle može se svojim dobrim delima opravdati i subotom zapečatiti a nedelju treba izbaciti jer šta će žig ZVERI u Božijoj sedmici pardon šestici.

Za nas laike i konfuzne je Isus platio SVE i uzeo GREHE i dao nam po MILOSTI život zato ljubimo Oca i Sina i Duha Svetog zbog MILOSTI i LJUBAVI koju pokaza jer mi imamo jevanđelje a ne dela zakona kao uslov spasenja.
I tako apostoli trčaše da objave subotu kao pečat i ko je ne održi nema spasenja...Pavle reče šta je to i reče anatemu na to a vi vidite gde ste.
Pozdrav.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Subota nigde nije nazvana Jevrejska, ona je samo data Jevrejskoj naciji na cuvanje.
Bog je u pocetku imao plan da preko Izrailjske nacije prenesene znanje o pravom Bogu svim naroduima, jedan tekst upravo govori o tome da je subota data celom ljudskom rodu, jer je uspostavljena jos u raju i data nasim praroditeljima Adamu i Jevi:

Blago COVEKU koji tako čini, i SINU COVECJEM koji se drži toga čuvajući subotu da se ne oskvrni, čuvajući ruku svoju da ne učini zlo.
I neka ne govori TUDJIN ( pagan ), koji pristane uz Gospoda: Gospod me je odlučio od svog naroda; i neka ne govori uškopljenik: Gle, ja sam suvo drvo.
Jer ovako veli Gospod za uškopljenike: Koji drže subote moje i izbiraju šta je meni ugodno, i drže zavet moj,
Njima ću dati u domu svom i među zidovima svojim mesto i ime bolje nego sinova i kćeri, ime večno daću svakome od njih, koje se neće zatrti.
A TUDJINE ( pagane ), koji pristanu uz Gospoda da Mu služe i da ljube ime Gospodnje, da Mu budu sluge, koji god drže subotu da je ne oskvrne i drže zavet moj,
Njih ću dovesti na svetu goru svoju i razveseliću ih u domu svom molitvenom...
( knjiga proroka Isaije 56. 2 - 7 ).

Ti prijatelju kazes da su Isus i apostoli upucivali samo Jevreje na drzanje zakona, a ne sve ostale ljude, ili kako ih ti nazivas pagane, onda su po tebi uslovi za spasenje za Jevreje i pagane sasvim razliciti...to je ludost, uslovi za spasenje su isti i u tarom i u novom zavetu, a to je drzanje Bozjih zapovesti, ukljucujuci i subotu, citaj pazljivo Isusove reci:

``Jer vam zaista kažem: dokle nebo i zemlja stoji, neće nestati ni najmanjega slovca ili jedne title iz zakona dok se sve ne izvrši.
Ako ko pokvari jednu od ovijeh najmanjijeh zapovijesti i nauči tako ljude, najmanji nazvaće se u carstvu nebeskome; a ko izvrši i nauči, taj će se veliki nazvati u carstvu nebeskome.
( Jevandjelje po Mateju 5. 17-19 ).

Ovome se samo nadovezuje tekst koji sam ti citirao u proslom komentaru a koji glasi:

``Jer koji sav zakon održi a sagreši u jednom, kriv je za sve,
Jer Onaj koji je rekao: Ne čini preljube, rekao je i: Ne ubij. Ako dakle ne učiniš preljube a ubiješ, postao si prestupnik zakona. ( Jakov 2. 10 - 12 ).

I takodje dva sledeca:

``Ništa ne dodajte k reči koju vam ja zapovedam, niti oduzmite od nje, da biste sačuvali zapovesti Gospoda Boga svog koje vam ja zapovedam. ( 5 knjiga Mojsijeva 4. 2 ).

``Jer svedočim svakome koji čuje reči proroštva knjige ove; ako ko dometne ovome, Bog će nametnuti na njega zla napisana u knjizi ovoj;
I ako ko oduzme od reči knjige proroštva ovog, Bog će oduzeti njegov deo od knjige života, i od grada svetog, i od onog što je napisano u knjizi ovoj. ( Otkrivenje 22. 18 - 19 ).



A sto se tice subote kao pecata Bozjeg, i nedelje kao ziga zverinog, na to sam vec odgovorio, ali cu ponoviti, jer neko cita izmedju redova.
Sledeci tekstovi govore sta u bibliji pretstavlja pecat, a sta zig:

ZAKON BOZJI ZNAK NA RUCI I NA CELU I U STAROM I U NOVOM ZAVETU:
``I neka ti bude kao znak na ruci tvojoj i kao spomen pred očima tvojim, da ti zakon Gospodnji bude u ustima; jer te je rukom krepkom izveo Gospod iz Misira. ( 2 knjiga Mojsijeva 13. 9 ).
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
``A ovo su zapovesti i uredbe i zakoni, koje Gospod Bog vaš zapovedi da vas učim da ih tvorite u zemlji u koju idete da je nasledite,
Da bi se bojao Gospoda Boga svog držeći sve uredbe Njegove i zapovesti Njegove, koje ti ja zapovedam, ti sin tvoj i unuk tvoj svega veka svog, da bi ti se produžili dani tvoji...
I neka ove reči koje ti je zapovedam danas budu u srcu tvom.
I često ih napominji sinovima svojim, i govori o njima kad sediš u kući svojoj i kad ideš putem, kad ležeš i kad ustaješ.
I veži ih sebi na ruku za znak, i neka ti budu kao počeonik među očima. ( 5 knjiga Mojsijeva 6. 1 - 8 ).
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
I potom videh četiri anđela gde stoje na četiri ugla zemlje, i drže četiri vetra zemaljska, da ne duše vetar na zemlju, ni na more, ni na i kakvo drvo.
I videh drugog anđela gde se penje od istoka sunčanog, koji imaše pečat Boga Živoga; i povika glasom velikim na četiri anđela kojima beše dano da kvare zemlju i more, govoreći:
Ne kvarite ni zemlje, ni mora, ni drveta, dokle zapečatim sluge Boga našeg na čelima njihovim.
( otkrivenje 7. 1 - 3 ).

ZIG ZVERI ZAKON ( ljudski ) NA RUCI I NA CELU:

I učini sve, male i velike, bogate i siromašne, slobodnjake i robove, te im dade žig na desnoj ruci njihovoj ili na čelima njihovim,
Da niko ne može ni kupiti ni prodati, osim ko ima žig, ili ime zveri, ili broj imena njenog.
( otkrivenje 13. 16 - 17 ).
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
I bi uhvaćena zver, i s njom lažni prorok koji učini pred njom znake kojima prevari one koji primiše žig zverin i koji se poklanjaju ikoni njenoj: živi biše bačeni oboje u jezero ognjeno, koje gori sumporom.
( otkrivenje 19. 20 ).

Iz ovih uporedjenja moze se zakljuciti da se pecat Bozji i zig zveri ticu zakona, odnosno Bozjeg zakona koji postuju oni koji sluze Bogu, i ljudskog zakona koji primaju oni koji su se odrekli istine i poklanjaju se zveri, odnosno instituciji koja se drznula da menja Bozanske principe, i uspostavlja svoje licne, koji su suprotni Bozjem vecnom zakonu.

Prijatelju, nesto si pobrkao, nigde ja ne demantujem sebe, niti pisem ista kontradiktorno, osim ako ti nisi nesto dobro razumeo pa je tvoj zakljucak proizvod tog nerazumevanja.

A uredniku se licno izvinjavam, jer i meni je tesko da ponavljam neke stvari po nekoliko puta, a onda dobijam ta ista pitanja na koja sam vec dao odgovore...

Dodato posle 24 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Objasnio bih i tekst u 4 poglavlju Jevrejima poslanice.

Procitati 4 poglavlje Jevrejima poslanic

Ovo poglavlje govori o neposlusnosti Izrailjskog naroda prema Bogu za vreme Mojsija i Isusa Navina.
Ta njihova neposlusnost je dovela do toga da oni tada nisu mogli uci u obecanu zemlju.
Jedan od razloga je bio i krsenje 4 zapovesti o danu odmora suboti.
Cinjenica da Izrael nije ispostovao zapovest o suboti , i da u to vreme nije usao u obecanu zemlju, je dovela do toga da Bog uputi na jedan drugi dan, dan kada ce konacno uvesti svoj narod u obecanu zemlju, odnosno u nebeski Hanan, i takozvani vecni subotni mir.
Apostol pavle savetuje da ne krenemo primerom iste neposlusnosti kao i Jevreji onoga vremena, vec da se vratimo subotnjem odmoru po primeru Gospoda koji se odmarao u sedmi dan nakon stvaranja.
Izraz DANAS, koji se spominje u 7 stihu, oznacava ostvarenu eshatologiju.
To znaci da covek koji udje u subotni odmor i primi njegove blagoslove, vec danas ulazi yu onaj vecni mir ili vecnu subotu prilikom Hristovog slavnog dolaska.
Time ova sedmicna subota dobija jos jednu novu dimenziju, ona je simbol vecnog spasenja koje ce se ostvariti prilikom Hristovog dolaska kada ce otpoceti vecni mir, ili vecna subota.

Ovo je identicno Isusovim recim,a koje je izgovorio `KO VERUJE U MENE IMA ZIVOT VECNI.
Akcenat je na reci IMA, Isus nije rekao IMACE, vec sada u ovom zivotu IMA Bozje blagoslove i predukus vecnog spasenja..kao sto je slucaj i sa subotom.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
31.05.2011
Poruka
481
Subota nigde nije nazvana Jevrejska, ona je samo data Jevrejskoj naciji na cuvanje.

A ko reče da je subota Jevrejska? Ja tvrdim da je Božiji dan odmora dat Jevrejima prilikom STAROG ZAVETA i tražim u NOVOM ZAVETU gde je Isus dao subotu paganima kao zavet pa kad nađem javiću.

Uvek nalazim neke pogrešne citate. ,,Nego verujemo da ćemo se spasiti BLAGODAĆU Gospoda Isusa Hrista kao i oni.,, Dela 15. 11
,,A oni rekoše:vjeruj Gospoda Isusa Hrista i SPAŠĆEŠ se ti i sav dom tvoj.,, Dela 16. 31
Ef. 2. 8-10 i tako ceo zavet govori isto jedino farizeji ovako:
,,Onda ustaše neki od JERESI farisejske koji bijahu verovali, i govorahu da ih valja OBREZATI, i zapovjediti da DRŽE ZAKON MOJSIJEV,,

A u odbranu daješ tekst kako subota mora da se drži da bi se spasili:
,,`Jer vam zaista kažem: dokle nebo i zemlja stoji, neće nestati ni najmanjega slovca ili jedne title iz zakona dok se sve ne izvrši.
Ako ko pokvari jednu od ovijeh najmanjijeh zapovijesti i nauči tako ljude, najmanji nazvaće se u carstvu nebeskome; a ko izvrši i nauči, taj će se veliki nazvati u carstvu nebeskome.
( Jevandjelje po Mateju 5. 17-19 ).

E, vidiš da je ona JERES bila u pravu a Petar i ostali u krivu jer su oni lepo rekli da svaka titila mora da se održi zato pod nož i obrezati se odmah i kamenovati sve ložače vatre subotom. AH,kad bi se razumeo gornji citat ispravno nebi imali ovo što imamo.
Isus je POTVRDIO sve što su pisali proroci i ISPUNIO ono što je najavljeno a najavljena je MILOST kroz JAGNJE i OPROST a ne osuda kroz zakon jer su osudu imali od početka ali jagnje nisu.
Umestio životinje stiže savršena žrtva a umesto kamena kao vodiča stiža Duh Sveti ko to ne razume ...džaba čita.
Niko ne govori da je dekalo loš već da u njemu nEMA SPASENJA...govorimo o uslovu SPASENJA a vas Jelena prevari pa umesto da se Duhom zapečatite vi to želite svojim delima i subotom...žalosno.
Ko drži subotu neka drži kodrži praznike neka drži i po tome nije ni veći ni manji.
Zašto onda nije ubačeno Nikodimovo jevanđelje u kanon jer tamo kaže da onaj ko subotu ne načini subotom neće videti lice Očevo?

Ako je Nikodim u pravu onda su svi apostoliu krivu.

Opet i opet isti princip čupni malo SZ pa onda novi i sve strpaj u isto da bi potkrepioJelenimu ideju a kad se govori o žrtvi onda NEMOŽE mEŠATI SZ i novi....jer žrtve više ne idu alisubota ide...neozbiljni ste.
Znam reći ćeš ovo je Mojsijeva knjiga uredbi a ono Božiji prst napisao...OK. a kad nas subota pečati zašto stiče Sveti Duh. Kad se spasavamo držanjem dekaloga što Isus postrada?
Apostoli neznalice samo rekoše VERUJ i spašćeš se ....gde je bila Jelena da im održi lekciju...i da kaže kako ono na kamenu NIJE BILO nA OSUDU već za život i da Pavle ućuti.

I četvrti put da pitam možda mi se posreći da sad čujem odgovor:
Koje to zapovesti ni oni ni Očevi njihovi ne mogoše održati pa ni paganima nisu nametali apostoli???

Možda nisu mgli decu u osmi dan da obrežu ili neštou vezi Mojsijevih zapovesti...

Danas ako glas Njegov čujete POSLUŠAJTE i VERUJTE jer ništa novo nebi doznali subotu su imali vekovima kao i obrezanje i žrtve ali su trebali čuti glas Njegov ne da im donosi novu subotu ili novo obrezanje jer to već imaju ...ili možda baš nosi novu subotu koja je u NJEMU i novo obrezanje koje je U SRCU.
Isus želi NOVOG ČOVEKA a ne starog u starini slova već u NOVINI DUHA ...Jelena šta učini od naroda?

Dodato posle 15 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

A što se tiče pisama AZIJSKIM crkvama koje su se nalazile u mestima po kojim ih i oslovljavaše to su doslovna mesta u kojima su se nalazile sobe za izučavanje i molitvu.
To su sedam NASELJA sa mestima molitve u sebi koje su tad trenutno bile postavljene.
Kaže se da su to sedam vremena kroz istoriju, NISU!
Vreme Jezaveljine crke (njenog vremena trajanja) neki određuju preko 3 veka i koja je to Jezavelja bila toliko živela i toliko dugo činila lažna proroštva...(Jelena je kraće živela).
I Jezavelja se prostirala po celom svetu a ne samo u toj crkvi u Aziji...premudro.

Zašto Isus drži sedam svetnjaka i zvezda?
Za svaku crkvu je odgovoran jedan anđeo a svetnjek je bio u svakoj sinagogi kao i danas a u paganskim crkvama ih ne vidim. Jegnje ima i sedam KRUNA i to govori da je car od svih sedam nebesa.
Ima sedam Duhova koji su službeni Duhovi poslušni Njemu.

Ako već mislite da živite u mestu laodikija i da vama govori kako ste neuki a da toga niste ni svesni i da treba istine da kupite onda to učinite pa nećete više biti Laodikijska crkva već Beogradska, Novosadska Niška ......


I učini sve, male i velike, bogate i siromašne, slobodnjake i robove, te im dade žig na desnoj ruci njihovoj ili na čelima njihovim,
Da niko ne može ni kupiti ni prodati, osim ko ima žig, ili ime zveri, ili broj imena njenog.
( otkrivenje 13. 16 - 17 ).
ž

E, fino sad da čujemo od kad se vrši to pečaćenje i zašto je od tad žig to što jeste i zašto od tad ne može da se kupuje? I još od kad subota koja je čoveku u službi a ne čovek njoj može da bude pečat a time i iznad čoveka i zašto to nije Duh Sveti?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
13.11.2010
Poruka
317
Onda je i vjera, odnosno religija, obeležje prave crkve, pa o čemu god ovdje budeš govorio, ispada da ne spamuješ. Ako je Dekalog obilježje prave božije crkve, bojim se da onda imamo na desetine pravih crkava!?
Dzabe se bojis u pitanju je samo neznanje nista drugo.Navedi mi ne moras 10, navedi mi 2 ili 3 crkve koje drze dekalog i bices u pravu
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Dzabe se bojis u pitanju je samo neznanje nista drugo.Navedi mi ne moras 10, navedi mi 2 ili 3 crkve koje drze dekalog i bices u pravu
Pa samo u hrišćanstvu ih ima na desetine. Da li je potrebno da se nabrajaju? Druga je stvar ako ti hrišćanstvo smatraš jednom crkvom. U svakom slučaju, pisali ste o dekalogu kao božijim zakonima, a ne kao o obilježju prave crkve. A tema je prava crkva.
 
Natrag
Top